» »

Retro computing & DIY scena

Retro computing & DIY scena

Temo vidijo: vsi
««
3 / 13
»»

poweroff ::

Zadnjič sme naletel na tole: izdelava mini Mac-a iz RPi Zero:

https://www.instructables.com/Making-a-...
sudo poweroff

kixs ::

m0LN4r je izjavil:

Thanks! Se se kdo spomni postopka kako se je takrat igre Diskete kopiralo? Jaz sem to totalno pozabil ali je kak moderen nacin pridobiti nekatere igre? Vem, da sem za igre, ki so bile na vecih disketah nekatere izgubil ali so se unicle.


Amiga ima svoj format in ga PC ne bere niti pise. Ce imas A500, potem je skoraj edini nacin "floppy USB emulator". A1200 lahko preko PCMCIA beres CF kartice - moras prej gonilnike uredit. Sicer pa se igre igrajo preko WHDLoad prirejenih instalacij iger/demov - spet velja za A1200 ali nabildano A500/A600.

goranzaric ::

Kopiranje disket amige na pc preko lpt porta


http://m1web.de/ADTWin/

kixs je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Thanks! Se se kdo spomni postopka kako se je takrat igre Diskete kopiralo? Jaz sem to totalno pozabil ali je kak moderen nacin pridobiti nekatere igre? Vem, da sem za igre, ki so bile na vecih disketah nekatere izgubil ali so se unicle.


Amiga ima svoj format in ga PC ne bere niti pise. Ce imas A500, potem je skoraj edini nacin "floppy USB emulator". A1200 lahko preko PCMCIA beres CF kartice - moras prej gonilnike uredit. Sicer pa se igre igrajo preko WHDLoad prirejenih instalacij iger/demov - spet velja za A1200 ali nabildano A500/A600.

kixs ::

Raje to, pa niti drago ni.
https://amigastore.eu/676-internal-usb-...

BigWhale ::

Ja, Gotek je za prvo silo verjetno se najboljsa izbira. Je poceni in ce das gor FlashFloppy, zna prebrati prakticno vse moderne Amiga image formate.

dolenc ::

Neki mormo pozim delat ne :)

kixs ::

Kje si pa Vortexa-a nasel :)

dolenc ::

Mother Russia... Drgje jih res ni videt, al so pa 300+eur, če češ diamonda

Še ena dobra stvarca pride, ko se naši vrli pošt..pardon cariniki, odločjo poslat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

kixs ::

Aha, tujina... sem mislil, da si kje pri nas nasel. Ga mislis uporabljat? Imam enega, vendar ga se nisem uspel niti sprobat ali dela :lol:

dolenc ::

Ja bo v uporabi. Na win98 dela vredu, koker sem včer hiter sprobal v unrealu, na XP bol tko tko. Zvok sicer da, ko sem se pa premikal v unrealu, se pa nek šum sliši.

Dans sprobam half-life, pa da vidmo, če bo mind blown.

Za tam okol 2000 špile, je zlo podprt a3d, se mi zdi bolj primerno kot creative kartice. Pol se pa počas neha.

Takrat so mel še svinc v lotu, tko da velka šansa da ti še dela :)

kixs ::

Po vecini (90%) delajo se vse stare komponente - ce le ni fizicnih poskodb.

Tale Diamondova je zanimiva se zaradi wavetable konektorja. Sicer ne vem kako je kartica uporabna v DOS-u, kjer to pride se najbolj do izraza. Moja kartica ni Diamond.

BigWhale ::

dolenc je izjavil:

Neki mormo pozim delat ne :)



Tle ni nic kar bi blo retro :P

dolenc ::

Kaj pa veš, mogoče je pa miza stara...

jukoz ::

Rabil bi en nasvet - bolj za retro gaiming kot za retro computing:

Zaradi mentalnega zdravja se rabim malo odklopiti* in bi poizkusil, če bi mi igranje starih špilov pomagalo - Half-Life (original, 1998), Call od Duty (2003?), za kar bi pa rabil nek PC, vritualni ali pravi.

