» »

Postati podjetnik

Postati podjetnik

Temo vidijo: vsi
«
1
2

Vazelin ::

Zanima me naslednje. Predvsem vprašanje namenjeno tistim, ki so nekako samostojni, so podjetniki.

Kdaj ste začutili "klic narave"? So bila to tista najbolj produktivna 20-a ali ste o svojem poslu začeli razmišljati tudi kasneje, npr. po 30, 35em letu starosti? Je krepko v 30ih že prekasno za kaj resnega?

Redna služba me čedalje bolj omejuje, počutim se kot "klošar", ki se za drugega preteza, z dvomljivimi sadovi. Malce pretiravam -> počutim se kot v kletki (da ne rečem suženj na bombažnem polju). Enostavno zna postati vse skupaj precej žalostno, v kolikor bi takšen sistem trajal do penzije (še par 10 let). Nočem se sprijazniti, da je to edini way of life - da hodiš v službo in delaš za nekoga drugega.

Zanima me torej starostna struktura podjetnikov, ko ste začeli s poslom. Ste bili že od nekdaj (od malega) bolj samostojni in podjetni, ali se vam je želja porodila tudi kasneje?


Spletni troli obvoz.

jype ::

Odpri "normiranga popoldanca" in poizkusi narediti še kaj zanimivega izven službe. Za preizkus bo OK.

c3p0 ::

Tam okoli 25. leta. Po dveh študentskih službah, sicer dobro plačanih, a dolgočasnih / z brezveznim šefom, sem sprevidel, da je samostojna pot edina možna.

PrihajaNodi ::

Vazelin niso vse sluzbe slabe, si samo ujet v slovenskem sistemu:) Mato je recimo sedaj dobil odlicno zadevo.

Ce pa racunas, da bos ustvaril nekaj kar je Zemanta pa pozabi, nimas ne glavice za to prav tako si pa prestar. Pa brez zamere:)

Zgodovina sprememb…

borisk ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin niso vse sluzbe slabe, si samo ujet v slovenskem sistemu:)


napaka, ujet si v slovenski miselnosti, se pravi je lahko napaka v tebi ne v vsej tvoji okolici.

PrihajaNodi ::

Zato pa sem v tujini in delam za ameriško podjetje delo, ki pravzaprav v Sloveniji ne obstaja:)

PrihajaNodi ::

Ps. v Sloveniji bi lahko lupil krompir ali bil pomočnik kuharja:)

borisk ::

če si taki đžek, da lahko delaš za ameriško podjetje, bi ga lahko delal pri nas, v resnici pa delaš za amerikance v tujini, ker si cenejši od domorodcev..

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Zanima me naslednje. Predvsem vprašanje namenjeno tistim, ki so nekako samostojni, so podjetniki.


Sam ze nekaj casa delam za vecje korporacije, prej pa sem imel tudi svoje podjetje, ki pa ni bilo storitveno. Ko sem imel svoje podjetje sem bil star nekaj vec kot 20 let in edino pri cemer bi se takratni jaz strinjal z danasnjim je, da ne prodajat svojih ur, ker so omejene amapak izdelke, kar sem takrat preizkusal.

Kar sem se naucil je predvsem, da je Slovenija premajhen trg za kaj pametnega. Ko gledam za nazaj smo naredili res super izdelke, ki pa jih je zadusil slovenski market. Ampak danes lahko recem, da tega izdelka vec ne bi izdeloval, ker ne dosega mojih danasnjih kriterij po tem, kaksen mora biti market.

Moj drug poizkus podjetja se planira nekje za moj 35 rojstni dan, ko bo narejena moja delavnica. Investicija 25k€++, ki bo morda na koncu samo drag hobi. :D

Ce kdo hoce na svojo pot mu praviloma predlagam:
- Prebrati literaturo o investiranju, ker potem je jasno, kateri projekt se splaca v realnosti.
- Izdelek ni zares "koncan", dokler ni placan pri stranki. Pomeni poskusiti planirati vse stroske najboljse pesimisticno.
- Imej na strani za minimum eno leto zivljenja.
- Ne podcenjevati podrocij, ki niso tvoja. Tehniki prepogosto podcenjujejo marketing, birokracijo itn. dokler je ne morajo delat sami.

PrihajaNodi ::

borisk je izjavil:

če si taki đžek, da lahko delaš za ameriško podjetje, bi ga lahko delal pri nas, v resnici pa delaš za amerikance v tujini, ker si cenejši od domorodcev..


