» »

Program za testiranje CPU-ja domače izdelave

Program za testiranje CPU-ja domače izdelave

«
1
2

Wad@ ::

Za vse, ki radi navijate mam tuki en programček domače izdelave(naredu ga je en moj frend).
Sicer ni kdovekakšna pogruntavščina, ampak vseeno:D :D :D . Njegova prednost je predvsem majhnost(400KB):P.
No ko ga boste preizkusili, bi pa lahko napisali rezultate, da bi se malo primirjali...pa pokomentirali zadevo...

Dovolil mi je, da ga 1. mesec dam na forum brezplačno:\ .

M-benchmark

8-)

c3R4R ::

Ej, nism ga še poskusil testirati, ker se mi komaj downloada....:8) V katerem programskem jeziku je napisan?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Wad@ ::

Če se prav spovnem kar mi je ta frend reku je v Delphiju6.
Morebiti bodo kmalu na voljo dodatki...:D

c3R4R ::

Hm... Super jst se tud ukvarjam z Delphijem... Dej tvojga frenda vpraši če lohk dobim kodo...Plis...:)

Aja, moj SCORE: 54 pik...:8)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

Se prej pa popravki ...>:D >:D
http://blog.stegnar.com

c3R4R ::

Zakaj?
asPeteR, a nam ne upaš zaupat tvoja scorea?>:D >:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Wad@ ::

Dodatki..ne ne popravki to je boljši izraz...

c3R4R ::

@Wad@
A mi boš pol zrihtu kodo?:\
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

Ma, bom jaz tole laufal na mojem kompu, verjetno ma polno spywarea gor za namecek pa se sopek virusov dobis!;)

No, zdej pa res.

Moram vec vedeti o tem testu. Kaksno metodo preverjanja CPUja uporablja, kaksno ma skalo rezultatov, metodologijo ...

Torej naj se avtor malo razpise ...
http://blog.stegnar.com

jest10 ::

In kaj ta programček sploh testera?

Rezultat: 18pik na TB 1088MHz

upirna ::

jst10, pol je tvoj proc full slab proti mojemu, ki ima 70 točk imam pa P4 2400@2902 MHz. Crilin, ti pa imaš samo 54(imaš 2600+)?

Izračun:
2600+......54
2900.......60,23

Očitno imajo Intel procesorji prednost. Avtorju svetujem, da razkrije kodo, ker bo le tako uspel(kdo bo pa kupu tak beden program za testiranje).

Azrael ::

Ne vem, ampak zdi se mi da je s tem programčkom nekaj hudo narobe. Ne ni virus, ampak po nekaj minutah sem dobil rezultat:- 250 ??? . OK če zakrijem tisti minus, bo to dobra stvar v bitki AMD vs Intel. No, saj se hecam, joke.
Računalnik C 333 256 MB RAM, Win98.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

asPeteR ::

upirna: Brezveze je neki primerjat med sabo, procesorje, ce se ne kaj tocno program pocne.(za to ni treba kode napisat).
Lahko bi pa s skupnimi mocmi naredili, en orenk ST benchmark.:)

Azrael: Pri tebi se je pa zgodil overflow. He, he prvi bug, kot sem napovedal, da bojo.:)
http://blog.stegnar.com

Wad@ ::

Sicer jaz nisem avtor in nevem kode (jo bom provu dobit). Mislim da ta program neki deli, monoži z nekimi velikmi štervili...
@Azrael: Pentium500MHz -105pik
Zanima me kolko bi dobu moj stari P200MMX:8)
Pri Athlonu 1.2GHZ 16pik, navit na 1.4Ghz 29pik-se splača navijat...

Sicer pa je program FREE in tisto na vrhu je bil joke!:D

Azrael ::

Če pa mlinček navijem na 500 MHz pa dobim:-124, mislim, da se bo moral ta tvoj frend še malo pozabavati s tem programčkom, vsaj prestaviti skalo in program obvezno dokumentirati.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

jest10 ::

No sedaj imam 7pik:D

Vedno slabše

upirna ::

frend je zdej saj vidu kje mora objavit programe :D

asPeteR ::

Azrael: Ja res bo treba mal "skalo" popravt. Samo spremeniti tip sprememljivke, recimo v kaksen double pa je ...
http://blog.stegnar.com

simonchelo ::

jest mam pa sam 29 pik, moj brt ma pa kr -212 :D :D
No ja, sej za začetk je dobr programček! keep up the god work!

Azrael ::

Ja, saj to sem mislil. Recimo nekaj takega, da bi bil rezultat 1 na 486 DX2 66, z default nastavitvami, ker ta procesor nekako velja za minimum za Win 9x. Pa namesto minus rezultata naj bo raje 0.xxxx, če bo že kakšen optimist ta program pognal na 386 SX. Sicer pa veliko sreče in veselja pri razvoju programa.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Wad@ ::

And now...Pentium200MMX...-380points

DjTonic ::

Zaenkrat sem dobil 45 točk na Bartonu 2500+ (Default => 11×166)

c3R4R ::

@upirna
Ne morš kar tako primerjat proce med sabo...

