» »

Fax in neprimeren odziv profesorja?

Fax in neprimeren odziv profesorja?

1 2
3
»

prox ::

Tisto nima veze, to je samo primer iz drugega predmeta, ki ga uči isti profesor. Pač primer njegovega načina ocenjevanja. Je to sploh "legalno"?
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

lebdim ::

Ja, ne vem, če je legalno, ampak navadit se moraš na njegov način ocenjevanja. Na fakultetah je toliko različnih profesorjev in toliko različnih njihovih ocenjevanj, tako da težko komentiram situacijo, če je ne poznam ...

Invictus ::

Prijavite profesorja da ne opravlja svojih obveznosti.

Če vas bo dovolj, bo mogočle kaj sprememb.

Če jih ne bo, pa zgodbo v cajtnge z imenom in priimkom profesorja.

Kaj je mladina danes čisto brez idej in jajc?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

prox ::

Sej štekam, selekcija - da bi jih čim manj prišlo do 2.letnika. Ampak... neocenjeni izpiti? A to sploh lahko? Šele ko prideš tja, začne pisat točke po listu.. Saj ocene so, ampak na izpitni poli ne piše nič.

V glavnem zanima nas, kam se lahko obrnemo v takih primerih? In še to, ta profesor sploh naj nebi bil specializiran za ta predmet(nevem koliko je to res), in ga je prejšna leta poučeval nekdo drug.

@Invicious se strinjam, jajce samo še v trgovinah..
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

Yacked2 ::

Za kateri fax pa se gre ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

lebdim ::

Obrneš se lahko na prodekana za študentske zadeve ali pa na predstojnika vašega oddelka oz. smeri ... Potrebujemo pa več informacij - kateri faks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

link_up ::

a faks je po novem hierarhicno zaostal?? Kje se je izgubil car ponavljanja izpitov in osebnih preferenc profesorjev o studentih? Stiri leta ljudje bozji in potem imate naziv na katerega ste ponosni! Ne ugovarjajte profesorjem, ker je to preprosto zabito!

edit: sorry za resurrection stare teme. :S
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

FTad ::

link_up je izjavil:

a faks je po novem hierarhicno zaostal?? Kje se je izgubil car ponavljanja izpitov in osebnih preferenc profesorjev o studentih? Stiri leta ljudje bozji in potem imate naziv na katerega ste ponosni! Ne ugovarjajte profesorjem, ker je to preprosto zabito!

edit: sorry za resurrection stare teme. :S


Pametnega nisi pa nic napisal, da bi bilo vredno tega...

vostok_1 ::

Agree. Sem že upal na kako sočno zgodbo.

Sicer pa bom odlajal mojo staro zgodbo. Kot je višja šola zastavljena (vsaj pri nas), je totalen fail.

Kako zaboga se pričakuje tak nivo kvalitete, ko pa še vsak študira?
Včasih je to delovalo, ko je 80% ljudi šlo po srednji delat, ostali so postali akademska elita. It made sense back then.
Ne samo, da je dandanes relativno zahtevno naredit, neko povsem originalno delo, še posebej tako obširno.
Tudi šole nimajo več toliko sredstev, da bi financirale zanimive diplome. Profesorji z enim asistentom tudi ne zmorejo ponekod vrjetno 30 diplom na letnik popravljat in prečesat v nulo.

Še največji insult je, da po diplomi veliko jih konča kot zgolj glorified tajnica/tajnik. Sicer streljam kozle malo, ampak recimo nekdo se jebe na farmaciji, pol pa konča kot malo bolj prestižen prodajalec v lekarni, ali v Krki, kjer klika na PLCje 8ur dnevno.

Serisouly. I like humor, ampak tolko kot ga svet ponuja je že včasih overload.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

Zato pač prisežem. Če bom kdaj delodajalec, ste vsi dobrodošli v kolikor imate dobro srce in boste znali rešit problem v razumljivem času. Četudi končano samo osnovno.
Za zakonske in birokratsko poslovne omejitve ne morem nič jamčit. V ostalih primerih pa i don't see an issue.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Phantomeye ::

vostok_1 je izjavil:

Agree. Sem že upal na kako sočno zgodbo.