HW načeloma ni problem - če sem 1999 na linuxu z wine špilal Half-Life, tudi sedaj to ne bi bil problem oz lahko uporabim Steam. Ampak ostali špili bi pa kar rabili neko virtualizacijo.
Razmišljam da bi vzel en Iskrate Nettop za 15 EUR in gor dal WinXP, vse skupaj zvezal s TV in je.
Lahko pa vzamem kak star laptop (intel centrino, Athlon64, ...) in uporabim to.

Kot praktiki starejših mašin, kaj priporočate.

Prednost Iskratela je, da se ga priklopi na TV in čao, prednost laptopa je, da se lahko malo umaknem in ne visim v dnevni sobi.

Iskratel mislim tale:
https://www.bolha.com/oprema-za-telefon...

CPU bi moral zadostovati, grafična pa tudi.



Seveda je priprava mašine tudi del heca in odklopa.

Špilal bi pa tudi kakšne Sybiria, Broken Sword itd. Imam še original Blade Runner na tisih miljon CDjih.

Kaj veste kako je z XPji in compatibility mode - zna ta mode imitirati win95/98?

Nekako sem ostal na win2k, to so bili zadnji, ki sem jih redno uporabljal, potem pa samo še Linux.

* ja, ja, šport je prava stvar, bla bla - super in fino bajkam dokler ni pod nulo, pol me pa res matra, cunje gor ali dol. 10 let nazaj me mraz ni motil, zdej me pač pa.

Aja, pa še to: bi koga zanimal ATI Rage pro Maxx?

Best price, lahko dodam tudi kakšno AMD AthlonXP kišto z AGP portom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

dolenc ::

Bi mene zanimala, stisni na zs kolk maš v mislih.

Na xpjih dela vse kar dela na 98, z izjemo enega ali dveh špilov. Če se nočeš preveč jebat cilej na to.

Xpji imajo pa tako širok nabor komponent, da lahko skor karkoli skupaj zmečeš.

Veliko špilov ima tudi neuradne patche, če pa vseeno se kje zatakne.

Velikokrat tudi gog verzije iger dobijo vse zraven(in ubijejo podporo ko dejansko na takratnem hardweru lavfaš)

dolenc ::

Se pa strinjam, da kljub temu da so stvari o katerih bi jaz debatiral, defenitivno retro :p... Ni v duhu začetka te teme.

Tako da Bigwhale, kar želiš, lahko se še ena tema odpre, kjer se tisti 3je uporabniki z sound blaster live! preselijo, pa bo ta ostala temu, čemer je namenjena.

Ali pa se tale malo razširi, ker glede na to da je že pri silni 4rti strani, ni ravno gužve. Potem zraven paše tudi cca 20 let staro železje.

videc ::

@jukoz: zakaj pa na to AthlonXP mašino ne daš WinXP za retro gaming? Pa boš imel super mašino za to.

hojnikb ::

BigWhale je izjavil:

dolenc je izjavil:

Neki mormo pozim delat ne :)



Tle ni nic kar bi blo retro :P

You're getting old :)

jukoz je izjavil:

Rabil bi en nasvet - bolj za retro gaiming kot za retro computing:

Zaradi mentalnega zdravja se rabim malo odklopiti* in bi poizkusil, če bi mi igranje starih špilov pomagalo - Half-Life (original, 1998), Call od Duty (2003?), za kar bi pa rabil nek PC, vritualni ali pravi.

HW načeloma ni problem - če sem 1999 na linuxu z wine špilal Half-Life, tudi sedaj to ne bi bil problem oz lahko uporabim Steam. Ampak ostali špili bi pa kar rabili neko virtualizacijo.
Razmišljam da bi vzel en Iskrate Nettop za 15 EUR in gor dal WinXP, vse skupaj zvezal s TV in je.
Lahko pa vzamem kak star laptop (intel centrino, Athlon64, ...) in uporabim to.

Kot praktiki starejših mašin, kaj priporočate.

Prednost Iskratela je, da se ga priklopi na TV in čao, prednost laptopa je, da se lahko malo umaknem in ne visim v dnevni sobi.

Iskratel mislim tale:
https://www.bolha.com/oprema-za-telefon...

CPU bi moral zadostovati, grafična pa tudi.



Seveda je priprava mašine tudi del heca in odklopa.

Špilal bi pa tudi kakšne Sybiria, Broken Sword itd. Imam še original Blade Runner na tisih miljon CDjih.

