» »

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

OtonVM ::

Olla!

torej: z neta sm si downloadal panda platinum internet security 2005 trial, ga inštaliral (prej sm seveda odstranu stari av in firewall) in rebootal. ko sm prvič pregledal pc, se mi je že takoj na začetku win blokiral, oz. se tolko upočasnil, da je za prikaz enega menuja rabil do 10min... podobno se zgodi, ko grem na net (z dial-upom). v task managerju skoči lsass.exe z 0% cpu in 1MB na 99% in 6,5 MB in edino, kar pomaga, da lahko naprej še nekaj minut delam je, da dam lsass.exe na low priority, explorer pa se blokira tako ali tako.
ko deištaliram pando, dela vse ok, je pa ta edini av, ki mi je do zdaj pri testiranju odkril vse viruse in spame, tako da bi ga rad uporabljal še naprej.

Log od HijackThis (ki se ponavlja, neglede na to, če popravim javljene napake):

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 14:44:50, on 5.3.2005
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Unable to get Internet Explorer version!

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\csrss.exe
C:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PavProt.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\SYSTEM32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PaSSrv.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\Firewall\PavFires.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PavFnSvr.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\Pavkre.exe
D:\Program Files\Common Files\Panda Software\PavShld\pavprsrv.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\pavsrv51.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\AVENGINE.EXE
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\prevsrv.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PsImSvc.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\apvxdwin.exe
C:\WINDOWS\System32\alg.exe
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\SRVLOAD.EXE
D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\WebProxy.exe
C:\WINDOWS\system32\taskmgr.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
D:\Program Files\Opera\opera.exe
C:\Documents and Settings\OtonVM\Desktop\HijackThis.exe

O13 - DefaultPrefix:
O13 - WWW Prefix:
O13 - Home Prefix:
O13 - Mosaic Prefix:
O13 - FTP Prefix:
O13 - Gopher Prefix:
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{3B317F42-FA00-4560-AD79-B7E03CD3DE34}: NameServer = 193.189.160.11 193.189.160.12
O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{3B317F42-FA00-4560-AD79-B7E03CD3DE34}: NameServer = 193.189.160.11 193.189.160.12
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: Panda Antispam Server Service (PASSRV) - Unknown owner - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PaSSrv.exe
O23 - Service: Panda Firewall Service (PAVFIRES) - Panda Software - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\Firewall\PavFires.exe
O23 - Service: Panda Function Service (PAVFNSVR) - Panda Software - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PavFnSvr.exe
O23 - Service: Panda Pavkre (Pavkre) - Panda Software - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\Pavkre.exe
O23 - Service: Panda PavProt (PavProt) - Panda Software - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PavProt.exe
O23 - Service: Panda Process Protection Service (PavPrSrv) - Panda Software - D:\Program Files\Common Files\Panda Software\PavShld\pavprsrv.exe
O23 - Service: Panda anti-virus service (PAVSRV) - Panda Software - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\pavsrv51.exe
O23 - Service: Panda Preventium+ Service (PREVSRV) - Panda Software - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\prevsrv.exe
O23 - Service: Panda IManager Service (PSIMSVC) - Panda Software Internacional - D:\Program Files\Panda Software\Panda Platinum 2005 Internet Security\PsImSvc.exe

panda je updateana na verzijo 9.01.02, winxp so sveži in updateani...
na nobenem forumu (no... google) in niti na knowledge base od microsoft ni ničesar omenjeno glede tega problema, tako da nevem, kaj več nardit...

Hvala!
OtonVM

hunter01 ::

zalaufaj računalnik v Safe mode pa še nekrat preskeniraj. probaj se pogledat da slucajno ni se kak lsass.exe file na kakem drugem mestu kot v System32 mapi. Za vsak slucaj napisem se to da Lsass.exe ni enako Isass.exe cepraf mislim da to ze ves ;) ;)

Ce ne pa si vzemi en popoldan casa pa format naredi pa probaj pol.

Lp Jerry

OtonVM ::

hvala!

sm poskusu oboje, ampak virusov ni, prav tako je l(L)sass.exe samo eden, sicer pa ne verjamem, da bi bil vzrok virus, prej so to težave z loganjem posameznih serviceov na server (kar neko ureja lsass.exe, ne?) v winxp... samo da s tem nimam posebnih izkušenj...
formatiral sm prejšnjo noč, ker sem že prej imel iste težave, samo da ni nič pomagalo...
btw, za išlalacijo winxp uporabljam nLite, za odstranit vse smeti in sistema; sicer pazim, kaj odstranjujem, ampak obstaja možnost kakšne odvisnosti lsass.exe od kakega drugega servicea?? nič ni omenjeno...

Hvala vseeno...
OtonVM

hunter01 ::

hm.. Nimam pojma kak deluje program nLite in čemu služi.... sam kot praviš instalirat winxp z programom ???? meni se zdi se vedno boljse instalirat winxp direkt preko "first boot" (upam da me razumes) in pa tam potem formaiirat celo particijo z xpjih in z vsemi podatki.Dej mi malo opisi kak se instalira z nLite programom in kaj s tem dosežeš k me full zanima. Glede odvisnosti lsassa.exe z drugimi srvici pa nisme se ničesar slišal!!! Se ma pa sam mel pandu in to prav to kot jo imaš ti (trial) pa nisem imel nikakršnih težav!!!

Lp Jerry

iration ::

Ma preberi si vse tukaj: http://www.msfn.org/nuhi/.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

mrbungle ::

Sem imel podobne probleme, ko sem inštaliral Pando 2005. Nek proces (mislim da je bil lsass.exe) mi je zasedel 99% CPU, tako da je vse ful počas delalo. Mislil sem, da gre za virus, pa sem prečekiral s pando, a ni nič našlo. Nato sem jo deinštaliral in naložil verzijo panda platinum 7 in problemi so čudežno izginili. Po vsem tem sklepam, da je v tem problemu nekaj narobe s pando internet security 2005...

OtonVM ::

torej; z nLite lahko integriraš (slipstrimaš) sp v win (kar je predvsem za sp2 dooosti boljša rešitev kot naknadni install, izizkušenj vem), odstraniš iz win vse tisto, kar ti nerabi (od tem, zvokov do driverjev in posameznih komponent), tako da si zmanjšaš inštalacijo win iz 600Mb (z sp2) na okoli 250Mb, pol integriraš svoje driverje, dodatne popravke, nardiš unantended install in še spremeniš ogromno nastavitev... vgl, splača se malo pogledat...
glede pande nevem več... prvo bom probal z drugimi winxp, pol bom pa počakal naslednjo verzijo pande, kaj čmo... :))
trenutno sem na nod32 in zonealarm, ma to ni to... :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z odpiranjem strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
102479 (2301) SkIDiver
»

Optimizacija Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
72922 (2661) jan01
»

Pomoč! Urgentno - sistem okužen, sesuva se na 10 - 20 min BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
82107 (1829) ___
»

PC se ob startu ne odziva 10 min ?Disk melje?Virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202268 (1874) Racunalnik
»

Proxy trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
142435 (2154) jan01

Več podobnih tem