Ok.

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ce pa racunas, da bos ustvaril nekaj kar je Zemanta pa pozabi, nimas ne glavice za to prav tako si pa prestar. Pa brez zamere:)

No s tako miselnostjo se ne loti firme. :) Niso uspešne firme samo v IT sektorju.

NIKOLI ni prepozno, da štartaš s firmo. Kolega prodaja ajvar na Islandijo pri svojih 45 letih in ima promet okoli 500.000€ letno po 3 letih in se še povečuje. Tako da se da. :D

Strinjam se z zgoraj napisanim: ne prodajaj ur. Te so omejene. Če pa jih prodajaš, jih primerno ceni in odpri s.p. ne pa d.o.o. Prodajaj izdelek ali storitev.

PrihajaNodi ::

Dejstvo je da jih več kot 90 posto propade...

borisk ::

če propade, je pri nas jok in stok, v ameriki se probajo iz tega kej naučit in jovo na novo...

TheBlueOne ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dejstvo je da jih več kot 90 posto propade...


Pomeni, da je dejstno tudi, da statistcno uspe vsak deseti projekt, poskusit desetkrat pa ni nek prevelik problem, posebej, ker je v Sloveniji verjetno polovica podjetij barov, pubov itn.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Vazelin je izjavil:


Kdaj ste začutili "klic narave"? So bila to tista najbolj produktivna 20-a ali ste o svojem poslu začeli razmišljati tudi kasneje, npr. po 30, 35em letu starosti? Je krepko v 30ih že prekasno za kaj resnega?

Redna služba me čedalje bolj omejuje


Vazelin ali odpreti s.p. ali ne?
Tu gre za poslovno odločitev. Torej, če imaš idejo, kaj bi delal. Pred vsakim odprtjem podjetja ali s.p., tudi pred kako večjo investicijo je priporočljivo narediti poslovni načrt. Itak, predhodno mora biti ideja, v načrtu pa se predvidi poti do cilja. S finančno projekcijo se predvidi prihodke, stroške oz. se ugotovi, ali bo poslovanje rentabilno. Pri tem se uporabi različne metode, tudi SWOT analizo. Torej, ali je to lahko prednost? Velika priložnost ali pa sploh ne moreš vnovčiti tega. :) Na slednje ti jaz ne morem odgovoriti. :)

borisk ::

ne pozabi še prekarcev z sp na minimalcu....

mm888mb ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dejstvo je da jih več kot 90 posto propade...


Zakaj? Posledica njihovih prioritet v življenju in sposobnost samokontrole (delayed gratification).

Jaz sem začel v srednji šoli, je bilo par mesecev, ko sva z kolegom z levo roko potegnila vsak jurja (v najboljših mesecih dva) - tako raztegnjeno čez ena 3, 4 leta vključno z propadom posla, mi je pa bila dobra šola za naprej (predvsem iz področja prioritet, samokontrole in rokovanja s poslovnimi partnerji - idealno če si sam, čeprav je bila takrat krivda za propad tudi na moji strani, jebiga v srednji šoli so bile punce bolj zanimive).

Potem so sledila tri, štiri leta študiranja in dela preko študenta (4EUR/h z možnostjo nabijanja ur), kar mi je dalo misliti, da s tem nisem zadovoljen, da tudi če lahko nabijam dvojne ure mi ni všeč, da moram gniliti v neki pisarni, po možnosti delat projekte, ki me ne veselijo in v katerih ne vidim smisla. Za piko na i pa nadrejeni sploh niso cenili vloženega truda in se je pogosto samo iskalo bližnjice in nategovalo stranke.

Vzporedno sem v tem času (zadnje leto) iz enega svojega hobija naredil skoraj biznis (prihodkov je bilo dovolj za začetek) in sem po 26tem letu, ko več nisem imel statusa odprl s.p., delno zato ker sem bil prisiljen nekaj narediti, delno pa zato ker sem želel nazaj na svoje. Danes več nebi obotavljal, ko razmišljam nazaj pa je bilo to, da sem bil prisiljen nekaj narediti kar pomemben faktor.

Kasneje je stvar prešla iz s.p.ja na d.o.o. in počasi bo s takšnim tempom pobegnila v tujino (je v Sloveniji problem kaj delat če imaš primarno prihodke od storitev in realne stroške cca. 10%, ker vemo kakšna je dohodnina in obdavčitev kapitalskega dobička). Ampak to je že tema za drugo debato.

