» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
10 / 50
»»

akulp ::

floyd1 je izjavil:

Toplotna navadno ni priklopljena na vtičnico ampak direkt na kabel. Vsaj jaz še nisem videl tako priklopljene.
Se pogovarjamo o enofazni ali 3-fazni toplotni črpalki? Na trifazni je "smart" merilec še malo dražji.


Navadno ni ja, res je. Mene vem, da je spraševal štromar, če imam kako željo po vtičnici, zato sem napisal.

Cja, če je pa 3f, potem pa zagotovo ne bo šlo prek Plug-a.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

poweroff ::

TheHijacker je izjavil:

Imam toplotno črpalko, za katero čakam, če bodo kdaj naredili en smart WiFi modul, da lahko spremljam delovanje. Dokler to naredijo, bi rad meri vsaj porabo. Gledam Shelly EM. Draga zadeva. Obstaja kaj podobnega?

Porabo elektrike?

Potem si lahko pomagaš s hallovim efektom:
https://hackaday.com/2019/07/27/buildin...

Mimogrede, čisto na rit me je vrglo, ko sem videl tole:
https://www.instructables.com/id/Hidden...

:P
sudo poweroff

TheHijacker ::

akulp je izjavil:


Daj ti pa meni prosim povej, ker omenjaš mesh. Imaš Fritz-ovega ali kaj drugega?

Predvsem imam zdaj problem s tem, da naprave vežem na fiksni IP preko MAC naslova. In če se povežejo preko extenderja, se jim prva polovica MAC adrese zakamuflira in potem mi pade logika ... Predvidevam, da na mesh tega problema ne bi smelo biti.


T-2 rešitev. Preko Innbox M60 nodov. Delujejo super.

floyd1 je izjavil:

Toplotna navadno ni priklopljena na vtičnico ampak direkt na kabel. Vsaj jaz še nisem videl tako priklopljene.
Se pogovarjamo o enofazni ali 3-fazni toplotni črpalki? Na trifazni je "smart" merilec še malo dražji.


Drži. TČ je priklopljena direktno preko kablov. Brez vtičnice. Hmm. Bi moral odpret in pogledat. Ko smo to montirali sem pustil prosto roko štromarju, da je sam vse vezal. Še to ne vem ali je enofazna ali trofazna. Daikin Altherma je TČ model.
http://www.google.si

floyd1 ::

Poglej varovalko, na katero je vezana. Če v omarici zaseda 3 standardne širine odklopnika (3 odklopniki skupaj povezani), potem je verjetno 3-fazna. Če maš 3F štrom ti bo vsak normalen monter predlagal 3 fazno napravo. Imel sem kakih 6 predračunov, nihče ni dal enofazne...

akulp ::

TheHijacker je izjavil:


Daj ti pa meni prosim povej, ker omenjaš mesh. Imaš Fritz-ovega ali kaj drugega?

Predvsem imam zdaj problem s tem, da naprave vežem na fiksni IP preko MAC naslova. In če se povežejo preko extenderja, se jim prva polovica MAC adrese zakamuflira in potem mi pade logika ... Predvidevam, da na mesh tega problema ne bi smelo biti.

T-2 rešitev. Preko Innbox M60 nodov. Delujejo super.


Odlično! Hvala za Info

Točno to sem se pozanimal na Iskratelu, če mi bo to delovalo z Innoboxom od Telekoma ... Ker sem videl, da so dodali opcijo Mesh. :)

Edino, prav poceni niso M60-ke. Oz jih prodajajo samo v paru ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Map ::

Trenutno hladilnik(zorilnico za meso) krmilim s termostatom STC1000. Rad bi se malo poigral in hladilniku dodal pamet. Naročil sem merilnik temperature in vlage Sonoff HT16, tako da držat konstatno temperaturo ne bi smel biti problem. V hladilniku je ventilator, ki je trenutno zvezan, da se stalno vrti. Ne vem, kako bi lahko kontroliral hitrost ventilatorja? Želja recimo bi bila, da višja kot je temperatura, hitreje se vrti. Če ne bo šlo drugače, lahko uporabim pač več ventilatorjev in se pri nizki temperaturi vrti eden, pri višji pa recimo dva.

poweroff ::

Z regulatorjem napetosti?
sudo poweroff

W6fxBzMDqg ::

