Slo-Tech
Prijavi se z GoogleID

» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

1
...
7 8
9
»

Map ::

Hja se strinjam :)

Tako je, Innbox je samo kot modem, potem naprej gre pa na switch in UniFi APje. Šlo se mi je ravno zato, da imam vse naprave na enem wifiju in ne glede na to, kje v hiši sem, vse dela. Glede na ceno mora Ubiquiti res marsikaj podpirat, tako da se bom popoldan sprehodil čez nastavitve, da vidim.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Map ()

akulp ::

A bo kdo naročal kaj iz Amazona te dni?

Se priporočam na ZS, rabim tole, ne dobim nikjer v AUT/DE štacunah, ki bi pošiljale k nam:

https://www.amazon.de/dp/B07VF43BG1/ref...
Lukcc

Lani sem začel s projektom HA/hassIO in ga nikoli dokončal, ker sem imel premalo časa (in znanja), da bo na hitro uspel kaj uporabnega urediti. Razen to, da sem naprave dodal v HA, nisem potem delal nič več naprej.

Uporabljam Alexo kot glavni sistem, kjer je sicer možno vse več, ampak še vedno pa nič v primerjavi z zgoraj omenjenim. Poleg Alexe imam(zaenkrat) vse pokrito s Shelly zadevami.

Kaj menite o NodeRED-u, sem razmišljal, da bi preizkusil še to, glede na to, da vsi pišejo, da je zelo prijeten in preprost za povezovanje zadev med seboj. Aja, rad pa bi, da mi vse teče na Win (HA sem postavil na vritualko, ampak so bile vseeno določene omejitve v primerjavi z instalacijo Rpi + HA), ker ne bi dodatno, preden ne vidim, da je res uporabno, postavljal nobenega RPi ali kaj podobnega.

Hvala.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

• spremenil: akulp ()

pierch ::

Jst mam vse v Dockerju, na NASu. Če greš v to smer lahko tudi na Windowsih postaviš.
Glede NodoRED...sicer ga imam ampak ga ne uporabljam (še). Mišljeno je bilo kot alternativa HA automation rulom, če bi se preveč zakompliciralo, ampak sem zaenkrat uspel vse urediti.
Je pa verjetno res lažje, sploh če uporabljaš MQTT za primarni komunikacijski protokol med napravami. Kaj več ne morem povedati.
Pierch

Hvala, @pierch.

Ja, o Dockerju sem tudi bral, ampak še najmanj vem in mi je najmanj jasno, kako gre. Saj v bistvu sploh ne vem, kateri protokol bom uporabljal, ampak ja, glede na trenutno stanje (Alexa/Shelly) se mi je MQTT zdel primeren, posledično sem zato razmišljal o NR.
Lukcc

zmelkoow ::

LP!

Iščem nek price / performance led trak, ki bi ga uporabil za izdelavo luči za dnevno sobo; dimmable in mogoče sprememba warm white / cold white; RGB ni potreben, kontrola z NodeMCU. Kaj bi priporočali?

Invictus ::

Za luči MiLight.

Poceni, daljinec, plus IP gateway.

https://www.amazon.de/s?k=milight&ref=n...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

strumf666 ::

IP Gateway si lahko sam narediš:
https://github.com/sidoh/esp8266_miligh...
Original je precej omejen (samo 4 cone), če planiraš imet več trakov in bi rad vsakega posebej kontroliral.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

WaterBoy ::

Zdravo

Ali ima shelly ali sonoff gumb, ki bi bil povezan na internet, ki bi ga lahko uporabljal za proženje stikal?
Na podoben način kot imata rešeno z window senzorjem, samo da bi bil samo gumb.
Uporabil bi ga za dalinsko proženje enega stikala.

