» »

P4 in Hyper Treading

P4 in Hyper Treading

l0wc4 ::

Imam P4 2.4GHz, ki podpira Hyper Treading. Procesor je pravi, toda BISO in Windowsi prikazujeta hitrost procesorja kot 1,2 GHz. Sisoftsandra in WCPUID pravtako. Se da kje to kaj drugje še kaj nastaviti? Rami so 333 MHz.

whatever55 ::

Hyper Treading tehnologija deluje tako da procesor razdeli na navidezna dva procesorja ( 2400/2= 1200 mhz ) kar omogoča precejšnje pohitritve v programih.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Poglej si nastavitve v BIOSu. FSB more bit na 200 MHz (800 QPB). Po moje maš ti to malo narobe nastavljeno na 100 MHz (400 QPB) in ti zato kaže le 1200 MHz. Aja pa preveri še na kaki frekvenci ti deluje RAM - tvoj more brez problema delat na 166 MHz, tako da nastavi razmerje FSB/RAM na 5/4.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

l0wc4 ::

Problem je v tem, da ko CPU clock dam na 200 se stroj obesi in se več ne boota, dokler na dam clear cmos. Če CPU clock dam na 150 potem še dela in kaže pač 150 x 12.

Plata je ECS L4IPEA2, BIOS je najnovejši (beri zadnji), ki se ga za to plato dobi.

Še kaka ideja? :(

Samuel ::

maticmlakar: tole kar si napisal je kolosalna neumnost 8-O

Samuel ::

tule lepo pise, da ti plata podpira samo 533MHz procesorje. Tok, da ne bo nic z 2.4/800 na tej plati.

Menjaj plato ali procesor!!

whatever55 ::

Ampak a i res da sta kao dva procesorja? Se mi je zdelo logično?

BTW: Koliko si pa plačal za P4 2,4 mhz z HP tehnology?

asPeteR ::

http://blog.stegnar.com

BoLhCa ::

kaksnih 1200mhz?
preber si link ki ti ga je dal asPeteR!
btw asPeter jest sm se zdej brez plate in se je..m z enim athlonom, ki ni zmozen laufat spila s foldingom zadaj! aja proc pa je 1800+ navit na 2400+, 2x256mb 333, abit nf-7s rev 2.0 pa se neki krame=)
aja Intel Pentium4 2.4Ghz (HTT) stane mal vec kot 55.000 sit.
res da je drag sam ce bi ga skuru, nebi razmisljal kaj kupiti!!!
intel rocks or something like that>:D
lp,
bolhca
p.s. pa ti ne das cpu clock na 200, tisto je fsb, mnozilnik mas 12 in je zaklenjen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

asPeteR ::

->z enim athlonom, ki ni zmozen laufat spila s foldingom zadaj!

Ja tole je bistvo. Namrec, pravi multitasking. Sej ni glavni hec HTTja, da pohitri posamezno aplikacijo, temvec komplet sistem.

Kdor tega ni proizkusil, ne ve kaj je real multitasking.

8-)
http://blog.stegnar.com

morphling1 ::

No ja če smo natančni, če imaš prioriteto foldinga na default se pravi normal, se le ta umakne aplikaciji v ospredju, v tem primeru igri, zadaj pa praktično nič ne naredi, pri HT pa zadeva folda naprej s sicer zmanjšano hitrostjo ampak neprimerno hitreje kot pri non HT platformi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel P4 2.4C navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
36115985 (8942) Freelancer
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612479 (8892) DjTonic
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327820 (5497) Tarzan
»

Program za testiranje CPU-ja domače izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714231 (2920) simonchelo
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421635 (1127) WhiteWolf

Več podobnih tem