Map je izjavil:

Trenutno hladilnik(zorilnico za meso) krmilim s termostatom STC1000. Rad bi se malo poigral in hladilniku dodal pamet. Naročil sem merilnik temperature in vlage Sonoff HT16, tako da držat konstatno temperaturo ne bi smel biti problem. V hladilniku je ventilator, ki je trenutno zvezan, da se stalno vrti. Ne vem, kako bi lahko kontroliral hitrost ventilatorja? Želja recimo bi bila, da višja kot je temperatura, hitreje se vrti. Če ne bo šlo drugače, lahko uporabim pač več ventilatorjev in se pri nizki temperaturi vrti eden, pri višji pa recimo dva.

Predvidevam da je hladilnik 1 fazni in ima zato 1 fazni motor in krmiljenje motorja lahko pozabiš. Rešitev ti je več 1f motorjev. Motor 1f z več brzinami. Ali pa dc motor z dc napajalnikom in pwm krmilnik.

TheHijacker ::

Po hiši imam LED luči od Yeelight, Allfawise pametne vtičnice, UTorch RGB žarnice, Sonoff LED strip in čakam še na Shelly 2.5 za krmiljenje krpank. Na mobitelu sem imel cel kup aplikacij za nadzor vseh teh (vsaka firma ima svojo) ter seveda za vsako aplikacij svoj skill na Amazon Alexi.

Včeraj sem si vzel čas in preveril malce te aplikacije. Kot vidim je skupna točka firma Tuya. Vse razen Sonoff LED strip sem prestavil na Tuya aplikacijo in zaenkrat deluje super. Sem si precej olajšal nadzor.

Študiram tale Home Assistant. Lepo mi vse najde. Občasno je kakšna nadosegljiva. To moram še preverit. Rad bi pa seveda malce lepše naredil pregled. Lepo po sobah. Ima kdo kakšen dober vodič oz. že uporablja in lahko da kakšen nasvet kje se tega lotit?
http://www.google.si

Bellzmet ::

Kje pa kupuješ Yeelight?

TheHijacker ::

Gearbest s kuponi, da pride ceneje. Tole imam od Yeelight:

Žarnica:

https://www.gearbest.com/smart-bulbs/pp...

Luč dnevna soba:

https://www.gearbest.com/flush-ceiling-...

Luč kuhinja:

https://www.gearbest.com/ceiling-lights...

Luč jedilnica:

https://www.gearbest.com/pendant-light/...
http://www.google.si

pierch ::

@TheHijacker: Če misliš it v HomeAssistant...Večino tuya naprav se da flashat na kak drug firmware in se s tem rešiš vseh teh accountov, upravljaš pa potem z HA. S tem si neodvisen od njihovih cloud storitev, seveda pa si potem odvisen od svoje rešitve v HA :D

Jaz sem čisto vse moje naprave flashal na Tasmoto, kateri je bil inicialno mišljen za Sonoff naprave.
Tu najdeš obsežen seznam podprtih naprav. Navodila so več al manj povsod enaka. Če misliš flashat, se najprej splača poskusiti z OTA flashom.
Pierch

TheHijacker ::

Sem že gledal tale Tasmoto firmware. Sem šele čisto na začetku. En star mini PC sem usposobil ter naložil gor HA. Trenutno vse dela (Tuya, Yeelink in Sonoff). Poigrati se moraš še s pogledi, ker trenutno je vse skupaj nametano. Danes sem se ustavil še v IC Elektroniki in nabavil Raspberry Pi 4+. Bom na njega dal HA gor (manjša poraba) in bo samo za to.

Vse Tuya naprave se lahko spravi na Tasmoto firmware? Trenutno imam v Tuya aplikaciji tale Alfawise smart plug:

https://www.gearbest.com/smart-socket-p...

Ter ti dve UTorch pametni žarnici:

https://www.gearbest.com/smart-bulbs/pp...

Imam še Sonoff L1 LED strip, ki kot vidim naj bi tudi delal s Tuya aplikacijo. Probam, ko pridem iz službe, če ga bo našel.

https://www.gearbest.com/led-strip-acce...

Vidim pa da so s Tasmota firmware in Sonoff L1 težave, saj ne deluje uporavljanje barv. Samo on/off:

https://github.com/arendst/Tasmota/issu...

Čakam, če to rešijo.