Hvala

DeeJay ::

Kaj to misliš kot neke vrste daljinec, ki je povezan v internet? Na baterije? Zakaj pa ne uporabiš kar telefona?

floyd1 ::

Ker bi rad mir pod našo streho in nas rešil tega "blaznega wifi sevanja" bi potreboval neko "sonoff" varianto na mrežnem kablu in ne na wifi. S pomočjo tega bi ročno (telefon) izklapljal in vklapljal Acess Point, ki ga imamo v spalnem delu. Ima kdo kaj izkušenj s takimi stikali, kak predlog, kaj naj kupim?

DeeJay je izjavil:

Kaj to misliš kot neke vrste daljinec, ki je povezan v internet? Na baterije? Zakaj pa ne uporabiš kar telefona?

Ker bi bilo bol enostavno, stisniti na gumb, kot pa telefon vlačit iz žepa :)

Sem si včeraj preko IFTTT naredil lokacijsko, da ko pridem domov mi se samodejno prižge luč, tako da danes sprobam ko pridem iz službe če deluje :)

matobeli ::

A maš na telefonu NFC? Ker še bolj kul kot internet knof je da samo nalepko z ON/OFF prilimaš pa potem z telefonom poskeniraš.

WaterBoy je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Ker bi bilo bol enostavno, stisniti na gumb, kot pa telefon vlačit iz žepa :)

Sem si včeraj preko IFTTT naredil lokacijsko, da ko pridem domov mi se samodejno prižge luč, tako da danes sprobam ko pridem iz službe če deluje :)

Sam a ta gumb bi se povezoval samo na wifi al tud na 3g/lte? Ker pol bi rabu imet slot za SIM kartico.
Drgač maš pa lahko tud pametno uro, pa ti ni treba telefona vlačt iz žepa ... al pa govorne ukaze ... :)

Zgodovina sprememb…

• spremenil: DeeJay ()

Ma ne. Samo wifi :) pač tako kot deluje senzor za okna, ko se razklene, sproži signal, jaz bi pa to na bgumb imel

Zgodovina sprememb…

• spremenil: WaterBoy ()

Wifi gumbi niso ravno pogosti, ker porabijo precej več baterije kot alternative na RF ali Zigbee. Jaz imam od Xiaomija Zigbee switch in dela ok za ta namen, pozna enojni in dvojni klick, hold, shake.
Včasih so hackali Amazonove Dash gumbe za ta namen.
Pierch

Samo to verjetno ne deluje v sonoff aplikaciji. Bi potem moral flashat vse sonoffe z tasmoto in home asistant uporabit?

Poglej si tole...
https://mystrom.com/wifi-button/
Nisem pa še nikol uporabljal, tko da ne vem kolk je zanesljiva zadeva.

WaterBoy je izjavil:

Samo to verjetno ne deluje v sonoff aplikaciji. Bi potem moral flashat vse sonoffe z tasmoto in home asistant uporabit?

Drži, za to moraš imeti ločen Xiaomi/Aquara GW ali pa DIY GW (npr. Zigbee2Mqtt).

Malo pobrskaj na Google/YT, pred časom se gledal enga čeha ki je sam naredil tak gumb.
Pierch

Map ::

Tisti, ki imate RPi in Home Assistant, RPi s koliko RAMa imate in koliko naprav upravljate? 4GB je verjetno nepotrebno.

strumf666 ::

Jes imam 3b+. Direktno vezano na RPI trenutno nimam nič, edino BT za detekcijo prisotnosti teče gor ter HA. V HA imam pa povezanih in/ali upravljam 8 esp32 boardov, na vsak esp board je povezanih par senzorjev (temperatura, vlaga, tlak, svetloba); releji in stikala (še kr) čakajo na mojo dobro voljo. Poleg tega imam povezan še kontrole za led trakove, roombo, 4 rpi/volumio za predvajanje glasbe. Kakšnih opozoril, da česa zmanjkuje zaenkrat ni bilo, pa tudi kakšne počasnosti po določenem času nisem opazil.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

1
...
7 8
9
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»