» »

Kam naprej, kako do denarja?

Kam naprej, kako do denarja?

1
2
3

Valvoline ::

Čimprej se politično angažiraj. To je prava pot :D
Od poštenega dela dnarja ni

Zgodovina sprememb…

Damiani ::

- naredi si seznam stvari, ki te zanimajo in bi jih rad počel v življenju,
- te stvari si zamisli v določenih študijih,
- izberi študij, za katerega je pomankanje kadra (večinoma so to teknične fakultete) in nekako ustrezajo tvojim željam,
- izkoristi študentske dobrote (študenta, štipendijo, mogočev začetku čez vikend občasno delaj),
- po 2 letih študija (ali v oboslventu) in žuranja si poišči službo v kateri boš pridobil znanje (na faksu boš dobil le temelje učenja za učenje),
- z izkušnjami si boš lahko priboril dobro službo ali pa odpreš svojo.

z tem združiš koristno z užitkom.

maš pa tudi druge prej omenjene možnosti (lahko se prodajaš na bavarcu, prodajaš droge, kradeš, ali pa le posreduješ "nočitvene ugodnosti"). Politika je pa za nesposobneže, ki ne morejo drugje uspeti.

nastyboy ::

Po mojem je tako, da boljše (pre)živiš če se znaš prilagajat trenutnim razmeram na trgu.

Vendar!
Brez dela ni jela.. in ta pregovor kar drži. Nihče ni uspel "kar tako" brez, da bi vložil malo napora/znanja/dela/časa....) Lahko pogledaš tudi kje se vali največ denarja in premisliš ali se lahko kosaš s konkurenco - druga pot - če jih ne moraš potolčti se jim pridruži... in se na primer osamosvojiš ko nabereš dovolj knowhow izkušenj.

Se mi pa zdi, da si malo prelahko predstavljaš uspeh. Večina ljudi, ki ima dobro plačo za njo tudi trdo delajo, in si jo tudi zaslužijo (če ne delajo v javni upravi).
Uspeh ne nastane sam od sebe, temveč si ga je treba zaslužiti.

PS:
Pa glede na to da, si še mlad bi ti dal še ta nasvet. Pazi se službe v času šolanja - zlahka te denar premami, saj ko imaš v rokah par sto evrov, medtem ko drugi, ki hodijo v šolo še nimajo nič, se ti to kar naenkrat zdi dobra opcija, se pa v primeru da zaradi službe šole ne končaš znajo stvari močno obrniti, in kar naenkrat ugotoviš, da so nekateri uspeli medtem, ko si ti še kar v Gorenju za trakom z 500 EUR na mesec ali pa polniš kumarice v Eti...
Prihodnost je v znanju. Uči se.

LP

IceIceBaby ::

Pa glede na to da, si še mlad bi ti dal še ta nasvet. Pazi se službe v času šolanja - zlahka te denar premami, saj ko imaš v rokah par sto evrov, medtem ko drugi, ki hodijo v šolo še nimajo nič, se ti to kar naenkrat zdi dobra opcija, se pa v primeru da zaradi službe šole ne končaš znajo stvari močno obrniti, in kar naenkrat ugotoviš, da so nekateri uspeli medtem, ko si ti še kar v Gorenju za trakom z 500 EUR na mesec ali pa polniš kumarice v Eti...


Ni nujno. Lahko je ravno obratno. Zabiješ 4, 5 ali 6 let na faxu in potem prideš v real world in vidiš, da so nekateri uspeli medtem, ko si ti na faxu zabijal čas z nesmiselnim učnim načrtom.

Se pa strinjam, da je prihodnost v znanju. Samo učenje ne poteka vedno v šoli. RL izkušnje in fokusirano, neformalno izobraževanje te po mojih izkušnjah veliko hitreje pripeljejo na cilj.

Icematxyz ::

Znanje je čisto ok. Univerza in razsvetljen človek je z nekega širšega vidika veliko vreden. Pa tudi če vsak potem ekonomsko gledano ne dosega tistega kaj bi si želel.

Ni pa nič narobe če bi mi Slovenci malo bolj pogumno in drzno šli v neke spremembe šolstva ki bi dajale oboje.

Predvsem malo več prepletanja teorije in prakse. Ne pa neka suhoparnost z namenom selekcije. Še dobiš kdaj zraven občutek da je to glavna naloga šolstva.

No vsaj jaz.

