» »

ADSL TV @ SiOL

ADSL TV @ SiOL

««
6 / 14
»»

Tito ::

Jst se na telekom poklical in so mi povedali, da sem 800 metrov od centrale ;), to pomeni da ni ovir za ipTV!

matter ::

Ja edina ovira je še ali si Ljubljančan :(
Jaoooooo

Hux ::

Upam da ne babice nerabijo krasti bandwitha ki ga jaz nucam za download lol. Drugace pa lahko mas maximalno 2 kanala naenkrat prek tega boxa z tem 8Mbit linkom. Satelitska je vsekakor bolsa varianta hehe in tudi kabelska je cisto vredi tu.

Tito ::

Satelitska je predraga in kablaši so prasice, tako da mi ne ostane nič drugega!

Jst sem kablaše prosil 4 leta da bi mi potegnili kabl pa se jim ni ljubilo. Z prihodom ADSLja so mi siolovci v enem tednu vse uštimali.:D

kopernik ::

infectiphibian:
za podpisovanje pogodb, itd.., moraš imeti svoj certifikat (zaenkrat lahko uporabljaš od CVIja, Klika NLB, in mogoče še kakšnega)

samoj ::

Hm, meni certifikat od klika ni deloval za varno prijavo Siola.

Kdo ve, katere naprave dobiš pri paketu? Jih boš lahko zamenjal, če pridejo nove zadeve, npr. več uporabnikov?
Se splača vzeti tipkovnico? Jo lahko porabiš tudi pri računalniku?

Tnx,
Samo

Double_J ::

Po nasih podatkih je na Rakovniku ADSL TV ze mozen, podatki bodo vseeno preverjeni na Telekomu.

Hm nice!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

OldSkul ::

Ehh, Grosuplje že ima IP TV tako da bo mogoče tudi v Ivančni Gorici kmalu (zraven Grosuplja)!

ToniT ::

Samoj: Hm, meni certifikat od klika ni deloval za varno prijavo Siola.


Tam piše, da velja samo cetrifikat, ki ti ga izda Center za informatiko Vlade RS. Ta certifikat preverjeno dela (vsaj meni)!

goba ::

Aneks za televizijo 2003-09-22 12:06:20.0 Potrjen in podpisan :)
A grem loh zdej kr na Cigaletovo po une skatle??

roCkY ::

Če kdo še ni porajtov je postavljen ŽE tudi FAQ.
http://www.siol.net/tv/default.asp?page_id=1040&funcName=

krneki ::

Meni deluje tudi od klika oz. NLB.

Jaz bom še počakal glede tega IPTV-ja, da se stvar malo bolj dodela. Zadevo bom vzel, ko bo mogoče imeti stvar na dveh TVjih in ko bo možnost imeti boljši STB (z rgb, spdif), sem pač mahnjen na kakovost signala in praktično čez kompozitni kabel ni mogoče iztisniti več kakor 350črt horizontalne resolucije (podobno kot analog kabelska) in je zame S-video goli minimum. Programska shema pa tudi ni za dol past, ena velika grmada FTA programov. Plusi so edino discoveriji. Zaenkrat bom lepo obdržal satelitsko in kabelsko.

goba ::

Aha! Na podlagi sklenjenega aneksa bo SiOL za naročnika pripravil paket SiOL TV, ki ga bo novi uporabnik lahko dvignil v Teletrgovini na Cigaletovi ulici 15 v Ljubljani. Me zanima kok casa rabjo, da spakirajo.
BTW: Teletrgovina je na Prezakovi in ne na Cigaletovi.
WTF: Telefon na st. (01) 234 67 46 (trgovina) zvoni v prazno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goba ()

SergioGuru ::

A je to AmiNET 100, tehn. spec. (PDF) to? K sreči goni Linux (hekerji na plan :))).

Drugo je pa uporaba arhitekture Microwindows. Si kar predstavljam, da so SiOLovci napisali GUI v Windows in ga portirali na Linux (morda celoten GUI teče iz Flash pomnilnika). Težava je tudi za razvijalce spletnih strani nov brskalnik (ki ni WebTV, ki je dobro dokumentiran, Microsoft je kupil WebTV) s podporo HTML 4. Pozabimo torej na napredne spletne strani (XHTML, CSS, ...) a sta vsaj SSL in Macromedia Flash podprta.

