» »

Dr. Phil: My African-American Daughter Believes She is Caucasian

Dr. Phil: My African-American Daughter Believes She is Caucasian

«
1
2

WallSreet ::





Sem si pogledal celotno epizodo (na YouTubu so zgolj odseki) in moram priznati da česa tako norega še nisem slišal/gledal. Ta punca ni človek ampak dejanski hudič. Črnce zmerja s "Uncle Tomi" in pravi da so grdi, debeli, neprijetni in leni. Pravi da ni kot ostali črnci saj niso nič drugega kot ghetto in "hoodrats" in da se obnašajo kot opice. Poleg tega ima Ku Klux Klan številko na "speed dial" kjer jo sproti obveščajo o dogodkih in dogajanju. Verjame da je belka saj naj bi imela zravnane naravne lase, njeni lasje niso "nappy", pravi da njen nos ni velik kot pri ostalih črncih, pravi tudi da njene ustnice niso prevelike in da so pravzaprav prave velikosti. Pravi tudi da nima črniških ušes ker naj bi imeli črnci velika ušesa. Verjame tudi da je nad črnci in da je na popolnoma drugem nivoju in da črnci razmišljajo na kriminalen način. Pravi tudi, da so črnci nevarni in če jih sreča na ulici da prečka cesto da se jih izogne.

Ko sem pogledal celotno epizode sem prišel do zaključka da je mati kriva za nastalo situacijo in da je njen pristop popolnoma napačen in da v nekaterih primerih celo spodbuja Treasure (ki ima komaj 16 let). Skratka mati si očitno želi pozornosti. Naj omenim še to da je punci umrl oče ko je bila stara nekaj let (oče, ki ga je poznala Treasure je bil belec) vendar ji mati nikoli ni povedala, da to ni bil njen biološki oče in da je njen pravi oče pravzaprav črnec. Verjetno je to tudi glavni razlog njene jeze in katastrofalnega obnašanja. Vsaj tako so ugotavljali v oddaji.

Najbolj pa me je šokiralo ko so v studijo pripeljali terapevtko "Spirit" ki se ukvarja z duševnim zdravljenjem in ko ji je terapevtka lepo povedala kje tiči problem (resnično ji je lepo povedala in objasnila ter ji ponudila pomoč) pa je Treasure kljub temu pomoč zavrnila in jo celo 3 krat nazvala z "hoodrat" in rekla da s takšnimi ljudmi nima kaj debatirati saj niso na njenem nivoju in da ji neka ulična cipa ne more govoriti in pomagati in da pomoči ne rabi saj je popolnoma normalna.

Kakšno je vaše mnenje. Z mati je zagotovo nekaj hudo narobe in je očitni mastermind za vsem skupaj. Na to jo je opozorila tudi Spirit, da je prav mati glavni krivec za nastalo situacijo.

Edit: evo sem našel posnetek terapevtke:



Bottom line: Only in America!

CRTbraun ::

>američani
>impliciraš da si ne zmišljuje za publiciteto
:8)

WallSreet ::

CRTbraun je izjavil:

>američani
>impliciraš da si ne zmišljuje za publiciteto
:8)


Veliko takšnih stvari je ponavadi zaradi publicitete to je res ampak v tem primeru pa mislim da je z Treasure dejansko nekaj narobe. Kar je meni še najbolj zanimivo je to, da je za svoja leta zelo pametna in tudi spretna pri komuniciranju. Zdaj ali se dela budalo in si bo s tem uničila celotno življenje ali pa je dejansko bolna v glavo. Sicer se je oglasila njena starejša sestra kjer je izjavila da je vse skupaj ena velika potegavščina vendar sem šel potem gledati njene posnetke na YouTubu in ta punca enostavno ni povsem gladka v glavi. Kar me je presenetilo je predvsem njeno znanje iz zgodovine in znanje iz politike kjer v nekem posnetku govori o Obami in njegovi administraciji (tisti posnetek je bil iz leta 2015 kar pomeni da je imela takrat 13-14 let. Ne vem koliko otrok starih 13 let spremlja takšne stvari (politiko).

