» »

Kruhoborec Kobal spoznan za plagiatorja

Kruhoborec Kobal spoznan za plagiatorja

««
7 / 7
»
»»

perci ::

Res ne vem, kaj v tem primeru pričakuješ? Iz muhe delate slona. Za dejanje bo kazensko in odškodninsko odgovarjal, izgubil je ugled in še od kje bo odletel.


OK, zaprimo temo. Organi bodo naredili svoje, kaj se sploh gremo, da tu debatiramo o tem dejanju.

Toliko o tem, da se v tem topicu ne relativizira.

Okapi ::

ZaphodBB je izjavil:

Pa še Igor E. Bergant, sem šel poiskat, da lahko ugotovimo ali je to opravičevanje, reliativiziranje ali zgolj humor. Prispevek se začne ob 19:30: https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/17458...

p.s.: Tega ne objavljam zaradi pisanja članov foruma, temveč zaradi tega kako pravičniški je Bergant pri temah, ki so mu blizu. Moja poanta ni, da bi bilo treba koga utišati, ravno nasprotno.
Saj sploh ni nič komentiral, samo v par stavkih je povedal, da je Kobal kot izvirno delo predstavil nekaj, kar je v resnici prevedel, in so zato dramo umaknili s sporeda. Kratka novica, ko podrobnosti o vsem skupaj sploh še niso bile znane. Moraš biti res svojevrsten pacient, da v tem vidiš opravičevanje ali relativizacijo.

BigWhale ::

Neslednji, ki bo zacel z levicarji in desnicarji, bo letel ven. Dejte mir.

Poldi112 ::

@perci

Argument, naj bo, kot pravi zakonodaja, je hudo švoh. Ker imamo polno primerov rasističnih zakonov in teh menda ne zagovarjaš? Vprašanje je bilo jasno - kaj je zate primerna kazen. Če bi bila dosmrtni zapor, oz 1 eur v drugi skrajnosti, verjetno ne bi uporabljal istega argumenta/izgovora?

Glede drame - če je stvar dobra in se dobi/kupi pravice za predstavo, bi jo bilo po mojem smiselno nadaljevati. Popraviš avtorja na promicijskih materialih (kar zaračunaš Kobalu) in furaš predstavo naprej. Ko Zeppelini sunijo komade, se jim tudi ne prepove nastopati. Plačajo kazen in svet se vrti dalje.

Pričakovanja, da se moramo pofočkati z izjavo tipa "Pezde kradljivi, sram ga bodi", če nočemo biti označeni kot opravičevalci kraje, je pa abotna. Vsakemu normalnemu človeku je že iz dejstev jasno, da ga je Kobal hudo posral. Ampak eni (ne nujno ti, gre pa trend hudo v to smer) tudi zahtevajo od muslimanov, da jasno obsodijo nasilje naključnega terorista, ali pa so označeni za simpatizerje teroristov. Še malo, pa bomo morali javno objaviti, da je zemlja okrogla, ali pa bomo padli med flat eartherje...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

perci ::

Vprašanje je bilo jasno - kaj je zate primerna kazen.

Ne vem, kaznovanje sploh ni poanta mojega pisanja. Zame je bistvena družbena diskvalifikacija ne pa kazenska zakonodaja. Ampak, če me že siliš, da moram nekaj povedat, bi ga jaz obsodil na eno leto pogojno.

Okapi ::

OK, eno leto pogojno, kaj pa potem? Smo potem spet prijatelji, ali pa bi moral potem še x let nositi trak z veliko črko P (za plagiatorja) na roki, da bi ljudje vedeli, s kakšnim podležem imajo opravka? Ker pač vsi ne vedo, kdo bi pa čez čas utegnil tudi pozabiti.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

perci ::

Okapi je izjavil:

OK, eno leto pogojno, kaj pa potem? Smo potem spet prijatelji, ali pa bi moral potem še x let nositi trak z veliko črko P (za plagiatorja) na roki, da bi ljudje vedeli, s kakšnim podležem imajo opravka? Ker pač vsi ne vedo, kdo bi pa čez čas utegnil tudi pozabiti.

Se ti je poslabšalo? Od kje si potegnil tole?

Okapi ::

Ne vem, komu se je poslabšalo. Ti si začel z "družbeno diskvalifikacijo". Kaj je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

Okapi je izjavil:

Ne vem, komu se je poslabšalo. Ti si začel z "družbeno diskvalifikacijo". Kaj je to?

Ni treba nobenega traku nosit. Saj ima ime.

In ja, kar se mene tiče, ga tako dejanje, kot si ga je privoščil v celoti in za časa našega spomina (ki je pri nekaterih zelo kratek) diskvalificira kot avtorja of any kind. To pomeni, da ne bom niti povohal njegovih bodočih del. Če to naredi družba kot taka (ne samo jaz), je to družbena diskvalifikacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ZaphodBB ::

imagodei, I rest my case. No bias to be found anywhere.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

Okapi je izjavil:

OK, eno leto pogojno, kaj pa potem? Smo potem spet prijatelji, ali pa bi moral potem še x let nositi trak z veliko črko P (za plagiatorja) na roki, da bi ljudje vedeli, s kakšnim podležem imajo opravka? Ker pač vsi ne vedo, kdo bi pa čez čas utegnil tudi pozabiti.

To ravno ne, ampak vsako dramo, ki jo bo napisal, bi bilo pa avtomatično treba bolj preverit.

