» »

Davek pri prodaji delnic GRVG

Davek pri prodaji delnic GRVG

dussan ::

Živijo,

lani sem prodaj delnice Gorenja (GRVG), nekaj sem jih imel še iz certifikatov, nekaj sem jih dokupil. Vprašanji:
1. Ali v DOH-KDVP vpišem samo delnice, ki sem jih kupil kasneje (brez tistih iz certifikata)? Verjetno samo dodatno kupljene.
2. Ali obstaja kakšna "olajšava" za davek. Če se ne motim, si lahko včasih uveljavlja stroške transakciji pri BPD?

lp, Dušan

OracleDev ::

ponavadi iz borzno posredniške družbe dobiš po prodaji dokument, kjer vse lepo notri piše, kdaj si kupil, kdaj prodal in to samo prepišeš v DOH-KDVP. Ali tega nisi dobil?
Olajšave kolikor vem ne obstajajo, vpišeš nakupno, prodajno ceno,...

Tilen ::

Priznane dobiš stroške nakupa in prodaje v vrednosti 1%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dussan ::

OracleDev je izjavil:

ponavadi iz borzno posredniške družbe dobiš po prodaji dokument, kjer vse lepo notri piše, kdaj si kupil, kdaj prodal in to samo prepišeš v DOH-KDVP. Ali tega nisi dobil?
Olajšave kolikor vem ne obstajajo, vpišeš nakupno, prodajno ceno,...


Kupil sem jih pri GBD, ki ne obstaja več... Od nove BPD pa sem dobil samo podatke o prodaji.

Tilen je izjavil:

Priznane dobiš stroške nakupa in prodaje v vrednosti 1%.


Je to treba posebej vpisati ali FURS to že avtomatično prizna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

Tilen ::

Avtomatično.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

metalc ::

BPH ti lahko pošlje samo podatke o tem, kaj si kupoval oz. prodajal prek njih, o ostalem načelno ne vejo nič, razen če so prevzeli drugega brokerja in od njih dobili tvojo "zgodovino". Tvoja dolžnost pa je, da sam hraniš vso evidenco trgovanj prek vseh brokerjev in ob prodaji vpisuješ po vrstnem redu nakupov (spet ne glede na brokerja), ki ustreza principu FIFO.

Dobiček od prodaje delnic, ki si jih pridobil še s certifikati, ni obdavčen, zato se teh delnic ne vpisuje v napoved. Ravno tako se, če sem prav videl, ne vpisuje vr.p., ki si jih držal več kot 20 let, ker ti ravno tako niso obdavčeni. Seveda pa pri sebi še najmanj 5 let hrani dokaze o tem, če bi te FURS slučajno kaj povprašal, zakaj tega nisi prijavil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784894 (2677) wajdouc
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144729 (9432) Thomxy
»

Opera gre na prosti trg

Oddelek: Novice / Brskalniki
92437 (2437) zeroc00l1
»

prodaja delnic

Oddelek: Loža
248533 (8336) DrSergioDJ

Več podobnih tem