Sicer pa bom odlajal mojo staro zgodbo. Kot je višja šola zastavljena (vsaj pri nas), je totalen fail.

Kako zaboga se pričakuje tak nivo kvalitete, ko pa še vsak študira?
Včasih je to delovalo, ko je 80% ljudi šlo po srednji delat, ostali so postali akademska elita. It made sense back then.
Ne samo, da je dandanes relativno zahtevno naredit, neko povsem originalno delo, še posebej tako obširno.
Tudi šole nimajo več toliko sredstev, da bi financirale zanimive diplome. Profesorji z enim asistentom tudi ne zmorejo ponekod vrjetno 30 diplom na letnik popravljat in prečesat v nulo.

Še največji insult je, da po diplomi veliko jih konča kot zgolj glorified tajnica/tajnik. Sicer streljam kozle malo, ampak recimo nekdo se jebe na farmaciji, pol pa konča kot malo bolj prestižen prodajalec v lekarni, ali v Krki, kjer klika na PLCje 8ur dnevno.

Serisouly. I like humor, ampak tolko kot ga svet ponuja je že včasih overload.


Smo v obdobju, ko je treba bit konkurenčen, da dobiš službo, ki ti ustreza. Zato je it na faks zelo logična odločitev.

V teh časih s srednjo šolo skoraj ne dobiš službe. Če pa že, moraš pa v veliki meri računati na znanja, ki jih pridobiš izven šolskega programa.

Rok Woot ::

Nevem če je kdo omenil. Ampak ali je legalno takole javno objaviti zasebno pošto, če se ne strinjajo vsi udeleženi v tej pošti?

vostok_1 ::

Phantomeye je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Agree. Sem že upal na kako sočno zgodbo.

Sicer pa bom odlajal mojo staro zgodbo. Kot je višja šola zastavljena (vsaj pri nas), je totalen fail.

Kako zaboga se pričakuje tak nivo kvalitete, ko pa še vsak študira?
Včasih je to delovalo, ko je 80% ljudi šlo po srednji delat, ostali so postali akademska elita. It made sense back then.
Ne samo, da je dandanes relativno zahtevno naredit, neko povsem originalno delo, še posebej tako obširno.
Tudi šole nimajo več toliko sredstev, da bi financirale zanimive diplome. Profesorji z enim asistentom tudi ne zmorejo ponekod vrjetno 30 diplom na letnik popravljat in prečesat v nulo.

Še največji insult je, da po diplomi veliko jih konča kot zgolj glorified tajnica/tajnik. Sicer streljam kozle malo, ampak recimo nekdo se jebe na farmaciji, pol pa konča kot malo bolj prestižen prodajalec v lekarni, ali v Krki, kjer klika na PLCje 8ur dnevno.

Serisouly. I like humor, ampak tolko kot ga svet ponuja je že včasih overload.


Smo v obdobju, ko je treba bit konkurenčen, da dobiš službo, ki ti ustreza. Zato je it na faks zelo logična odločitev.

V teh časih s srednjo šolo skoraj ne dobiš službe. Če pa že, moraš pa v veliki meri računati na znanja, ki jih pridobiš izven šolskega programa.


Že že. Sam tak sistem delodajalcu ne bo nujno priskrbel najboljšega kandidata.
Zame je bolj pomembno, kaj kandidat zmore glede tega kar jz potrebujem. To pa lahko stestiraš tudi na druge načine.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

miha1135899 ::

vostok_1 je izjavil:

Še največji insult je, da po diplomi veliko jih konča kot zgolj glorified tajnica/tajnik. Sicer streljam kozle malo, ampak recimo nekdo se jebe na farmaciji, pol pa konča kot malo bolj prestižen prodajalec v lekarni, ali v Krki, kjer klika na PLCje 8ur dnevno.


Ce se osredotociva na studij farmacije - prvo kot prvo, brez vez in ce bi bil povrhu se neperspektiven se za tak studij nikdar ne bi odlocil. Ko se za nekaj takega odlocis je enostavno treba imeti dolgorocno vizijo, pa ne samo pri takih specificnih studijih, tudi za sirse usmerjene studije se moras vsaj malo nekje videt.

