» »

Telekom proti Telemach

Telekom proti Telemach

«
1
2 3

kokos25 ::

Torej, sem že 8 let pri Telekomu in sedaj mi hočejo za izdajo Neota zaračunat 30€, kar je zame nesprejemljivo. Ok, nameravam zamenjat operaterja...za Telemach in njihov EON...DA NE
Potrebujem samo dva ali tri tehtne razloge, da ostanem pri enemu, oz. grem k drugemu. Tem o tem je že mnogo, a pričakujem res temeljit razlog.
Prosim vse dečke in deklice, ki bi se radi kregali kdo je boljši, naj naredijo nek obvoz...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

starfotr ::

S telemachom so težave. Izberi karkoli drugega.

30 eur problem? Na mesec jim pustiš večkratnik tega zneska.

kokos25 ::

Princip...zakaj bi jim dal nekaj, kar se imenuje izdaja NEO-ta?!?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Master Chief ::

Hellou,

Evo dobil to čudo. Kaj naj rečem druga, kot lepa fancy šmensi zadeva z dobrin vmesnikom. Žal pa nič več od tega.

Glede na to, kaki pomp delajo okoli tega... Samo dostavljalec od TNT ja minje reko da jih na dan dostavi vsaj 30! Me je spraševal, ali je res magic box?

NI. Tako sn napisal, fensi šmensi vmesnik, ampak brez dodatnih vsebin. Kot kako ekskluzivo bi lahko dali kake dodatne programe, kako free naročnino za videoteko, dodali UHD programe... Nič od tega.

Glasovno upravljanje me ne zanima. Ga ima TV že vgrajenega.

Na drugi strani pa Telemachov EON app veliko preglednejši in preprostejši. Naštudiral sem ga v minuti. NEO-ta sem nucal 1 uro da sem ugotovil, kje je ogled nazaj.

EON od Telemacha tud ponuja ogled nazaj na vseh programih, Telekom ne.

EON ima več HD programov. (imamo razširjeno shemo)

Na EON boxih (ne tv in appih) ma 4k programe.

EON app se upravlja z dalincomod TV - ne rabiš nobenga boxa. Edino Telemach ma to blesavo, da tudi, če maš na priključku več Smart TV, lahko uporabljaš Smart TV app samo 1x - 1 naprava.


Sosedu official innternet dela 95/10. Bo treba poklicat ker je kao 150/10 - ampak še zmer dovolj! (Screenshot sn pozabo slikat)


Če potegnem pod črto - na tem Neotu se mi že nabira prah. Ne nucam. Glavni TV zdaj laufa na EON-u. In če se Telekom do poletja/ jeseni ne spravi k sebi glede vsebin/hitrosti interneta pr meni 1000% spakiram in grem na Telemach.

10000%. Priključek mam free (če se vežem za 2 leti)

oiwedfhjweif ::

Master Chief je izjavil:

Sosedu official innternet dela 95/10. Bo treba poklicat ker je kao 150/10 - ampak še zmer dovolj! (Screenshot sn pozabo slikat)

To se bere kot megabit mrežna, kjer je 95 mbit max.

hojnikb ::

Sosedu official innternet dela 95/10. Bo treba poklicat ker je kao 150/10 - ampak še zmer dovolj! (Screenshot sn pozabo slikat)


Tole je lahko posledica slabga routerja, 100Mb mreže ali pač počasn wifi. Men na isti liniji leti na polno.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Master Chief ::

Ja, nisem preverjal, to je blo na hitro. Blo pa je na 5ghz wifi ja.

Skratka, resno razmišljam o prehodo, in mislim, da je taka ponudba no brainer, sploh če sem na VDSL, ki nima več skoraj nobenega potenciala in še glede na to, da optike na naši lokaciji v doglednem času še nebo.

BivšiUser2 ::

Telemach so tudi loleki eni. O IPv6 niso niti slišali, svoj modem+router nočejo (ali ne vejo) skonfigurirati v bridge mode,...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

antireal ::

Za 30eur bi menjal operaterja al kaj? Kljub vsem možnim problemom pri preklopu?

Slovenci smo res čudni :)

Tilen ::

Master Chief je izjavil:


Glasovno upravljanje me ne zanima. Ga ima TV že vgrajenega.