Aja, da nebo pomote, odgovornost je čisto drugačna kot pri 8-16 šihtu, tvoja odgovornost je potem, da firma laufa ne glede na to koliko ur boš oddelal in z kakšnim tempom, si pa upam trditi, da je z vsakim letom lažje :)

Razmisli kar bi rad v življenju in kje so ti prioritete. Pa vso srečo!

Mare2 je izjavil:

Vazelin je izjavil:


Kdaj ste začutili "klic narave"? So bila to tista najbolj produktivna 20-a ali ste o svojem poslu začeli razmišljati tudi kasneje, npr. po 30, 35em letu starosti? Je krepko v 30ih že prekasno za kaj resnega?

Redna služba me čedalje bolj omejuje


Vazelin ali odpreti s.p. ali ne?
Tu gre za poslovno odločitev. Torej, če imaš idejo, kaj bi delal. Pred vsakim odprtjem podjetja ali s.p., tudi pred kako večjo investicijo je priporočljivo narediti poslovni načrt. Itak, predhodno mora biti ideja, v načrtu pa se predvidi poti do cilja. S finančno projekcijo se predvidi prihodke, stroške oz. se ugotovi, ali bo poslovanje rentabilno. Pri tem se uporabi različne metode, tudi SWOT analizo. Torej, ali je to lahko prednost? Velika priložnost ali pa sploh ne moreš vnovčiti tega. :) Na slednje ti jaz ne morem odgovoriti. :)


Ja ta del sem pozabil, seveda mora imeti idejo kaj bo delal, sem nekako imel vtis, da jo že ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

111111111111 ::

OP, predvsem si zapomni tole: s.p. ali d.o.o. na začetku 2-3 leti dihaš in pljuvaš kri za firmo. VSE se mora temu podrejat.

To je konkreten razlog, zakaj se še nisem lotil d.o.o.-ja. Familija mi je na prvem mestu.

bbbbbb2015 ::

Vazelin je izjavil:

Zanima me naslednje. Predvsem vprašanje namenjeno tistim, ki so nekako samostojni, so podjetniki.

Kdaj ste začutili "klic narave"? So bila to tista najbolj produktivna 20-a ali ste o svojem poslu začeli razmišljati tudi kasneje, npr. po 30, 35em letu starosti? Je krepko v 30ih že prekasno za kaj resnega?


Jaz sem 10 let delal za solidno firmo. Pravzprav eno večjih na svojem področju. Menim, da je v redu, da vsak dela vsaj eno 5 let za večjo firmo.
Naučiš se reda, določenih poslovnih dogodkov itd.
Se mi je zgodilo, da smo dobili na (mojo) firmo ljudi, ki niso znali pravilno izponiti potnega naloga. Imel sem sodelavko, ki je vztrajala, da je njena plača narobe izračunana (BILA JE PRAV IZRAČUNANA). Na večji firmi si privoščiš, da pokličeš v računovodstvo in kaj povprašaš.

Jaz sem doo ustanovil paralelno, ter ga fural 3 leta paralelno z redno službo. Pač dopoldne delaš 8 ur za nekoga, popoldne pa probavaš, kaj misliš, da je za probati.

Da so 20. produktivna, je mit. Jaz celo mislim, da sem zdaj z 20+ leti delovne dobe daleč bolj produktiven. Mislim, da bolj kot za produktivnost gre za obvladovanje tveganj. In predvidevanje dogodkov.

Da bi tri leta pljuval kri za firmo pa to, ma ni šans.

Sem pa srečal v življenju države uradnike, kjer sem delal projekt za njih, pa so mi tako med vrsticami hoteli povedati, mah vi privatniki se kopljete v denarju. Vsak lahko ustanovi doo.

Zdaj delam v glavnem v tujini.

Kar mi je v Sloveniji žrlo živce (im mi jih deloma še žre) - so bili neplačniki.

Moja žena sicer dela v zavarovalništvu (je zaposlena na zavarovalnici). Tudi je imela težave s kroničnimi neplačniki. Doker ji nisem razložil, da to niso stranke, da so to vampirji, ki ti nenehno pijejo kri.

Odpovedala je pogodbe (zavarovanja) vsem, ki niso redno plačevali. Zdaj ima za 20% manj strank, samo ti plačujejo in je življenje daleč boljše.

