» »

Dobitniki na lotu

Dobitniki na lotu

«
1
2 3
...
5

Bye ::

Ali osebno poznate koga, ki je na lotu dobil sedmico?
  • spremenilo: Bye ()

miraldi ::

Moj stric.

Zadel sedmico še v bivši jugi torej v takratnih dinarjih.

Nevem koliko bi bilo danes v EURih, vglavnem dosti za orng lepo novo hišo, vikend in avto..

Kot mnogi drugi, mlad pa neumen 21letnik vse zapil, kup prijateljev, kešpi*k..ustavril ni ničesar.
V roku 2let šlo vse v NULO..

Nato strezitev, zaposlitev kot navaden delavec, žena, najemniško stanovanje, dva otroka, penzija. 3leta kasneje umru za rakom jeter.. RIP :(
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

flyby ::

Dvakrat zadel sedmico, zdaj je socialni problem - osebno ga sicer ne poznam, ampak wtf...

sparovcek2 ::

easy come easy go

poweroff ::

Znan pojav. Kolikor sem bral, so v ZDA in Franciji delali raziskave o tem in večina oseb, ki je dobila visoke zneske na loteriji, so na koncu končali v še hujši revščini.
sudo poweroff

neverlucky ::

flyby je izjavil:

Dvakrat zadel sedmico, zdaj je socialni problem - osebno ga sicer ne poznam, ampak wtf...


S kaksno pravico ima karkoli za zahtevat?

dexterboy ::

Če hočeš zadeti, moraš najprej igrati...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

pero50 ::

mislim da je več kot statistično 90% ljudi takih. Zadanejo, 2 leti živijo na veliki nogi, potem pa nazaj v tovarno na minimalca. V tem času pa vse kar so naredili je bilo to, da so se znebili keša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pero50 ()

Unknown_001 ::

poweroff je izjavil:

Znan pojav. Kolikor sem bral, so v ZDA in Franciji delali raziskave o tem in večina oseb, ki je dobila visoke zneske na loteriji, so na koncu končali v še hujši revščini.


Kar dokazuje tezo:

Če danes enakomerno razdelimo ves denar med vse ljudi... v roku dveh let imamo spet socialne razlike.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

Nič čudnega. Loto (&co) igrajo ekonomsko neizobraženi ljudje iz nižjega razreda.

Tudi če dobi denar, ne ve kaj bi z njim oziroma ga zapravi za oslarije.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Unknown_001 ::

Furbo je izjavil:

Nič čudnega. Loto (&co) igrajo ekonomsko neizobraženi ljudje iz nižjega razreda.

Tudi če dobi denar, ne ve kaj bi z njim oziroma ga zapravi za oslarije.


Točno.

Oz. tega denarja nikoli ne bi cenil, kot če bi garal zanj. Problem je, ker ti ljudje tako hitro dvignejo standard in osebne stroške, da se na koncu še zapufajo, ko zmanjka v blagajni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:



Točno.

Oz. tega denarja nikoli ne bi cenil, kot če bi garal zanj. Problem je, ker ti ljudje tako hitro dvignejo standard in osebne stroške, da se na koncu še zapufajo, ko zmanjka v blagajni.



Ljudje , ki pridejo do velike vsote denarja na lahek način ga ne cenijo in potem kupijo recimo Teslo.

kuall ::

Ravno loto dobitniki so lep dokaz, zakaj socializem tolikokrat propade. Če daš denar v roke zgub (torej tistim, ki si ga niso bili sposobni sami zaslužit) se bo zagonil za bedarije.
Če pa ga pustiš tistim, ki so si ga zaslužili potem se plemeniti in ga je čedalje več. To je vsa umetnost.

c3p0 ::

Za loto poznam le 6+1, že bogata ženska dobila še nekaj žepnine več.