Mislim... če imaš varnostnika, ki oropa banko, ga dobijo in odsedi svoje - ga boš spet kar na lepe oči zaposlil v banki?
sudo poweroff

Wrop ::

Poldi112 je izjavil:


Glede drame - če je stvar dobra in se dobi/kupi pravice za predstavo, bi jo bilo po mojem smiselno nadaljevati. Popraviš avtorja na promicijskih materialih (kar zaračunaš Kobalu) in furaš predstavo naprej. Ko Zeppelini sunijo komade, se jim tudi ne prepove nastopati. Plačajo kazen in svet se vrti dalje.


Lahko je stvar top shit, nobene predstave ne bo, ker jo zagovorniki avtorjevih pravic ne dovolijo. Saj tudi ti ne bi bil zadovoljen, da ti tat vrne samo karoserijo ukradenega avtomobila.

Poldi112 ::

Led Zeppeline še kar poslušam, pa koncerte tudi še imajo. Zakaj potem ne bi gledališče še naprej uprizarjalo drame (v primeru, da se zmeni z dejanskim avtorjem za dovoljenje)? Razen, če se je avtor že izjasnil, da ne dovoli (ne spremljam dovolj)?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

spegli ::

Dober sej ga je polomil. Sam da pa zdej vsi kričite nanj, kot da je naredil teš 6, pa ne razumem. Jaz sem tudi plonkal v srednji šoli D

Wrop ::

Avtor je že 15 let mrtev. Zastopniki avtorja so rekli ne nadaljnim predstavam. Sicer pa, bi bil zadovoljen, če nek pagiator služi na tvojem delu - npr morebitni diplomi? Bi bilo 10 % zaslužka dovolj, da bi mu pustil?

spegli je izjavil:

Dober sej ga je polomil. Sam da pa zdej vsi kričite nanj, kot da je naredil teš 6, pa ne razumem. Jaz sem tudi plonkal v srednji šoli D


Vidim, da ne razumeš. To je posledica preveč plonkanja v srednji šoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Poldi112 ::

Pa od kje ti ideja, da bi Kobal služil z delom? Razen potencialno za prevod/režijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Okapi je izjavil:

OK, eno leto pogojno, kaj pa potem? Smo potem spet prijatelji, ali pa bi moral potem še x let nositi trak z veliko črko P (za plagiatorja) na roki, da bi ljudje vedeli, s kakšnim podležem imajo opravka? Ker pač vsi ne vedo, kdo bi pa čez čas utegnil tudi pozabiti.

To ravno ne, ampak vsako dramo, ki jo bo napisal, bi bilo pa avtomatično treba bolj preverit.

Mislim... če imaš varnostnika, ki oropa banko, ga dobijo in odsedi svoje - ga boš spet kar na lepe oči zaposlil v banki?
Firme zaposlujejo obsojene hekerje, ker obvladajo sceno. Na "lepe oči" pa tako ali tako ne zaposliš nikogar.

In ja, kot je rekel kdo že, najprej diskvalifikacija, potem likvidacija. Pozivanje k družbeni diskvalifikaciji je kot pozivanje k linču.

Wrop ::

Poldi112 je izjavil:

Pa od kje ti ideja, da bi Kobal služil z delom? Razen potencialno za prevod/režijo.


Samo pod vse slovenske pesmi se podpišem in jih lahko na svojem koncertu zapojem in/ali predvajam. Potencialno bom zaslužil samo za petje.

looser ::

Ne vem, kje ste naleteli, da bi kdo hotel Kobala natakniti, kamenjati ali karkoli od tega. Osebno sem se muzal, kakšen kreten je. Tino poznam že precej časa, več kdaj drugič, je pa njena uradna reakcija precej ostra. Mislim, da gre na forumih za zavestno pretiravanje. Posral ga je in dobili so ga, tako enostavno je to. Sicer pa, linč je vendarle dokončen in ireverzibilen, družbena diskvalifikacija pač ne. Če se ne strinjaš, napravimo kakšen eksperiment.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Firme zaposlujejo obsojene hekerje, ker obvladajo sceno. Na "lepe oči" pa tako ali tako ne zaposliš nikogar.

Na-a... ni tako preprosto.

Zelo odvisno je kakšna osebnost je ta heker in kakšni so bili njegovi motivi.

Jaz precej dobro poznam to sceno in so ljudje, s katerimi se dobro razumem, pa jim svojega računalnika niti za sekundo ne bi prepustil v roke.
sudo poweroff

Cervantes ::

Đizeskrajc, ljudje!
Pa kaj se vam je vsem zmešal?!
Kolk enih po nepotrebnem prelitih elektrončkov zarad enga Kobala, WTF?
TOTALNA DISTROFIJA SIVE SUBSTANCE.

Wrop ::

Okapi je izjavil:


In ja, kot je rekel kdo že, najprej diskvalifikacija, potem likvidacija. Pozivanje k družbeni diskvalifikaciji je kot pozivanje k linču.


Če je pozivanje k družbeni diskvalifikaciji kot pozivanje k linču, potem nevem zakaj besedi najprej in potem. Sicer pa imata besedi diskvalifikacija in linč čisto drugačen - neprimerljiv pomen in posledice. Če bi moral nositi posledice enega ali drugega, boš si boš izbral?

BigWhale ::

Dost je blo.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sedemnajst let zatem še vedno z vami: The Pirate Bay

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
329427 (5953) AštiriL
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230902 (18099) Phantomeye
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729530 (24832) bajsibajsi
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914238 (11570) jype
»

Norveški fotograf predstavljal fotografije iz banke posnetkov kot lastne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6417864 (13429) noraguta

Več podobnih tem