» »

EF-Poslovna informatika 2. stopnja

EF-Poslovna informatika 2. stopnja

dvojka ::

Zanima me ali kdo obiskuje oziroma je obiskoval ta program. Sam sem naredil FRI 1. stopnjo in bi rad nadaljeval izredno, kar pa FRI ne ponuja. EF-PI se mi zdi še najboljši približek informatike, dodatek ekonomije pa definitivno ne škoduje. Torej zanimajo me vaša mnenja, kakšen je program ali lahko računalničar osvoji ekonomske predmete (so zelo težki?)...

eales ::

Živjo

Sam sicer nisem na smeri poslovna informatika, tako da ti lahko odgovorim le na vprašanja povezana z ekonomskimi predmeti, ki so na vseh smereh isti. V 1. semestru imaš 3 splošne predmete, ne glede na to na katero smer si vpisan. Na teh predmetih se ponavadi dela selekcija, ker so zelo obsežni in težki. Upravljalna ekonomika je predmet, ki ponavadi vsem študentom povzroča zelo veliko težav, še posebej pa tistim, ki nimajo nekega predhodnega znanja. Predmet se da narest, samo "malo bolj" boš moral študirati, da osvojiš logiko, naštudiraš koncepte,... Letos je ta predmet na prvih dveh rokih skupaj naredilo cca slabih 40% rednih podiplomkih študentov. Naslednji tak predmet je statistika, ki je osredotočena bolj na ekonomske probleme in je isto eden težjih. Ta dva predmeta naredita selekcijo, 3. predmet pa je izbirni in je bolj kot ne teoretičen(se usedeš in se naučiš). V 2. semestru imaš spet nek splošni predmet(Strateški management 2) in pa ene 3 predmete iz svoje smeri. V 2. letniku ima vsaka smer svoj predmetnik in tu ti pa žal ne morem več pomagati. Vem da bodo v kratkem informativni dnevi, pojdi pogledat, tam boš lahko iz prve roke izvedel vse kar te zanima.

Sba ::

Informativci za EF so v četrtek 14.6. ob 17ih. Potem pa naj bi imela še vsaka smer svojo predstavitev. Lahko prosim kdo napiše občutke, če bo šel pogledat. Jaz sem imel v planu, pa je nekaj prišlo vmes.

Jaz zaključujem dodiplomski študij na FOV - Organizacija in management informacijskih sistemov in se bom najverjetneje odločil tudi za podiplomski študij te smeri. Delno tudi zato, ker večino predavateljev že poznam. Po drugi strani pa bi bilo zanimivo probati nekaj novega.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

jc ::

Smer poslovna informatika na EF je načeloma na voljo samo v angleščini. To pomeni, da boš imel splošne predmete, ki so jih zgoraj našteli, v angleščini. Ker so drugi profesorji načeloma veljajo ti predmeti za lažje (razen Managerial Economics). Statistike same ravno ni, je pa predmet, ki se imenuje Research Methods and Tehniques, ki je razdeljen na dva dela. Ta "Tehniques del" ima nekaj statistike, vendar se da vse naučiti dokaj hitro.

Glede predmetov, ki so specifični za smer imaš pa večinoma vse na variacijo prenove poslovnih procesov in modeliranja le teh plus nekaj o uvedbi ERP sistemov. Kar se izbirnih tiče imaš pa recimo E-business in pa Principles of CRM in podobno. Pri večini teh predmetov imaš za narediti seminarsko nalogo, ki pa lahko govori o biločem, samo da je vsaj malenkost povezano z vsebino predmeta.

Če ste imeli na FRI vsaj osnove ekonomije, potem ti ekonomski predmeti ne bodo delali težav, drugače se pa vse da naučiti iz predavanj in vaj (ter prosojnic, ki jih dobiš pred predavanjem).

Imaš veliko modulskih predmetov, kar pomeni, da se končajo že po 2-3 mesecih od začetka semestra. Ti predmeti so ponavadi relativno lahki, tako da ti za izpitno obdobje ostane samo po eden ali dva težka.

Če bi rad izredno samo zaradi predavanj popoldne, ti pa lahko povem, da večina ni obvezno, ti modulski predmeti so pa itak vsi popoldne. Lahko pa se zgodi, da imaš tudi standardne predmete popoldne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()

eales ::

Na rednem se da vse te splošne predmete, ki jih imaš v angleščini zamenjati za slovenske...brez kakršnihkoli problemov.

klihk ::

jc je izjavil:

Smer poslovna informatika na EF je načeloma na voljo samo v angleščini. To pomeni, da boš imel splošne predmete, ki so jih zgoraj našteli, v angleščini. Ker so drugi profesorji načeloma veljajo ti predmeti za lažje (razen Managerial Economics). Statistike same ravno ni, je pa predmet, ki se imenuje Research Methods and Tehniques, ki je razdeljen na dva dela. Ta "Tehniques del" ima nekaj statistike, vendar se da vse naučiti dokaj hitro.