Ko imam HA na RPi 4 in mi vse deluje bi morda res raje probal custom Tosmato firmware. Tebi je ratalo vse preko OTA nadgradit ali so bile s čim težave?

Ima kdo izkušnje s Home Assistent in Amazon Alexo? Če že bom vse zmigriral na HA, bi potem preko Alexe upravljal vse kar bom imel na HA. Če sem prav videl, pa to ni zastonj in je treba vzeti naročnino?
http://www.google.si

akulp ::

Kaj pa če se poigraš z Alexa/Node-Red. Sam sem zadnjič, res na hitro, malo potestiral in stvar deluje precej super. V obe smeri. Celo Alexo (rutine) sem si uspel zagnati, ko sem prižgal stikalo na roke (Shelly).
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

pierch ::

@TheHijacker: Glede Tasmote je problem ugotoviti ali je device podprt, ker je res ogromno clonov in se nekatere naprave pač vodijo pod drugimi imeni, dejansko so pa iste.
Po moje so vse tvoje naprave podprte, za L1 pa očitno morajo nekaj popraviti. Imam nekaj navadnih sonoffov in tud 2 generična RGB kontrollerja, oboje dela BP s tasmoto.

Glede OTA flashanja pa sem na to naletel dokaj pozno, samo zadnje 2 naprave sem s tem "flashal" ostale sem pa flashal preko USB-TTL modula in z enkrat manj drugič več potrpljenja pri spajkanju :D. Včasih je kar umetnost prispajkati žice na extremno majhne pin-e, saj nimam veliko prakse :D
Pierch

floyd1 ::

Sonoffa "basic" na srečo ni treba lotat. Kupiš kable s trdimi pini na koncu in jih samo napikaš v taprave luknjice na sonoffu. Imajo dovolj kontakata za flashat, preizkušeno večkrat ;).

pierch ::

Ja vem, basic je friendly :) Imam pa tole luč in nisem našel enostavnega načina da pridem do boarda. K sreči OTA flash je deloval BP.
Pierch

Badwolff ::

akulp je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Eno vprašanje.
Eno sobo imamo nadstropje višje, gretje je tam bolj slabo. Otroka sta si uredila kao sobo za učenje, notri pa je en električni grelec. Malo me skrbi, da bo ves čas prižgan, tudi ko nikogar ni (čeprav seveda obljubljata da ga bosta redno izklapljala).
Rabil bi kak nasvet.
Imam Tuya vtičnico. Lahko jo seveda izklapljam in vklapljam na daljavo, ampak se mi res ne da stalno razmišljat o tem. . Ali se da naštimat neko rutino, da bi se izklopila vsakič, ko je prižgana eno uro? Ali pa kaka druga rešitev...


ALi pa kupiš tole (19,90 EUR) in imaš znotraj njihove aplikacije možnost nastaviti to t.i. "scene", ki ti med drugim naredijo točno to, kar želiš. Jaz jo uporabljam za natančno tak namen, kot ti. :)

https://shelly.cloud/shelly-plug-s/


Danes sem se malo vrgel v tuya smart app in prav tako uspel narediti izklapljanje po določenem času. Pod rubriko Smart se skriva.

Map ::

poweroff je izjavil:

Z regulatorjem napetosti?

W6fxBzMDqg je izjavil:

Map je izjavil:

Trenutno hladilnik(zorilnico za meso) krmilim s termostatom STC1000. Rad bi se malo poigral in hladilniku dodal pamet. Naročil sem merilnik temperature in vlage Sonoff HT16, tako da držat konstatno temperaturo ne bi smel biti problem. V hladilniku je ventilator, ki je trenutno zvezan, da se stalno vrti. Ne vem, kako bi lahko kontroliral hitrost ventilatorja? Želja recimo bi bila, da višja kot je temperatura, hitreje se vrti. Če ne bo šlo drugače, lahko uporabim pač več ventilatorjev in se pri nizki temperaturi vrti eden, pri višji pa recimo dva.

Predvidevam da je hladilnik 1 fazni in ima zato 1 fazni motor in krmiljenje motorja lahko pozabiš. Rešitev ti je več 1f motorjev. Motor 1f z več brzinami. Ali pa dc motor z dc napajalnikom in pwm krmilnik.