Poglej si tale spodnji posnetek in mi povej če je to normalno:



Mene bolj zanima kdo te njene posnetke snema in kdo celoten video potem editera? Punca ima komaj 16 let! Poleg tega me zanima zakaj se je Dr.Phil odločil zato da ji ponudi svojo platformo predvsem v času ko so teme o rasizmu v Ameriki aktualne kot kadarkoli poprej. Kot da bi se zmenili da čim bolj zaostrijo odnose med belci in črnci. Se nebi čudil če bi imel prste vmes tudi kakšen FBI.



What kind of fucked up shit is that?

jype ::

WallSreet je izjavil:

Mene bolj zanima kdo te njene posnetke snema in kdo celoten video potem editera?
Konzervativci, jasno.

Nekako morajo ljudi prepričat, da je treba družbo spravit 2000 let v preteklost.

WallSreet ::

jype je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Mene bolj zanima kdo te njene posnetke snema in kdo celoten video potem editera?
Konzervativci, jasno.

Nekako morajo ljudi prepričat, da je treba družbo spravit 2000 let v preteklost.


My boy @jype with the clutch post

Vazelin ::

Comments are disabled for this video.:'(

FormerUser ::

No, punca je povsem na tekočem z zadevami. Če si lahko danes vsak sam določi spol, zakaj si ne bi smel rase, starosti.... Če se počuti kot belka je pač belka in pika.

CRTbraun ::

FormerUser je izjavil:

No, punca je povsem na tekočem z zadevami. Če si lahko danes vsak sam določi spol, zakaj si ne bi smel rase, starosti.... Če se počuti kot belka je pač belka in pika.

Hmmm veš da maš kr point :|

WallSreet ::

FormerUser je izjavil:

No, punca je povsem na tekočem z zadevami. Če si lahko danes vsak sam določi spol, zakaj si ne bi smel rase, starosti.... Če se počuti kot belka je pač belka in pika.


Če ne drugega vsaj spoštujem to da ji je malo mar kaj si drugi mislijo o njej.



Na zgornjem posnetku govori v kamero v javnem stranišču kjer ljudje hodijo ven in not o transseksualcih brez kakršnega koli problema.

Še en bizaren posnetek:

FormerUser ::

CRTbraun je izjavil:

FormerUser je izjavil:

No, punca je povsem na tekočem z zadevami. Če si lahko danes vsak sam določi spol, zakaj si ne bi smel rase, starosti.... Če se počuti kot belka je pač belka in pika.

Hmmm veš da maš kr point :|


Jaz seveda menim, da si spola ne moreš izbrati, pa tudi rase in starosti in drugih biološko determiniranih lastnosti ne, je pa skrajno hinavsko, da se eno priznava kot legitimno, drugo pa ne in tale punca pripadnike transkulta dobro trola, čeprav to ni njen prvotni namen, gre bolj za iskanje pozornosti.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Jaz seveda menim, da si spola ne moreš izbrati, pa tudi rase in starosti in drugih biološko determiniranih lastnosti ne, je pa skrajno hinavsko, da se eno priznava kot legitimno, drugo pa ne in tale punca pripadnike transkulta dobro trola, čeprav to ni njen prvotni namen, gre bolj za iskanje pozornosti.
Motiš se.

FormerUser ::

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Jaz seveda menim, da si spola ne moreš izbrati, pa tudi rase in starosti in drugih biološko determiniranih lastnosti ne, je pa skrajno hinavsko, da se eno priznava kot legitimno, drugo pa ne in tale punca pripadnike transkulta dobro trola, čeprav to ni njen prvotni namen, gre bolj za iskanje pozornosti.
Motiš se.