Tudi jaz sem odpovedal pogodbe vsem, ki sem jih moral nenehno opominjati.

Sparkxl ::

Leta nimajo tu čisto nobene veze. Moj foter je šel na svoje pri skoraj 43. Čez 5 let je šlo vse v qurac. Reset, začel čisto drugo stvar spet od štarta, ko je bil že skoraj 50.
Zdaj je čez 70 in še vedno super laufa

ginekk ::

Lažje je začet mlajši, sploh pa ne pomeni, da če si star si za odmet, nikakor.

Jaz sem imel v prvih treh letih službovanja izjemno zanimivo delo, a plačano za sužnja.

S kolegi smo paralelno ustanovili podjetje, ki ni nikoli kaj prida zaživelo, ampak sem na ta način prišel do bistveno boljše službe. Zdaj po n letih, me spet grabi it na svoje.

TheBlueOne ::

ginekk je izjavil:

Lažje je začet mlajši, sploh pa ne pomeni, da če si star si za odmet, nikakor.


Morda, ce polagas ploscice. Ce pa potrebujes malo obcutek okoli posla, marketinga, ljudi itn, pa se na zelo bolec nacin ucis zadeve, ki jih na etabliranem podjetu dobis podarjene skozi samo opazovanje.

Jaz bi predlagal vsaj pet let klasicne kariere, dobis za 20 let izkusenj, ce bi toplo vodo odkrival sam.

111111111111 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Da bi tri leta pljuval kri za firmo pa to, ma ni šans.

Če štartaš iz nule?

bbbbbb2015 ::

111111111111 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Da bi tri leta pljuval kri za firmo pa to, ma ni šans.

Če štartaš iz nule?


Tako z nule, da imaš 10 € v žepu, to nikoli ne delaš. Že če imaš 7500 € na TRR, kar bi moral imeti kot kapital, je vprašljivo.

Recimo, eden od načinov je, da delaš na črno. Če se gre za to, da recimo za nekoga nekaj narediš, sprogramiraš ali karkoli.

Če že to ne, potem delaš za stranko pa se zmeniš s kom, da izda račun, pa tebi plača avtorski honorar. Še najbolje je, če ima kdo v družini firmo.
Ker če delaš preko koga drugega, se vedno pojavi tveganje, da ti nekdo stranko ukrade, da ti noče plačati zasluženega. V Sloveniji je vse mogoče.

Meni se zdi rešitev, da firmo ustanoviš, ter po možnosti nekaj let delaš v miru, paralelno.

Problem se pojavi, če imaš v normalni firmi, tam kjer delaš, kakšne konkurenčne klavzule. Pa četudi jih nimaš, včasih ni dobro, da nekdo ve, da imaš firmo. Pojavijo se namigovanja in tako naprej. Ali najmanj fovšija.

Imel sem sodelavca, ki je delal z mano na veliki firmi. Oba sva bila pripravnika, s tem, da je bil on direktor privat firme, to so ga doma v družini napisali, imeli so neko plastičarstvo.

Na službeno zabavo se pripelje z debelim BMWjem, to se je fizično čutilo, kako fovš so mu. Zanimivo je bilo, da sem jaz takrat tudi imel en luksuzni avto. Kupil sem ga na kredit.

Ampak sem avto parkiral 500m stran od zabave. Točno sem vedel, kakšna bo reakcija, jaz takrat firme še nisem imel.
Eno 5 let kasneje je sodelavec odšel, ves čas se je nekaj pritoževal. Meni je tajnica predsednika uprave vse zrihtala. Imel em tako kartico za vstop v vse prostore po Sloveniji,da so vsi dol padli.

Moj nesojeni sodelavec se je s tajnico grdo gledal. Točno sem vedel, kje je problem. Preveč naduto je ravnal, malo bi ta BMW, ki je itak bil od fotra, on je bil formalno direktor, malo moral vsaj na zabavah postaviti stran.

Ja sem vedno pazil, ko sem imel firmo vzporedno, da sem se v službo pripeljal z enim rabljenim Renaultom.

TheBlueOne je izjavil:

ginekk je izjavil:

Lažje je začet mlajši, sploh pa ne pomeni, da če si star si za odmet, nikakor.


Morda, ce polagas ploscice. Ce pa potrebujes malo obcutek okoli posla, marketinga, ljudi itn, pa se na zelo bolec nacin ucis zadeve, ki jih na etabliranem podjetu dobis podarjene skozi samo opazovanje.