Tako da, farmacevt, ki ve kje se zanj cuva mesto - lahko samo kot prva stopnica, odskocna deska - in da je se perspektiven je na konju. Tisti farmacevt, ki se pa slepa s komaj pozitivnimi ocenami in kopiranimi deli pa zal... mogoce je kot otrok gledal kaksno grozljivko, kjer so fino obleceni farmacevti preucevali epidemijo virusa, s katerim clovek postane zombi ampak to so pac sanje iz otroskih let...

Veze so zal realnost... So pa tudi tisti pridni farmacevti brez vez, ki pisejo dela z neko vrednostjo in ne delajo preko studenta na najblizji bencinski crpalki hitro prepoznani.

MasterTade ::

@vostok če že ti daješ možnost ljudem z le osnovnošolsko izobrazbo še ne pomeni da jih to počne kaj več. Poglej brezposelnost po izobrazbi, največ osnovna in srednja. Zakaj? Danes ti že vsak k*rc zahteva diplomo in x let izkušenj, s srednjo se je pa včasih dalo čisto normalno in solidno služit, ljudi so tudi izučili veliko raje kot danes.Se še vidi iz tistih cajtov ko so v bankah zaposleni še takratni maturanti gimnazij, kje bo danes gimnazijec dobil tako delo na banki ne se hecat. Tudi "perspektivne smeri" niso več kar so bile

l0wc4 ::

Vsak zahteva končan faks. To je že res, ampak tisto kar pa pride iz končanega faksa, pa je ogromno krat na ravni OŠ. Smo pred 2 letoma iskali 4 Linux sistemske administratorje ... prijav je bilo kar nekaj, vsi proti koncu faksa, eni že z diplomo v žepu. Znanje porazno, vprašaš kaj dela v prostem času in mi pove, da igra OnLine igrice, no saj to je super, ampak ne moreš tega rečti. Samostojnost na razgovoru, je bila na ravni psa, enega je pripeljala mati, eden je zamujal, ker se je izgubil na poti v center Ljubljane. In kaj je nauk? Ne jemlji svežega diplomanta iz FRI ampak ga ukradi pri drugi firmi. Takega, že izkušenega. Žalostno. Saj niso vsi isti, ampak tisti dobri diplomanti so pohopsani že v drugem ali tretejm letniku faksa.

Invictus ::

@l0wc4

Če rabite 4 izkušene Linux admine, dajte dobro plačo, pa pridejo. Drugače ap naučite zelence. Ampak to se ne dela, ker hočete izkušene za 800 EUR/mesec.

Faks ne uči Linux administracije, ampak je to obrtniško znanje...

Na začetku svoje karierne poti ste bili vsi tako izgubljeni kot so zdaj diplomanti FRI (čeprav je to bolj mama efekt, na katerega FRI nima vpliva). Malo se spomnite nase, in vam bo hitro jasno, da ste bili na začetku enako zblojeni, kot ti zdaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

l0wc4 ::

Plača je solidna, no upam da je, saj ne vem kake so plače drugje, ampak 2k neto, je za moje pojme solidna zadeva za preživetje.

Faks ne uči sistemske administracije, da pa osnove, da se jo lahko enostavno naučiš. Faks v stvari nauči zelo malo, med opravljanjem faksa, se moraš angažirati in se ogromno vsega sam naučit. Da ti smernice, to je pa vse. Tako zblojeni kot so sedaj, nismo bili, pred 20 leti, ko sem prišel v prvo službo, definitivno nisem bil zblojen in na razgovoru povedel, da igram igrice na računalniku.

@Invictus - me pa zanimajo tvoja približna leta, jaz sem 40+ in morda res ne razumem mlajših generacij ...

Invictus ::

Tud jaz sem 40+.

Nimama stika za mlajšimi generacijami, ampak po pričevanju kolegov je baje podn...

Lahko pa pridem za Linux admina, sam po mojih izkušnjah slovenske firme nočejo zaposlovati starih prascev z mednarodnimi izkušnjami ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vostok_1 ::

miha1135899 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Še največji insult je, da po diplomi veliko jih konča kot zgolj glorified tajnica/tajnik. Sicer streljam kozle malo, ampak recimo nekdo se jebe na farmaciji, pol pa konča kot malo bolj prestižen prodajalec v lekarni, ali v Krki, kjer klika na PLCje 8ur dnevno.