Je SiOL omejil brskanje po poljubnih spletnih straneh? Sodeč po pogostih vprašanjih na SiOLTV ne.

To bi oz. bo prineslo k še večji priljubljenosti SiOLove nove storitve (npr. moja žena bi brala e-mail prek WebTV-ja, pardon, IPTV-ja, kar je 90% njene uporabe PC-ja doma), če pustimo začasne druge omejitve (dostopnost, ADSL, konfiguracija usmerjevalnika za nevešče uporabnike itd). Glede tipkovnice pa nisem našel nič konkretnega, verjetno je kakšna v stilu te.

OldSkul ::

Jaz recimo switch že imam.In potem se sprašujem kaj mi bo switch, ki ga bom dobil od Siola!

Tito ::

Jst se veselim da bodo tako prijazni in mi bodo še enga dal... Zdej mam enga pa se nebi branil še enega, bom lahko mel bol lepo urejeno nebo toliko kablov ;)

goba ::

V trgovini paketov nimajo, ker jim jih Siol se ni dostavil. In ne vejo kdaj jih bodo dobili, niti ne vejo kako jih bojo razdeljevali :\
Skratka, tema.

DixieFlatline ::

Kdo ve, kdaj prbližno bo moč gledati IPTV na 2 televizorjih? Sergio, mogoče imaš ti kake bolj insiderske informacije.
Še to, je možno streamat audio in video preko interneta (poslušat internetne radijske postaje)?

Hvala.:\

Sergio ::

IPTV na 2 TVjih .. ko bo tvoj bandwidth to zmogel, kar pa ADSL definitivno ne.

Enivej, sedaj imam zadevo doma na testu. Če imate kakršna koli, torej res KAKRŠNA koli vprašanja, z njimi na plano. Vam lahko povem iz prve roke. Imam tudi tipkovnico.

Sicer pa, prve 2 dneva izkušenj:

Slika je zelo dobra, ne glede na to, da je izhod preko composite vid outa. Signal je popolnoma digitalen, ne tako kot pri nekaterih, ki oglašujejo digitalno TV, v bistvu pa delajo dig->ana->dig konverzije med potjo.

Med gledanjem je bil ping do siola se vedno 11 milisekund. Tudi pri polnem DLjanju se slika ni ustavila, ping je bil nespremenjen (imam 2 mbit paket).

Moti edino, da so pozabili pod rubriko "Glasbene oddaje" dati Vivo ter Vivo Plus ;)))

Vas zanima še kaj?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Kostko ::

IPTV na 2 TVjih .. ko bo tvoj bandwidth to zmogel, kar pa ADSL definitivno ne.


kdaj bo siol ponudil ostale dsl tehnologije ? :\
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Zheegec ::

Imam tudi tipkovnico.

Kako ti deluje Slo-tech :D
Slika je zelo dobra

Se kadarkoli pojavijo "kvadratki", ali kaj podobnega? Kaj pa PopTV na 2Mb/s? Izgleda OK?
Thx 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wolfram ::

Sergio: ali slučajno veš, kdaj bo tale stvar prilezla v Ivančno Gorico? Recimo, ali bo prišla do konca leta?
Pa še tole: ali ti pridejo zmerit linijo, če bo IPTV delal oz. jaz sem od centrale 2km.. bo delalo ?

lp
www.igralec.com

Sergio ::

ALIEN: zaradi levega in desnega menija precej stisnjeno, ampak pravilno prikaže. :)

Kvadratki se pojavijo le takrat, ko preklopiš kanal, v prve pol sekunde. Nato izginejo in slika je gladka.

POP TV izgleda dosti bolje kot na moji lokalni kabelski :)

Wolfram, zadeva naj bi se do konca leta razpasla tudi v ostala urbana središča, več ti žal ne vem povedati.

Vsak, ki poda zahtevek, mu pridejo pomerit kakovost linije. Če je prešibka, si zagotovo obveščen.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

buda3012 ::

Mene pa najbolj zanima če se kaj ve če bodo popestrili ponudbo s kakimi boljšimi sprejemniki z vsaj S-video izhodom in izhodom za digitalni zvok.
Osebno bi bil pripravljen zanj tudi nekaj doplačat.....

e-spy ::

Ali, je mozno Ip TV gledati tudi z racunalnikom ali moras met nujno to skatlo,od siola.

