» »

Excel

Excel

Quantum ::

Jo,

imam vprašanje glede shranjevanje v Excelu. V omenjem programu imam skoraj 200. vrstic in 8. stolpcev podatkov. Ko shranjeno datoteko zaprem, vsi stolpci skočijo v enega in jih moram fizično z miško ločevat.
Kako bi se lotil tega problema?

Hvala in lp.

mirator ::

Ne razumem popolnoma. Če si v vsaki vrstici pisal v svoj stolpec, potem bi excel tako tudi shranil. Mogoče si pa nevede pisal v isti stolpec tako, da si med posameznimi podatki delal presledek namesto s Tab tipko prehod v sosednji stolpec?

T-h-o-r ::

ali pa si samo pisal, nisi pa stolpcev dejansk oblikoval v tabelo?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jedateruk ::

Imam drugo vprašanje o excelu, bom pisal kar tukaj.
Se da narediti relativno območje za pogojno oblikovanje? En primer: v A1 bi dal številko 5, hoteli bi, da bi mi od A10 desno pobarvalo 5 (vrednost v A1) celic, torej od A10 do vključno A14. Formula, ki ne dela, ki bi jo dal za območje pogojne oblikovanje: =A10:A(10+A1-1)
Je treba uporabiti indirect ali kaj drugega?

showsover ::

ja, poskusi to, če ti konceptualno kaj koriti
=indirect("A10:A"&A1)

jedateruk ::

Hvala, to dela. Jaz sem butec, prej sem narobe pisal, rabim imeti pobarvane celice v isti vrsti od A10 do vključno E10 za vrednost 5 v A1. Za to je morda treba imeti še COLUMN za dobiti E iz številke 5.

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Ne vem, če se da out of the box; se da z VBA funkcijami oz. procedurami, sem preveril.
Lahko sicer INDIRECT kombiniraš s pogojnim formatiranim, kjer eno polje, ki ga pogojno opazuješ, določa stil.

jedateruk ::

Sem že skoraj pogruntal, rabim samo še to: kako iz besedila D&10 dobim vrednost v celici D10?

showsover ::

=INDIRECT(SUBSTITUTE("D&10";"&";""))
ali kaj?

jedateruk ::

Hmmm, ja to dela, ampak jaz bi moral združiti SUBSTITUTE(ADDRESS(1;A1;4);"1";"") iz katerega dobim črko stolpca iz številke v A1 in potem še tvojo formulo SUBSTITUTE("D&10";"&";"") , s katero združim to črko in številko.

Sem že popravil: =SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(ADDRESS(1;A1;4);"1";"")&"10";"&";"")

Zgodovina sprememb…

smetko ::

Če bi pa rad imel pogojno oblikovane celice, glede na prvo vrednost v stolpcu
vnesi formulo =$A1 >=COLUMN()
Kjer je A$1, prva vrstica v izboru (če bi izbral od 10 vrstice naprej, potem vpiši =$A10 >=COLUMN() pri [velja za] =$10:$20 (velja za vrstice A10 do A20)
Pred A mora biti $, dočim pred številko ne. $ pomeni, da bo pri vseh vpisanih celicah upoštevalo vrednost v A koloni.
No comment

showsover ::

Op, z delnimi vprašanji in rešitvami se pač bolj počasi premikamo v želeno smer...
:-)

jedateruk ::

Novo področje - v zvezi z VBA in delanjem lastnih funkcij

Rad bi imel lastno funkcijo za barvati (background) celico, v katero bi dal funkcijo npr: =RBG(A1;A2;A3), v A1 bi morala biti številka za R, v B1 za G in C1 za B, skupaj pride RGB kombinacija za barvo. Če bi vnesel npr =RGB(255;255;0), bi ta celica postala rumena.
In še težje: RGB(255;255;0;A5:B10), da bi se dodalo še območje, kjer bi se pobarvalo celice.

Kako se naredi taki funkciji?

borut_p ::

jedateruk ::

Nimam pojma o VBA.
Kam moram dati ta primer Range("A1:A6").Interior.Color = RGB(127,187,199)? Če dam v modul, mi po vsakem dodajanju v excelu napiše
"Compile error, invalid outside procedure" in mi kaže označeno 127 v RGB(127,187,199).

jedateruk ::

Dal sem to v modul:
Sub SetColor()
Worksheets("List1").Range("A7:C7").Interior.Color = RGB("A6", "B6", "C6")
End Sub

Pa ne dela. Dela samo, če namesto celic dam številke za RGB, ampak številke se bodo spreminjale.

borut_p ::

Sub AddColor()

R = Cells(6, 1).Value
G = Cells(6, 2).Value
B = Cells(6, 3).Value
Range("a7:c7").Interior.Color = RGB(R, G, B)

End Sub

jedateruk ::

Boljše mi je imeti lastno funkcijo, s tem mi ni treba spreminjati modula, ko na listu spremenim vir podatkov. Našel sem to:

Function myRGB(r, g, b)

    Dim clr As Long, src As Range, sht As String, f, v

    If IsEmpty(r) Or IsEmpty(g) Or IsEmpty(b) Then
        clr = vbWhite
    Else
        clr = RGB(r, g, b)
    End If

    Set src = Application.ThisCell
    sht = src.Parent.Name

    f = "Changeit(""" & sht & """,""" & _
                  src.Address(False, False) & """," & clr & ")"
    src.Parent.Evaluate f
    myRGB = ""
End Function

Sub ChangeIt(sht, c, clr As Long)
    ThisWorkbook.Sheets(sht).Range(c).Interior.Color = clr
End Sub



To mi je še najboljše.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel: tiskanje po vrsticah

Oddelek: Pomoč in nasveti
71076 (989) luksorzi
»

Calc/excel delo s tabelo

Oddelek: Programiranje
131441 (1208) salabajs
»

excel+visual basic

Oddelek: Pomoč in nasveti
101537 (1424) švrk
»

Excel in seštevanje besed

Oddelek: Programiranje
51646 (1513) smetko
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223757 (3480) Mobidick

Več podobnih tem