@Wad@
Dobr bi blo, če dobiš kodo... Bomo odkril, kje je BUG...;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Pyr0Beast ::

Ta program je čist v Piiiii######

Čeprav je v redu narjen in hvalje vreden. Ma pa dost napak

Mj CPU PII 350 3.5x100MHz ma 205 ups -205
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Na AXP 2,25GHz imam 49 točk, samo nisem F@h ugasnil, pa še na netu sem klikal,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wad@ ::

@criLin15 sej (upam) bom dobu kodo sam trenutno ˝avtorja˝ ni doma...:8)

jest10 ::

Mislim da bo giga procesor imel točno 0 točk:D

upirna ::

crilin, ne strinjam se s teboj. Zadnjič smo skupaj ugotovili, da je 2600+ enako 2600 mHz Intel procesorja (ti si bil celo v prednosti). Torej bi jaz moral imeti za 10 pik slabši rezultat. Progam ima očitno kar nekaj napak, prva in očino najpogostejša so čudni rezultati, druga je ta, za tretjo pa ne vem, ampak predvidevam, da ima težave s HTT. To bo asPeteR povedu. :)

p.s:ne moreš ti na sklepu enega testa povedati kvaliteto procesorja. To je isto, kot če bil bil 3d Mark samo en test. Torej, več testov.

TribesMan ::

No jest dobim pa "0 is not an valid intiger noumber" tak da ne vem rezultata.
Autor bo moral po zgoraj napisanem sodeč še malo premetati zadeve da bodo tekle tako kot se spodobi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

ta program je itak ena zajebancija.. kr neki..

asPeteR ::

upirna: Nikakor ne gre neposredno primerjati med samo prosecorja p4 2600 in AMD Athlon 2600+!
Prvo kot prvo. Verjetno oba nista imela default FSBjev za tako frekvencno.(ti sigurno ne) To je deviacija.
Tako, da ze fsb vpliva na PR.(obeh procesorjev)
Potem je pa nekaj jasno.
Ce bi sla tekmovat v compresirajnju divxa, bi zmagal p4. Ce pa recimo v UT3 pa AThlon. Hm, kdo je zmagovalec? Nihce. Le na podlagi vec testov se odlocih kaj to najbolj ustreza.

To je bilo do izdaje procesorjev HT in 800 PSBja.

Zdaj pa prakticno ti novi procesorji posekajo Athlone po celi crti ... Athlon ma se prednost le se v pescici testov, kak Winstone Creation pa recimo UT3 ... Pa ze v UT3 ni vec Athlon to. Recimo zgubil je tudi primat pri 3dmarki01! Kar je poeni strani dober pokazatelj, stanja stvari.
Kaj bi bilo, ce bi 3dmark01 podpiral HT! Tam okoli +10% k obstojecim tockam.

Glede tega testa, sej je kul, da se tko eden spravi neki naredit, tko, da vse pohvale. Samo je skoda, da to ni izdelek, temvec polizdelek. Recimo jaz bi dodal se en test za CPU. Potem bi pa se dodal eno bazico ostalih procesorjev ... Toda, kaj ko imamo ze vse to - SiSoft Sandra do a thing.
http://blog.stegnar.com

MALJUTKA ::

Hmmm.... Ne vem, če je ta test najbolj merodajen pokazatelj dejanske hitrosti CPU-ja.... Namreč imam Bartončka 2500+ @ 2600 MhZ in recimo pri SUPER PI testu naredim "1miljon" test v 38 sekundah, kar je odličen rezultat, pri tem testu pa dobim borih 60 pik. Ne vem no. Dobim skoraj isto kot CriLin, ki ima dosti počasnejši proc od mene.
Hej Crilin , na koliko ti je laufau proc ko si izvajal ta test?

c3R4R ::

@MALJUTKA
Proc mi je (in že skoz:D) laufa na 2105MHz ali 2600+... ;) :P

A ti maš tapravo frekvenco 2600MHz? Ali je to PR? (če ni PR je to pošten OC):)...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

MALJUTKA ::

CriLin@ Frekvenca, frekvenca! Na 1,7 V gre do 2500 MhZ, gre tud 2700 Mhz pri malo povišani (no kar precej povišani) voltaži, ampak najtišje (vent mi avtomatsko štela vrtljaje) in hkrati glede na tišino venta na procu najhitreje mi proc laufa na 2600 MhZ pri 1,725 volta. Je dober proc, ja. Ma saj imam sistem opisan že vsaj 10 krat. Poglej malo po drugih temah če te zanima. Aja BtW, plata mi laufa na 242 FSB sinhrono z procom in to DC !

