» »

kam na podiplomca?

kam na podiplomca?

2pack2 ::

Zdravo!
Upam da bom to poletje diplomiral na Ekonomski fakulteti (podjetništvo), pa me zanima kaj mi priporočate naprej. Imam kar nekaj možnosti, pač lahko si pustim en predmet in absolventa vlečem eno leto pa delam prek študenta, lahko grem na nek skrajšan program (MBA ali kaj takega, tudi v tujini) lahko pa vpišem magisterij (ne vem kam se lahko vpišem brez diferencialnih). Pač glede tega kaj me zanima v življenju, poleg ekonomije še računalništvo in filozofija, samo računalništvo na dodiplomski it brez nekega predhodnega znanja v programiranju je pomojem no-go, filozofska pa se mi zdi nekako brezveze kot magisterij, pač nevem če bi mi to kje pomagalo sploh.
Imate vi kakšne predloge oz izkušnje?

Heavy ::

Kar ustreza tvojem opisu je kognintivna nevroznanost.

http://www.pef.uni-lj.si/kognitivna/ost...

Kako je z službami je pa druga zgodba.
#TeamFelix

A110 ::

če neves kaj (oz. zakaj) bi študiral se raje zaposli

aerie ::

Sej magisterija na podiplomcu več ni. Samo doktorski študij.

Apple ::

aerie je izjavil:

Sej magisterija na podiplomcu več ni. Samo doktorski študij.


Ke?

Znanstvenega mag. ni vec. Ostaja pa bolonjski mag., ki se prav tako smatra kot podiplomc.
LP, Apple

PrihajaNodi ::

Nic. Na izbiro pa imas, za dobro bodocnost:
FERI
Strojno
Elektro
Fkkt

Vse ostalo je izguba cajta in denarja.

P.s. tele ekonomska sr... tipa "podjetnistvo" bi morali ukiniti in vam, ki ste bili nategnjeni vrniti denar.
V vsem, kar si nastel zgoraj bos nezaposljiv. Tudi ce naredis doktorat iz ekonomije in zraven se MBA bos najverjetneje v Sloveniji bil srecen kot postar.
Tudi v tujini tega kadra ne iscejo.

Prekvalificiraj se v medicinsko sestro (visjo) nauci nemsko pa v Avstrijo.

Zgodovina sprememb…

anketar ::

2pack2 je izjavil:


Imate vi kakšne predloge oz izkušnje?

fotru reč, da ti posod 10kosov pa odpri biznis

p.s. če si hodu na predavanja veš kdo je to reku

Blinder ::

Nevem kako je s smerjo podjetnistvo ampak kolikor je meni znano so z EF odlicne moznosti za zaposlitev. Based na mojih vzocih, mnogo boljse kot s FRI-jem naprimer. Skoraj vsi z EF so dobili job v svoji stroki.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PrihajaNodi ::

Blinder je izjavil:

Nevem kako je s smerjo podjetnistvo ampak kolikor je meni znano so z EF odlicne moznosti za zaposlitev. Based na mojih vzocih, mnogo boljse kot s FRI-jem naprimer. Skoraj vsi z EF so dobili job v svoji stroki.


Ravno toliko kot pravniki, sociologi, psihologi...teh je na zavodu najvec in ko bo koncal diplomo bo najverjetno pristal tam.

SaXsIm ::

Daj ne seri, nodi. Zaposljiv si toliko, kolikor si pripravljen biti zaposljiv. Če misliš, da zaposljivost pomeni to, da te na vratih faksa po podelitvi diplom čakajo zaposlovalci, potem se pač motiš. Če pa si aktiven, delaš preko študenta v stroki ali vsaj blizu stroke, pa problemov z zaposlitvijo nimaš. In poznam veliko takih. Ekonomistov.