Ne, TI se motiš.

jype ::

Jaz imam vir, ti pa ne: Gender dysphoria @ Wikipedia

WallSreet ::

Upam da mi ne bosta zjebala thread-a. če se lahko držimo teme. Svojih političnih nebuloz v tej temi ni potrebno širiti. Drugače naj moderator temo zapre.

jype ::

Follow the money.

WallSreet ::

jype je izjavil:

Follow the money.


Tale Dr.Phil mi je bil že od nekdaj čuden saj vedno kliče v oddajo neke posebneže s katerimi potem promovira določeno agendo. Dvomim da je naključje da je prav zdaj v oddajo poklical "Treasure" in s tem še dodatno prilil olje na ogenj in še dodatno začinil debate o rasizmu. Se nebi čudil če bi pri tem igrale vlogo kakšne tajne službe, recimo FBI. Tole bi znal biti COITELPRO pt2. FBI ponovno na delu.

Highlag ::

Imaš ljudi vse sorte. Zadnjič sem malo gledal na Youtubu eno, ki je belka, ima menda sicer 20% črnke v genih in se ima za črnko in to na veliko razglaša in se razburja, ko ji ljudje rečejo kontra... Bi rekel, da sta za skupaj. Takšne ljudi, ki skušajo na vsak način vzbujati pozornost se najlažje ukroti s tem, da se jih ignorira.

Dr Phil se pač mora ubadati s kakšnimi odbitimi ljudmi, ker drugače nebi imel oddaje. Kdo bi pa poslušal "normalne" ljudi ki bi hoteli debatirati z njim v zvezi z njihovimi problemi.
Never trust a computer you can't throw out a window

jype ::

WallSreet je izjavil:

FBI ponovno na delu.
Eh, ni treba bit teoretik zarote.

Na delu so tisti, ki s tem mastno služijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FormerUser ::

@jype

Gender dyspohria je psihična motnja, katere obstoj pa nikakor ne dokazuje, da je spol možno spremeniti. Vsekakor "follow the money" in te bo pripeljal do medicinsko-farmacevtskega kompleksa, ki v transpolnosti, še posebej pa v transhumanizmu, ki je končni cilj, vidi zlato jamo.

@wallstreet

Tale tema itak ne bo dolgo živela, lahko pa dodam še en "trans-racial" primer:

WallSreet ::

FormerUser je izjavil:

@jype

Gender dyspohria je psihična motnja, katere obstoj pa nikakor ne dokazuje, da je spol možno spremeniti. Vsekakor "follow the money" in te bo pripeljal do medicinsko-farmacevtskega kompleksa, ki v transpolnosti, še posebej pa v transhumanizmu, ki je končni cilj, vidi zlato jamo.

@wallstreet

Tale tema itak ne bo dolgo živela, lahko pa dodam še en "trans-racial" primer:



Imaš plus iz moje strani že zato ker si zalepil posnetek Atlante! ;)
'ATLANTA' | | FX Networks | Renewed For Season 3

jype ::

FormerUser je izjavil:

Gender dyspohria je psihična motnja, katere obstoj pa nikakor ne dokazuje, da je spol možno spremeniti.
Kaj beseda "spol" v tem kontekstu pomeni?

FormerUser je izjavil:

Vsekakor "follow the money" in te bo pripeljal do medicinsko-farmacevtskega kompleksa, ki v transpolnosti, še posebej pa v transhumanizmu, ki je končni cilj, vidi zlato jamo.
Morda v državah, kjer "predpisi ne omejujejo zasebne gospodarske pobude". Znotraj EU so te reči precej dobro urejene in je pisati o zaslužkarstvu precej intelektualno nepošteno.

otago ::

A lahko Treasure sploh rece N***** ? Glede na etnicno/rasno pripadnost?

jype ::

Jaz komot rečem nigger, pa me to ne naredi rasista.

WallSreet ::

jype je izjavil:

Jaz komot rečem nigger, pa me to ne naredi rasista.