V slovenščini? Me res zanima.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dimnik ::

antireal je izjavil:

Za 30eur bi menjal operaterja al kaj? Kljub vsem možnim problemom pri preklopu?

Slovenci smo res čudni :)


Seveda, zakaj bi plačeval nekaj, kar je molzenje? V drugi temi, en spet govori, da ima nek najnovejši modem pri telekomu za doplačilo 3e na mesec, ja kam pa pridemo s stroški, če bomo gledali tako na to...ah saj 3e tukaj ni nič, pa 30e ni nič, pa.....
Nevem no, jaz ko potegnem družinski strošek mobilne telefonije+televizije+internet, se kar nabere in če bi potem še tako gledal eh saj 3€ tukaj, pa tam....

jype ::

Telemach nima IPv6.

kokos25 ::

antireal je izjavil:

Za 30eur bi menjal operaterja al kaj? Kljub vsem možnim problemom pri preklopu?

Slovenci smo res čudni :)


Zaradi načina, kako poberejo 30€ in pa 50€ ceneje pri telemahu na mesec za dobo enega leta, potem pa ne upam reči, ker cene malodane dnevno spreminjajo, drugače pa cca 20€.
Ker sem že malo v letih, mi razložite, kaj hudiča je IPv6 in zakaj bi ga potreboval? Pa razložite v verziji po domače.
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

starfotr ::

Menjaj, saj tema o telesmehu je že odprta in boš lahko tja pisal ;-)

misek ::

Tale tema je praktični prikaz, da idealnega ponudnika in uporabnika ni :)
Velika večina ljudi je zadovoljnih kjerkoli že so. Povsod pa obstajajo ljudje, ki želijo nekaj več ali drugače.

Dimnik ::

Starfotr a res...jaz mam, pa razen tega, da so z ubee modema ukinili unifi, nimam težav...niti z mobilno...in to že lep čas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

BivšiUser2 ::

aja, ap telemach ma po defaultu še WPS vklopljen.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

starfotr ::

Imam telesmeh v službi. Na optiki, direktno v njihov cisco, kjer so priklopljene še druge stranke. Kao najboljše možno. Pa ni temu ravno tako.

Ganon ::

Si predstavljate, da te NEOBVEZNA menjava TV komunikatorja, ki stane 30 evrov, tako vrže iz tira, da bi zamenjali operaterja? :)) Daj se raje posveti vrtičkanju, da spočiješ živce.

Master Chief ::

Mogoče sem res napisal preveč glede Neo STB-ja, In ne, ne menjujem operaterja zaradi STB :)

ampak situacija na klasičnem bakru DSL se je ustavila in je tam tudi
počakala. Na optiki je situacija čisto drugačna

Za DSL pa za ta denar pa ponuja Telemach več. Optičnega omrežja na moji lokaciji še hitro nebo,
in ne vrjamem, da bo Telekom preko bakra ponudil kaj več kot sedaj, v nekem doglednem času. Lahko bi bili vsaj tako pošteni in za linije na DSL znižali naročnine, že tako ali tako smo prikrajšani za hitrost.

Trenutni "Modri in Trio" paketi se na DSLju ne morejo primerjati z EON paketi.. Niti po ceni, niti po ponudbi.

Glugy ::

antireal je izjavil:

Za 30eur bi menjal operaterja al kaj? Kljub vsem možnim problemom pri preklopu?

Slovenci smo res čudni :)


Res je problem tiste 2-3 urce bit brez operaterja. Operaterja se normalno da menja po koncu vezave ker imaš prvo leto po navad polovico cenejš. Tako vsaj nekaj nazaj dobiš od teh nenormalno visokih cen ki so jih nabil. Cena za prvo leto * cena za leto brez popusta / 12 je realna cena.

V normalnih državah konkurenca laufa in potrošnik konkurenci tud sledi. Drgač ponudniki zaspijo pa še bolj izkoriščajo.

bambam20 ::

Kakšna je prednost NEota pred navadnim tv komunikatorjem?

gendale2018 ::

Plex, 4k

Men je pa ta neo kr vsec. Ne rečem bugi so se, za nekatere so ekstra funkcije bv, ampak ze zarad plexa je meni osebno vreden.

