» »

Formatiranje in nameščanje .. na koncu se ne zažene!?

Formatiranje in nameščanje .. na koncu se ne zažene!?

JOKER ::

Torej, disk sem formatiral z programom, ki je na povezavi. LINK http://www.partitionwizard.com/free-par...
Formatiram, zaprem program in vstavim v pogon DVD na katerem imam original Windows 7. Windowsi se lepo pričnejo nalagat ... vse se dokonča in po končanem postopku piše, se bo računalnik znova zagnal. Ko se računalnik ugasne in se želi zagnat, pa se pokaže črn monitor in v levem zgornjem kotu utripa kurzor, zgodi pa se nič, čeprav sem čakal tudi 10minut.

V kolikor pritisnem kombinacijo tipk ctrl+alt+del, potem mi spodaj napiše Press ESC za start menu, ampak potem imam spet možnost izbire od kod na BOOT-a. Če izberem disk, se ne zgodi nič, če pa izberem CDRom, potem pa ponovno namešča Windowse in postopek se ponovi.

Torej, kaj mi je storiti? Naj povem, da nisem več vešč teh računalniških spretnosti (leta pa to), tako da bi prosil, da mi nekdo res pomaga, da se izkopljem iz tega drega (po domače). Hvala!
________________________________________________________
Ka te češ ....

Mare2 ::

Že sami windowsi imajo možnost, da formatirajo disk. Pojdi še 1x, izbiši vse particije, naredi eno npr C: disk določi primarno in tja naloži. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

JOKER ::

Mare2 je izjavil:

Že sami windowsi imajo možnost, da formatirajo disk. Pojdi še 1x, izbiši vse particije, naredi eno npr C: disk določi primarno in tja naloži. :)


@Mare2:
Probal sem danes dopoldan formatirat disk iz Windowsov, ko je računalnik še delal, pa ni šlo. Napisalo mi je, da tega pogona ni mogoče oziroma ni dovoljeno formatirat. In zato sem uporabil ta program, ampak mi je sedaj malo žal ...

Še 1x grem v ta program in izbrišem obe particiji, ter naredim eno torej črko C, ter jo določim kot primarno?
Hja, kako se to sliši enostavno, čeprav je za mene izredno komplicirano ... imam pa voljo in se rad učim, tako da bom poizkusil. Hvala ti za namig, bom probal.

Sem pa med postopki naredil par slik, da vam lažje razložim kaj sem naredil in kje se zatakne. V naslednjem postu jih prilepim, ko jih uredim ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Evo še dejanja v sliki, tako vam tudi lažje razložim, kaj počnem in lažje opazite moje napake.

Torej:

1. da zaženem program za particije, izberem BOOT iz CD
 izberem boot iz CD/DVD

izberem boot iz CD/DVD



2. ko se program zaganja izberem; Boot from MiniTool ....
 BOOT from minitool

BOOT from minitool



3. formatiram particijo in zadeva zgleda tako
 izgled po formatiranju

izgled po formatiranju



4. potem vzamem iz pogona CD z minitool programom, ter vstavim originalne windowse 7 64Bit. Po izbiri, da naj BOOTa iz CDja se začnejo nameščat Windows datoteke
 Loading wins

Loading wins



5. vse lepo poteka, človek bi mislil; kako je zadeva enostavna, pa se je tako bojim! Kliknem naprej ....
 Naprej ...

Naprej ...



 Namestitev ...

Namestitev ...



6. Nato poteka zagon namestitvenega programa ....
 Namestitveni program

Namestitveni program



7. izberem po meri, ker OS ni, tako da moram izbrat drugo možnost, in izberem particijo 1 ...
 po meri

po meri



 Particija 1

Particija 1



8. vse se lepo naloži in dokonča, povsod se naredijo klukice ....
 vse OK, ampak ...

vse OK, ampak ...



9. ko se računalnik ugasne in bi se moral sam ponovno zagnat, se pa pojavi črni zaslon in samo utripa kurzor. Nikamor se zadeva ne premakne ...
 Ponovni zagon

Ponovni zagon



10. utripajoč kurzor
 in nič se ne zgodi

in nič se ne zgodi



Torej, kaj naj naredim?
Zdaj bom probal idejo, ki mi jo je napisal @Mare2.