S katerim programom na pc-ju lahko gledam ipTV.

Koliko bo narocnina?


Hvala za info

lp Metod
-- by e-spy

SmoKey ::

Sergio: Ker govoriš iz prve roke, me zanima kako hitro se menjajo programi, ali so mogoče kakšne kvalitetne razlike med določenimi programi ? Se po internetu brska prav tako hitro kot po računalniku ? Aja če imaš mogoče kakšnega digitalca bi lahko mal poslikal kakšen eurosport, ali pa MTV, Discovery...pač karkoli, tako malo za pokušino :D

Hvala in LP, Juš
Živalsk vrt iz silicijeve doline

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SmoKey ()

Sergio ::

buda: nimam infota o tem, žal.

e-spy: ne, to se gleda preko set-top boxa. Naročnina 3100 mesečno, priključnina free.

Yusin: zamenjava programa traja malo manj kot sekundo, meni je to nemoteče in precej hitro. Kvalitetne razlike med določenimi programi so, ampak so posledica oddajanja iz strani samega kanala (beri: TV Makedonija ne bo imela enake kakovosti kot CNN, saj nimajo enako kvalitetne aparature).

Po internetu se brska hitro, ja

Digitalca žal nimam. Bom probal dobiti, pa pošljem gor fotke.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

buda3012 ::

AJA še eno vprašanje :)

Ma kaj se da npr pri določenih programih izbirat jezike.......tako kot preko digitalne satelitske?

In če se naročiš na Ta siol TV kolko časa rabijo da ti ga omogočijo.
Kolkor sem razumu si ga sam inštaliraš.Oni ti samo pripravijo opremo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buda3012 ()

Sergio ::

buda: Ja. Euro News ma, se mi zdi, 7 sinhronizacij :))). Potem se Extreme Sports, Discovery, in se nekaj jih je. Pogodbeni rok je 30 dni. Sicer gres pa kar sam po opremo v Teletrgovino in si prikljucis zadevo. Saj ni tezko ;)))
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

buda3012 ::

Super!!!!!
to sem hotu.
Upam da je tudi kakšen program npr Manga vsaj z angleškim jezikom in ne samo francoskim ali španskim....
Lepo sem prav vesel.
Morem oddat naročilo samo bom počakal do oktobra da vidim to zadevo v živo ko bo predstavitev v BOFu.
Sergio HVALA

e-spy ::

sergio: Hocem rect, da ziher obstaja software da bos tv gledal na pc-ju in ne na televiziji.

Zanimalo me je ce ze obstaja tak software?

Cene bo pa kaksen ze poheckal to crno skatljo, konec koncev laufa linux v tej skatljici.
-- by e-spy

Tito ::

Ja en sisco.. je neki za IPtv samo ne vem, pomoje ni kompatibilen.:D

Tito ::

Sergio ::

Ne vem, če obstaja. Pa veselo hekanje, kaj naj rečem :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tito ::

Kaj misliš da to ni to?

Double_J ::

Mene predvsem zanima, koliko slabša slika je, če se preko Tunerja spet kodira v digitalno obliko. Jah nič, očitno bom moral kr sam preizkusit in povedat.:)

Tito ::

Če bi imel program ki bi dekodiral filme nebi rabil nobenega tunerja! Pač kot DVD bi predvajal.:D

Double_J ::

Tuner itak že mam.

Jah tale program. Zgleda, da ga ni, oziroma ni tako preprosto. Če ne bi ga zagotovo vključili zraven ponudbe. Kajne?

DixieFlatline ::

Sergio, imaš morda kake informacije, kdaj ima Siol namen ponuditi kake hitrejše dsl povezave, morda VDSL? Se da poslušat internetne radijske postaje? Bo kmalu na voljo tudi kak drugi STB?

