» »

Kako odstraniti "Pando" ...?

Kako odstraniti "Pando" ...?

ziciko ::

Prijatelj je instaliral a.v. program Panda. Program je demo in zdaj ko mu je potekel čas, ga ne more deinstalirat. Pri poskusu uninstall napiše da je program v uporabi in podobno. Ko pa sva poskusila odstraniti iz procesov datoteko Pavsrv51.exe ( Ctrl+Alt+Delete) sva ugotovila da to niti slučajno ni mogoče. Enostavno ne reagira na "zaključi proces". (če pa vztrajaš pri tem - računalnik zmrzne in ni šanc da ga zaženeš brez reset-a)
Pa še ena težava (ki je posledično vezana s ta prvo)
Ni zvoka. Če pogledamo na nadzorno ploščo -> Zvoki in avdio naprave, jeziček "glasnost" je siv, kaj pomeni da ni nobene možnosti na izbiro.
Siva je tudi opravilna vrstica (privzeto modra).
V Moj računalnik -> Lastnosti -> Upravitelj naprav -> je okno Device Manager popolnoma prazno....
Tudi določenih programov ni šlo odpret (Excel, Word...) dokler nisem bližnjice na namizju zamenjal z tistimi iz Office 10.....
Prijatelj pravi da nič ni drugega delal kot poskušal odstraniti hudičevo Pando>:D .
Če se komu sanja kaj bi to lahko billo, lepo prosim za pomoč ali nasvet.
A ja... vse se to dogaja na Windows XP.
Hvala in L.P.

MaFijec ::

Pojdi v varni način ( pred zagonom windowsov pritisni F8) in mislim, da bi ti moralo uspeti uninštalirati.

Lahko pa uporabi msconfig (uporabi zaženi) in tam odkljukaj vse procese, ki jih panda začne izvajati. Ponovno zaženi sistem in potem boš lahko odstranil pando.

Tvoj prijatelj je skoraj sigurno še sam kaj šaril, pa se zdaj dela 8-O .

ziciko ::

Ja, MaFijec, seveda sem to že poskusil, toda kot je rečeno, ne gre.
še manj mi je jasno zakaj je izginil zvok in kako to da v Device Managerju nič ni. (hotel sem pogledati da ni mogoče tam odstranil gonilnike oz. zvočno kartico.)
Tudi v košu ni bilo nobenih datotek.
Ali je mogoče še kakšna ideja razen format c.?
L.P.

Predator ::

poglej če panda zaganja kakšen service ( Control Panel -> Administrative Tools -> Services, pa ga ustavi in nastavi da se ne zaganja več )

ziciko ::

Hvala, Predator, to bom pogledal jutri (oz. danes ;). Ali misliš da so zgoraj naštete težave v kakršni koli zvezi z odstranjevanjem oziroma delovanjem tega programa?
L.P.

Machete ::

Pando je treba ubit. Danes mi je šele potegnilo, da si stalno postreže s kar 15% cpuja. Nisem bil pozoren im sem mislil, da je pač nek windows service. Nein. Panda. Sem ji zrihtal sestanek z revo unistallerjem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

solatko ::

Machete - Si se pa zbudil po 8-ih letih, corona je res štala.:))
Delo krepa človeka

jojw ::

Safe mode?

Machete ::

Ultimate delete mode only.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

filip007 ::

Ja, Revo posodablja tudi brezplačno verzijo, samo tam je treba izbrati napredno čiščenje.
Trevor Philips Industries


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2496644599 (2136) Domini tm
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584625 (3822) m0LN4r
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340343 (15325) brainiac20
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61726 (1660) OtonVM
»

racunalnik mi zelo pocasi dela!!!!!!za popizdit

Oddelek: Pomoč in nasveti
224875 (4507) bobby

Več podobnih tem