Jaz bi predlagal vsaj pet let klasicne kariere, dobis za 20 let izkusenj, ce bi toplo vodo odkrival sam.


Točno!

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

TheBlueOne je izjavil:

ginekk je izjavil:

Lažje je začet mlajši, sploh pa ne pomeni, da če si star si za odmet, nikakor.


Morda, ce polagas ploscice. Ce pa potrebujes malo obcutek okoli posla, marketinga, ljudi itn, pa se na zelo bolec nacin ucis zadeve, ki jih na etabliranem podjetu dobis podarjene skozi samo opazovanje.

Jaz bi predlagal vsaj pet let klasicne kariere, dobis za 20 let izkusenj, ce bi toplo vodo odkrival sam.


Ko si mlad nimaš drugič distrakcij (družina recimo) in imaš več energije, samo to sem mislil. Drugače se strinjam s teboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

bbbbbb2015 ::

ginekk je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

ginekk je izjavil:

Lažje je začet mlajši, sploh pa ne pomeni, da če si star si za odmet, nikakor.


Morda, ce polagas ploscice. Ce pa potrebujes malo obcutek okoli posla, marketinga, ljudi itn, pa se na zelo bolec nacin ucis zadeve, ki jih na etabliranem podjetu dobis podarjene skozi samo opazovanje.

Jaz bi predlagal vsaj pet let klasicne kariere, dobis za 20 let izkusenj, ce bi toplo vodo odkrival sam.


Ko si mlad nimaš drugič distrakcij (družina recimo) in imaš več energije, samo to sem mislil. Drugače se strinjam s teboj.


Koliko pa ste vi na tem forumu kaj stari, eh?
Ker jaz sem dobil sina, ko sem bil star 28. Od 24. do 28. leta sem študiral, vmes eno leto v vojski. Biznis in družina sta vzporedno, ne zaporedno.

mm888mb ::

30, o firmi, ki jo imam sedaj sem začel razmišljati pri 25tih (in na nek način delat v tej smeri), študiral sem do 26ega (diplome še nimam, niti trenutno ni prioritata), ker dalje takrat več ni šlo. Obveznega roka za mene več ni bilo, o družini razmišljam zdaj. :)

ginekk ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Koliko pa ste vi na tem forumu kaj stari, eh?
Ker jaz sem dobil sina, ko sem bil star 28. Od 24. do 28. leta sem študiral, vmes eno leto v vojski. Biznis in družina sta vzporedno, ne zaporedno.


Tudi jaz sem dobil prvega otroka v 28. letu. Do takrat sem že bil doštudiral, zamenjal dve službi, opravil vojsko in prej omenjen poskus v podjetniških vodah. Odtlej gradim kariero v službi, slednja mi je omogočila naredit tudi še en faks dodatno, vmes se je družina še povečala in še preselili smo se (projekt novogradnje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

111111111111 ::

35, 4 otroci, novogradnja, menjava službe pred dobrim letom, ideja za firmo je, enostavno ni časa. PO moje okoli 40 leta, prej ne.

xerror ::

Začel razmišljati lani (pri 28ih) in odprl popoldanca. Po pol leta poslovanja sem presegel zadane cilje in če bo šlo tako naprej bom lahko predčasno poplačal kredit za hišo in se potem posvetil samo še firmi.

111111111111 ::

Super. S čim pa se ukvarjaš?

orbika ::

Brez otrok, star 40 let. Espe odprl letos, ker mi druzga ni preostal.

jype ::

Začel sem pri 19 letih, končal pa pri 35. Vmes sem pridelal tudi otroke in samo Zemanti se lahko zahvalim, da sem dejansko imel čas bit z njimi, ko je bilo to pomembno - če bi takrat delal "zase", potem ne bi šlo.

Zdaj pa pišem softver kar tako, za zabavo, ker imam čas.

fokz8 ::

Si bom malo sposodil temo.

1. Kot sem prebral marsikje, pri odprtju sp-ja ne potrebuješ tudi poslovni račun, ampak lahko imaš navadnega, čeprav nekatere banke tega ne pustijo. Je ta zadeva še aktualna v 2019? Ker delavska hranilnica tega ne "pusti" in zahteva poslovni račun, se mi splača še nekje drugje odpret nov osebni račun namenjen za poslovanje, ali pa naj kar ostanem na DH. Mislim da je 4,3€ mesečno, torej cca 50€ letno.

