» »

Magisterij EPF ali EF?

Magisterij EPF ali EF?

jakamoj ::

Zdravo,
zanima me, kakšna je primerjava med magisterijem na EPF MB npr. ePoslovanje in magisterijem na EF Poslovna Informatika? Kateri program je težji/lažji? Ali lahko delaš zraven faksa in hodiš samo na izpite, itd.?

Lp,

Jaka
  • spremenilo: jakamoj ()

A110 ::

tezji? vprasaj se raje kateri je lazji :))

jukoz ::

Kaj maš pa sedaj narejeno? FRI? FERI?

Ker tu ni poudarka na tehnologiji in tehniki temveč na upravljanju.

jakamoj ::

Trenutno imam narejen FERI RIT (UN) in nekaj let izkušenj v IT.

jukoz ::

In te vleče v upravljanje?
Potem kar. Sicer pišem za EF (sem ubral obratno pot tebi), imam starega dodiplomca in so nam ponujali +2 magisterij (v enem letu za cca 4kEUR -? nisem prepričan, je bilo pa precej denarja za še enkrat poslušati iste ljudi), vendar je isto kot predbolonjski.
- če si samo tehnik ti bo dolgčas
- če imaš prakso boš bolj razumel kaj ti govorijo
- poudarek je na upravljanju - razumel boš svojega project managerja, zakaj je tak kreten =)

Pomoje lahko zraven delaš, boš pa moral biti priden. Jaz sem šel par let po tem delat izredno eno tehnično višjo in sem moral biti kar priden, zaradi dela in nato predavanj in laboratorjiskih vaj, priprav ter povsem drugačnega tipa dela kot na EF. Tu nekih laboratorijskih vaj ni, par baz v MS Access boš pa že naredil.

jakamoj ::

Vaje so obvezne na EF / EPF?
Ker namreč ne bom mogel hoditi na vaje in predavanja, ampak samo na izpite in recimo predstavitve seminarskih.

jukoz ::

Vaje na EF so obvezne. Boš moral vprašati kako je s tem, lahko da ti gredo na roko.

jakamoj ::

Mogoče ve kdo, ali se je mogoče na EPF/EF zmeniti, da ne rabiš hoditi na vaje in predavanja?
Namreč na FERI-ju sem se lahko, ampak sem moral toliko več narediti sam doma.

bajsibajsi ::

A110 je izjavil:

tezji? vprasaj se raje kateri je lazji :))


Upravljalna ekonomika in MTRD (statistika) sta, IMO, tezavnostno primerljiva predmeta kot Analiza in Diskretne strukture.

A110 ::

bajsibajsi je izjavil:

A110 je izjavil:

tezji? vprasaj se raje kateri je lazji :))


Upravljalna ekonomika in MTRD (statistika) sta, IMO, tezavnostno primerljiva predmeta kot Analiza in Diskretne strukture.


FERI/FRI-jevski?

Apple ::

Analiza in diskretne na nekdanji VSP al UNI?
LP, Apple

OldSkul ::

Upravljalna ekonomika je bil zame najtežji predmet, ostali pa nič posebnega. Smer trženje, magistrske pa še nisem dokončal. Tudi vprašanje kdaj jo bom :)

Apple ::

Jst sm naredu upravljalno ekonomiko glih 2 tedna nazaj. Zame je bil ta izpit tezji kot Analiza in Diskretne na FRI.
LP, Apple

jukoz ::

Upravljalsko sem sicer delal na EF na UNI programu, ampak neke razlike ne bi smelo biti - Prašnikar kot Prašnikar ter dodatki.
Ljudje okoli mene, ki so lani delali na +2 programu Upravljalsko pravijo da je samo snovi veliko. Poznat moraš osnove mikroekonomije + špeh od snovi, ki jo je res veliko. Pravijo da bi moralo biti naravoslovcem predmet enostaven =)

Če vam je to težko, potem bi mi morala biti Analiza in Diskretne na FRI easy =)

A110 ::

no, saj analiza in diskretne na fri so easy :))

Apple ::

Sta easy... proti UE :)
LP, Apple

bajsibajsi ::

Apple je izjavil:

Jst sm naredu upravljalno ekonomiko glih 2 tedna nazaj. Zame je bil ta izpit tezji kot Analiza in Diskretne na FRI.


No, fino, da je se kaksen tak odgovor od tistih, ki s(m)o dejansko obiskovali obe fakulteti, FRI in EF, in ni vedno enako v stilu FRI je edini pravi studij, vse ostalo je srot.
Je pa res, da gre tu za razlicni stopnji - dodiplomc/podiplomc. Verjetno je UE precej lazja tistim, ki so ze prvo stopnjo delali na EF in so imeli predmet Mikroekonomija.

Se spomnim, da je kolega, ki je sel z VS FRI na mag. EF Poslovno informatiko, in je imel Upravljalno ekonimiko prvi predmet, zelel v prvih parih mesecih izpisati z EF. Pa smo ga pregovorili. :)

Ker OP sprasuje za smer Poslovna informatika, naj se omenim, da imas na voljo tudi nekaj izbirnih ala "FRI" predmetov, npr. RIR - Razvoj informacijskih resitev, kjer dejansko programiras (ASP.NET, MVC, XML, JSON). Pa se dober profesor ga uci (dr. Turk). Drugace pa tisti, ki prihajajo iz FRI, FOV in verjetno tudi iz ostalih studijev informatike, na Poslovni informatiki ne bodo zvedeli kaj dosti novega; kar se tice "racunalnistva". Na Poslovno informatiko naceloma ne gres zaradi znanja "racunalnistva", ampak miksa informatike in ekonomije, ce si bil prej zgolj tehnicni tip.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Informatika na Epf magistru je enostavna. Sam sem porabil nekje 10-20ur za faks doma. Sicer se mi ni slo za ocene tako, da sem imel povprecje nekje 8,5. Ce bi se malo bolj zavzel bi imel nad 9 brez problemov. Edino, kar potrebuje malo pozornosti sta 2 predmeta, ce bos sel s ferija. Management in pa metode raziskovanja. Pri informatiki pa imas vaje. Ce nisi delal s programi kot so project, visio in podobnimi hodis na vaje in je simpl. Na izpitih iz informaticnih predmetov imas vprasanja tipa: kaj je cloud. Kako oblikujemo spletno stran ipd..

Zanimivo je, da se najdejo osebe, ki imajo s tem probleme.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

jakamoj ::

Hvala vsem za odgovore! Veliko koristnih informacij.

Sem še malo povprašal okoli in sem dobil informacijo, da se lahko na EPF načeloma za vse predmete dogovoriš, da ne rabiš hoditi na vaje, kar mi je velik +, saj sem že zaposlen.

kombi ::

živijo.
Sem študent strojništva v Ljubljani in moram še spisat diplomo, pa mal razmišljam, da bi šel na magisterij na EF. Velik kolegov je šlo na EF iz FRIja pa iz farmacije. Tko da če je kdo že mel ali pa ima podobne izkušnje, oziroma pozna koga, kak je it iz strojne na ekonomsko se priporočam za mnenje.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzporedni študij ekonomije

Oddelek: Šola
339396 (5181) Meridian
»

EF-Poslovna informatika 2. stopnja

Oddelek: Šola
165362 (3245) puncka
»

FRI vs. Ekonomska fakulteta - Poslovna informatika

Oddelek: Šola
3613549 (7589) barb99
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146521 (34041) awy
»

A se je kdo letos prijavo na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1047969 (6069) grmek

Več podobnih tem