» »

Kam po srednji šoli?

Kam po srednji šoli?

Bikica195 ::

Študentje in drugi, kam bi me vodili naprej na faks/višjo šolo po končani ekonomski srednji šoli (če izpustimo to da bi postala ekonomistka - ker jih je že precej in še kakšen podoben - zanimajo me morda kakšne smeri za katere še ne vem (odpade zdravstvo, računalništvo, strojništvo ipd.) in bi z z njimi še kaj bilo (bi se dalo najti zaposlitev), razmišljala sem vse od inšpektorjev, katedre za tržno komuniciranje in odnose z javnostmi (tržni raziskovalec - kar bi me precej zanimalo) , f. za socialno delo ipd. ampak ostajam zmedena, saj berem vse sorte od + do - določenega študija a bi še vseeno potrebovala različna mnenja/priporočila.

Če na kratko povem moja zanimanja bi rekla takole. Lahko bi delala z računalnikom, zanima me oglaševanje, izdelava plakatov (reklamiranje), zanima pa me tudi iz kje oz. kako se lahko zaposliš na npr. Inštitut za raziskovanje trga in medijev (Mediana), kar bi bilo tudi zanimivo delo (zbiranje različnih podatkov, ankete in vse to)...

No v glavnem, karkoli v zvezi KAJ ŠTUDIRAT

Hvala vsem :)
  • spremenilo: Bikica195 ()

TheBlueOne ::

Marsikaj se zdi zanimivo v realnosti pa ni. Jaz bi ti svetoval, da isces nekaj, kar je mednarodno uporabno in se izognes kaksnim specifikam, ki so v JS, kakor razni inspektorji, tudi pravo itn. Tam, kjer je na izbiro tujina so praviloma boljse place, kakor lahko tudi gres kam drugam po izkusnje, kar absolutno predlagam, ker v Sloveniji je normativ, da kot zacetnik delas ne samo zastonj ampak se zna zgoditi, da na svoje stroske.

Vse kar je marketing je EPF. Kar je design imas nekaj moznosti, ampak tezko dobis sluzbo, ce pa jo pa je praviloma slaba placa.

Jaz bi na tvojem mestu sel na EPF. Pazi samo na to, da moras biti na teh faksih kar prodoren, drugace je verjetnost, da na koncu strezes ali si prodajalka visja kot pa da fino zivis.

Ce znas nemsko imas menda neko verzijo EPFa v Celovcu. Ceprav si mi mislimo, da so slovenski faksi smetana, jih tujina ne vidi tako. So pa menda Avstrijski dosti lazji za koncat. Samo v razmislek...

videc ::

Ok, nekaj je tudi na FDV...

Machete ::

Edini pravilni odgovor je to KAR TE VESELI, na bo še tako zlajnano. Verjetno ni večje stiske, kot vstajati vsako jutro za nekaj, česar ne maraš početi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sirotka ::

Machete je izjavil:

Edini pravilni odgovor je to KAR TE VESELI, na bo še tako zlajnano. Verjetno ni večje stiske, kot vstajati vsako jutro za nekaj, česar ne maraš početi.

TO! Plača je samo del zgodbe, predlogi...glej kar ti v tujini prav pride, so pa tud mimo, da bolj ne morejo bit!

p.s.
16 tem na isto stvar tudi ni treba odpirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

Edini pravilni odgovor je to KAR TE VESELI, na bo še tako zlajnano. Verjetno ni večje stiske, kot vstajati vsako jutro za nekaj, česar ne maraš početi.


Ne poznam prav veliko dijakov, ki vedo, kaj bi poceli. Meni je slo to, da so mi vsi govorili delaj kar te veseli kar na jetra. Se mi zdi, da bolj pomaga, ce kdo pove kaj odpriporoca glede na kar o bodocem studentu ve.

V moji generaciji jih je veliko naslo veselje na FDVju in je po koncu izginilo. V teoriji se fino prodaja v praksi pa prepogosto slabo vnovci.

Predlagam se, da ko se odlocis govoris se s kom, ki je ta faks koncal pred letom ali dvema, preden podpises.

neverlucky ::

Machete je izjavil:

Edini pravilni odgovor je to KAR TE VESELI, na bo še tako zlajnano. Verjetno ni večje stiske, kot vstajati vsako jutro za nekaj, česar ne maraš početi.


Narobe!!
Če je tvoja želja študirati Antično primerjalno književnost je to super. Ko boš pa po faksu totalno nezaposljiv je pa druga situacija.

Študirat pojdi nekaj kar te veseli in boš lahko to tudi uporabila takrat ko boš imela zaposlitev. Torej nekako balansiraj med tem kaj te veseli in koliko je potrebe po tej smeri (koliko je služb, kako hitro dobiš zaposlitev, kakšna je plača in kakšni so delovni pogoji). Če je zelo veliko potrebe, tebi pa je to muka, potem ne greš sem. Če te zelo veseli, a te noben ne rabi, potem ne greš sem.

TheBlueOne ::

Morda je se vredno dodati, da visina place presenetljivo vpliva na "veselje" pomanjkanje pa ga ubije se ce je na zacetku se tako veselje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6612303 (10056) nekikr
»

Tehnik računalništva - punca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13333005 (28493) Double_J
»

Test kam iti študirati?

Oddelek: Šola
116407 (5973) KK44444444
»

Kam naprej, kako do denarja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13219536 (14409) IceIceBaby
»

Čemu se šolati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
739256 (7367) innerspace

Več podobnih tem