Je pa po mojem občutku smer podjetništvo namenjena temu, da si se na neki točki sam spustiš v to, da postaneš podjetnik - imaš svoje podjetje ter z njim nekaj počneš. Če nisi šel s to namero na faks, potem si malo zgrešil.
SaXsIm

PrihajaNodi ::

Zdj nevem al ste zaposleni na teh faksih in delate reklamo al pa tako naivni. Statistika vas postavlja na laz. Druzboslovcev nece nihce, se manj pa tujina!
Za odpret firmo rabis racunovodjo ne pa 3 leta faksa.
OP ju svetujem prekvalifikacijo in to cimprej.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Blinder je izjavil:

Nevem kako je s smerjo podjetnistvo ampak kolikor je meni znano so z EF odlicne moznosti za zaposlitev. Based na mojih vzocih, mnogo boljse kot s FRI-jem naprimer. Skoraj vsi z EF so dobili job v svoji stroki.

FRI nezaposljivi? Katerih izpitov pa nisi naredil da si tako proti ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

avani ::

Poglej si se tukaj za studije v tujini. Naceloma je izbira vecja, imas pa tudi kontakte do stipendij. Imas tudi dovolj casa - za zimski semester 2018 so vpisi ponavadi do decembra 2017.

Cruz ::

Če te zanima filozofija, podiplomski študij je zelo težek, še posebej, če nimaš predznanja. Ko pa narediš, pa se da službo dobiti kar hitro, čeprav vsi govorijo, da ne. V reklamnih agencijah je kar ziher služba za filozofe in psihologe. Poznam znanca, ki je po izobrazbi filozof in je zelo hitro dobil dobro službo.

Leta 2011 ali 2012, nevem več točno, ni bilo nobenega diplomiranega(ali več) filozofa na zavodu je povedala neka ženska v intervjuju, ki sem ga poslušal.

Se pa strinjam, da imaš vseeno 100x boljše priložnosti po končanem šolanju pri STEM študijih. Ampak, kakor mladina reče, yolo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

sandmat ::

Invictus je izjavil:

Blinder je izjavil:

Nevem kako je s smerjo podjetnistvo ampak kolikor je meni znano so z EF odlicne moznosti za zaposlitev. Based na mojih vzocih, mnogo boljse kot s FRI-jem naprimer. Skoraj vsi z EF so dobili job v svoji stroki.

FRI nezaposljivi? Katerih izpitov pa nisi naredil da si tako proti ?


This :D

Verjetno je želel poudarit, da so skoraj vsi z EF dobili job v svoji stroki potem, ko so jih FRIjevci zaposlili :D

inferno666 ::

Čimprej si najdi službo, po možnosti v tujini. Išči si delo, ki ti bo pomagalo pri lastnem razvoju in jih boš kasneje uporabljal kot reference. V prvi fazi ni niti važno koliko so plačane.

Dlje kot boš kampiral po faksih, starejši boš in težje bo narediti push.

Pa še nekej imej v mislih, dokler si mlad, lahko sprašuješ vse, ker nihče ne pričakuje da imaš izkušnje. Tako da lahko postavljaš tudi zelo butasta vprašanja, tako da to izkoristi.

2pack2 ::

Nekako se nagibam, da bi na FRI šel, samo me zanima kako je tam, če nimaš nekega predznanja..kaj ti diferencialni dajo dovolj, ali je treba še dodatno znanje kje dobit (beri: najverjetneje bom imel leto časa med zaključkom EF in 1. letnikom magisterija, tako da lahko ta čas nekam vložim)?
Drugače pa ja, v mojem planu je, da grem na svoje, samo se mi zdi, vsaj za področje, ki me zanima, da moram imeti nekaj znanja iz računalništva.. tako da kar se tiče denarja, mislim, da je to boljša opcija kot npr filozofija, ki me zelo zanima, ampak mislim da bo boljše, da ostane pri tem, da tu pa tam prebrskam kak učbenik in preberem kakšno knjigo v prostem času :)

PrihajaNodi ::

Nekako se nagibam, da bi na FRI


Kar začni se učit https://www.codecademy.com/

bajsibajsi ::

PrihajaNodi je izjavil:

P.s. tele ekonomska sr... tipa "podjetnistvo" bi morali ukiniti in vam, ki ste bili nategnjeni vrniti denar.
V vsem, kar si nastel zgoraj bos nezaposljiv. Tudi ce naredis doktorat iz ekonomije in zraven se MBA bos najverjetneje v Sloveniji bil srecen kot postar.
Tudi v tujini tega kadra ne iscejo.