Azrael ::

To je bolj vprašanje za moderatorje. Kdaj lahko pričakujemo na s-t download in po možnosti še upload sekcijo, saj vidim, da člani pridno pišejo programe ?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

c3R4R ::

@Azrael
O download sekciji je bilo že govora... Nekaj časa (par mesecev) nazaj je bila o tem odprta tema v oddelku Slo-Tech.... Rečeno je bilo (od adminov, moderatorjev), da download sekcijo lahko pričakujemo kmalu... Mislim celo, da je upirna naredil nek osnutek strani (ne me pa prijet za besedo)... Kot lahko vidiš tega še vedno NI... Mogoče bo kaj boljše po NESTu...:)

@MALJUTKA
Matr, si POŠTEN proc dobil... En moj frend (asPeteR) je mislm, da zamenju TRI bartone8-O s hudimi steppingi in mu ni uspelo nobenega od njih naviti čez 2.2GIGA:( ... Lahko si srečen, da imaš tak proc... Tak je eden na 10000...>:D
Aja, kje si ga pa kupu? A poznaš še kakšen tak primer OCja, kot je tvoj? (zanima me zato, če je več takih poštenih OCjev, se splača obiskat tisto trgovino:D)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Wad@ ::

Hm...koda od programa bo znana čez 10 dni, ker grem na morje... Sicer pa to pišem na od bratranca kompu ker moj je včeraj šel vragom vriskat(sem nov bios nalož pa je bil najbrž napačen:( :( :(-ampak pisalo je, da je za mojo plato-zagotovo...

Fury ::

crilin

jest sem v JAE-tu kupu 3 (TRI!) Athlon-e XP 1800+ DLT3C JIUHB ki delajo VSI PO VRSTI 2500 mhz @ 1.8v.. sicer ni tko kot maljutka.. ampak je pa cist hudo :) to je blo kaksen teden nazaj...

c3R4R ::

Mogoče bo potrebno obiskati JAE:D..
Zdele še ne... Čez 14 dni... K pridm z morja...8-)

Drugač bi jst raj bartona kupu, sam če gre anthlon na 2500MHz, pa Anthlona:D... Kok je to v PRju?:) 3300+?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

Evo, menda je moj racunalnik vreden tocno 80 pik.8-)
http://blog.stegnar.com

Fury ::

problem je da sem jest 3 (sosed, jest, bratranec 8-) ) od 4 pobral tko da verjetno jih ni vec...

sicer pa kokr sem jest gledu barton niti ni tok ne vem kaj hujsiga zarat tistega cacha... :) se ga pa seveda nebi branil.. samo je tale cist odtrgan 1800+

Azrael ::

Še rezultat 486 DX2 66 MHz, 12 MB RAM, Win95, OSR2: -1622.
Nekoč je bil Slo-tech.

tx-z ::

40 točk na bartonu 2500+ ;sam nism nbenih programov izklaplu, tko da bi bil tut višji rezultat
tx-z

QuickShot ::

jest sm dobil 70 točk na P4 ~ 2.4 B :))

asPeteR ::

Ma, ko jaz tele rezutate berem, bi lahko tole temo prestavl pod humor. K tale benchmark ni nic drugega kot en hec ...:\ :\

Ideja je ze fajn, toda engine bi bilo potrebno FAJN prevetrit.

In tudi delphi ni glih primeren za delat take programe.
http://blog.stegnar.com

TribesMan ::

Smeha polna vreča. Sem testiral na frendovi mašini s celeronom 2000MHz. In rezultat je 62 pik. zgleda da program favorizira intel procesorje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MALJUTKA ::

Ja, in to IBER konkretno !

Pyr0Beast ::

Ja in kako pol, da men piše -205.

K mam p2 350MHz
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MALJUTKA ::

Sej, ce bi pa mel AMD-ja 350 MhZ bi pa dobil verjetno -500 al pa se slabse.
Mah, saj nima veze; dejstvo je, da je ta progy potreben korenitih sprememb.

asPeteR ::

No, ne favorizira nasplosno Intela, temvec P4, najverjetneje zato, ker P4 laufa racunska enota z dvojno frekvenco jedra. Tukaj pa kot razumem, tale Benchmark izvaja samo racunske operacije.
http://blog.stegnar.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AquaMark 3 results (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33315976 (10903) DjTonic
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612479 (8892) DjTonic
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421635 (1127) WhiteWolf
»

Zakaj se mi hladen računalnik ne prižge?

Oddelek: Strojna oprema
201467 (1228) OwcA
»

Navijanje procesorja AMD Barton +2600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505182 (3930) DjTonic

Več podobnih tem