Poznam še eno 3x3 dobitnico, za dobitek si je kupila stanovanje. Verjamem pa, da je še kateri tak, a dobro skriva, enega močno sumim :D.

bvt ::

Jaz poznam celo 2 dobitnika sedmice. Resno. Oba sta zadela pred vec kot 20 leti. Eden je zagonil za bedarije. Drug pa je se kar pametno porabil. Ampak ce bi ju videl v zivo nikoli ne bi pomislil, da sta zadela sedmico. En zgleda kot klosar. Ta drug pa kot povprecen druzinski clovek. Druzinski clovek si je dobitek moral deliti, saj sta bila izzrebana dva dobitnika sedmice naenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

Markus386 ::

> To se trenutno igrate v kapitalizmu. Kako deluje, lahko vidimo.

Meni gre fajn, pa sem kapitalist, ti si tisti, ki se pritožuje, in ki bi delil tuj denar.

> V socializmu velja drugačno pravilo: "Redistribution will continue until heat death of the universe."

Saj nas bo pred tem sonce "požrlo". Bodo pa ziher prej news headlinei "komunizem zrihtal zastonj ogrevanje!".

jype ::

Markus386 je izjavil:

Meni gre fajn
Dokler socializem skrbi, da drugi ljudje nimajo razloga, da bi te obrali do kosti, se imaš fajn, jasno.

Markus386 je izjavil:

ti si tisti, ki se pritožuje, in ki bi delil tuj denar.
Ne, jaz sem tisti, ki ne kriči, da so davki tatvina, ker se zavedam, da je to, da se imamo fino, posledica socializma, to, da se ruski milijonarji z družinami selijo v Slovenijo pa posledica kapitalizma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Netrunner ::

Jaz sem zadel sedmico na obroke 7x po 1 :(
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

TheRocky ::

Ni potrebno, da se denar porazdeli enakomerno, ampak bolj pravično. Ni problem v tem, da imajo eni jahte. Problem je v tem, da imajo prevelike jahte, medtem ko njihovi sužnji še za plavutke nimajo.

Machete ::

Velikost jahte ni problem. Problem so (nedostopne) plavutke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Avenger ::

Unknown_001 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Znan pojav. Kolikor sem bral, so v ZDA in Franciji delali raziskave o tem in večina oseb, ki je dobila visoke zneske na loteriji, so na koncu končali v še hujši revščini.


Kar dokazuje tezo:

Če danes enakomerno razdelimo ves denar med vse ljudi... v roku dveh let imamo spet socialne razlike.


Bingo! :)) Mislim, da je razlaga relativno preprosta - ljudje imajo neke tendence porabe denarja, recimo če je budžet 100€, bo pač porabil 100€ in ne do 100€, kar bi bilo tudi 10€, če dobi plače 700€, za položnice in stroške življenja porabi 400€ je budžet 300€. S 300€ si lahko privošči veliko stvari, ki stanejo 25€... na mesec, mogoče avto, ki stane 200€ na mesec. Zakaj mislite, da so začeli trgovci kreditirat folk in preračunavat na znesek na mesec? Ker se sliši ful manj in ja, telefona za 600€ si ne morš privoščit, za 25€ pa lahko... res da morš to vsak mesec plačat, ampak sej lahko, ne? In potem se takemu, ki je navajen stisnit ven vsak evro, ki ga ima, odpre zakladnica... najprej ne ve kaj bi, ker je preveč. Potem kupi nekaj impulzivno, potem še nekaj, potem daje malo naokoli, ker on pa že ni škrt, pozabi na stroške, pozabi da se kupček hitro manjša in ne vidi da bo ob takem tempu v par letih na nuli, tudi potem v zadnjih mesecih, ko ima na računu recimo samo še 10k€, je to bistveno več od 700€ kolikor je imel prej maksimum na računu. In še vedno ne vidi. Ma kdo boljšo razlago?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

Avenger je izjavil:

Ma kdo boljšo razlago?
Saj ravno zato socializem deluje: Bogataši pač stiskajo denar v štumf, reveži ga pa takoj porabijo. Denar v štumfu ne koristi nikomur, porabljen denar je pa koristen za družbo, ker ustvarja nova delovna mesta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pizdarija1 ()

fikus_ ::

Pri teh novopečenih milijonarjih je problem, ker ne znajo z denarjem, jih preveč potegne v potrošnjo, ne naredijo si načrta, . . .

gruntfürmich ::

Unknown_001 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Znan pojav. Kolikor sem bral, so v ZDA in Franciji delali raziskave o tem in večina oseb, ki je dobila visoke zneske na loteriji, so na koncu končali v še hujši revščini.


Kar dokazuje tezo:

Če danes enakomerno razdelimo ves denar med vse ljudi... v roku dveh let imamo spet socialne razlike.

vsem pametnim jasno kot beli dan, samo ljubiteljem socializma ne, ker bi radi sami uživali na žuljih drugega.
zato tudi nobene prerazporeditve ne delujejo. kar deluje je samo pozitivna selekcija s polno odgovornostjo za svoja dejanja.
ujčkanje revežev, kateri imajo skupne točke lenobo in neumnost, je najslabša možna oblika družbene ureditve, in se je vedno končala z bankrotom in razpadom družbe.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

miraldi je izjavil:


Nato strezitev, zaposlitev kot navaden delavec, žena, najemniško stanovanje, dva otroka, penzija. 3leta kasneje umru za rakom jeter.. RIP :(


Torej je pametno porabil denar. Užival je, dokler je šlo.

Lahko bi bil "pameten" in začel graditi novo hišo ter vložil v delnice, pa bi isto umrl za rakom, ravno, ko bi fasado dokončali.

vsem pametnim jasno kot beli dan, samo ljubiteljem socializma ne, ker bi radi sami uživali na žuljih drugega.


Jaz sem mislil, da je to bistvo kapitalizma? Uživanje na žuljih drugih.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Ali obstaja razlika med kapitalizmom in socializmom?

Načelno da, v kapitalizmu človek izkorišča človeka. V socializmu je obratno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

njyngs ::

Mislim da se malo preveč posplošuje. So ljudje, ki so zadeli velike dobitke in z njimi delajo premišljeno. Ampak izpostavljajo se v novicah samo tisti dobitniki z nizkim IQ, ki so vse zapili in zapravili za bedarije.

Smurf ::

Ena misel. Ali so taki ljudje, ki gledajo samo na trenutni gratification (=hitro zagonijo denar), sploh lahko izvolijo take politike, ki ne obljubljajo neke instant bomboncke, ki pa so na dolgi rok slabi.

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

Ena misel. Ali so taki ljudje, ki gledajo samo na trenutni gratification (=hitro zagonijo denar), sploh lahko izvolijo take politike, ki ne obljubljajo neke instant bomboncke, ki pa so na dolgi rok slabi.

mislim da propadle države ala grčija (pa tudi slovenija) to ne potrjujejo. v grčiji ne bi bil nikoli izvoljen predsednik ki bi jim obljubljal trdo delo in nižje plače ter nič kreditov, imho, čeprav bi bila to edina prava pot. v sloveniji se je po mojem zgodilo podobno leta nazaj ko je jankovič prišel na oblast, ko je sladkal kako smo pridni in delovni, janša pa je skos ponavljal kako je situacija slaba in da so potrebne spremembe.
(neumna) večina pač odloča o usodi celotne družbe v trenutnih demokratičnih sistemih, načeloma.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smurf ::

Mislis reci potrjuje mojo misel?

To mi da idejo, da bi mogoce bilo smiselno uvesti neke vrste financni predmet v osnovne sole. Kjer se naucis o prihodkih in odhodkih in optimiziranjem na obeh straneh.

looser ::

Neoliberalizma se ne bomo učili v osnovnih šolah...
SVIZ in Mladina

KAVINSKY ::

njyngs je izjavil:

Ampak izpostavljajo se v novicah samo tisti dobitniki z nizkim IQ, ki so vse zapili in zapravili za bedarije.