Ce se osredotociva na studij farmacije - prvo kot prvo, brez vez in ce bi bil povrhu se neperspektiven se za tak studij nikdar ne bi odlocil. Ko se za nekaj takega odlocis je enostavno treba imeti dolgorocno vizijo, pa ne samo pri takih specificnih studijih, tudi za sirse usmerjene studije se moras vsaj malo nekje videt.

Tako da, farmacevt, ki ve kje se zanj cuva mesto - lahko samo kot prva stopnica, odskocna deska - in da je se perspektiven je na konju. Tisti farmacevt, ki se pa slepa s komaj pozitivnimi ocenami in kopiranimi deli pa zal... mogoce je kot otrok gledal kaksno grozljivko, kjer so fino obleceni farmacevti preucevali epidemijo virusa, s katerim clovek postane zombi ampak to so pac sanje iz otroskih let...

Veze so zal realnost... So pa tudi tisti pridni farmacevti brez vez, ki pisejo dela z neko vrednostjo in ne delajo preko studenta na najblizji bencinski crpalki hitro prepoznani.


That is super depressing. Še posebej ker farmacija ni eden od lažjih študijev. Oz. te pošteno jebejo.
Ampak a ni res, da nekateri farmacevti končajo v leku/krki, ki dobesedno furajo mašine za tekočim trakom?

MasterTade je izjavil:

@vostok če že ti daješ možnost ljudem z le osnovnošolsko izobrazbo še ne pomeni da jih to počne kaj več. Poglej brezposelnost po izobrazbi, največ osnovna in srednja. Zakaj? Danes ti že vsak k*rc zahteva diplomo in x let izkušenj, s srednjo se je pa včasih dalo čisto normalno in solidno služit, ljudi so tudi izučili veliko raje kot danes.Se še vidi iz tistih cajtov ko so v bankah zaposleni še takratni maturanti gimnazij, kje bo danes gimnazijec dobil tako delo na banki ne se hecat. Tudi "perspektivne smeri" niso več kar so bile


l0wc4 je izjavil:

Vsak zahteva končan faks. To je že res, ampak tisto kar pa pride iz končanega faksa, pa je ogromno krat na ravni OŠ. Smo pred 2 letoma iskali 4 Linux sistemske administratorje ... prijav je bilo kar nekaj, vsi proti koncu faksa, eni že z diplomo v žepu. Znanje porazno, vprašaš kaj dela v prostem času in mi pove, da igra OnLine igrice, no saj to je super, ampak ne moreš tega rečti. Samostojnost na razgovoru, je bila na ravni psa, enega je pripeljala mati, eden je zamujal, ker se je izgubil na poti v center Ljubljane. In kaj je nauk? Ne jemlji svežega diplomanta iz FRI ampak ga ukradi pri drugi firmi. Takega, že izkušenega. Žalostno. Saj niso vsi isti, ampak tisti dobri diplomanti so pohopsani že v drugem ali tretejm letniku faksa.


Zadeva je dokaj enostavna.
Zgolj v razpisne pogoje napišeš:

Zahteva se znanje XXXYYY. Priložite dokazila (formalna ali neformalna), ki to potrjujejo.
Izobrazba je sekundarnega pomena.
Ponudbe, ki ne ustrezajo tem pogojem bodo zavržene.



Takoj ti pove, ali ima smisla pošiljat ali ne IMO.

Problem je pa kot so nekateri že omenili, je to, da nihče ni več pripravljen inštruirat folka. Vsi pod razpisne pogoje naštejejo par odstavkov zahtevanih znanj. In kot rečeno, plača 800+stroški.

Linux administracija je precej specifična zadeva. V šoli te tega ne naučijo, doma, pa razen če furaš serverje itd. načeloma se nimaš kje naučit.