Kaj veste kako je z XPji in compatibility mode - zna ta mode imitirati win95/98?

Nekako sem ostal na win2k, to so bili zadnji, ki sem jih redno uporabljal, potem pa samo še Linux.

* ja, ja, šport je prava stvar, bla bla - super in fino bajkam dokler ni pod nulo, pol me pa res matra, cunje gor ali dol. 10 let nazaj me mraz ni motil, zdej me pač pa.

Aja, pa še to: bi koga zanimal ATI Rage pro Maxx?

Best price, lahko dodam tudi kakšno AMD AthlonXP kišto z AGP portom.

Ne kupuj teh jajčk. Half-life in cod iz tistga obdboja preverjeno ne deluje igralno na teh atom jajčkah, ker je grafika enostavno prešvoh. To je GMA950, katera nima niti hardwareskega T&L. Avoid.

nevermind, vidim da ma nvidino grafiko. To bi znalo bit usable. Ampak res usable at best. atom te generacije je na nivoju počasnega pentium4.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Baja ::

pri onem nettopu piše zraven: Stanje: poškodovano/pokvarjeno

jukoz ::

Glede teh Iskratelov - na firmi jih že skoraj 10 let uporabljamo za poceni serverje, kjer je potreba po nečem majhnem in tihem - datalogger, NAS itd. Obnesejo se tako v industrijskem okolju (minus 5 do + 40) kot v pisarni, če crkne ga pa zamenjaš. Kupovali smo jih po cca 100 EUR ene 10 let nazaj, sedaj so cenej kot OrangePi iz Kitajske.

Nazadnje smo jih poleti kupili ene 10(?) - preden jih razprodajo. Preden ti jih dajo jih očitno preverijo, ali delujejo, ker so vidno razšraufani. Sem bil na vezi z enim iz Iskratela, g. Branko.

Aja, ohišje oz vijaki so zelo občutljivi in hitro počijo, ima pa plastične zatiče ki držijo vse skupaj.

!! PROMO !!

Za vse dobiš 1 leto garancije, zraven pride daljinec in baterije zanj, hdmi kabel in napajalnik. Imajo 1GB DDR2 SO-DIMM rama, 2 slota. Notri gre en SATA 2.5" disk in en minipci-e half-lenght za wifi, kabli za anteno so že. CPU je nek Atom 64bit s HT.

Ima n USB2 portov, 1Gbit Nvidia LAN in en eSATA konektor - za to jih lahko tudi uporabiš za NAS z mirroringom.

Kot asterisk telefonska centrala deluje povsem OK.

Kot datalogger je OK, zapis na disk je povsem ok za naše potrebe in svetlobna leta hitreje od vseh SD kartic na RPi in podobno.

V idle ima porabo (po wattmeteru iz Bauhausa) kot 2A USB polnilec - pomoje minimum kar tisti watmeter lahko pokaže - 0,06 oz tam nekje.



Moje vprašanje je - je ta Atom na nivoju P4 in Nvidia grafična dovolj zmogljiva za moje potrebe? Po mojem razumevanju je...

Kot linux/openbsd serverji so super, kot WinXP mašina jih nikoli nisem uporabljal ni nimam pojma kako se obnesejo. Vaše mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

dolenc ::

Verjetno bo, sam poglej, če se driverji za vse dobijo. Pa seveda kako resolucijo boš mel.

Kar je 3d ni tak problem, za kake dos zadeve, pa so že vn metali "fičerje" iz novejših gpujev. Ampak, če ne veš da je tam, tko ne opaziš...

Baja ::

po moje so P4 hitrejsi od atomcekov. bo pa verjetno dovolj za špile okrog leta 2000.

zakaj si ne sposodis enega iz firme pa probas? predvidevam da mate kaksnega na rezervi.

jukoz ::

Sej bom, sicer se malo spomnim inštalacije driverjev na WinXP in je to kar posebno prijetna izkušnja =)

So pa driverji nekje na iskratelovih straneh, vem da sem jih pred časom pobral dol za XP in Visto.

DamirK ::

jukoz je izjavil:


V idle ima porabo (po wattmeteru iz Bauhausa) kot 2A USB polnilec - pomoje minimum kar tisti watmeter lahko pokaže - 0,06 oz tam nekje.