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

qwyx ::

Dobro naštudirati poker - to bi se dalo, a vsi pozabljate, da je zaradi kadence zmag in izgub potreben kar obsežen kapital (20.000 do 30.000EUR zaloge za 2-4EUR igro).
Zaslužiti ogromno denarja pomeni, da zate delajo drugi. Drugače to ne gre. Torej bo potrebno ustanoviti podjetje. Za to seveda potrebuješ znanje, izkušnje, kapital.

Najboljši približek tistemu, kar si želiš pa je, da se izučiš za montažo peči za centralno kurjavo in odpreš s.p. Zasut boš z delom, zaslužki pa od 2500 do 5000EUR neto mesečno.

Če si se pa odločil za študij, se izogibaj družboslovnih smeri. Tega kadra je kot smetja in ga zares nihče ne potrebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: qwyx ()

T-h-o-r ::

ja, zato pa se začne pri 0,25EUR, ali še manj :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bluefish ::

Ja, tipična piramida. Ko dosežeš zasičenost, pa ugotoviš, da vse le ni tako rožnato in da si v vsakem primeru na izgubi.

zanim ::

bluefish je izjavil:

Ja, tipična piramida. Ko dosežeš zasičenost, pa ugotoviš, da vse le ni tako rožnato in da si v vsakem primeru na izgubi.


kerga dela nisi razumeu lepo sm povedau da zgubiti nimaš kaj razen dobit 2 steklenisi soka zastonj

blackbfm ::

Dej ne seri no. Naivnost res ne pozna meja očitno. Če že hočeš kaj zaslužit, si ustvari vsaj lastno piramido, ne pa da si en j**** člen na koncu verige. Sam glede na to da niti ne poštekaš v kaj se sam spuščaš, kaj več itak nisi sposoben. Pa ne bit užaljen, ker to kar sem napisal je pač resnica.

bluefish ::

kerga dela nisi razumeu lepo sm povedau da zgubiti nimaš kaj razen dobit 2 steklenisi soka zastonj
Ti morda res ne, moraš pri 9 oslov pripraviti do tega, da nekaj kupijo.
Ali pa trdiš, da tudi to ni potrebno in 1000EUR pade iz neba?
In to baš ni nek revolucionaren "poslovni model", ker lahko to tvojo trditev prodajaš samo tistemu pri vrhu, vsi ostali morajo nekaj vložiti.

T-h-o-r ::

odpira se mi nou biznis in sicer spletni marketing, prodaja se nek zdravilni sok služiš pa od vsakekga ki mu prporočaš ta sok, če poznaš ter prijaviš 9 ljudi in jim prporočaš ta sok dobiš 2 meseca bresplačni sok vendar vir zasluška ni sok pač pa od vsakega dodaš dobiš nekaj €,oglaunem če poznate 9 resih interesentou vam zagotavljam 1000€ mesečnega dobička v roko teh 2 bresplačnih mesecih, ki si jih zagotovite z dodanim 9tih intersentou. zgubiti nimate kaj lahko samo profitirate za več informacij kontaktirajte mene na zan.debelak@gmail.com:)



sem prebral internetsouv
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

@nny ::

Avtorju teme (in ostali zainteresirani javnosti): danes je zelo pomembno, da imaš razvejano in kvalitetno mrežo stikov. Brez tega je zelo težko uspeti: kjerkoli. Torej - delajte na tem in ne samo za kišto čepet!>:D

gruntfürmich ::

če hočeš kvalitetno planirat prihodnost, potem morš it do delodajalca in naj ti da štipendijo in nato ko končaš šolo naj ti zagotovi šiht.

to je edina prava varianta, če nočeš bit tak kot 300k ostalih luzerjev, ki ne vedo kje bodo delali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

zanim ::

bluefish je izjavil:

kerga dela nisi razumeu lepo sm povedau da zgubiti nimaš kaj razen dobit 2 steklenisi soka zastonj
Ti morda res ne, moraš pri 9 oslov pripraviti do tega, da nekaj kupijo.
Ali pa trdiš, da tudi to ni potrebno in 1000EUR pade iz neba?
In to baš ni nek revolucionaren "poslovni model", ker lahko to tvojo trditev prodajaš samo tistemu pri vrhu, vsi ostali morajo nekaj vložiti.


katerega dela besedila vi ne razumete tule nimaš kej zgubit lahko si samo na profitu z dvema sokoma, js ne mislim dat niti centa noter pa to ni nobena piramida tukaj se prodaja na osnovi produkta,sam komentirate pa tipično slovensko čim ko vidite da se rabi nekaj ljudi dodat takoj piramida,piramida, sj tud zaradi tega sm dau to gor da vidim kakšen bo odziu,vam pa sporočim ko bom prišu do 1000€

root987 ::

Izgubil sem že 2 minuti zaradi branja znanstvenofantastičnega čtiva v tej temi. Več bi bilo nadvse neracionalno.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

bluefish ::

vam pa sporočim ko bom prišu do 1000EUR
Fino. Seveda pričakujem nek konkreten dokaz in ne le "Imam 1000EUR."