Problem pri tem, je da je naš trg nefleksibilen glede tega.
Vajeništvo bi moralo bit bolj commonplace.
V 3 mesecih človeka že kar spoznaš, pa tudi vidiš če cilja v pravo smer ali ne.
3 mesece pa je za nekatera podjetja drobiž.
Fuck. Iz mojih izkušenj, že po mesecu dni se vidi, če ima človek potencial in je smiselno nadaljevat. Tudi če ni tehničnega znanja, vsaj vidiš njegov odnos. In če je dober odnos bo znanje že prišlo.
Povejte še vi, če nimam prav. Za 80% zaposlitev, je dovolj, da se učiš na delu. Šolsko znanje je kvečjemu malo orientacija kot pa nekaj življensko nujnega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

miha1135899 ::

vostok_1, ni depresivno, je cist realna slika. Univerze pac molzejo iz nekaterih znanje, da so pozitivni, delodajalec pa za dobro placo tega ne bo delal ampak se je treba dokazat.

Poznam farmacevte, ki za 1000€ delajo raznorazna dela v raznoraznih panogah - tist, ki pa dela s strojem v leku/krki je pa vsaj eno stopnicko visje, ker je vsaj v svoji panogi, kruto pac, ima pa od tistih prejsnih vseeno vec moznosti za obelodanit svoj potencial, ce ga ze med studijem ni, a ni res? Plus kar se strojev tice, eno je steklovino v pomivalca zlagat, pri mesalnikih, sintezah in takih procesnih strojih so pa tud neke recepture/vzorcenje potrebne ni samo 1/0. Znanost se pa tudi iz pomivanega stroja naredi, brez skrbi, vsaj ob zagonu in potem obdobno.

vostok_1 ::

Že že.
Moj point je, da naši faksi enostavno niso v skladu z industrijo oz. realnim svetom.
V tem tvojem primeru potemkaj rabiš na leto kvečjemu kakega diplomanta, ne pa več 10.

Moja ideja je, da bi z šolo prišel do nekega uporabnega nivoja, nato če želiš več lahko nadaljuješ.
Bolonjc je boljše kot prej, spet pa ni to to, ker večinoma strpajo 4 letno snov v 3.
3 leta študiranja + delo je pač too much bullshit.
Je pa res da nekdo mora zaslužit ane.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

miha1135899 ::

Ja sej so ucni plani priblizno dobri, dajo ti nek pogled, ves recimo kam kaj spada, kje o necem zves vec, kam pogledat, nek filing dobis ce zelis, naprej se pa razveji v miljon enih smeri in v kaksni si pa dober, da te pa naucijo vec kot osnove (sploh na silo) pa pac seveda ne gre. Delat, studirat pa se lajf imet je too much, zato gledas da so ocene kolikor toliko dobre, da ima tisto kar malega delas visoko strokovno vrednost, napijes pa se ga na glavo pac samo 1x, max 2x na mesec, pa se sfolga :) Sem imel dobrega kolega, ki je studiral v American Pie stilu, lep cas, naredu pa za pol leta :) Kar se pa prakse tice, ki je tista uporabna, pa je je res po samih programih premalo.

Mavrik ::

l0wc4 je izjavil:

Plača je solidna, no upam da je, saj ne vem kake so plače drugje, ampak 2k neto, je za moje pojme solidna zadeva za preživetje.

Faks ne uči sistemske administracije, da pa osnove, da se jo lahko enostavno naučiš. Faks v stvari nauči zelo malo, med opravljanjem faksa, se moraš angažirati in se ogromno vsega sam naučit. Da ti smernice, to je pa vse. Tako zblojeni kot so sedaj, nismo bili, pred 20 leti, ko sem prišel v prvo službo, definitivno nisem bil zblojen in na razgovoru povedel, da igram igrice na računalniku.

@Invictus - me pa zanimajo tvoja približna leta, jaz sem 40+ in morda res ne razumem mlajših generacij ...


Če iščeš Linux administratorje na faksu za računalniško znanost si zblojen še zdaj. Kot da bi na faks za gozdarstvo šel iskat vodovodarje.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Linux administracija ni neka čarovniška znanost, kjer je treba zanj žrtvovati devico. Marsikdo že prca na faksu okoli Linuxa. Ali kakega drugega Unixa...

To je obrtniško znanje, kjer pač pregledaš dobre prakse in narediš. Google is your friend...