V hladilniku je navaden računalniški ventilator, tako da lahko hitrost nastavljam s PWM regulacijo ali pa z reguliranjem napetosti. Zanima me kaka pametna rešitev, da se hitrost samodejno regulira glede na temperaturo.

W6fxBzMDqg ::

Imaš na ebayu temperaturne regulatorje z pwm izhodom + ssr rele.

TheHijacker ::

Kateri senzor gibanja priporočate. Verjetno z baterijskim napajanjem, da ga lahko postaviš kamorkoli in ne samo tam, kjer so vtičnice. Pa še obrneš ga v smer, ki te zanima. Bi dal recimo v WC, da ko vstopiš da se samodejno prižge (ob določenih urah, ob določeni svetlobi, ...). V WC imamo tudi recimo pralni in sušilni stroj. Fino bi bilo, da senzor ne bi vklopil vedno, ko se zavrti boben. In podobno.
http://www.google.si

Map ::

Trudim se usposobit OpenHAB, ampak mi ne gre. Sicer sem uspel vklopit Shellyja preko Paper UI, ustavi pa se potem, ko bi moral spisat items in sitemaps kodo za Basic UI, ker nimam pojma o pisanju kod. Si ne predstavljam, da bi moral za celo hišo pisat kodo.

Homebridge je bil enostavna rešitev za upravljanje Shellyja preko HomeKit, ampak lahko potem v Home aplikaciji upravljaš samo On-Off, v nasprotju s Shelly aplikacijo, kjer imaš lahko timerje, sunrise/sunset, porabo itd. Sprašujem se, če je za te funkcije potreben HomePod/Apple TV, ki doda možnost avtomatizacije? In pa zanima me primerjava konfiguriranja med Home Assistant in OpenHAB, je kaj enostavnejši, bolj Applovski?

akulp ::

Ti si potem tam tam, kot jaz. Nisem ravno domač v kodi (znajdem se že nekako, spisati je problem :) ) in si ne predstavljam spisati tega za hišo.

Poskusil sem HA, pa nekako ni slo, potem sem poskusil se NodeRED, malo lazje izgleda, ampak nimas potem nekega vmesnika. Zaenkrat se trudim vse postaviti preko Shelly scen in Alexa rutin, to je bolj "Apple style". Seveda, če te ne moti cloud ...
Lukcc

DeeJay ::

Map je izjavil:

Trudim se usposobit OpenHAB, ampak mi ne gre. Sicer sem uspel vklopit Shellyja preko Paper UI, ustavi pa se potem, ko bi moral spisat items in sitemaps kodo za Basic UI, ker nimam pojma o pisanju kod. Si ne predstavljam, da bi moral za celo hišo pisat kodo.

Homebridge je bil enostavna rešitev za upravljanje Shellyja preko HomeKit, ampak lahko potem v Home aplikaciji upravljaš samo On-Off, v nasprotju s Shelly aplikacijo, kjer imaš lahko timerje, sunrise/sunset, porabo itd. Sprašujem se, če je za te funkcije potreben HomePod/Apple TV, ki doda možnost avtomatizacije? In pa zanima me primerjava konfiguriranja med Home Assistant in OpenHAB, je kaj enostavnejši, bolj Applovski?


Sej preko Homekit potem avtomatiziraš zadeve. Sunrise, Sunset itd... Še bolš je če potegneš dol EVE Home app, je zastonj in omogoča še full več opcij za avtomatiko. Rabiš pa seveda Apple TV, HomePod ali iPad.
OpenHAB nism nikol nucal, uporabljam pa HA za portanje officially nepodprtih HomeKit naprav (shelly, roomba, logitech harmony, mitsubishi klima...) v HomeKit. V HA ne delam nobenih avtomatik, vse avtomatike mam preko HomeKita. Men se HA ne zdi neka znanstvena fantastika, še posebi ko se navadiš in tud obstaja ogromno tutorialov po netu.

Map ::

Cloud me sicer ne moti, mi je pa všeč, da lahko sam določim, katere naprave so v cloudu in katere ne.

Saj to je problem, da (še) nimam Apple TV in ne vem, kaj vse aplikacija zmore. Trenutno se igram s tem enim Shellyjem, ki ga imam, da vidim, kaj in kako kaj deluje, preden jih nabavim za celo hišo. Tu bi me tudi zelo zanimal review tistega, ki se je zanimal za kontrolo krpank(ima kdo to preko HomeKit?).