That "N" word have the potential to get your wig split...

otago ::

Ce grem kot belec v detroit in se zacnem dreti n***** .... bo kul? Nisem rasist? Ker ne mislim nic slabega?

WallSreet ::

Nina Richards, Sister Of Dr. Phil Guest Who Hates Being Black: 'She's Fake, Just A Disgusting Attempt To Become A Meme'

Most people were in disbelief that a Black girl could harbor so much self-hate towards other Black people, but no one was in more disbelief than 25-year-old Nina Richards, Treasure's older sister.

In an exclusive with ESSENCE, Nina is now speaking out against the lies her family purported on Dr. Phil's show, and how Treasure and her mother only appeared on the show for the free trip and to become a meme.

"I knew they were going to L.A. but I didn't know what it was about," Nina said, when asked if she knew about their Dr. Phil appearance. "They told us they weren't allowed to say what the show was about. I thought it was something she actually did in her real life."

And by real life, Nina means that Treasure is currently on the run from Michigan's Child Protective Services, after dropping out of school and being a ward of the state.

"Treasure stopped going to school for a very long time. She's into a lot of craziness. She puts herself out there, she has all of these hustles. She's banned from CVS. She's done a lot," Nina stated.

When it comes to Treasure's appearance on Dr. Phil, it definitely wasn't something the 16-year-old orchestrated on her own. Nina says her mother wanted the free trip, and her brother was basically along for the ride. But what pisses Nina off even more, is that her deceased father's name and reputation was ruined.

William Richards, who was a white man, died in 2006, and had his photo shown on national television. Monique apparently lied about the fact that Treasure never knew he wasn't her biological father. According to Nina, her siblings always knew he wasn't their biological father, but he was the one who raised them.

"They disgraced my dad who I loved dearly. I haven't spoken to my mom since the episode aired. My mom and I have had a relationship very rocky, because she's done a lot of evil stuff," Nina said. "Treasure always knew who her biological dad was, when it came to daddy (William), he was a very loving and kind man. All of that narrative of her not knowing she wasn't white, is fake. He loved us and was such a loving person and seeing his picture his picture slapped all over television was a disgrace."

And what else is fake, according to Nina? The fact that Treasure hates anything that has to do with Black people. If you take a look at Treasure's Facebook page, you can clearly see she has Black friends, and even wrote about supporting Black Lives Matter. And guess who else might have known about Treasure and her family being a fraud? An unnamed producer of Dr. Phil's show who left a comment on a now-deleted Facebook post.

"It's a disgrace to our family and our race. We are a Black family. Very Black. We're Detroit Black. For my mom to allow this, is a mind f-ck to all of us," she says.

"Dr. Phil's people did not care. They wanted to spin this narrative. This is why I believe everyone on that show's staff is a racist. Dr. Phil corrected my sister for saying "retard" is a derogatory word, but never corrected her on saying ni-ers," Nina continued. "As a proud makeup artist, who promotes Black beauty, it offended me to hear my sister talk about Black women the way she did. My mom raised me to be a proud Black woman, and the love of Black culture was always there."

So what happens now to Nina and the rest of the Richards family? Nina's main goal is to set the record straight about her sister, and to make sure her father's good name isn't ruined. But she also wants to get help for her sister.

"I'm calling CPS today. She needs to do some hard time in juvvie and sit down and be in a controlled area. She doesn't want help from a regular family household. Being in a controlled area is for her own good because there are people who want to hurt her now. People online have been sending her death threats and want to know where she lives. People from her school know where she is. Her life is at stake at this point," Nina said.