Če pa delodajalci pričakujejo od frišnega diplomanta FRI (ali kakega drugega računalniškega faksa), da bo vedel vse zblojene prakse posameznega delodajalca in zraven bil še certificiran za najbolj pogoste Linuxe, se pa vprašam kdo je tu nor...

Dejstvo pa je, da se sistemske administracije na faksu niti ne uči (čeprav bi danes lahko že vpeljali tako smer).

Zato kot admini večinoma delajo garažno izobraženi ljudje, ki so že zdavnaj zaspali (vsaj večina) na svojih lovorikah. Ponavadi faliranci nekega računalniškega faksa, ki so bili ob pravem mestu na pravem kraju, pa so dobili službo in kar v redu plačo za svojo faliranost. Seveda jim je ego maksimalno zrastel, ker dobijo solidno plačo. Ko gredo pa na trg preverit svojo ceno, pa hitro ugotovijo da boljše službe ne bodo dobili in vegetirajo v tisti službi še naprej.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0wc4 ::

Mavrik je izjavil:


Če iščeš Linux administratorje na faksu za računalniško znanost si zblojen še zdaj. Kot da bi na faks za gozdarstvo šel iskat vodovodarje.


Zblojen si kvečjemu ti, a ti bi Linux Admina iskal na biotehniški? Faks za računalniška znanja, kaj to pomeni? Da ko ga konča, ve naredit Facebook profilno stran?

Invictus je izjavil:


Dejstvo pa je, da se sistemske administracije na faksu niti ne uči (čeprav bi danes lahko že vpeljali tako smer).

Zato kot admini večinoma delajo garažno izobraženi ljudje, ki so že zdavnaj zaspali (vsaj večina) na svojih lovorikah. Ponavadi faliranci nekega računalniškega faksa, ki so bili ob pravem mestu na pravem kraju, pa so dobili službo in kar v redu plačo za svojo faliranost. Seveda jim je ego maksimalno zrastel, ker dobijo solidno plačo. Ko gredo pa na trg preverit svojo ceno, pa hitro ugotovijo da boljše službe ne bodo dobili in vegetirajo v tisti službi še naprej.


Po eni strani, niti ni potrebno tega učiti, naučiš se doma v garaži.

O tem, da zaspijo v dobri službi je res, čista resnica, razen če se sami ne zmigajo. Enako je pri programerjih. Lahko celo življenje apdejta Glavno knjigo saldakontov in ne počne ničesar drugega. Ko pa prideš na tuj trg, potem pa vse postane zelo zanimivo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l0wc4 ()

c3p0 ::

Linux admin rabi predvsem izkušnje, 4 leta faksa, ki tega niti ne uči, niso nič. Sicer pa ta job v svojem striktnem pomenu izumira, se je potrebno prilagodit.

l0wc4 ::

Sedaj je popularen khm... DevOps. :D
Sem se napačno izrazil par postov gor ... iskali smo DevOpsa.

jizzer ::

Invictus je izjavil:


Dejstvo pa je, da se sistemske administracije na faksu niti ne uči (čeprav bi danes lahko že vpeljali tako smer).


Če misliš smer, res ne obstaja, da pa se ne uči pa res ni dejstvo.
Prav predmet se imenuje "Sistemske administracije" na RIT smeri. Kaj smo delali? Formatiranje diskov, urejanje particij, bootloader, particijske tabele; urejanje uporabnikov, grup, chmod,chown; kje so shranjena gesla, zagnani servisi, kako se zaganjajo servisi; svn serverji, ssh, ... itn.
To je cca polovica iz glave na hitro naštetega, za zaključek pa smo morali pokazat da znamo uporabljat git, naredit seminarsko za neko dummy startup podjetje, kako bi postavili arhitekturo (koliko serverjev, kako bi razdelili virtualke ipd.).

Mislim če to niso osnove administriranja iz faksa pa res nevem, mene administriranje ne zanima pa nisem na firmi sistemc, ampak te stvari pač vem, če že ne zglave, z googlom v 10 sekundah. Nevem sicer kak dolgo se ta predmet že izvaja, po občutku bi rekel minimalno 5 let.