IceIceBaby ::

katerega dela besedila vi ne razumete tule nimaš kej zgubit lahko si samo na profitu z dvema sokoma, js ne mislim dat niti centa noter pa to ni nobena piramida tukaj se prodaja na osnovi produkta,sam komentirate pa tipično slovensko čim ko vidite da se rabi nekaj ljudi dodat takoj piramida,piramida, sj tud zaradi tega sm dau to gor da vidim kakšen bo odziu,vam pa sporočim ko bom prišu do 1000EUR


1. Tvoj stavek je precej nerazmumljiv :) Probi kakšno vejico napisat. Kaj pomeni "to ni nobena piramida tukaj se prodaja na osnovi produkta"?

2. Če nihče ne vloži niti centa in nihče ne prodaja izdelkov potem nimaš od kje vzeti 1000EUR.

3. Če ti dobivaš svoj "zaslužek" iz denarja, ki so ga vložili tisti, ki si jih pripeljal v sistem je to po definiciji piramida.

4. Če zadeva dejansko dela kot vsak legalen MLM sistem potem mora nekdo v tvoji verigi prodati ogromno soka, da bo zaslužil za svojo plačo, zraven pa še za tvojih 1000EUR in verjetno še za 1000EUR za tistega nad tabo in tako naprej.

zanim ::

IceIceBaby je izjavil:

katerega dela besedila vi ne razumete tule nimaš kej zgubit lahko si samo na profitu z dvema sokoma, js ne mislim dat niti centa noter pa to ni nobena piramida tukaj se prodaja na osnovi produkta,sam komentirate pa tipično slovensko čim ko vidite da se rabi nekaj ljudi dodat takoj piramida,piramida, sj tud zaradi tega sm dau to gor da vidim kakšen bo odziu,vam pa sporočim ko bom prišu do 1000EUR


1. Tvoj stavek je precej nerazmumljiv :) Probi kakšno vejico napisat. Kaj pomeni "to ni nobena piramida tukaj se prodaja na osnovi produkta"?

2. Če nihče ne vloži niti centa in nihče ne prodaja izdelkov potem nimaš od kje vzeti 1000EUR.

3. Če ti dobivaš svoj "zaslužek" iz denarja, ki so ga vložili tisti, ki si jih pripeljal v sistem je to po definiciji piramida.

4. Če zadeva dejansko dela kot vsak legalen MLM sistem potem mora nekdo v tvoji verigi prodati ogromno soka, da bo zaslužil za svojo plačo, zraven pa še za tvojih 1000EUR in verjetno še za 1000EUR za tistega nad tabo in tako naprej.


teško je to vse nakratko razložit, tako da bo vsm razumlivo, zato bom tudi vse ki bojo zainteresirani povabu na seminar ki ga bom organizirau, vodiu pa ga bo strokovnjak z visko izobrazbo in veliko izkušnjami glede tega.

bluefish ::

teško je to vse nakratko razložit, tako da bo vsm razumlivo, zato bom tudi vse ki bojo zainteresirani povabu na seminar ki ga bom organizirau, vodiu pa ga bo strokovnjak z visko izobrazbo in veliko izkušnjami glede tega.
Heh, in potem praviš, da to ni piramida oz. podobna shema. Ravno pri teh te ponavadi povabijo na en seminar, kjer ti počasi perejo možgane, da na koncu izkašljaš fičnike za en glup produkt.

IceIceBaby ::

zanim, ubistvu ni "teško" razložit. Zadeve so enostavne in definicije so jasno postavljene.

Tako kot sem rekel. Če služiš denar tako, da v sistem vpišeš čim več ljudi je to piramida. Taka zadeva dolgoročno ne funkcionira.

Če služiš s prodajo izdelkov (MLM sistemi, kot je Amway, tupperware itd) moraš pa prodati ogromno, da zaslužiš zase in za svoje nadrejene. Če so produkti dobri (tupperware recimo) to ni problem, ampak je treba pošteno delati.