Kaj pa HA proti Homebridge? Kako sploh skonfiguriraš HA? Niti RPija nimam, da bi vsaj to probal. Recimo Homebridge, ki ga zaženeš preko Node, ti samodejno prepozna naprave, ti pa potem s Home aplikacijo poskeniraš(ali vpišeš) kodo, ki jo zgenerira, in imaš v trenutku vse naprave v aplikaciji. To se mi zdi res super. Ne vem pa, če se potem lahko dodaja razne roombe in podobne naprave, ki sicer nimajo podpore, tako kot se to lahko dodaja v HA in OpenHAB?

Pa še eno dobro funkcijo ima OpenHAB. Ima Plex binding, kar pomeni, da se med predvajanjem videov luči zatemnijo in nazaj prižgejo, ko video ustaviš ali prekineš. To pa sklepam, da bi preko HomeKit avtomatike lahko bilo izvedljivo?

akulp ::

Wifi in izbira kanalov, mi zna kdo povedati, kaj je optimalnejše.

Imam router (Innbox), ki dela, če pustim na Auto na kanalu 1 (atomatsko), mesh node (extender), ki pa je povezan nanj pa na 6.

Zdaj sem prestavil tudi router na 6. kanal, glede na to, da mesh node te možnosti nima. Sicer nimam v okolici nobene interference, ne 1 ne na 6, moč signala je enaka, ne glede na to, kateri kanal imam izbran.

Je za to, da se posamezne naprave lažje "odločajo" kam se priklapljati smiselno fiksirati na isti kanal?

 Stanje

Stanje

Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

floyd1 ::

Raje pusti na auto, kot je bilo. Zdaj se ti vse naprave "gužvajo" na šestki, prej pa so se ti lepo razdelile na enko in šestko.

akulp ::

Ja, sem sam ugotovil to vmes, ja. :) Hvala.

p.s.: Uspešno 2020 vsem skupaj!
Lukcc

Badwolff ::

Nabavil sem eno egloo ledico (fueva 1). Pa mi je na noben način ne uspe z resetirat, da bi jo lahko povezal z aplikacijo. Ima kdo kako izkušnjo?

TheHijacker ::

Pa je Smart? Nikjer ne piše da bu bila.

https://www.eglo.com/international/Prod...

Drugače je ponavadi način da se resetirajo oz. gredo v način za seznanjanje s večkratno Power on/off sekvenco.
http://www.google.si

Badwolff ::

Je je.
Narobe je bilo napisano na navodilih. V bistvu sem sam zafrknil, ker sem dljal eglo app, tapravi je awox. Tam je pol en video, kjer te vodi, kako resetirat. Ene 7,8 X on/off, vsakič drugo dolžino, tudi 12 s. Komplicirano v primerjavi z yeelightkami.

gtx970op ::

Živjo, letos nameravam zidati hišo - klasična gradnja... (toplotna črpalka, talno gretje, fotovoltaika, centralna rekuperacija)

Na katere zadeve naj mislim, da bi jih dobro bilo narest? UTP kabel v vsako sobo? Dodaten električen kabel do vseh inštalacij, ki bi ga pripeljal do centralne enote? Katere pametne zadeve so smiselne? Je še sploh potrebno kable vlečt do vseh inštalacij ali je dandanes vse v smislu internet of things in se vse prek Wifija poveže?

Razmišljal sem, da bi imel možnost zunanje žalozije nastavljati ob katerih urah se zaprejo/odprejo (mogoče še senzor svetlobe - čeprav nevem če je to potrebno). Mogoče še odklepanje hiše z mobitelom, drugo pa sploh nevem kaj bi še bilo vredu imet. Načeloma bi bilo vredu imeti vse podatke o toplotni črpalki, fotovoltaiki, rekuperaciji, odklepanju hiše v eni aplikaciji ampak nevem koliko bi me taka zadeva stala.

d4vid ::

UTP v vsako sobo, še raje 2, planiraj prostor za mrežni kabinet.

Jaz bi ves štrom potegnil v glavno omarico, doze pa vseeno (če slučajno kaj popravljaš čez x let. Torej tudi kabel od stikal v gl. omarico, da lahko notri napraviš shellyje ali karkoli že boš.
Doze daj tud blizu oken, ce hočeš zaluzije/rolete.