2. lahko zneske, ki jih prejemam na "poslovni račun" uporabljam za zasebne namene (na primer dvignem 2-3k) brez pojasnila, ali moram vsak dvig pojasniti fursu?

Hvala :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Začel sem pri 19 letih, končal pa pri 35. Vmes sem pridelal tudi otroke in samo Zemanti se lahko zahvalim, da sem dejansko imel čas bit z njimi, ko je bilo to pomembno - če bi takrat delal "zase", potem ne bi šlo.

Zdaj pa pišem softver kar tako, za zabavo, ker imam čas.


Fakulteto si preskoču/pustil predvidevam?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

fokz8 ::

Si bom malo sposodil temo.

1. Kot sem prebral marsikje, pri odprtju sp-ja ne potrebuješ tudi poslovni račun, ampak lahko imaš navadnega, čeprav nekatere banke tega ne pustijo. Je ta zadeva še aktualna v 2019? Ker delavska hranilnica tega ne "pusti" in zahteva poslovni račun, se mi splača še nekje drugje odpret nov osebni račun namenjen za poslovanje, ali pa naj kar ostanem na DH. Mislim da je 4,3EUR mesečno, torej cca 50EUR letno.

2. lahko zneske, ki jih prejemam na "poslovni račun" uporabljam za zasebne namene (na primer dvignem 2-3k) brez pojasnila, ali moram vsak dvig pojasniti fursu?

Hvala :)

PS: gre se za normiran sp

PS2: ne vem zakaj je 2x objavljeno -.- . naj moderator prosim zbriše zgorno objavo
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Fakulteto si preskoču/pustil predvidevam?
Po nekaj mesecih je postalo jasno, da gre zgolj za socializacijo. Starejših kolegov, ki so obžalovali, da so porabili leta za študij, je bilo preveč, da se ne bi ničesar naučil iz njihovih napak, znanje je bilo pa itak v knjigah, ki sem jih zaradi službenih obveznosti na IJS moral znati praktično na pamet.

vostok_1 ::

Torej nauk te zgodbe...fakulteta je precenjena.

Pravijo, da izobraženci iz naših fakultet so spoštovani po svetu. Zdi se mi bolj, da je šola pri teh ljudeh bila bolj papir, sposobnost so kazali že pred njo.

Skratka, ponovno glasujem za korenito spremembo hudo zastarelega šolskega sistema.

PS. Da, gre bolj kot ne za socializacijo, sam tudi tam, naš sistem ni preveč efektiven.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

ZaphodBB ::

Vazelin je izjavil:

Zanima me naslednje. Predvsem vprašanje namenjeno tistim, ki so nekako samostojni, so podjetniki.

Kdaj ste začutili "klic narave"? So bila to tista najbolj produktivna 20-a ali ste o svojem poslu začeli razmišljati tudi kasneje, npr. po 30, 35em letu starosti? Je krepko v 30ih že prekasno za kaj resnega?

Redna služba me čedalje bolj omejuje, počutim se kot "klošar", ki se za drugega preteza, z dvomljivimi sadovi. Malce pretiravam -> počutim se kot v kletki (da ne rečem suženj na bombažnem polju). Enostavno zna postati vse skupaj precej žalostno, v kolikor bi takšen sistem trajal do penzije (še par 10 let). Nočem se sprijazniti, da je to edini way of life - da hodiš v službo in delaš za nekoga drugega.

Zanima me torej starostna struktura podjetnikov, ko ste začeli s poslom. Ste bili že od nekdaj (od malega) bolj samostojni in podjetni, ali se vam je želja porodila tudi kasneje?


Spletni troli obvoz.

Od nekdaj sem hotel biti podjetnik. Za začetek poskrbi, da boš imel za vsaj pol leta življenja gotovine pri roki. Potem pa jajca na tnalo. Če zmoreš ob podjetju furati še redno službo ti to olajša prehod.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

OracleDev ::

Po mojih izkusnjah je plus ce si naredu faks ker ze po tem vem da si sposoben zakljucit kar si zacel. Ce ga nisi dokoncal si pa izjema in morm se zvedt al si tak kot jype (izjema) ali pa nakladac. Faks da/ne je samo en kriterij. Faks ali pa zivljenje te nauci tolk k si se sam prpravlen naucit.

c3p0 ::

vostok_1 je izjavil:


Pravijo, da izobraženci iz naših fakultet so spoštovani po svetu. Zdi se mi bolj, da je šola pri teh ljudeh bila bolj papir, sposobnost so kazali že pred njo.