Lahko svoje nebuloze potrdis s cim bolj konkretnim kot zgolj subjektivnim idiotizmom?

V resnih - velikih - firmah brez tega kadra ostali iz tehnicnih strok ne bi imeli posla!

@2pack2
Na EF imas na podiplomskem studiju smer Poslovna informatika.

FTad ::

2pack2

ce nimas nobenega predznanja matematike, logike in programiranja, potem ti odsvetujem podiplomca na fri-ju.

PrihajaNodi ::

bajsibajsi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

P.s. tele ekonomska sr... tipa "podjetnistvo" bi morali ukiniti in vam, ki ste bili nategnjeni vrniti denar.
V vsem, kar si nastel zgoraj bos nezaposljiv. Tudi ce naredis doktorat iz ekonomije in zraven se MBA bos najverjetneje v Sloveniji bil srecen kot postar.
Tudi v tujini tega kadra ne iscejo.


Lahko svoje nebuloze potrdis s cim bolj konkretnim kot zgolj subjektivnim idiotizmom?

V resnih - velikih - firmah brez tega kadra ostali iz tehnicnih strok ne bi imeli posla!

@2pack2
Na EF imas na podiplomskem studiju smer Poslovna informatika.


Lahko ti potrdim svoje nebuloze s tem da dvignes svojo leno zadnjico in pogledas kaj najvec iscejo na "moje delo.com". Ne, to ni gospod "poslovni informatik". Slednji pristanejo na zavodu.

Pa lep pozdrav iz tujine:)

A110 ::

no, saj tudi to, da delas v tujini nepove nic. ampak ja se strinjam z ekonomijo in podobnimi sami sebi namenjenimi studiji (kjer potrebujes par ljudi na leto ali pa se to ne in ne 100 ali vec) si nimas kaj zaceti. zato pa sem napisal naj se raje zaposli in vrne nekaj denarja v proracun kot pa da se odloci za popolno prekvalifikacijo zato ker pac lahko

bajsibajsi ::

PrihajaNodi je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

P.s. tele ekonomska sr... tipa "podjetnistvo" bi morali ukiniti in vam, ki ste bili nategnjeni vrniti denar.
V vsem, kar si nastel zgoraj bos nezaposljiv. Tudi ce naredis doktorat iz ekonomije in zraven se MBA bos najverjetneje v Sloveniji bil srecen kot postar.
Tudi v tujini tega kadra ne iscejo.


Lahko svoje nebuloze potrdis s cim bolj konkretnim kot zgolj subjektivnim idiotizmom?

V resnih - velikih - firmah brez tega kadra ostali iz tehnicnih strok ne bi imeli posla!

@2pack2
Na EF imas na podiplomskem studiju smer Poslovna informatika.


Lahko ti potrdim svoje nebuloze s tem da dvignes svojo leno zadnjico in pogledas kaj najvec iscejo na "moje delo.com". Ne, to ni gospod "poslovni informatik". Slednji pristanejo na zavodu.

Pa lep pozdrav iz tujine:)


Se pravi ne mores in si zgolj nakladac; tudi prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij EPF ali EF?

Oddelek: Šola
193227 (1446) kombi
»

Študij kognitivne znanosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5821354 (11016) labrys
»

Kdo je bolj kriv? (Politika:Gospodarstvo:Delavci) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10313017 (11012) Mato989
»

Watson študira medicino (spet) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6216286 (13588) KleBac
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120506 (18653) romat

Več podobnih tem