Letos sem kupil dva Nettopa z DVD-jem in so moje meritve porabe precej višje.
V idle je poraba 17-20W , merjeno z različnimi merilci in različnimi OS-i.
Sam procesor je zelo varčen, velik porabnik je matična plošča...

jukoz ::

Hm, na OpenBSDju je poraba minimalna. Res pa je da grafične ne uporablja.

Katere OSe si pa testiral?

DamirK ::


Hm, na OpenBSDju je poraba minimalna. Res pa je da grafične ne uporablja.

Katere OSe si pa testiral?


Meril sem porabo v:
- BIOS
- že nameščen OpenELEC
- Linux Mint Xfce
- Manjaro Xfce
- Manjaro i3
- vse zgoraj našteto brez priklopljene DVD enote

tony1 ::

BigWhale je izjavil:

dolenc je izjavil:

Neki mormo pozim delat ne :)



Tle ni nic kar bi blo retro :P


Ah, dejte no, ata, mi mularija smo že prešli v železno dobo. ;)

Zame je ultimativna retro mašina 386DX/40.

jukoz ::

DamirK je izjavil:


Hm, na OpenBSDju je poraba minimalna. Res pa je da grafične ne uporablja.

Katere OSe si pa testiral?


Meril sem porabo v:
- BIOS
- že nameščen OpenELEC
- Linux Mint Xfce
- Manjaro Xfce
- Manjaro i3
- vse zgoraj našteto brez priklopljene DVD enote


Preverim ob priliki in sporočim, niso pa laufali X-i oz nobene grafike, samo standarnda konzola.

tony1 ::

jukoz je izjavil:

Rabil bi en nasvet - bolj za retro gaiming kot za retro computing:

Zaradi mentalnega zdravja se rabim malo odklopiti* in bi poizkusil, če bi mi igranje starih špilov pomagalo - Half-Life (original, 1998), Call od Duty (2003?), za kar bi pa rabil nek PC, vritualni ali pravi.

HW načeloma ni problem - če sem 1999 na linuxu z wine špilal Half-Life, tudi sedaj to ne bi bil problem oz lahko uporabim Steam. Ampak ostali špili bi pa kar rabili neko virtualizacijo.
Razmišljam da bi vzel en Iskrate Nettop za 15 EUR in gor dal WinXP, vse skupaj zvezal s TV in je.
Lahko pa vzamem kak star laptop (intel centrino, Athlon64, ...) in uporabim to.

Kot praktiki starejših mašin, kaj priporočate.

Prednost Iskratela je, da se ga priklopi na TV in čao, prednost laptopa je, da se lahko malo umaknem in ne visim v dnevni sobi.

Iskratel mislim tale:
https://www.bolha.com/oprema-za-telefon...

CPU bi moral zadostovati, grafična pa tudi.



Seveda je priprava mašine tudi del heca in odklopa.

Špilal bi pa tudi kakšne Sybiria, Broken Sword itd. Imam še original Blade Runner na tisih miljon CDjih.

Kaj veste kako je z XPji in compatibility mode - zna ta mode imitirati win95/98?

Nekako sem ostal na win2k, to so bili zadnji, ki sem jih redno uporabljal, potem pa samo še Linux.

* ja, ja, šport je prava stvar, bla bla - super in fino bajkam dokler ni pod nulo, pol me pa res matra, cunje gor ali dol. 10 let nazaj me mraz ni motil, zdej me pač pa.

Aja, pa še to: bi koga zanimal ATI Rage pro Maxx?

Best price, lahko dodam tudi kakšno AMD AthlonXP kišto z AGP portom.


Jaz planiram to dilemo rešiti z mojo staro WIN XP kišto iz leta 2007 (gre za AMD X2 proc), samo še čas za to najdem...

jukoz ::

Mah, mene mal matra plac - ena kišta s periferijo je pri trenutnih cenah kvadratnega metra takoj kakega jurja vredna. Zato gledam nekaj, kar lahko vržem v nek predal.