Zdaj pa sam se simetrične ul na optiki...


A konkurenca bi ti dala visji ul?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

bambam20 ::

gendale2018 je izjavil:

Plex, 4k



4k pri čem? Noben slovenski ponudnik nima 4K programov v svoji ponudbi?

springfield ::

Se ni T-2 nekaj hvalil, da imajo 4k programe?

mitko25 ::

Ima in Telemach prav tako.

Likalnik ::

Trenutno ima Telemach akcijo in sicer vsi novi naročniki imajo 50% cenej paket...prvo leto...drugo leto pa potem polno ceno....jaz imam že par let Telemach...imam vse tv, internet in mobilni telefon....zaenkrat zadovoljen...brez težav

louser ::

BivšiUser2 je izjavil:

Telemach so tudi loleki eni. O IPv6 niso niti slišali, svoj modem+router nočejo (ali ne vejo) skonfigurirati v bridge mode,...

Pa vcasih dajo Iskratel sranje namesto Fritza.

red_baron ::

springfield je izjavil:

Se ni T-2 nekaj hvalil, da imajo 4k programe?


Ja T-2 ima trenutno 3 programe z resolucijo 4K.
Trenutno so free.

louser ::

Ce imas pri Telemachu nesreco s strojno opremo in hkrati poteka internet preko Telekomovih kablov, cakas kot butelj teden dni, da se Telekomovci zganejo.
Sprva klices na Telemach, ki posredujejo zahtevek Telekomu. Ker par dni ni nic od nicesar, poklices se enkrat in Telemach poslje se en zahtevek.
Ker se po parih dnevih pocutis kot budala, klices na Telekom, kjer te odjebejo ker ces nisi njihov narocnik.
Tako si prepuscen na milost in nemilost Telekomovcev.

FrRoSt ::

Se pridružujem @starmufotru.

Čez glavo jih že imam! Letijo ven ob prvi priložnosti!

Kje si ravno Telemah našel!??

Lahko bi vsaj T2 ali A1 omenil...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zavajon ::

BivšiUser2 je izjavil:

Telemach so tudi loleki eni. O IPv6 niso niti slišali, svoj modem+router nočejo (ali ne vejo) skonfigurirati v bridge mode,...

Meni pa so ga skonfigurirali v bridge, ko so mi ga enkrat lani prišli zamenjati.

miko22 ::

Jaz pa imam Telemach že 2 leti in dela v nulo. Edini so, ki so mi potegnili kabel do hiše zastojn. Ostlali so vsi hoteli imeti dodatne €€
Ful zadovoljen.

ETI3n ::

Telekom, imam Trio paket z optiko, ne vem, do dan danes nisem imel nikakršnih izpadov, od slike pa do neta, vse deluje bp.Napram Telemach, žalostno da niso sposobni da zrihtajo omrežje kot se šika, se vidi tle balkanizam do kraja ;)

oiwedfhjweif ::

Meni se je svet odprl, ko sem menjal telekom za telemach. Linija na TK parici max 10/1 proti kabelski 300/15. Telekom 30 tv programov, proti telemachovim 200+. Za četrtino nižjo ceno.

Sicer brez kakršnihkoli problemov pri obeh operaterjih.

mtic ::

louser je izjavil:

Ce imas pri Telemachu nesreco s strojno opremo in hkrati poteka internet preko Telekomovih kablov, cakas kot butelj teden dni, da se Telekomovci zganejo.
Sprva klices na Telemach, ki posredujejo zahtevek Telekomu. Ker par dni ni nic od nicesar, poklices se enkrat in Telemach poslje se en zahtevek.
Ker se po parih dnevih pocutis kot budala, klices na Telekom, kjer te odjebejo ker ces nisi njihov narocnik.
Tako si prepuscen na milost in nemilost Telekomovcev.

Sem ravno hotel vprašati, kako se obnese telemach preko telekomovega omrezja (doma imam na voljo samo Telekomovo optiko), ker EON paketi so mi trenutno najboljši glede p/p. Pa vidim, da ni za prešaltat :) bom kar na t2ju ostal.

