» »

Test kam iti študirati?

Test kam iti študirati?

KK44444444 ::

Dober dan,

Enkrat sem slišal, da obstaja nek test, ki ga lahko izpolneš pa ti pove kam se ti najbolj splača iti študirati glede na tvoje značilnosti,itd. Zanima me če kdo to pozna, pa če se da kej takega izpolniti prek interneta. :)

Hvala.

Matija82 ::

Test kaj bi rad v življenju ?

Pejt delat čez poletje, za pol leta v Indijo, naslednje leto se pa vpiši ;)

Testi so đabe, sam moraš ugotovit kaj te veseli (!) v življenje.

deltacqb je izjavil:

Idi študirat tisto, kar te najbolj veseli, da boš lahko presedel ure za knjigami in v knjižnici. Ob tem pa se zavedaj, da bo v programu najverjetneje en kup predmetov, ki ta absolutno ne bodo zanimali in ne boš znal razložiti zakaj so sploh tam. Zato je nujno, da si pogledaš predmetnik.

Če boš gledal kje lahko dobiš službo boš pogrnil, ker ti bo prava muka študirat. Ugotovil boš, da te v resnici ne zanima in na tak način ne moreš postati dober.

Če boš eden izmed boljših kadrov, ni vrag, da ne bi dobil službe. Za povprečneže in slabše pač danes ni služb, ker je kriza. Ko bo konjuktura bodo dobili tudi povprečneži službo. Vprašanje je kdaj bo to spet.

Torej: študiraj tisto, kar te zanima, da boš postal najboljši kot si lahko.

Barbarian ::

KK44444444 je izjavil:

Dober dan,

Enkrat sem slišal, da obstaja nek test, ki ga lahko izpolneš pa ti pove kam se ti najbolj splača iti študirati glede na tvoje značilnosti,itd. Zanima me če kdo to pozna, pa če se da kej takega izpolniti prek interneta. :)

Hvala.



Če misliš reševat test da se odločiš kam se boš vpisal, je 100% isto če pokličeš vedeževalko. Ne se hecat:)


Vsedi se in pomisli kaj te veseli. Nato se pač tja vpiši. Izogibaj se sicer fdvju, ker je lame in ekonomiji, ker jih je preveč. Pravnikov je tudi že rahlo preveč.

ramiz?! ::

Barbarian je izjavil:

KK44444444 je izjavil:

Dober dan,

Enkrat sem slišal, da obstaja nek test, ki ga lahko izpolneš pa ti pove kam se ti najbolj splača iti študirati glede na tvoje značilnosti,itd. Zanima me če kdo to pozna, pa če se da kej takega izpolniti prek interneta. :)

Hvala.



Če misliš reševat test da se odločiš kam se boš vpisal, je 100% isto če pokličeš vedeževalko. Ne se hecat:)


Vsedi se in pomisli kaj te veseli. Nato se pač tja vpiši. Izogibaj se sicer fdvju, ker je lame in ekonomiji, ker jih je preveč. Pravnikov je tudi že rahlo preveč.

Ah tega raj nebi komenterou .... Svetuješ mu naj pomisli kaj ga veseli, potem pa rečeš da na FDV in EF pa ne it ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Barbarian ::

hja, gledat mora tudi na to, da ne bo po končanem faksu, recimo fdv, delal v mcdonaldsu.

theBill ::

Maš razne personality teste, ki te potem na podlagi tvojih osebnostnih značilnosti napotijo na fakulteto in točno določeno smer študija... hec :))

Res pa povedo, na katerih področjih so uspešni ljudje s podobnimi osebnostnimi značilnostmi kot jih imaš sam.

Recimo:
http://www.keirsey.com/sorter/register....

http://www.keirsey.com/

Marat ::

Barbarian je izjavil:

hja, gledat mora tudi na to, da ne bo po končanem faksu, recimo fdv, delal v mcdonaldsu.

Zarad faksa že ne bo delal v macu, tudi če je bil na FDV. Kolega s FDV je v manj kot 3 mesecih dobil zelo dober prvi šiht, pa si ni noben izmed njegovih frendov mislil da bo tako hitro. Da ne govorim da imaš na FDV smer Družboslovna informatika, s katero si kar konkurenčnen na trgu dela.