It's crazy to think that the need for viral fame and to become a meme has sent a family's life spiraling out of control. But what Treasure and her mom may not realize, is that Black people aren't afforded the viral fame like white people. Treasure isn't going to become the "Catch Me Outside Girl" and secure a record deal. The only thing she's going to catch is being the butt of a few jokes, until someone else attempts the next viral attempt.

https://www.essence.com/news/nina-richa...

ziga1990 ::

V sodobnem svetu je tako:

There is an undercurrent these days that seems to say it's OK to make disparaging remarks about white people. But white people can't do the same.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jype ::

otago je izjavil:

Ce grem kot belec v detroit in se zacnem dreti n***** .... bo kul? Nisem rasist? Ker ne mislim nic slabega?
Ne, ampak tut pred ljubljansko sodišče ne moreš, ko tam štrajka SDS, pa se dret "Tito, partija, omladina akcija!", ker te prebutajo, pa še kšn loh ponesreč zgubi protezo, pa te pol tož.

ziga1990 je izjavil:

V sodobnem svetu je tako:
Ne, ni, drži pa, da se je med belci razpasla neka skupina ljudi, ki verjame, da je barva polti tisto, kar loči znanstvenike od smetarjev.

WallSreet ::

Ahhh spet off topic...I'm done

FormerUser ::

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Gender dyspohria je psihična motnja, katere obstoj pa nikakor ne dokazuje, da je spol možno spremeniti.
Kaj beseda "spol" v tem kontekstu pomeni?

Spol v tem kontekstu pomeni skupek bioloških karakteristik (kromosomov, reproduktivnih organov...), ki določajo ali je oseba moški ali ženska.

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Vsekakor "follow the money" in te bo pripeljal do medicinsko-farmacevtskega kompleksa, ki v transpolnosti, še posebej pa v transhumanizmu, ki je končni cilj, vidi zlato jamo.
Morda v državah, kjer "predpisi ne omejujejo zasebne gospodarske pobude". Znotraj EU so te reči precej dobro urejene in je pisati o zaslužkarstvu precej intelektualno nepošteno.

Ja, v EU bomo to veselico plačali davkoplačevalci, kar pa še ne pomeni, da ne bodo s tem služile velike korporacije, ki imajo zaradi tega interes promovirati trans agendo.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Spol v tem kontekstu pomeni skupek bioloških karakteristik (kromosomov, reproduktivnih organov...), ki določajo ali je oseba moški ali ženska.
Ja, ampak to ni tisto, zaradi česar zdravnik človeka pošlje na hormonsko terapijo ali kirurški poseg.

FormerUser je izjavil:

Ja, v EU bomo to veselico plačali davkoplačevalci, kar pa še ne pomeni, da ne bodo s tem služile velike korporacije, ki imajo zaradi tega interes promovirati trans agendo.
Seveda to pomeni točno to. V EU te mora na tako reč poslati usposobljen zdravnik, na podlagi priporočila usposobljenega psihiatra.

Tvoje stališče je tako ali tako nevzdržno: Če bi samo zato, ker se je nek mulc z invalidskim vozičkom preseraval po parkirišču tvoje priljubljene veleblagovnice invalidom odrekali invalidske vozičke, tako kot bi ti redkim ljudem z disforijo spola odrekla terapijo, ker obstajajo tudi taki, ki si poseg privoščijo iz nemedicinskih vzgibov, sami sebi ne bi mogli reči civilizacija.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Ne, ampak tut pred ljubljansko sodišče ne moreš, ko tam štrajka SDS, pa se dret "Tito, partija, omladina akcija!", ker te prebutajo, pa še kšn loh ponesreč zgubi protezo, pa te pol tož.


