» »

Pomivalni stroj Gorenje - dva piska

Pomivalni stroj Gorenje - dva piska

Malcolm_Y ::

okej, v navodilih in a Googlu nič. Med pranjem je pomivalni stroj ustavil in od takrat vsake toliko dvakrat zapiska. Odprl sem ga in v filtru je bil nek plastični delec, ki je padel z ene reči, ki sem jo pomival. sicer je videti vse prazno. Ko zdaj izberem program in zaprem vrata, stroj dvakrat zapiska in nič ne naredi.

Ima kdo kaj pojma, kaj bi bilo? Sem izklopil napajanje za par sekund, in vso vodo izčrpal, v filtru ni videti, da bi še kaj bilo. Se ga lahko nekako resetira, morda je to potrebno po odpravi napake? V navodilih sicer ne najdem postopka za reset.

Hvala vnaprej.

techuser ::

Jaz sem zamenjal nov pralni stroj od Gorenja z Boschevim. Dvakrat so ga popravljali preden so ugotovili za napako. Ppi sušilnem stroju so tudi prišli zamenjat vrata od filtra, ki se niso dala zapret. Ampak tistega sem pustil, ker je vsaj normalno delal. Me nič ne čudi, da imajo tudi pri drugih stvareh same napake. Res pa imajo lep design in 5 let garancije, kar pa ti nič ne koristi pri taki robi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

starfotr ::

Koliko je stroj star? Lahko se ti je v satju ob strani kaj zamašilo. To lahko preveriš in izveš smo tako, da stroj odpreš od strani in pogledaš, kako se voda pretaka.

pviran3 ::

Brez imena modela težko pomagamo

šernk ::

dve tipki bi morali biti za držati da resetiraš program in ga spraviš na konec. Mislim da potem samo izprazni vso vodo ven in v roku cca 5min konča.

poglej v navodila za reset.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Malcolm_Y ::

Model je GV61215. @šernk - v navodilih ničesar ne najdem.

korenje3 ::

Pri meni sušilni stroj piska na vsake toliko časa, ko konča program. Ful moteče in bi tudi rad ugasnil to funkcijo.

Verjetno je treba gumb zavrteti na off in potem izbrati nov program za nadaljevanje?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

šernk ::

@OP: sem preletel navodila ja, imaš kaj dodatno narisano pri tipkah?

jst mislim da v navodilih tudi nisem imel reseta, pa imam dve črtici narisani na samem stroju za reset.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Malcolm_Y ::

Ko ga prižgem, v bistvu sveti lučka za nivo soli. Ampak soli ne uporabljamo, vedno samo tablete, pa nisem prepričan, ali to vedno sveti, ali je zdaj začelo. Lahko bi napolnil posodo za sol, morda bi pomagalo, ampak če stroj potem ne bi delal, bi sol ostala v posodi, kar pa v navodilih odsvetujejo.

msjr ::

Če ne uporabljaš soli, potem moraš nastaviti sol na H1 t.j. da ne zahteva soli. Poglej v navodilih pod nastavitve porabe soli.

BladE_ ::

Zakaj pa soli ne uporabljaš? Brez soli je slabše oprano, vsaj pri nama je bilo tako. Sicer pa, če imaš pomivalca ga več ali manj na vsaj dva dni vklopiš in sol "ne bo ostala".
Akcija - Reakcija

Malcolm_Y ::

OK, sicer ne uporabljam soli, ampak ni bilo nobenih težav recimo 2 leti, kolikor je star stroj. Morda je lučka za sol zgolj naključje, ali pa sveti ves čas in ne igra vloge, ker uporabljamo tablete.

Torej, še vedno me muči samo ena stvar, kaj pomenita dva piska ob zagonu ciklusa pomivalnega stroja Gorenje. Neverjetno je, da tega v navodilih ne opišejo.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Model je GV61215. @šernk - v navodilih ničesar ne najdem.


https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

korenje3 ::

Fajn butni z vrati, ko zapiraš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Malcolm_Y ::

korenje3 je izjavil:

Fajn butni z vrati, ko zapiraš.
!!!!! Verjeli ali ne, je pomagalo.

Sicer bom servis vseeno naročil, da mi gumo popravijo, ampak vsaj za čez novo leto ne bo treba na roke. Hvala!!!

googleg1 ::

Malcolm_Y je izjavil:

OK, sicer ne uporabljam soli, ampak ni bilo nobenih težav recimo 2 leti, kolikor je star stroj. Morda je lučka za sol zgolj naključje, ali pa sveti ves čas in ne igra vloge, ker uporabljamo tablete.

Torej, še vedno me muči samo ena stvar, kaj pomenita dva piska ob zagonu ciklusa pomivalnega stroja Gorenje. Neverjetno je, da tega v navodilih ne opišejo.
Meni v navodilih pise, da tudi ce uporabljam teblete, moram se vseeno sol dodati. Imam pa nastavljen minimalni odjem soli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pokvarjen pomivalni stroj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
63192 (2647) Tashaa
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Loža
233602 (3051) Blazz
»

Pomivalni stroj Bosch SMS 2022

Oddelek: Loža
72993 (2866) ta_ki_tke
»

Pomivalni stroji

Oddelek: Loža
223716 (3190) Balandeque
»

gorenje pomivalni stroji

Oddelek: Kaj kupiti
134605 (4355) nodes

Več podobnih tem