MIHAc27 ::

Jaz bom rekel takole... pozabi na poker in kake napol illegalne zadeve.
99.9% Ljudi nikoli ne uspe velik met. Lepo si izberi šolo, ki ti leži.
Malce se seveda pozanimaj kake so razmere na delu in za zaposlitev. Že če vzameš Delo v roke boš hitro videl kaj se največ išče,...

Dejstvo je da brez trdega dela sploh na začetku ne bo nič.
Rad kuhaš? Prav verjetno boš začel v kaki piceriji, gostilni ali prodajalni sendvičev. Če boš zagnan se boš mogoče prebil iz vsakdanjika in se prebil v ospredje..mogoče kot kuhar na Brdu ali kaki luksuzni restavraciji..ali celo z lastno restavracijo.

Za 100 drugih poklicev je isti sistem. Začeti moraš spodaj, si nabrati izkušnje in če si priden ni vrag da ne bi uspel.

Da uspeš hitro in brez muje pa je potrebna res dobra ideja, nekdo ki mu je to všeč in je pripravljen investirat. Ali pa vse reskirat. Npr. sposodi si 100k evrov pri mafiji, daj vse na neko številko pri ruleti in .........see what happens.

T0RN4D0 ::

Mja, prodajalec v sendvič shopu je vedno dober začetek kariere, odličen nasvet. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zanim ::

bluefish je izjavil:

teško je to vse nakratko razložit, tako da bo vsm razumlivo, zato bom tudi vse ki bojo zainteresirani povabu na seminar ki ga bom organizirau, vodiu pa ga bo strokovnjak z visko izobrazbo in veliko izkušnjami glede tega.
Heh, in potem praviš, da to ni piramida oz. podobna shema. Ravno pri teh te ponavadi povabijo na en seminar, kjer ti počasi perejo možgane, da na koncu izkašljaš fičnike za en glup produkt.


že 3tič pišem da nemoreš nič zgubit v najslabšem primeru dobiš 2 soka zasojn

IceIceBaby ::

Lahko še 27x napišeš, pa ne bo res :)

bluefish ::

Potem pa me razsvetli, od kje pride teh 1000EUR za vsakega posameznika.

T0RN4D0 ::

Ne ne, ni piramida. Sam dva še zram prpel :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

LeXani ::

Problem današnje mladine je da se vsak vidi v pisarni za mizo, pa da jim miljoni padajo. Bo treba kdaj za kako delo poprijet, čeprav umazano, ravno taka dela bodo/so najbolj plačana in iskana. Čeprav izobrazba ni vse v uspehu je fajn da imaš neko predznanje, predvsem se moraš znajti..pa naj bo to avtoklepar, mehanik, dimnikar ali gojitelj žefrana..vsak se je po svoje znašel, in nekaterim kar dobro uspeva. Poznam nekatere ker se norčujejo iz mojega področja študija (strojništvo)...
Čas prve prijave 04.11.2005

PNG ::

Smem vprašati kaj ima strojništvo veze z fizičnim/umazanim delom? Prav inženirji sedijo v pisarni in opravljajo raziskave/modelirajo/simulirajo.

LeXani ::

Verjetno nisi nikoli slišal za praktično izobraževanje ali kaj podobnega, pa tudi dela nemoreš posploševat na tak način.
Čas prve prijave 04.11.2005

T0RN4D0 ::

No ja, žal je tako da fizikalci NISO najbolj plačani. Lahko imajo dobro plačo, če so dobri v svojem poslu in garajo kot neumni. Pa se še vedno ne bodo približali kakšnim ekonomskim/političnim mešalcem megle.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

PNG ::

Ja, LeXani, dobro je. Me veseli, da boš fizično delal. Jaz tega namena nimam, brez skrbi si pa lahko, da bom več zaslužil kot katerikoli fizički radnik. Izvzemši mogoče in KVEČJEMU 2. razrednega varilca, katerega pa niti naši politiki pa še marsikdo ne prekašajo, to je pa tudi edino izjemno dobro plačano fizično delo.

monster-x ::

Zanim, zelo pomemben del prodaje storitev/izdelkov je tudi razumljivost. Če potrošnik, ne razume, kaj mu želiš prodati, se seveda ne bo odločil za to. Če pa še ti ne znaš razložiti, zakaj bi potem ostali sploh poskušali razumeti in vlagati denar v nek lari fari?