Ti ne upaš, ne da ne moreš. Vedno se da it tja in vedno imam za take zadeve pripravljen komad na USB-ju:


Še kako nedeljo, če se mi da provocirat, se pred mašo zapeljem pred kakšno cerkev in spustim cd partizanskih pesmi in se smejem pogledom belih debilov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dri3r ::

Spola sta dva moški in ženski, vse ostalo so psihične motnje. Par milijard let evolucije živih bitij na tem planetu to dokazuje. Dva moška ne moreta imeti potomcev, end of story. Vsak od nas se rodi z spolnim kromosomom - ženske imajo dve kopiji kromosoma X, moški pa en kromosom X in en kromosom Y. Tretje varjante enostavno ni, kje šele 60 ali koliko si jih sjw lgbqq umišljajo.
dri3r

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

Jaz seveda menim, da si spola ne moreš izbrati, pa tudi rase in starosti in drugih biološko determiniranih lastnosti ne

Spol, rasa, starost in biološke danosti so zgolj družbeni konstrukt! :))

Presezimo družbene omejitve, podrimo družbene konstrukte in si svobodno izberimo svojo genetiko!

(tr)LOL :))

otago je izjavil:

Ce grem kot belec v detroit in se zacnem dreti n***** .... bo kul? Nisem rasist? Ker ne mislim nic slabega?

Izkušnja mojega kolega, ki je pred 25 leti študiral v ZDA... v študentskem domu je imel temnopolte cimre in med sabo se se klicali "nigga"... tudi on jim je lahko tako rekel, ker je bil iz Evrope. Če je pa to rekel kakšen ameriški belček, so pa pesti zapele. 8-)

jype je izjavil:

Ne, ampak tut pred ljubljansko sodišče ne moreš, ko tam štrajka SDS, pa se dret "Tito, partija, omladina akcija!", ker te prebutajo

Lahko greš. Saj se je en tam s titovko sprehajal pa provociral. Malo so ga zmerjali, ampak hujšega pa ni bilo. Mogoče je pa to znak, da smo vseeno še kar normalna družba?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

XLapse ::

Dri3r je izjavil:

Spola sta dva moški in ženski, vse ostalo so psihične motnje. Par milijard let evolucije živih bitij na tem planetu to dokazuje. Dva moška ne moreta imeti potomcev, end of story. Vsak od nas se rodi z spolnim kromosomom - ženske imajo dve kopiji kromosoma X, moški pa en kromosom X in en kromosom Y. Tretje varjante enostavno ni, kje šele 60 ali koliko si jih sjw lgbqq umišljajo.

strinjam in žalostno kam smo prišli. Tega v 90's ni blo skor nič.

jype ::

Dri3r je izjavil:

Spola sta dva moški in ženski, vse ostalo so psihične motnje.
Spet eno tele, ki zanika znanost, ker so ga verski blazneži tega naučili.

poweroff je izjavil:

Spol, rasa, starost in biološke danosti so zgolj družbeni konstrukt! :))
Spol in rasa dejansko sta.

XLapse je izjavil:

strinjam
Ja, tako kot se vsi ostali naziji.

poweroff je izjavil:

Lahko greš. Saj se je en tam s titovko sprehajal pa provociral. Malo so ga zmerjali, ampak hujšega pa ni bilo. Mogoče je pa to znak, da smo vseeno še kar normalna družba?
Že ni rekel tistega, kar sem jaz zapisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

XLapse ::

jype upam da dobiš aids

jype ::

Ti je zmanjkalo argumentov? Kakšno presenečenje.

looser ::

Zanimive prioritete imate nekateri, za katere bi od daleč kdo pomotoma sklepal, da ste normalni, omikani in strpni. Jah, nič, še ena razbita iluzija več, se človek navadi tega.

Dri3r ::

jype je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Spola sta dva moški in ženski, vse ostalo so psihične motnje.
Spet eno tele, ki zanika znanost, ker so ga verski blazneži tega naučili.

Model ti zanikaš dve veji znanosti genetiko in biologijo.
dri3r

Saul Goodman ::

jype je izjavil:

Dri3r je izjavil:

Spola sta dva moški in ženski, vse ostalo so psihične motnje.
Spet eno tele, ki zanika znanost, ker so ga verski blazneži tega naučili.

poweroff je izjavil:

Spol, rasa, starost in biološke danosti so zgolj družbeni konstrukt! :))
Spol in rasa dejansko sta.