Malo premisli, pogovori se s štromarjem itd...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

Ena od idej je tudi, da kupiš večjo električno omarico, kjer imaš poleg varovalk tudi vse pametne zadeve. Dobi se že pametna stikala, ipd, ki pašejo na DIN vodila.

Druga stvar, ki je za razmislit, je pa vzpostavitev PoE omrežja, saj obstajajo pametne naprave, stikala in luči, ki delujejo preko tega... 30W za LED luč je povsem dovolj :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Map ::

Ponovno imam nekaj vprašanj.

Imam termometer in higrometer Sonoff TH16. V aplikaciji prikazuje temperaturo samo na eno stopinjo natančno, brez decimalk, torej je za bolj natančne meritve in kontroliranje naprav neuporaben. Nisem še našel načina, kako bi zvišal resolucijo za eno decimalko, če je sploh možno? Je to odvisno mogoče od njihove aplikacije, pa bi v HomeKit lahko nastavljal temperaturo na desetinko natančno?

Drugo vprašanje bi bilo, kako lahko nastavim Shellyje, da mi vklopinjo zunanje luči ob prihodu domov? V aplikaciji tega ne najdem. Vem, da bi moral to speljat nekako z IFTTT(dokler še nimam HomeKita), ampak se malo premalo znajdem. Ima kdo tako urejeno pa bi lahko pokazal primer? Če bi lahko dodal še več pogojev(recimo da deluje samo med sončnim zahodom in vzhodom, da moraš biti od doma vsaj pol ure, da moraš zapustiti določeno lokacijo, da ti ne vklaplja vsakič ko greš do soseda, in pa da potem gorijo luči recimo samo pet minut ali dokler ne prižgeš določenih luči v hiši) bi bilo pa sploh super.

Še zadnje vprašanje pa imam glede Innbox V60, ki mi je ostal od operaterja. Wifi bi rad spravil v nek ekstra prostor. Ga lahko uporabim kot AP, al ma to kake ekstra nastavitve?

WaterBoy ::

Kolikor sem gledal na fejsbuku od sonoffa je možno mejenje samo na cele številke.
Za shelly pa se mi zdi da sem prebral da ne podpira IFTTT

poweroff ::

Odvisno sicer kakšen senzor ima. Če ima DS18B20, je tam natančnost 0,5 stopinje. Tako da teoretično bi bilo mogoče.

Vrača pa ta DS18B20 4-mestno decimalko... samo to je seveda fake, ker je kot rečeno natančnost senzorja 0,5.
sudo poweroff

akulp ::

Map je izjavil:



Drugo vprašanje bi bilo, kako lahko nastavim Shellyje, da mi vklopinjo zunanje luči ob prihodu domov? V aplikaciji tega ne najdem. Vem, da bi moral to speljat nekako z IFTTT(dokler še nimam HomeKita), ampak se malo premalo znajdem. Ima kdo tako urejeno pa bi lahko pokazal primer? Če bi lahko dodal še več pogojev(recimo da deluje samo med sončnim zahodom in vzhodom, da moraš biti od doma vsaj pol ure, da moraš zapustiti določeno lokacijo, da ti ne vklaplja vsakič ko greš do soseda, in pa da potem gorijo luči recimo samo pet minut ali dokler ne prižgeš določenih luči v hiši) bi bilo pa sploh super.

Še zadnje vprašanje pa imam glede Innbox V60, ki mi je ostal od operaterja. Wifi bi rad spravil v nek ekstra prostor. Ga lahko uporabim kot AP, al ma to kake ekstra nastavitve?


Shelly brez česarkoli v scenah (še) ne podpira lokacijskega pogoja. Lahko pa seveda nastaviš ure od kdaj do kdaj scena velja in pod WHEN pogoj, da dela samo, če je recimo določena luč v hiši (kot pišeš) ON. Na sami luči (ne znotraj scene) pa potem lahko tudi nastaviš, da se ugasne po X minutah sama ...

Skratka, je kar nekaj opcij, malo preklikaj in napiši, če imaš kako bolj spec. vprašanje na FB grupo "Shelly support group (English Version)".