Danke.

flipflop ::

Tole z VDSL-om tudi mene zanima. Zanima me pa tudi,če je na katerem od kanalov European truck trial ali kaj drugega v zvezi samo s tovornjaki?

goba ::

>Pogodbeni rok je 30 dni. Sicer gres pa kar sam po opremo v >Teletrgovino in si prikljucis zadevo. Saj ni tezko ;)))

Ej, Sergio, je tezko. Sem bil v trgovini na Prezakovi (in ne na Cigaletovi, kakor pise v ADSL-TV FAQ), in o zadevi ne vedo nic. O kaksnih setboxih ni ne duha ne sluha ;]

Sergio ::

goba: saj ti siol obvesti, kdaj prit po zadevo. nimas kaj prej hodit :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

madmitch ::

Glede na to, da nam vsaj eden od kabelskih operaterjev ponuja podnaslovljene nekatere programe, me zanima, kako je to pri SiOLu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jc ::

je blo dans v delu o IPTV, je kramberger
dal intervju, pa piše da bodo KMALU razširili ponudbo na
200 ali več kanalov in KMALU da bo možno gledat na 2 telvizijah.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()

MUC ::

Kva pa če bi TV programe že uni friki oddajal v MPEG4 formatu in bi gotov v 2mbps stlačil enakovredno kavliteto. To pomen, da bi brez drugih XDSL tehnologij lahko spremljal 2 TV programa.

Možn, da se bo to zgodl, ko bomo že imel druge xDSL in pol bomo mel lahko namest 2, kr 4 alpa 6 TVjev :) .. a mislte, da sm se preveč zasanjal? :))

krneki ::

Predzadnje dve vprašanji je Kramberger tko mim usekal da je kar zagrmelo medtem ko sem bral.



Kakovost signala, ki ga Aminet 100 ponuja prek kompozitnega signala, ni optimalna (kot smo je sicer navajeni na satelitskih sprejemnikih). Na ostrih robovih se namreč barve prelivajo oziroma razmažejo. Ali boste za zahtevnejše uporabnike ponudili tudi aparate, ki imajo poleg komponentnega (tle se je novinar zmotu in hotel reči "kompozitnega") tudi izhod RGB (ali pa vsaj izhod S-Video)?

Siolov set up box je sposoben tudi 8-megabitno pasovno širino programa povsem normalno in na dolgi rok predvajati. To v praksi pomeni, da bi Siolov Amino lahko predvajal dva kanala hkrati. Toda Siol tega ne bo ponudil, ker gledamo v prihodnost in predvidevamo, da prej ali slej programi zavzemali veliko večjo pasovno širino. HDTV (high definition tv) prihaja in zdajšnji tv komunikator bo prenesel te obremenitve.


Zakaj iz TV komunikatorja ni signala RGB, zakaj je kompozitni? STB Ljubljanskega kabla ima pri digitalnih paketih izhod RGB scart?

To so povsem drugačni TV komunikatorji, prilagojeni za sprejemanje signala iz kabelskega omrežja. Gre za drugo tehnologijo.



Jao...prvi prvem kar politično razlaga eno tretjo reč. Pri drugem pa hoče pokazati svojo tehnično podkovanost in pogrne pri izpitu.

pivmik ::

Sergio

1.) A bodo slovenski PODNAPISI?

2.) Kje lahko downloadam verzijo Linux-a ki teče v tem set top box-u in kje lahko dobil source kodo?

3.) Kdaj bo PRIBLIŽNO SiOL ponudil kakšne druge DSL tehnologije kot so VDSL, SDSL..?

Hvala za odgovore.
LP, Gregor GRE^

Marjan ::

Ja, obvezno poslikaj Sergio. Me ful firbec matra :\

Bi si tud jaz rad naštimal samo preko računalnika, če bi bilo možno...

buda3012 ::

Kramberger je pa res mimo usekal !!!
Drugače pa mene glih tile odgovori najbolj zanimajo :( a žal zgleda da do odgovorov ne bomo prišli tako kmalu.
Najboljše je vse skupaj malo počakat da se res stestira in vidi če se dejansko res splača to stvar nabavit če že imaš Kabelsko ali......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buda3012 ()

Sergio ::

Slike prihajajo.

Picnik: Podnapisi za katere kanale? Discovery? Glede sourca -- ne vem, poglej na homepage od Amino, oni to razvijajo. Kdaj bo siol ponudil kaj vec, ti zal ne znam povedati. Malo prevec vprasas :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105243 (21610) jurre
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496372 (4836) Tilen
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876756 (5077) Soprano
»

IP-televizija na Slovenskem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
484632 (4632) boom-bar
»

IP-TV

Oddelek: Omrežja in internet
251949 (1358) Tody

Več podobnih tem