Še največ pa delodajalcem pomeni to, kaj si delal OB faksu. Tudi diplomanti tehničnih faksov imajo težave najti šiht, če so se posvečali samo faksu.

In pa tudi ni nujno, da sploh greš na faks... Pojdi za eno leto potovat okoli sveta :)

Phantomeye ::

Barbarian je izjavil:

hja, gledat mora tudi na to, da ne bo po končanem faksu, recimo fdv, delal v mcdonaldsu.


Če nisi sposoben dat korektnega nasveta bodi raje tiho. Ne pa da nabijaš z nekimi dvoličnimi komentarji.
"Študiraj tisto, kar ti je všeč, razen če to ni FDV ali EF." Aha, pol kar naenkrat, pa ni več pomembno, kaj mu je všeč.

Če želi študirati na FDV, naj študira na FDV.

Sicer pa... koliko fdv-jevcev pa poznaš, ki delajo v mcdonaldsu? In kaj ti daje pravico razvrednotiti delu v mcDonaldsu?

Zgodovina sprememb…

Letalec ::

Obstaja CIPS karierni center, kamor lahko greš izpolnit omenjen test, nato pa dobiš še svetovanje. Sam sem šel tja po končani osnovni šoli, in so bili rezultati dokaj realni.

Zadeva je brezplačna (aka. jo časti država), zato ne oklevaj in izkoristi priložnost.

Matija82 ::

Lahko potrdim besede Marata na primeru dveh prijateljev, ki sta diplomirala iz DI na FDV in zdaj oba delata v tujini. Networking in obštudijsko delo sta ju pripeljala tja.

Phantomeye ::

Letalec je izjavil:

Obstaja CIPS karierni center, kamor lahko greš izpolnit omenjen test, nato pa dobiš še svetovanje. Sam sem šel tja po končani osnovni šoli, in so bili rezultati dokaj realni.

Zadeva je brezplačna (aka. jo časti država), zato ne oklevaj in izkoristi priložnost.



Jaz sem delal test za srednjo šolo in sem dobil rezultat, da je zame primerna biotehniška srednja šola. Mlekarski tehnik. Resno, če bi sledil njihovemu glupemu algoritmu ej... hvala bogu, da sem se SAM odločil, kaj me zanima in ne kaj mi en neumen program kaže.

KK44444444 ::

Matija82 je izjavil:

Test kaj bi rad v življenju ?

Pejt delat čez poletje, za pol leta v Indijo, naslednje leto se pa vpiši ;)

Testi so đabe, sam moraš ugotovit kaj te veseli (!) v življenje.

deltacqb je izjavil:

Idi študirat tisto, kar te najbolj veseli, da boš lahko presedel ure za knjigami in v knjižnici. Ob tem pa se zavedaj, da bo v programu najverjetneje en kup predmetov, ki ta absolutno ne bodo zanimali in ne boš znal razložiti zakaj so sploh tam. Zato je nujno, da si pogledaš predmetnik.

Če boš gledal kje lahko dobiš službo boš pogrnil, ker ti bo prava muka študirat. Ugotovil boš, da te v resnici ne zanima in na tak način ne moreš postati dober.

Če boš eden izmed boljših kadrov, ni vrag, da ne bi dobil službe. Za povprečneže in slabše pač danes ni služb, ker je kriza. Ko bo konjuktura bodo dobili tudi povprečneži službo. Vprašanje je kdaj bo to spet.

Torej: študiraj tisto, kar te zanima, da boš postal najboljši kot si lahko.



To je pomagalo hvala! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123054 (16251) jernejl
»

Kam po srednji šoli?

Oddelek: Šola
71273 (1046) TheBlueOne
»

Kontakt FDV-jevca/ke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425929 (22646) bbbbbb2015
»

FDV? EF? Pravo? Na katero fakulteto se vpisati?

Oddelek: Šola
185124 (4696) Invictus
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814852 (12078) sandmat

Več podobnih tem