Mogoče so spoštovani, a naše fakultete žal niso, vsaj glede na rankinge.

Mare2 ::

fokz8 je izjavil:

Je ta zadeva še aktualna v 2019? Ker delavska hranilnica tega ne "pusti" in zahteva poslovni račun, se mi splača še nekje drugje odpret nov osebni račun namenjen za poslovanje, ali pa naj kar ostanem na DH. Mislim da je 4,3EUR mesečno, torej cca 50EUR letno.


To je kapric nekaterih naših bank, ker hočejo posebej zaslužiti na podjetnikih.

Lahko poiskusiš na nemški banki. Tu imaš podrobna navodila Gor dobiš tudi 10 EUR dobroimetja. :)

fokz8 ::

@mare2

hvala za nasvet :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

bbbbbb2015 ::

vostok_1 je izjavil:

Torej nauk te zgodbe...fakulteta je precenjena.

Pravijo, da izobraženci iz naših fakultet so spoštovani po svetu. Zdi se mi bolj, da je šola pri teh ljudeh bila bolj papir, sposobnost so kazali že pred njo.

Skratka, ponovno glasujem za korenito spremembo hudo zastarelega šolskega sistema.

PS. Da, gre bolj kot ne za socializacijo, sam tudi tam, naš sistem ni preveč efektiven.


Morda pa vi vsi skupaj niste preveč efektivni. To sploh ne razumem, kaj je narobe s faksom (razen, da ga ekateri nimate narejenega in ste rahlo fovš).

Osebno se mi je zdel faks zelo super, od podatkovnih struktur, algoritmov. Tam sem imel možnost delati na superračunalniku.

Vedno je bolje, da še nekdo drug vloži čas v tvoje znanje.

Seveda je vse na Internetu, a čas je dragocen, življenje pa kratko. Jaz sem že med faksom komercialno programiral.

Invictus ::

Glede na to,. da ima kar nekaj folka firme, pa nima niti osnovne šole, je brez zveze tudi osnovno šolo dokončat ;).

Povprečje pri navadnem folku pač kaže jasno sliko, da se faks splača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ginekk ::

Da je faks nepomemben pravijo ljudje, ki sebe vidijo kot grandiozne, nekaj več. Da parafraziram Invictusa, na isti način lahko posplošimo vse do osnovne šole. Zakaj bi sploh tratili čas.

korenje3 ::

malo lekcije. dainel wellington ure. Pozna kdo? najhitreje rastoče podjetje v evropi.
iz alibabe jih lahko naročiš za 15€, pa ne mislim kopijo, ampak original. v evropi so po 150€ in več.

podjetništvo je torej večinoma samo marketing, logistika.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

c3p0 je izjavil:

Mogoče so spoštovani, a naše fakultete žal niso, vsaj glede na rankinge.
So, ampak mnogi ljudje ne razumejo, kaj fakulteta sploh je, celo če so jo uspešno dokončali.

ginekk je izjavil:

Da je faks nepomemben pravijo ljudje, ki sebe vidijo kot grandiozne, nekaj več.
Jaz na primer ne pravim, da je fakulteta nepomembna, ravno nasprotno, kljub temu bi pa v mojem primeru šlo za izgubo časa - fakulteto sem lahko obiskoval tudi ko nisem bil nikamor vpisan, ter zanemaril tiste dele študija, ki si jih takrat nisem mogel privoščiti (socializacija, tog urnik, matematični drill) hkrati z delovnimi obveznostmi.

Vazelin ::

malo lekcije. dainel wellington ure. Pozna kdo?

v svetu ur to ime pomeni manj kot nič:)

Tko da je itak vseeno ali so original ali ne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

korenje3 ::

Vazelin je izjavil:

malo lekcije. dainel wellington ure. Pozna kdo?

v svetu ur to ime pomeni manj kot nič:)

Tko da je itak vseeno ali so original ali ne :D


tip je pri 31 letih s tem podjetjem zaslužil 150 milijonov evrov v parih letih.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123054 (16251) jernejl
»

kam na podiplomca?

Oddelek: Šola
225976 (5023) bajsibajsi
»

lahki/najlažji faks ali vš (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936031 (23052) GGGGG
»

Iskanje službe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30249780 (37931) M.B.
»

Diplomska na FDV... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22580686 (73357) Matako

Več podobnih tem