Filipko ::

Mi smo tudi zadovoljni s Telemachom, so nam zdej znižali paket Največ iz 22 EUR na 20 eur in dali 100gb prenosa na mobilni številki. EON box sem pa sprobal tudi na Telekomovem netu in dela bp.

krefi ::

ima telemach moznost paket podobnega kot je na telekomu modri pc rabil bi tv/gsm/intrnet ter fiksni telefon.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

-JM- ::

Sem trenutno na Telekom optiki in sem podpisal pogodbo s Telemachom pred točno enim mesecem (EON LIGHT) in do sedaj se še ni zgodilo čisto nič !!!
Pa ne da sem prvi, ki želi imeti EON na Telekom optiki ? Ste drugi tudi čakali tako dolgo na priklop ? Sumim, da pri preklopu zavira Telekom.
Sicer sem si pa preračunal, da prihranim več kot 400 eur v dveh letih, pa še druge prednosti bi naj bile...

DeeCoy ::

Da, telekom namerno zavlačuje preklope. Mi smi na telekomovi parici šli iz Amis na telemach. Amis so seveda takoj odklopili.. Dobili smo opremo od telemacha takoj.. na priklop pa čakali kakih 14 dni. Težavo smo rešili z odklopom iz parice in LTE modemom, ki deluje stabilno že kake pol leta.
Pomoje boš mogel malo podrezat, kaj se dogaja..

-JM- ::

DeeCoy je izjavil:

Pomoje boš mogel malo podrezat, kaj se dogaja..

Saj drezam vsak teden po telefonu in mejlu in se samo opravičujejo, v čem je problem pa kot da sami ne vedo...

DeeCoy ::

Ja sej ne vejo, ker se verjetno zatakne, ko bi mogu telekom rečt ok predajamo uporabnika..

Spock83 ::

Master Chief je izjavil:

Hellou,

Evo dobil to čudo. Kaj naj rečem druga, kot lepa fancy šmensi zadeva z dobrin vmesnikom. Žal pa nič več od tega.

Glede na to, kaki pomp delajo okoli tega... Samo dostavljalec od TNT ja minje reko da jih na dan dostavi vsaj 30! Me je spraševal, ali je res magic box?

NI. Tako sn napisal, fensi šmensi vmesnik, ampak brez dodatnih vsebin. Kot kako ekskluzivo bi lahko dali kake dodatne programe, kako free naročnino za videoteko, dodali UHD programe... Nič od tega.

Glasovno upravljanje me ne zanima. Ga ima TV že vgrajenega.

Na drugi strani pa Telemachov EON app veliko preglednejši in preprostejši. Naštudiral sem ga v minuti. NEO-ta sem nucal 1 uro da sem ugotovil, kje je ogled nazaj.

EON od Telemacha tud ponuja ogled nazaj na vseh programih, Telekom ne.

EON ima več HD programov. (imamo razširjeno shemo)

Na EON boxih (ne tv in appih) ma 4k programe.

EON app se upravlja z dalincomod TV - ne rabiš nobenga boxa. Edino Telemach ma to blesavo, da tudi, če maš na priključku več Smart TV, lahko uporabljaš Smart TV app samo 1x - 1 naprava.


Sosedu official innternet dela 95/10. Bo treba poklicat ker je kao 150/10 - ampak še zmer dovolj! (Screenshot sn pozabo slikat)


Če potegnem pod črto - na tem Neotu se mi že nabira prah. Ne nucam. Glavni TV zdaj laufa na EON-u. In če se Telekom do poletja/ jeseni ne spravi k sebi glede vsebin/hitrosti interneta pr meni 1000% spakiram in grem na Telemach.

10000%. Priključek mam free (če se vežem za 2 leti)


NEO bo dobil cloud gaming.

Pro ::

Filipko je izjavil:

Mi smo tudi zadovoljni s Telemachom, so nam zdej znižali paket Največ iz 22 EUR na 20 eur in dali 100gb prenosa na mobilni številki. EON box sem pa sprobal tudi na Telekomovem netu in dela bp.