Pa AMD X2 proc je še dandanes povsem solidna mašina za net browsat, s SSD seveda.

tony1 ::

Ta problem matra tudi mene - komponente za retro kišto imam prištimane, le ohišja nimam, ker ga nimam kam postaviti :D

Res ni na trgu kakšni malih ohišij za ATX plate in placom za eno standardno grafo? Želja bi sicer bil standardni PSU, ni pa nujno...

jukoz ::

DamirK je izjavil:


Hm, na OpenBSDju je poraba minimalna. Res pa je da grafične ne uporablja.

Katere OSe si pa testiral?


Meril sem porabo v:
- BIOS
- že nameščen OpenELEC
- Linux Mint Xfce
- Manjaro Xfce
- Manjaro i3
- vse zgoraj našteto brez priklopljene DVD enote



Maš res, 20W, je treba watt meter pravino nastavit =)

Vseeno, zanemarljva poraba za moje pojme ali našo uporabo =)

sirotka ::

Še ena moja iz zbirke, ni pa še končana:

-Msi k7 pro
-slot A Athlon@700mhz, hladi Golden orb
-V3 3000
-sb live
-Yamaha audician 32 plus - opl3 sax za midi.
Ohišje je nameno novejše, ker bom to imel bolj za "showcase", pridejo še novi hladilniki in mal načičkano vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Tero ::

Nevem če je to primerna tema...
Kakšne emulatorje priporočate za:

    C64
    NES
    Gameboy
    Ms-dos igre
    Windows 9x igre
    Voodoo (glide)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

tony1 ::

-NES: moja ideja bi bila NES classic (menda naj bi deloval tudi SNES classic??), kamor gor nalagaš igre po želji. Ni najbolj hekersko, je pa najbolj enostavno.
-MS-DOS: DosBox ali ScummVM odlično opravljata delo (tudi MT-32 emulator super dela)
-Win9x: hja... večina iger je delovala na WinXP... Če ne pa poišči dovolj staro plato, da zanjo obstajajo tako Win98 kot XP driverji in inštaliraj oba sistema na dve particiji/diska...

V-i-p ::

sirotka je izjavil:

Še ena moja iz zbirke, ni pa še končana:

-Msi k7 pro
-slot A Athlon@700mhz, hladi Golden orb
-V3 3000
-sb live
-Yamaha audician 32 plus - opl3 sax za midi.
Ohišje je nameno novejše, ker bom to imel bolj za "showcase", pridejo še novi hladilniki in mal načičkano vse skupaj.


Brutalno. Ko sem orb-a videl na tvoji sliki, se mi je oko orosilo ;). Bravo!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sirotka ::

Hvala :)

Orb je nov, je prišel te dni originalno zapakiran, čaka se še par zadev in smo končali.

kixs ::

Pri meni je zanimivo, da imam toliko projektov v planu, nekatere ze 10 let, pa se nobenega dokoncal. Torej, da sestavim svoje konfiguracije po letih od 286 naprej. Vse komponente ze zdavnaj nabavljene...

Ena in edina masina, ki je kompletna, sem jo sestavil enega 2008 predno sem se "resno" lotil zbiranja retro zadev. Ni pa nic posebnega. P3, 512MB, Voodoo3 3000, SBlive v mATX ohisju. Namenjena je bila igranju Need for Speed serije do Porsche Unleashed. In verjetno ni bila priklopljena ze 10 let :lol:

Imam tudi Athlona Slot-A, vendar nimam pojma, ce ga bom dejansko kje ponucal... tako kot 99% ostalih komponent. So pa dobre za igrat z razlicnim hardverom :)

sirotka ::

Katerega slot a athlona imaš?

kixs ::

Bi moral preveriti, mislim pa da je 650 ali 700Mhz.

sirotka ::

Škoda, rabim 1ghz:)

Koliko imaš te robe, če že od 08 kupuješ?

Baja ::

kixs, midva boma mogla vzeti 1 mesec dopusta pa se zaprti v delavnico :) jaz tudi ne najdem časa/volje za skompletirati par masin. kje so se SGI-ji, ...

opeter ::

Tero je izjavil:

Nevem če je to primerna tema...
Kakšne emulatorje priporočate za:

    C64
    NES
    Gameboy
    Ms-dos igre
    Windows 9x igre
    Voodoo (glide)


Za MS-DOS, če boš uporabljal DosBOX ti priporočam kakšen Frontend (grafični vmesnik) za lažje nastavljanje. Nekdaj je bil zanimiv D-Fend (in D-Fend Reloaded), a se je razvoj bolj ali manj ustavil.
Na srečo obstajajo alternative:
https://www.dosbox.com/wiki/DOSBoxFront...



