» »

Najtežji predmeti na fmf - matematika

Najtežji predmeti na fmf - matematika

Mafioso ::

Tisti ki ste obiskovali FMF smer matematika (dodiplomski študij), me zanima kateri predmeti so se vam zdeli najtežji v vseh treh letnikih. Super bi bilo če bi morda celo razporedili 3 najtežje ali pa vsaj malo pokomentirali zakaj so težji od drugih (obseg, težji koncepti,...)

joze67 ::

Moje izkušnje so še iz FNT :)) zato naj samo omenim, da je v tistih časih to bilo skoraj kot predmetnik - če si otresel politično ekonomijo, filozofijo, obrambo in seveda fiziko, si bil že nevarno blizu številu 3.

tilen03 ::

1. Predmet, katerega snov te ne zanima: mucno se je uciti tak predmet, torej tudi opraviti
2. Kombinatorika: terja drugacno razmisljanje, daje poudarek v glavnem na sposobnosti resevanja problemov
3. Analiza ali algebra: ponavadi je tako, da ti je eno podrocje blizje od drugega. Tezje ti bo podrocje, ki ti je manj domace

krempelj ::

Mafioso je izjavil:

kateri predmeti so se vam zdeli najtežji

Omare, mize,...
Praskam...

IgorCardanof ::

Mafioso je izjavil:

Tisti ki ste obiskovali FMF smer matematika (dodiplomski študij), me zanima kateri predmeti so se vam zdeli najtežji v vseh treh letnikih. Super bi bilo če bi morda celo razporedili 3 najtežje ali pa vsaj malo pokomentirali zakaj so težji od drugih (obseg, težji koncepti,...)


Najtezji na dodiplomskem bodo najbrz algebra 3, ce si jo bos izbral. Veliko ljudem delajo preglavice analize 2a in analiza 2b. V 3. letniku pa zna bit problem pri Verjetnosti in naslednji semester pri Statistiki.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

A110 ::

Meni je bila najtežja topologija. Večini je bila najtezja analiza 2a, ki pa je meni bila najljubši predmet. Veliko je odvisno od osebnih preferenc. Meni je analiza bila žel všeč, algebre nisem maral ampak mi je po težavnosti bila abstraktna algebra celo lažja. Je pa tudi odvisno na kakega profesorja pri katerem predmetu naletis. Recimo pri analizi 2a si ne želiš kakšnega Strleta ker boš moral na teoriji znati čisto vse dokaze. Tudi statistika je marsikomu delala preglavice zaradi Permanovih teoretičnih izpitov. Se mi pa zdi da je v zadnjih par letih težavnost na splošno malo padla.

joze67 ::

Ne rabiš znat vseh dokazov. Znati moraš dokazati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpisal sem se na FMF, smer Matematika. Prosim za nekaj nasvetov.

Oddelek: Šola
192678 (2045) joze67
»

FMF in smeri matematike

Oddelek: Šola
132080 (1638) HODL
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102799 (2227) Yacked2
»

FMF

Oddelek: Šola
122548 (1755) lebdim
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146598 (34118) awy

Več podobnih tem