Innbox V60. Imaš TK ali T2. Če imaš T2 je M60 Mesh node uradno podprt, če imaš TK preveri, če že imaš na modemu pod Wireless razdelek "Mesh". Će nimaš prosi na support, da ti dajo gor zadnji FW. Potem pa nabaviš tole (dobiš v prosti prodaji). Jaz imam, pa sem na TK in dela odlično!

https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/13173
Lukcc

WaterBoy ::

Je kdo zrihtal da mu deluje preko IFTTT in sonoff da se mu kaj vklopi/izklopi preko lokacije?
Jaz sem se igral in sploh ne deluje ali pa izredno slabo, tako da ni uporabno

akulp ::

Jaz imam z IFTTT prav tako slabe izkušnje, predvsem, kar se tiče odzivnosti.

Edina zadeva, ki res deluje hipno in zanelsjivo je, da dobim na telefon obvestilo, ko poteče timer na Alexi.
Lukcc

poweroff ::

Zdajle sem po dolgem času malo pogledal Tasmota firmware projekt, in vidim, da so naredili Tasmotizer: https://github.com/tasmota/tasmotizer

Tako da je flashanje ESP8826 based naprav zdaj še precej lažje.
sudo poweroff

pierch ::

Sam to je samo flashing program, je več različnih in to načeloma ni bil nikoli problem :D. Zame je bil največji problem lotanje žic na pine za flashanje, ker vse naprave niso ravno temu prijazne ;)
Pierch

poweroff ::

Ja, ampak kolikor sem opazil, je za kar nekaj ljudi bil problem uporabljati recimo Arduino IDE (esptool pa sploh).
sudo poweroff

pierch ::

To drži, za laike so ti "one-click" programi definitvno bolj prijazni. Sem sprobal vsaj enih 5 načinov flashanja in tudi tega zgoraj.
Sicer jih v končni fazi rabiš samo enkrat za vsako napravo.

Še vedno pa se splača najprej poskusiti z tuya-convert, kjer si prihraniš tudi spajkanje in niti USB-TTL modula ne rabiš, če seveda deluje.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

poweroff ::

Sem ravno naročil eno "pametno" žarnico, pa bom videl, če bo šlo s tuya-convert... se pravi, to naj bi bil OTA flash?
sudo poweroff

pierch ::

poweroff je izjavil:

Sem ravno naročil eno "pametno" žarnico, pa bom videl, če bo šlo s tuya-convert... se pravi, to naj bi bil OTA flash?

Drži OTA. Priporočam ali Rpi3(4 nevem če je že podprt) na katerem postaviš vse potrebno za OTA flash ali pa en linux. Jaz sem uporabil Kali linux in je šlo BP. Lahko se pojavi problem, če ti WiFi kartica/driver s katero narediš fake tuya OTA server ne omogoča AP načina. Najpomembnejše pa je, da preden zaženeš ukaz start_flash obvezno na ta kreirani AP povežeš eno drugo napravo npr. telefon (ne sme se recimo avtomatsko diskonectat, ker ne bo internet povezave :D).
Pierch

poweroff ::

Ja, Linux ni problem, ker je itak moj glavni OS na računalniku. Tuya-convert sem si že "preventivno" namestil (žarnica bo itak potovala 3 mesece iz AliExpressa 8-) )

Zakaj pa mora biti gor na AP povezana druga naprava?
sudo poweroff

pierch ::

Po pravici povedano, ne vem. V navodilih ne piše zakaj, na YT katere sem gledal pa nisem zasledil razlage. Vem pa da je obvezno. En od contributorjev je celo naredil namenski firmware za Wemos/ESP8266, ki ga uporabiš za te potrebe. Poglej si ta video, imaš celoten postopek od instalacije do flashanja.
Pierch

poweroff ::

Možno da j ekaj povezano s tem, da se vzdržuje povezava, da hostap ne gre v kakšen sleep mode?

Sem pa pogledal video, in je videti res preprosto.
sudo poweroff

d4vid ::

Ce koga zanima, mečem ven 3x stikala kingart (sonoff touch). 2 stikala imata 2 tipki (2 releja), eden pa eno tipko. Dam vse skupaj za 30EUR oziroma menjam za 2 shelly 1. Flashana je tasmota.

Menjam izkljucno zaradi tega, ker bom menjal na shelly dimmer.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()
««
10 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151906 (730) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832335 (6673) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473535 (2154) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223761 (12061) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233490 (2730) joze67

Več podobnih tem