P.S.: Naredi nam uslugo in piši malo bolj razumljivo. :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

monster-x ::

Pa še to glede tega, da se ljudje nočejo lotiti določenih področij. Sicer je res, da vsak želi čim manj narediti in čim več dobiti, ampak če pa vidiš, da tako ne gre, potem se pač moraš česa lotiti. Biti neka finoča (češ jaz se pa tega ne bom lotil, ker sem preveč high za to) in hkrati misliti, da boš uspel, je pa utopično.

i100k100, namena morda res nimaš, kar pa ne pomeni, da ti nikoli ne bo treba. ;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

zanim ::

monster-x je izjavil:

Zanim, zelo pomemben del prodaje storitev/izdelkov je tudi razumljivost. Če potrošnik, ne razume, kaj mu želiš prodati, se seveda ne bo odločil za to. Če pa še ti ne znaš razložiti, zakaj bi potem ostali sploh poskušali razumeti in vlagati denar v nek lari fari?

P.S.: Naredi nam uslugo in piši malo bolj razumljivo. :)

če želiš podrobnosti ki ti niso jasni piši mail

monster-x ::

V bistvu mi res ni jasno, kako zadeva funkcionira. Ampak če sem odkrit, me tudi ne zanima, ker imam sam dovolj precej bolj profitabilnih zadev na zalogi. Sploh pa ne vlagam ne časa ne denarja v stvari, ki so sumljive. ;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

sidd ::

PNG je izjavil:

Smem vprašati kaj ima strojništvo veze z fizičnim/umazanim delom? Prav inženirji sedijo v pisarni in opravljajo raziskave/modelirajo/simulirajo.


Kakšen inženir pa si, da sediš samo v pisarni? Govorim za bilokatero tehnično smer. Razen IT stroka, pa še ti bi morali vedet kak računalnik sestavit :)

btw: Strojništvo v Sloveniji je no-go (razen dobre ideje in lastne firme). Je treba samo malo preko severne meje pogledat - moj namen v prihodnosti....
no idea for signature
signed
I

darkolord ::

Kakšen inženir pa si, da sediš samo v pisarni?
Kaj pa nej bi počel?

PNG ::

Ni čudno, da imajo ljudje v Sloveniji tako slabo mnenje o strojništvu, da te je sram povedati kaj študiraš. Naši strojni inženirji bi radi bili fizički radniki!

V tujini je zgodba kakopak čisto drugačna. Tam so inženirji nekaj vredni.


Če je tebi v veselje fizično delo hvala bogu, edino ne vem, zakaj se mantraš s strojništvom (ki ni ravno lahek faks). Ne rečem, da opraviš kakšne preiskave stoje, mogoče natezni preiskusi ali pa laserske meritve objektov in podobno, samo da bi pa prav delal kot fizični delavec pa hvala lepa - za to ne ščijem krvi na faksu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

T-h-o-r ::

zakon mi je, ko gre kdo na strojništvo in potem konča

potem pa kar lepo število let dela za 1000EUR ali manj


shitty
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

monster-x ::

T-h-o-r je izjavil:

zakon mi je, ko gre kdo na strojništvo in potem konča

potem pa kar lepo število let dela za 1000EUR ali manj


Čist zakon k ma nekdo nizko plačo a ne.

Drgač pa določeni, ki končajo strojno imajo plače tudi mnogo višje od direktorjev. Tko da ne bo kakih napačnih predstav. To je precej perspektivna zadeva, če te zanima.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

PNG ::

Moja začetniška plača presega tvojo magično mejno ceno za strojne inženirje v Sloveniji. Le zakaj je temu tako?

Malo si še poglej v tujini, kjer so strojni inženirji plačani tudi po 5k EUR mesečno ali več ;)

Primer: http://www.cv-library.co.uk/cgi-bin/jdb...

S tem da to NI najbolj zahtevno in najbolje plačano delo, ki ga strojni inženir lahko najde.



Obenem pa bi ti rad povedal, da si kreten, ker se naslajaš nad tem, da bo nekdo malo zaslužil. Isti si kot drugi kreteni, ki se norčujejo iz družboslovcev, da ne bodo dobili službe.

T-h-o-r ::

"Malo si še poglej v tujini, kjer so strojni inženirji plačani tudi po 5k EUR mesečno ali več ;)"


v tujini vem ja


v slo. pa je žalost

monster-x je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

zakon mi je, ko gre kdo na strojništvo in potem konča

potem pa kar lepo število let dela za 1000EUR ali manj


Čist zakon k ma nekdo nizko plačo a ne.