No, 70% jih bankrotira v roku 5 let (USA Powerball dobitniki). V naslednjih par letih pa gotovo še kakšen, tako da materiala je ogromno. Na Poop tv so meli neke intervjuje "kje so danes" o dobitnikih našega lota. Podobna zgodba, večina jih je na kantu ali pozitivni ničli.

Osebno poznam dva dobitnika. En je na božičnem 3x3 zadel Alfo Romeo 33. Takoj prodal in denar dal v hišo katero je ravno gradil. Ena gospa, pa je loto dobitek vložila v družinsko firmo - so ravno takrat gradili halo za svojo avto prevozniško firmo.

PunkDude ::

Poznam. Hiša, avto. Pridno dela, ima družino in lepo živi.

Jure14 ::

A res pri Loteriji Slovenije nudijo svetovanje dobitnikom Jackpota?
Oz. izobraževanje, kako ravnati z denarjem?

Machete ::

Da. Jaz sem se samo zahvalil, nisem koristil tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Konlov ::

Jaz bi prenehal na šiht hodit in denar porazdelil tako, da bi mesečno dobil 1500EUR. Verjetno mi potomci nebi bili preveč hvaležni za to....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

stara mama ::

jype je izjavil:

Avenger je izjavil:

Ma kdo boljšo razlago?
Saj ravno zato socializem deluje: Bogataši pač stiskajo denar v štumf, reveži ga pa takoj porabijo. Denar v štumfu ne koristi nikomur, porabljen denar je pa koristen za družbo, ker ustvarja nova delovna mesta.

In kako bi ti majster v tvojem komunizmu potem motiviral ljudi, da delajo dobro in kvalitetno (vsak po svojih najboljših zmožnostih)?

harmony ::

Pustil bi job. Kupil bi stanovanje, najrajse kaksne v rasulu, jih obnovil in oddajal v najem. Vzel bi si dober avtodom in dobro DSLR kamero. Slikat ze znam dobro, sel bi se na kaksen tecaj, da izpopolnim znanje. Potem pa bi samo potoval in slikal.

looser ::

Če jaz dobim jackpot, hmm, odplačam manjši del kredita ;)

zobnik ::

Ne igram a če bi in bi zadel, se 100% nebi noben ukvarjal s tem kako denar razporedit skozi celo življenje. Vse bi šlo v nekaj letih.

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

Mislis reci potrjuje mojo misel?
razumel sem kot da postavljaš trditev da če neumni ljudje (...ki gledajo samo na trenutni gratification (=hitro zagonijo denar)...) lahko izvolijo (...sploh lahko izvolijo...) pametne politike (...take politike, ki ne obljubljajo neke instant bomboncke...)...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

zobnik je izjavil:

Ne igram a če bi in bi zadel, se 100% nebi noben ukvarjal s tem kako denar razporedit skozi celo življenje. Vse bi šlo v nekaj letih.


Lol, vsaj en ki dejansko prizna :D

Jaz bi investiral v appe :P

krucymucy ::

Konlov je izjavil:

Jaz bi prenehal na šiht hodit in denar porazdelil tako, da bi mesečno dobil 1500EUR. Verjetno mi potomci nebi bili preveč hvaležni za to....

Odlicno. Sedaj samo se povej nacin kako bi prisel do tega.

Unknown_001 ::

Jst bi zemljo začel kupovat, si zrihtal eno konkretno opremljeno manjšo hišo, zrihtal še dve hali eno za skladišč drugo za delavnco in to je to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

starfotr ::

Unknown_001 ::

starfotr je izjavil:

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...