XLapse je izjavil:

strinjam
Ja, tako kot se vsi ostali naziji.

poweroff je izjavil:

Lahko greš. Saj se je en tam s titovko sprehajal pa provociral. Malo so ga zmerjali, ampak hujšega pa ni bilo. Mogoče je pa to znak, da smo vseeno še kar normalna družba?
Že ni rekel tistega, kar sem jaz zapisal.


jype pls, spol je družbeni konstrukt? do tell more, please.

pred sodiščem se ni bil nihče sposoben tepsti, ker so bili trije na vozičkih in dva z berglami, vsi nad 80 let. tudi, če bi se želeli stepsti, bi po 10 sekundah pozabili.

Dri3r ::

Jype pač trola ker se ne more sprijazniti, da ni na svet prišel iz očetove tazadnje.
dri3r

bambam20 ::

FormerUser je izjavil:

No, punca je povsem na tekočem z zadevami. Če si lahko danes vsak sam določi spol, zakaj si ne bi smel rase, starosti.... Če se počuti kot belka je pač belka in pika.


Ker je črnka. Črnc ne bo nikol belec. Razen, če je Michael Jackson. Če se ona počuti tako, ne pomeni, da je belka, ker ni. lol.

Dri3r ::

bambam20 je izjavil:


Ker je črnka. Črnc ne bo nikol belec. Razen, če je Michael Jackson. Če se ona počuti tako, ne pomeni, da je belka, ker ni. lol.

Enako je z transgenderji..Če se oni čutijo da so drug spol še ne pomeni da to so. Naprimer najdejo kos trupla transgenderja in z avtopsijo ugotavljajo spol..kaj bo pokazala? Transgender?! Nonbinary?? :))
dri3r

gus5 ::

FormerUser je izjavil:

Spol v tem kontekstu pomeni skupek bioloških karakteristik (kromosomov, reproduktivnih organov...), ki določajo ali je oseba moški ali ženska.
Bio-specifike nič ne določajo, določajo ljudje - arbitrarno izbrane bio-specifike jim služijo kot spolni indikatorji. Poleg tega - obstajata DVE vrsti spolnih profilacij, zato je treba bio-spol (ang. sex) ločiti od družbenega spola (ang. gender). Gender (ki je kulturno-identitetni konstrukt) se nanaša na družbeno vlogo in z njo povezane družbene prakse (npr. od osebe, ki ji je pripisan ženski gender, se pričakuje, da se se oblači 'žensko').

Dri3r je izjavil:

Spola sta dva moški in ženski, vse ostalo so psihične motnje.
Spolna dihotomija pri človeški vrsti ne obstaja.

Dri3r je izjavil:

Dva moška ne moreta imeti potomcev, end of story.
Reproduktivna (ne)zmožnost ne determinira spolne identitete.

Dri3r je izjavil:

Vsak od nas se rodi z spolnim kromosomom - ženske imajo dve kopiji kromosoma X, moški pa en kromosom X in en kromosom Y. Tretje varjante enostavno ni
Obstajajo še tretja, četrta, peta in šesta varianta: X, XXX, XXY, YYX.

Btw, v ZRN denimo, je zvezni parlament že legaliziral spolno ne-binarnost. Kdaj v RS?

Dri3r ::

gus5 je izjavil:

Obstajajo še tretja, četrta, peta in šesta varianta: X, XXX, XXY, YYX.

To sodi v kategorijo Genetic and rare diseases, malo morgen.
dri3r

nevone ::

Biološki spol je definiran tako, da je ženska tisti, ki proizvaja jajčeca, moški pa tisti, ki proizvaja spermije. Seveda so te funkcije lahko okvarjene, takrat pač na ta način ne moreš določiti spola. Lahko pa oceniš, katere organe za to funkcijo poseduje, ki pa so pač okvarjeni.