Pa je delal EON v polni funkcionalnosti? Vse storitve, tudi VOD?
Torej si ga povezal samo z internetom?

mtic ::

-JM- je izjavil:

Sem trenutno na Telekom optiki in sem podpisal pogodbo s Telemachom pred točno enim mesecem (EON LIGHT) in do sedaj se še ni zgodilo čisto nič !!!
Pa ne da sem prvi, ki želi imeti EON na Telekom optiki ? Ste drugi tudi čakali tako dolgo na priklop ? Sumim, da pri preklopu zavira Telekom.
Sicer sem si pa preračunal, da prihranim več kot 400 eur v dveh letih, pa še druge prednosti bi naj bile...

Javi, ko bos imel priklopljeno, se priporočam za en review.

Tudi jaz gledam za temi EON paketi, ki so možni preko telekom optike (imam samo to opcijo priklopa), samo bom še malo počakal, da dobim kakšen feedback, kako se obnese zadeva.

pierce81 ::

Zdravo, tudi sam sem (bil) uporabnik Telekoma (optika, modri paket) in to vrsto let (preko 15), zelo zadovoljen s kvaliteto storitev,
ampak zadnje čase me je zelo zmotila mesečna naročnina, pa tudi NEO na žalost ni to, kar sem tako dolgo čakal (zame edini plus integriran zigbee,
to da telekom nima proper android tv appa je pa izbilo sodu dno) zato sem se (po načeloma dokaj tehtnem premisleku) odločil za prehod na Telemach.

Včeraj sem podpisal pogodbo s Telemachom, EON full TV (net 150/10, srednja TV shema, ki je močnejša kot Telekomova z Mega HD opcijo), infrastrukturno
pa ostajam na Telekom optiki, zato sem bil opozorjen, da bom na priklop čakal cca 1 mesec (ta postavka me ne moti, bo ko bo). Sporočim kdaj bo priklop
in moje prve odzive.

Zanima me kateri model modema/routerja daje Telemach za tak priklop (Telekom optika), vem da je wifi integriran (logično, ampak nikoli se ne ve)?

p.s. prihranek v 24 mesecih sem izračunal, da bo cca 570eur oz cca 24eur mesečno manj

-JM- ::

Očitno se bova kar načakala glede priklopa. Pri meni teče že 35 dan od podpisa pogodbe in vsi so se zavili v molk. Tako na lokalnem sedežu Telemacha, kot preko njihove uradne podpore...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Timurlenk ::

starfotr je izjavil:

S telemachom so težave. Izberi karkoli drugega.

30 eur problem? Na mesec jim pustiš večkratnik tega zneska.

Treba je biti natančen.

Sam sem pri telemachu že 8 let, optiko 5. V tem času skoraj ni bilo kakšnega izpada (razen, ko delajo posodobitve ipd), prav tako nobenega štekanja, upočasnevanja hitrosti ipd. Skratka perfektno. Problem pri telemahu nastane takrat, ko rabiš kak servis (pred 2 tednoma je crknil modem, ker so nekaj posodabljali na centrali in so vsi starejši od X datuma prenehali delat). Klicati je bilo treba 11x, trikrat obiskovati poslovalnico, trajalo pa je 8 dni, da so poslali tehnika menjat zadevo.

Njihov klicni center je brezveze, ker samo zabeležijo kar poveš, nato pa klicni center javi nekomu dalje, tebi ne dajo nobenega kontakta in si v pizdi. Skratka, čeprav smo že 6 dni javljali napako, je telemah šele 7. dan izdal nalog serviserju, da je 8. dan prišel zamenjat modem.

jype je izjavil:

Telemach nima IPv6.

In average Janez uporabniku je to važno na kak način?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Povprečnemu janezu je pomembno, da se ne zajebava 11x i nčaka 1 teden+, da mu uredijo zadeve.

Nizke cene in šalabazjerski ponudnik se rezultira v to.

Obstajajo tudi drugi ponudniki, ki malo bolj resno delajo, vendar imajo še vedno dobre cene.

misek ::

Se strinjam, da je praksa servisiranja pri Telemachu neoptimalna. Za zamenjavo modema je treba čakati vsaj nekaj dni. V nasprotju pri Telekomu greš na prodajno mesto s starim modemom in ti dajo novega.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557192 (5298) starfotr
»

Tuck Felemach! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
619844 (6841) XS!D3
»

T2 ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824783 (15857) Vuli
»

Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki

Oddelek: Omrežja in internet
2411297 (6822) Sunflare

Več podobnih tem