Drgač pa določeni, ki končajo strojno imajo plače tudi mnogo višje od direktorjev. Tko da ne bo kakih napačnih predstav. To je precej perspektivna zadeva, če te zanima.
ž

zakon je bilo mišljeno sarkastično

študenti na strojništvo delajo ko nori, plač pa jim kasneje nočejo dati

eni fdvjevci pa z levo jajco naredijo faks, pa si v državni upravi razne službe dobijo :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

PNG ::

Je žalost, samo se da tudi zelo, zelo lep denar obrniti. Sploh mariborčani imamo prednost hitre povezave do Avstrije, kjer je cena 20EUR+/uro za ta poklic. 30-45minut vožnje, kar sploh ni veliko. V primerjavi s tujino pa nobeno delo ni tako dobro plačano kot drugje - v Sloveniji se pač ne obrne toliko denarja.

Sicer pa kdor je pameten bo hitro doštudiral, opravil tista tri leta prakse, opravil izpit za inženirsko zbornico in postal projektni vodja. Od tam dalje pa so tudi plače v Sloveniji zelo, zelo lepe. Definitivno daleč nad povprečno slovensko plačo.

Ne gledati na vse tako črno-belo ljudje, zadnje kar si lahko privoščite je pa norčevanje iz drugih kako malo bodo zaslužili/sploh ne bodo.

sidd ::

PNG je izjavil:

Je žalost, samo se da tudi zelo, zelo lep denar obrniti. Sploh mariborčani imamo prednost hitre povezave do Avstrije, kjer je cena 20EUR+/uro za ta poklic. 30-45minut vožnje, kar sploh ni veliko. V primerjavi s tujino pa nobeno delo ni tako dobro plačano kot drugje - v Sloveniji se pač ne obrne toliko denarja.

Sicer pa kdor je pameten bo hitro doštudiral, opravil tista tri leta prakse, opravil izpit za inženirsko zbornico in postal projektni vodja. Od tam dalje pa so tudi plače v Sloveniji zelo, zelo lepe. Definitivno daleč nad povprečno slovensko plačo.

Ne gledati na vse tako črno-belo ljudje, zadnje kar si lahko privoščite je pa norčevanje iz drugih kako malo bodo zaslužili/sploh ne bodo.


Tako zvani strokovni izpit? To je že kul zadeva, samo za to pa moraš biti malo nadpovprečen strojnik, da lahko spiš mirno ponoči, hehe :) Pade pa kar nekaj %% vrednosti samo za podpis, to pa ja!

V slo pa je tak znano da u.d.i.s. dela to, kar bi morali po pravem delati vs. Kera firma razen redkih izjem pa fura hudi razvoj?
no idea for signature
signed
I

PNG ::

Saj imaš kar nekaj firm. Na "mojem" podjetju recimo razvijamo prototipno opremo za renault in marsikaj, strokovni izpit pa ti tudi nudi lepšo plačo.

Saj je, samo ne se zaleteti v prvo podjetje, ki ga vidiš.

bluefish ::

Čeprav za prvo službo ni najbolje biti preveč izbirčen in čakati na sanjsko ponudbo.

Galaxy ::

Đizus. Torej, med počitnicami sem si našel službo v neki firmi. Delal bom 3 tedne (lažja dela - nošenje kavic, čiščenje prostorov, prenašanje stvari) od 7ih do 3eh za okoli 3EUR/h. Sicer pa ponavadi ob sredah grem snemat tekme rokometašic za 5EUR/tekmo. To še je le začetek.

Sedaj, veliko jih je predlagalo študij računalništva? A je to res pravilna odločitev? Kolikor sem slišal, naši profesorji na fakultetah niso glih up-to-date... Res je, da me veseli računalništvo, vendar pa mi je vedno bolj mamljiva medicina... Še posebej v tujini. Moj bratranec (34 let ima) sedaj lepo dela v Avstraliji za cca. 6000EUR/mesec. Res pa je, da je je peklensko namantral za to. Ampak kaj se odločiti?

McHusch ::

Če ti je edina motivacija za medicino 6 kEUR/mesec, je ne boš nikoli dokončal.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pred leti par evrov vložka v Bitcoin bi bilo zdaj veliko denarja... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
15015764 (10604) WhiteAngel
»

Herbalife in davek na uspeh pri prodaji izdelkov ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7520993 (13055) Unknown_001
»

Zaslužki preko interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10050503 (18001) next3steps
»

[razcep] Vojak kot poklic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313700 (12433) Keyser Soze
»

kako do denarja :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10020850 (17041) dukenukem

Več podobnih tem