ZeneDel ::

Fakulteta daje izkušnjo širine in osnov raziskovanja na nekem področju. Nekateri študenti teh kompetenc ne ponotranjijo, kar se kaže v primerih, kot je izpuščanje virov in avtorstva v pisanju seminarskih nalog, diplomske in magistrske oz. doktorske naloge.
Ti primeri so tipičen odraz nespoštovanja znanja drugih, podcenjevanja profesorjev in drugih nosilcev predmetov. Profesor bi moral še bolj neposredno izraziti nestrinjanje z delom študenta v tem primeru, ko je iskal bližnjico po liniji najmanjšega odpora. Manjka jim avtonomija v odločanju v šolstvu.

Hkrati se strinjam z l0wc4, da se mora vsak sam angažirati in veliko naučiti, da bo dober na svojem področju. Fakulteta je le izhodišče. Seveda je v to potrebno vložiti veliko truda in vztrajnosti. Če pa tega študent ne izkaže pri malih korakih, kot je ena seminarska, kako bo oseba uspešna na svojem področju s takim razmišljanjem?

SmeskoSnezak ::

jizzer je izjavil:

Invictus je izjavil:


Dejstvo pa je, da se sistemske administracije na faksu niti ne uči (čeprav bi danes lahko že vpeljali tako smer).


Če misliš smer, res ne obstaja, da pa se ne uči pa res ni dejstvo.
Prav predmet se imenuje "Sistemske administracije" na RIT smeri. Kaj smo delali? Formatiranje diskov, urejanje particij, bootloader, particijske tabele; urejanje uporabnikov, grup, chmod,chown; kje so shranjena gesla, zagnani servisi, kako se zaganjajo servisi; svn serverji, ssh, ... itn.
To je cca polovica iz glave na hitro naštetega, za zaključek pa smo morali pokazat da znamo uporabljat git, naredit seminarsko za neko dummy startup podjetje, kako bi postavili arhitekturo (koliko serverjev, kako bi razdelili virtualke ipd.).

Mislim če to niso osnove administriranja iz faksa pa res nevem, mene administriranje ne zanima pa nisem na firmi sistemc, ampak te stvari pač vem, če že ne zglave, z googlom v 10 sekundah. Nevem sicer kak dolgo se ta predmet že izvaja, po občutku bi rekel minimalno 5 let.

To je nov predmet oz. smer v zadnjih stirih letih, na RIT. Pred tem nisi imel nobenega taksnega programa ali predmeta. In noben ni svetoval v to smer. Cisco izpite, tecaj se sedaj ponujajo nekaterim in je na fakulteti ze mnoga leta. Mrezno administracijo se je tako dalo nauciti, z ogromno samoinicitiative.
@ Pusti soncu v srce... @

slotechar ::

Razvajena in obrekovalna copy paste facebook generacija. ( tudi ta komentar je obrekovalen)

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Sem edini mnenja, da ti faks zgolj omogoči na izbranem področju PREživeti, če pa hočeš (dostojno) živeti, pa rabiš sam pokazat iniciativo in zbirat izkušnje znotraj in izven službe/izobrazbe.


Jz npr. prostem času (tudi za denar) fotografiram/izdelujem spletne strani (sicer wordpress), to mi že daje neko dodano vrednost moja izobrazba+fotografiranje+dizajniranje.

Pac vzeti nekoga iz faksa pa pričakovati, da bo znal vse oziroma obvladal neko nepoznano specifiko je pa malo iluzorno. Lahko pa upaš, da dobiš nekoga, ki se hitro uči. Pa bo že v dveh letih primerljiv s strokovnjaki, ki se s tem ukvarjajo že 30 let. Če se pa odločaš izključno za strokovnjake, bo pa teh vedno manj na voljo (upokojitve, smrt) in bodo lahko zato preživeli 'dražji', ker bodo imel monopol, ker mladih ne bo noben vzel, ker nič (še) ne znajo.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720253 (3387) guestalison9
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550224 (29789) gzibret
»

Plagiat

Oddelek: Loža
407577 (5161) T-h-o-r
»

Goljufiva izobrazba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15632074 (25082) celada
»

Profesor na izrednem faksu zahteva preveč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8214769 (11588) Smurf

Več podobnih tem