Morda kdo že po slikah vidi, kaj počnem narobe?
________________________________________________________
Ka te češ ....

GTX970 ::

Ni videti da bi bil karkoli narobe.
Ustvari particije znotraj win7 instala.

Je z HW vse v redu (hdd, mataična, grafićna. rami) ?

fosil ::

slika 7-2, izberi možnosti pogona in izbriši vse particije.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Mare2 ::

Glej od 1 minuta naprej. Izbrriši in nato naredi particije.

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

JOKER ::

GTX970 je izjavil:

Ni videti da bi bil karkoli narobe.
Ustvari particije znotraj win7 instala.

Je z HW vse v redu (hdd, mataična, grafićna. rami) ?


Zdaj sem z omenjenim programom naredil eno particijo, torej particijo C .
Spet sem šel po istem postopku ...

- ko sem naredil particijo sem vzel ven CD z MiniTool programom, klikal ESC, da se mi je pokazal meni.
- vstail DVD z Windowsi, ter izbral BOOT iz CD/DVD drive ..
- windows DVD se je zalaufal, začela so se nameščanja in ko je vse končano je na koncu vse obkljukano. Potem bi se zadeva morala ponovno zagnat, tukaj pa nastanejo težave.
Windowsi se ne zaženejo .. v spodnjem delu ekrana piše: Press the ESC key to Start menu

- ko kliknem ESC potem se mi odpre meni, kjer izberem BOOT Menu, kjer pač izberem HDD, ampak nastane črni zaslon in utripa kurzor.

@GTX970:
Kako naredim particije znotraj Win7?

Nič ni pokvarjeno ... ko sem šel danes ob 17.00 formatirat disk, od takrat se zadeva ne zažene in zgleda, da je neka malenkost kriva, da se ne zažene.
Ko pogledam z programom MiniTool-om na disk, vidim, da je po namestitvi zaseden 7,90GB, kar pomeni, da se Win naloži, ampak ko bi se moral ponovno zagnat, tukaj pa nastane problem in mislim, da me malenkost loči od uspeha, katerega upam, da bom dosegel z vašo pomočjo.

Hvala vnaprej!
________________________________________________________
Ka te češ ....

GTX970 ::

Napisal sem znotraj win7 instala.
Narediš jih tam nekje pri začetku (slika 9/12).

rogi2010 ::

slika 7a po meri
slika 7b dodatno
potem vidiš?

JOKER ::

GTX970 je izjavil:

Napisal sem znotraj win7 instala.
Narediš jih tam nekje pri začetku (slika 9/12).


Sorry, sploh nisem vedel, kje se to naredi ... spomnim se tega okna in Mare2 je prilimal video, kjer sem videl, kje se zadeva pojavi.

Zdaj sem znotraj Windowsa brez programa MiniTool izbrisal vse particije in naredil novo (priložene slike) ... sedaj se kopirajo Windowsi in bom videl ali se bo ali ne zadeva ponovno zagnala.

Slike, kjer sem naredil particijo znotraj Win7:

1. Zbrisal vse particije znotraj Windows7

 brisanje particij ...

brisanje particij ...



2. ustvarjanje novih particij znotraj Windows 7

 ustvarjanje particije ...

ustvarjanje particije ...



Hvala Mare2, z videom, ki si ga prilepil si mi pomagal na polno ... sploh nisem vedel, kje se nastavljajo particije znotraj Win7.
Tudi GTX970 je omenjal ustvarjanje particij znotraj Win7, zato pa sem bil začuden, ker nisem vedel kje se ta okno pojavi, čeprav sem jo vedno videl ... znova in znova ...
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Fantje, deluje!
Vsem skupaj, ki ste mi pomagali, bi se rad res najlepše zahvalil. HVALA VSEM!


Kako lahko človeka tako mala stvar, tako razveseli. Hvala in lep večer.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Mare2 ::

Uživaj še naprej. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Pavilion - ventič

Oddelek: Pomoč in nasveti
423111 (1147) jackorsen88
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497090 (5371) _Denny_
»

Internet: relacija modem - comp

Oddelek: Pomoč in nasveti
6776 (646) BorutK-73
»

1152: error exctracting to the temporary location

Oddelek: Pomoč in nasveti
292669 (2346) JOKER
»

HP-XW8400 razširitev pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
81197 (1026) Barbarpapa2

Več podobnih tem