To je v bistvu ok.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GreenT ::

Unknown_001 je izjavil:

Jst bi zemljo začel kupovat, si zrihtal eno konkretno opremljeno manjšo hišo, zrihtal še dve hali eno za skladišč drugo za delavnco in to je to.


Tastar to lahko nardiš tut s 1500e plače na mesec. Za to ni treba nobene sedmice. Sicer sta pa dnar in gonja za njim pomoje totalno precenjena. Ponavad so blesavi nanj samo tisti, ki so gor rasl v totalni revščini al pa kšne take fore. Če žviš normlan živlenje, maš normalno izobrazbo, si normalno gor rastu v normalni familiji ti ne manjka čisto nič v lajfu. Pomoje folk, ki iz lufta dobi par 100k in pusti službe psihično propade, ker kr na enkat ne dela nič več koristnga. Počutjo se nekoristnega in ničvrednega. Kolege majo pa zarad dnarja in ne zarad tega, ker bi jih kdo iskreno imel rad.

Unknown_001 ::

GreenT je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Jst bi zemljo začel kupovat, si zrihtal eno konkretno opremljeno manjšo hišo, zrihtal še dve hali eno za skladišč drugo za delavnco in to je to.


Tastar to lahko nardiš tut s 1500e plače na mesec. Za to ni treba nobene sedmice. Sicer sta pa dnar in gonja za njim pomoje totalno precenjena. Ponavad so blesavi nanj samo tisti, ki so gor rasl v totalni revščini al pa kšne take fore. Če žviš normlan živlenje, maš normalno izobrazbo, si normalno gor rastu v normalni familiji ti ne manjka čisto nič v lajfu. Pomoje folk, ki iz lufta dobi par 100k in pusti službe psihično propade, ker kr na enkat ne dela nič več koristnga. Počutjo se nekoristnega in ničvrednega. Kolege majo pa zarad dnarja in ne zarad tega, ker bi jih kdo iskreno imel rad.


Zase res lahko rečem, da imam polno rit vsega, pa nismo uber bogati. Ne živimo pa slabo.

Pa mi znamke ne pomenijonpol toliko kot ljudem iz soc. dna. Tisto vse sanja mercedese, BMW itd... meanwhile aam pri sebi mislm "ja, ok, je fajn ampak... za koga?" "Zakaj ne bi kupil polno opremljenega Hyundaia ali VW, Škodo?"

Ni mi problem.it v Lidl ali Hofer... meanwhile na drugih forumih govorijo kako se počutijo ponižane ker kupujejo v Lidlu.

Mislim uber prestiž kupiš ko imaš vse in res ne veš kam z denarjem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

LeQuack ::

Kaj pa če so vsi te ki pravijo, da poznajo nekoga ki je zadel, dejansko sponzorirani od Loterije? Jaz nič ne verjamem, da zdaj kar vsak drugi pozna nekoga ki je zadel sedmico.

Sicer pa večina teh ljudi, ki zadane in so potem kao reveži po nekaj letih, bullshit. Če kupujejo stvari, imajo torej še vedno tiste stvari, če nabavijo za milijon evrov stvar imajo pač milijon evrov vezanih v stvareh, to je še vedno milijon evrov stvari več kot jih ima nekdo, ki ni zadel. "Oh ne nabavil sem luksuzno hiši in jahto, zdaj pa nimam več denarja. Socialni problem sem"
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

pegasus ::

Unknown_001 je izjavil:

meanwhile na drugih forumih govorijo kako se počutijo ponižane ker kupujejo v Lidlu.
Ha? To resno? Si niti ne znam predstavljati ...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575201 (19155) cen1
»

Zadel 200 mil (hipotetično!) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25940990 (8827) D3m0r4l1z3d
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152108 (57511) krneki0001
»

Če bi zadeli na lotu...

Oddelek: Loža
347936 (6656) innerspace
»

Loto zadetek -deliti / ne deliti

Oddelek: Loža
475454 (3752) Good Guy

Več podobnih tem