Glede predmetov, ki so specifični za smer imaš pa večinoma vse na variacijo prenove poslovnih procesov in modeliranja le teh plus nekaj o uvedbi ERP sistemov. Kar se izbirnih tiče imaš pa recimo E-business in pa Principles of CRM in podobno. Pri večini teh predmetov imaš za narediti seminarsko nalogo, ki pa lahko govori o biločem, samo da je vsaj malenkost povezano z vsebino predmeta.

Če ste imeli na FRI vsaj osnove ekonomije, potem ti ekonomski predmeti ne bodo delali težav, drugače se pa vse da naučiti iz predavanj in vaj (ter prosojnic, ki jih dobiš pred predavanjem).

Imaš veliko modulskih predmetov, kar pomeni, da se končajo že po 2-3 mesecih od začetka semestra. Ti predmeti so ponavadi relativno lahki, tako da ti za izpitno obdobje ostane samo po eden ali dva težka.

Če bi rad izredno samo zaradi predavanj popoldne, ti pa lahko povem, da večina ni obvezno, ti modulski predmeti so pa itak vsi popoldne. Lahko pa se zgodi, da imaš tudi standardne predmete popoldne.


si že 2. letnik? jaz sm 1., pa tega E-business in pa Principles of CRM nism mel na voljo...

jc ::

Ne še, sem prvi letnik. Hm, sigurno, da jih nisi videl v izbiri predmetov? Mislim, da je neka finta, da izginejo, ko se zapolnijo prosta mesta...

tt2 ::

Mene pa zanima, potem ko končaš ta študij, kakšne so zaposlitvene možnosti. Oziroma, kje bi lahko našel opisana dela, ki jih opravljajo ljudje z dokončanim magistrom te stroke. Če ima kdo voljo, bi prosil, če lahko opiše malo bolj na široko, ne le v enem, dveh stavkih. Pa kakšno je povpraševanje, oziroma, če težko najdeš službo z magistrom PIN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

MKC00 ::

Tudi jaz sem odločam za 2. stopnjo bolonjskega študija. Končal sem FRI in me tudi nadaljevanje na FRI ne mika. Kaj bi tisti, ki ste na Poslovni informatiki (na FE) povedali o sami težavnosti (in odnosih profesorjev do študentov)? Koliko je "potrebnega/nujnega" sprotnega dela? Nujnost udeleževanje predavanj/vaj?
Hvala.

Sba ::

Mogoče kak info katere izbirne predmete se splača vzet? Za nekatere predmete imam tudi možnost izbire SLO ali ANG jezika. Je smiselno vzeti vse v angleščini? Zgoraj je jc omenil Managerial Economics, se v tem primeru bolj splača vzeti Upravljalno ekonomiko?

Podčrtal sem tiste h katerim se nagibam predvsem zaradi vsebine predmeta:
Organizacija in management ali Ekonomske politike EU
IT Project Management ali Metode analize in načrtovanja IS
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

tt2 ::

Organizacija in management ali Ekonomske politike EU
IT Project Management ali Metode analize in načrtovanja IS

na podlagi česa si se pa odločil? Sem trenutno v dilemi, saj nikjer ne najdem kakih koktretnih informacij o teh predmetih, zato še ne vem za katera dva se odločiti.

Sba ::

Na koncu sem izbral Organizacija in management in Metode analize in načrtovanja IS. Delno po lastnih zanimanjih, delno pa po priporočilu mojega mentorja.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

tt2 ::

A morda veš, če je ta IT Project Management le v angleščini?

Sba ::

Žal ne vem. Na predmetniku je napisan le v angleščini, medtem ko so Metode analize in načrtovanja IS napisane zgolj v slovenščini. Jaz sem izbral angleščino kjer je bila napisana.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Sabina_ ::

Živjo!

Za dobro stoječe slovensko podjetje - najboljše v svoje branži, iščem poslovnega analitika. Gre za študentsko delo, vendar je tudi možnost zaposlitve.

Zaželjena:
I. Stopnja - FRI, FE, FMF ali podobna naravoslovna fakulteta.
II. Stopnja - Poslovna informatika (EF) ali podobno.

Opis dela:
Zajem in zapis funkcionalne in tehnične specifikacije.

Življenjepise pošljite na sabina.binna@gmail.com

trulex ::

A lahko še kdo prispeva svojo izkušnjo? Hvala
Edit: ali se da opraviti relativno normalno ta faks v roku ob delu (cca polovični delovni čas)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trulex ()

puncka ::

Trulex, vsekakor da.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magisterij EPF ali EF?

Oddelek: Šola
193258 (1477) kombi
»

Poslovna informatika EF (po diplomi FRI)

Oddelek: Šola
152485 (1759) Invictus
»

DILEMA: Ekonomska ali FRI

Oddelek: Šola
82054 (1727) Verma
»

FRI vs. Ekonomska fakulteta - Poslovna informatika

Oddelek: Šola
3613556 (7596) barb99
»

Fov Kranj

Oddelek: Šola
73039 (2814) Sportmania

Več podobnih tem