Jaz uporabljam DBGL, ki izgleda tako:


Za Glide pa dgVoodoo ali nGlide. Oba delujeta odlično, dgVoodoo celo omogoča glajenje robov, za nGlide moraš nastaviti v gonilniku grafične.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sirotka ::

Za skup dajat/čistit/šraufat komot pridem pomagat, je dobra sprostitev za po službi:)

seveda v kolikor sta iz dolenjskega konca.

jukoz ::

sirotka je izjavil:


Koliko imaš te robe, če že od 08 kupuješ?


Jah, jaz se mu zrihtal ene 5 286/386/486 kompletnih plat ene leta 2015.

Če rabite relaksacijo vprašajte v Duh časa, jaz sem včasih hodil tja ob sobotah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Baja ::

jaz sem z MB, kixs pa mislim da je malce radioaktiven :)

saj skup zašraufat ni problem, zatakne se kaj skup našraufat. al period correct, al top šit, kaj pa če bi oboje? :)

zaenkrat mi je uspelo malo posortirati zadeve po generacijah, par kil ramov čez memtest spustiti, tak da mogoče to zimo kaj sestavim. se pa bo verjetno zataknilo pri retrobrightu, jebat ga, pozimi ni sonca, treba počakati na pomlad :D pa je krog sklenjen, hehe

kixs ::

sirotka je izjavil:

Škoda, rabim 1ghz:)

Koliko imaš te robe, če že od 08 kupuješ?


Zbiram sele od konca 2012 :lol:

Baja je izjavil:

kixs, midva boma mogla vzeti 1 mesec dopusta pa se zaprti v delavnico :) jaz tudi ne najdem časa/volje za skompletirati par masin. kje so se SGI-ji, ...


Najmanj mesec ;) Mi je pa skoda, ko so SGI in Sun mashine metali proc, js pa nisem imel placa...

sirotka ::

Potem si žal malce daleč :) Osebno se probam držat prave časovnice, z izjemo te slot A mašine, tole bo pa čisti sanjski pc iz konca 90.

Naredi si v tavelki škatli alu folijo, okoli uv led trak, deluje odlično.

p.s.
če se bo kaj metalo stran, imam dovolj placa :P

kixs ::

sirotka je izjavil:

Za skup dajat/čistit/šraufat komot pridem pomagat, je dobra sprostitev za po službi:)

seveda v kolikor sta iz dolenjskega konca.


Pri meni cez dan ni casa, sluzba, familija... po 22h pa se mi nekako ne da vec. Cez vikende je podobna zgodba. Verjetno je tudi motivacija pocasi dol padla, ko sem vecino (99,99%) zadev uspel dobiti. Tista pika na i, da zakljucim, pa zmanjka. Za 286 kisto sem si rekel, da jo do konca tega leta zlozim... se imam malo casa :))

Sicer pa imam vse lepo zlozeno po skatlah. Tudi delno popisano na skatlah. Sem si pa ze pred leti rekel, da bi moral narediti inventuro... saj sem velikokrat presenecen kaj vse imam :lol:

PS:
Ja, sem cisto radioaktiven... gledam NEK vsak dan :lol:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Baja ::

@sirotka: mam UV žarnico, ampak imam občutek da bi moral notri potopiti še kakšen grelec za vodo. lani sem eno ohisje pacal 14 dni, sicer je bil viden učinek, ampak se vedno vlece na rumenkasto.
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi računalniki v Sloveniji, 4.del - prvi elektronski računalnik

Oddelek: Novice / Računalniški muzej
103451 (1459) Barbarpapa2
»

HP Pavilion - ventič

Oddelek: Pomoč in nasveti
423126 (1162) jackorsen88
»

WACOM DTF 720 "crknil" - kako popraviti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5990 (737) CRTbraun
»

3D print - kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
307909 (6403) cekr
»

HP-XW8400 razširitev pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
81202 (1031) Barbarpapa2

Več podobnih tem