Biološki spol je (bil) definiran predvsem s stališča reprodukcije, ker je za biologijo reprodukcija ključnega pomena.

Družbeno pa se stvari seveda zapletejo, zato se meni alternativni izraz gender zdi zanimiva pogruntavščina. Zagoto ni bil izmišljem zato, ker bi se nekdo samo spakoval, ampak je dejansko odraz stanja, ki je tak izraz terjal.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Dri3r je izjavil:

To sodi v kategorijo Genetic and rare diseases, malo morgen.
Tako kot desničarstvo.

Dri3r je izjavil:

Če se oni čutijo da so drug spol še ne pomeni da to so.
Če se ti bojiš njihove neobičajnosti, to še ne pomeni, da njihov obstoj predstavlja kakršnokoli grožnjo družbi.

Dri3r je izjavil:

Naprimer najdejo kos trupla transgenderja in z avtopsijo ugotavljajo spol..kaj bo pokazala? Transgender?! Nonbinary??
Nepomembno vprašanje, ker spola z avtopsijo ne moreš ugotoviti.

Saul Goodman je izjavil:

jype pls, spol je družbeni konstrukt? do tell more, please.
Drži, spol je družbeni konstrukt:

Gender @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Dri3r ::

jype je izjavil:


-Tako kot desničarstvo.
-Če se ti bojiš njihove neobičajnosti, to še ne pomeni, da njihov obstoj predstavlja kakršnokoli grožnjo družbi.
-Nepomembno vprašanje, ker spola z avtopsijo ne moreš ugotoviti.
-Drži, spol je družbeni konstrukt

-Zakaj v debato vnašaš politiko? Zmanjkalo argumentov pa me je treba takoj ožigosat kot juda?
-Kdo je rekel da se koga bojim oziroma da mi predstavljajo kakršno koli grožnjo? Kaj kadiš model prej obratno :))
-Torej se po tvoje dela telesa pri avtopsiji ne da uvrstiti glede na spol? DNK zgnije ali kaj? Na čem si?
-Spol je biološko določen ob rojstvu, poglej okoli sebe, pojdi kdaj v živalski vrt ali v naravo in opazuj.
Malo mešaš pojme v ang. jeziku sex in gender nimata enakega pomena.
dri3r

jype ::

Dri3r je izjavil:

-Zakaj v debato vnašaš politiko?
Ker ste začeli s politično propagando.

Dri3r je izjavil:

Zmanjkalo argumentov pa me je treba takoj ožigosat kot juda?
Tvoj edini argument je argument avtoritete. Znanost se s teboj ne strinja.

Dri3r je izjavil:

-Kdo je rekel da se koga bojim oziroma da mi predstavljajo kakršno koli grožnjo? Kaj kadiš model prej obratno :))
Iz tvojega pisanja je mogoče sklepati, da te je zelo strah resničnosti.

Dri3r je izjavil:

-Torej se po tvoje dela telesa pri avtopsiji ne da uvrstiti glede na spol? DNK zgnije ali kaj? Na čem si?
Ne, ne da se ga. Spol ni zapisan v DNK.

Dri3r je izjavil:

-Spol je biološko določen ob rojstvu, poglej okoli sebe, pojdi kdaj v živalski vrt ali v naravo in opazuj.
Biološki spol je biološko določen ob spočetju, ne pa rojstvu, ti doktor biologije. Spolna identiteta je vsiljena med odraščanjem.

Dri3r je izjavil:

Malo mešaš pojme v ang. jeziku sex in gender nimata enakega pomena.
Seveda ne, saj spol in spol tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon je moral ukiniti pristranski AI za pomoč pri zaposlovanju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10722079 (19297) gtu

Nemško ustavno sodišče zahteva priznanje tretjega spola (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6313575 (12787) zee
»

Določanje spola pri pogovoru v angleščini

Oddelek: Loža
415936 (4920) Invictus

Več podobnih tem