» »

O smrti in življenju po njej

O smrti in življenju po njej

1
2
»

harmony ::

TheBlueOne je izjavil:

@Harmony Bi moral ugotoviti, kateri del v razvoju pride s temi pomisleki in potem pogledat, ce opice/macke kazejo ostale karakteristike. Morda bi potem bil blize.

Kar znajo opice je:
- Se grupirati (ucinek druzbe)
- Predvidevati tudi nekaj korakov naprej (hrano tudi zorijo) Morda predvidevajo tudi smrt
- Zalujejo

Poglej dokumentarec. Mene je fasciniralo kako opicji smo.

Bom pogledal.

TheBlueOne ::

Sam lahko recem, da sem bil mnenja, da smo si bolj razlicni, dokler nisem naletel na dokumentarec. Sem radoveden, ce te bo podobno fasciniral, kot je mene. :)

Gagatronix ::

Prakticno 99% fonda zalozbe Misteriji. Odlicno, ce te daje zaprtje, ker nakladajo tako, da te konkretno prime srat.

D3m ::

Prve izdaje Misterij so bile zeli zanimive pol je pa šlo vse v kurac pri tej reviji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PreviousUser ::

D3m je izjavil:

Prve izdaje Misterij so bile zeli zanimive pol je pa šlo vse v kurac pri tej reviji.


O čem pa so bili članki v prvih izdajah?

Metulj-1 ::

Ne preveč govort čez Misterije ker vas lahko zadanejo z orgonskim topom.

D3m ::

PreviousUser je izjavil:

D3m je izjavil:

Prve izdaje Misterij so bile zeli zanimive pol je pa šlo vse v kurac pri tej reviji.


O čem pa so bili članki v prvih izdajah?


Misteriji sveta, NLP, razni foto dokazi, nenavadne zgodbe in doživetja, mitologija in legende.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gagatronix ::

Metulj-1 je izjavil:

Ne preveč govort čez Misterije ker vas lahko zadanejo z orgonskim topom.


Se ne bojim, imam kapo iz alu folije in kozarec za informirano vodo.

louser ::

Among a fringe community of paranoids, aluminum helmets serve as the protective measure of choice against invasive radio signals. We investigate the efficacy of three aluminum helmet designs on a sample group of four individuals. Using a $250,000 network analyser, we find that although on average all helmets attenuate invasive radio frequencies in either directions (either emanating from an outside source, or emanating from the cranium of the subject), certain frequencies are in fact greatly amplified. These amplified frequencies coincide with radio bands reserved for government use according to the Federal Communication Commission (FCC). Statistical evidence suggests the use of helmets may in fact enhance the government's invasive abilities. We speculate that the government may in fact have started the helmet craze for this reason.

Gagatronix ::

Kolega, vam ne deluje ravno pretirano dobro detektor sarkazma?

louser ::

Kolega, alu folija ojača te ali one signale.

Gagatronix ::

#ThatsTheJoke ker vam ocitno res ne deluje detektor sarkazma. Ce drugega ne, bi del o kozarcu za informirano vodo moral biti vec kot ociten namig, da sem bil sarkasticen.

imagodei ::

D3m je izjavil:

Prve izdaje Misterij so bile zeli zanimive pol je pa šlo vse v kurac pri tej reviji.

Vse, kar so pisali v Misterijih, so New Age ezoterične nebuloze, za katere ni nobene znanstvene podlage. Tudi jaz sem jih bral v določenem obdobju življenja. Pač, fajn je mal živet v fantazijskem svetu.

Ker mi je bolj pomembno, kaj je resnično kot kaj mogoče, pod določenimi pogoji, morda pa le je, nekako nisem več kompatibilen z vsebino revije.
- Hoc est qui sumus -

c3p0 ::

harmony je izjavil:


Moja macka, ko se je prvic pogledala v ogledalo je skakala v ogledalo. No, po enem letu to naredi se vsake toliko casa, tako da neverjamem v te bajke, da moj muc sedaj doma razmislja kako mu je dolgcas, ker ni nobenga doma in da ma poln kufer, ker ga caka smrt, a obenem zivi v 2sobni jeci.


Mačke niso cvet inteligence, niti se ne spoznajo v špeglu. Vsaj z omenjenimi se težko primerjajo. Ni jim npr. jasen pojem smrti, kaj šele žalovanja. Omenjenim je.

imagodei ::

Nekatere mačke se spoznajo v špeglu. V zadnjem času pa itak ugotavljajo, da pri psih in mačkah self-recognition test v ogledalu ni na mestu. Psi npr. jasno spoznajo lasten vonj in na ta način ločijo med "self" in "not-self". Očitno vsaj psem (najbrž pa tudi mačkam) slika ni najbolj pomembna za ustvarjanje modela sveta. Ljudje preveč skozi svoje oči gledamo, ko zastavljamo "psihoteste".

What Is it Like to Be a Bat? by Thomas Nagel @ Wikipedia
- Hoc est qui sumus -

c3p0 ::

Saj že osnovni test vsebuje npr. nalepko, za katero žival ne ve, dokler je ne zagleda v ogledalu in nato odstrani. Verjetno je takih trikov še mnogo več.

imagodei ::

Saj o tem razlagam - psi se požvižgajo na to, da imajo na ksihtu ali kjer koli na telesu pobarvano piko. Se ne zanašajo na vid v tolikšni meri, da bi jim bile vizualne informacije primarno pomembne za modeliranje sveta. Se pa zanašajo pri tem na vonje. Ljudje si pač ne znamo (zlahka?) predstavljat, kako to funkcionira, kako je biti pes in svet razumet v vonjih. Ko se vživljamo v psa, njegovo doživljanje sveta takoj antropomorfiziramo. Zato sem polinkal tisto, What is it like to be a bat? - netopir svet doživlja skozi eholokacijo. Če se vrnemo na mirror-test, netopir je kamot lahko "self-aware", ampak z eholokocijo nikoli ne bo v ogledalu videl, da si mu na ksiht narisal piko. Očitno je tak test potem zanič pri določanju, a je netopir "self-aware", ane.

Za človeka, velike opice in še nekaj drugih živali, ki se pri modeliranju sveta znatno zanašajo na vid, je mirror-test seveda čist kul. Za druge živali je treba razvit drugačne teste.
- Hoc est qui sumus -

c3p0 ::

Vsekakor. Za človeško ribico bo test s piko tudi odpadel, glede na to da je slepa. Za pse sem npr. videl test, ko so jih pokrili z deko. Predstavniki bolj inteligentnih pasjih pasem, kot je npr. pudel (ali bolj prilagojeni temu testu :), so hitro odkrili v čem je trik in se odkrili. Drugi so pokriti še dolgo tacali okoli. Zanimiva tematika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepa smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718273 (15173) ejresnevem
»

Darovanje organov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13420162 (17000) Pika na i

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021365 (20001) bluefish
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015676 (12511) Saladin

Več podobnih tem