» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
24 / 34
»»

soulgreg ::

Imam občutek da na teh neo boxih laufa android, mogoče kdo ve? Je komu že uspelo kaj sideloadat?

dunda ::

Res je Android gor.
https://www.kacnje.eu

guzmiricka ::

Imam Tp-link Archer AX73 in siolov modem. Internet povezavo vzpostavlja Archer, silo modem je v bridge načinu.
Trenutno imam Neo box priklopljen v switch, v ta isti switch pa še ne utp iz Archerja in en iz siol modema.
Archerju dodeljuje ipje in internet raznim napravam LAN in WIFI (5g in 2,4g).

Pri taki vezavi mi NEO sicer ves čas deluje (slika in ogled za nazaj), vendar se mi na ostalih napravah dogajajo na cca. vsako uro motnje, kot da bi se promet "zabil", vendar se potem tudi sam popravi po parih minutah.
Načeloma naprave ne padejo iz omrežja (redko tudi), mi pa ne odprejo internetnih strani nekaj časa potem pa čez par minut ponovno delujejo. Če iz switcha izklopim utp, ki gre v siolov modem vse deluje normalno in naprave ne izgubljajo interneta, edino NEO mi potem ne dela.

Ali kdo ve kaj mi povzroča težave ? Bi morali kako drugače zvezati, nastaviti...

Hvala za pomoč !

Vuli ::

lahko priklopiš Archerja direkt v modem, po možnosti samo na Data port.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

guzmiricka ::

Vuli je izjavil:

lahko priklopiš Archerja direkt v modem, po možnosti samo na Data port.


Archer je povezan tudi direktno z modemom in sicer z WAN (port5) na modemu in WAN port na Archerju, Je pa res, da je na modemu WAN port5 trunk. Bi bil to problem ?

Han ::

TELEkom oglašuje popust ENOTNA CENA pri mesečni naročnini v višini 10 eur (NET), 28 eur (NEO B, C). Kako dolgo traja ta popust od sklenitve naročniškega razmerja? Je zadaj vezava za 2 leti? Kje najdem drobni tisk?

Furbo ::

Zdaj bo kup ponudb, ker boš lahko menjal operaterje in pakete brez stroškov prekinitve in prestopa, nek nov zakon.
Ne se ujeti na prvo ponudbo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Han ::

Našel drobni tisk, po pričakovanju so kar prefrigani in občutno manj ugodni od konkurence...

ENOTNA CENA velja ob vezavi za 24 mesecev: za nove naročnike z izbranimi mobilnimi paketi prvih 12 mesecev, za nove naročnike brez mobilnih paketov prvih 6 mesecev, za obstoječe naročnike z izbranimi mobilnimi paketi pa prve 3 mesece. Po pretečenem akcijskem obdobju se začne zaračunavati redna mesečna naročnina paketa.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Constantine ::

Furbo je izjavil:

Zdaj bo kup ponudb, ker boš lahko menjal operaterje in pakete brez stroškov prekinitve in prestopa, nek nov zakon.
Ne se ujeti na prvo ponudbo.


Lahko kaj več detajlov o tem?

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

guzmiricka ::

guzmiricka je izjavil:

Imam Tp-link Archer AX73 in siolov modem. Internet povezavo vzpostavlja Archer, silo modem je v bridge načinu.
Trenutno imam Neo box priklopljen v switch, v ta isti switch pa še ne utp iz Archerja in en iz siol modema.
Archerju dodeljuje ipje in internet raznim napravam LAN in WIFI (5g in 2,4g).

Pri taki vezavi mi NEO sicer ves čas deluje (slika in ogled za nazaj), vendar se mi na ostalih napravah dogajajo na cca. vsako uro motnje, kot da bi se promet "zabil", vendar se potem tudi sam popravi po parih minutah.
Načeloma naprave ne padejo iz omrežja (redko tudi), mi pa ne odprejo internetnih strani nekaj časa potem pa čez par minut ponovno delujejo. Če iz switcha izklopim utp, ki gre v siolov modem vse deluje normalno in naprave ne izgubljajo interneta, edino NEO mi potem ne dela.

Ali kdo ve kaj mi povzroča težave ? Bi morali kako drugače zvezati, nastaviti...

Hvala za pomoč !


Sedaj že nekaj dni opazujem zadevo. NEO dela normalno, WIFI naprave delajo normalno. Se pa dogaja na vsake cca. 2 dni, da ko prižgem TV (Neo) izgubita povezavo z ruterjem 2 stacionarna računalnika. Oba sta povezana z UTP kablom, eden direktno v ruter, drugi preko switcha v ruter. Ko pri prvem povlečem UTP ven in ga vrnem nazaj, računalnik zopet dobi povezavo. Pri drugem pa izklopim in nazaj vklopim switch in prav tako dobi povezavo.
Tako, dela vse kak dan ali dva in potem je zadevo potrebno ponoviti.

Ima kdo mogoče kakšno idejo kako zadevo rešiti ?

Mikrohard ::

Daj malo bolj opiši, kateri porti modema in routerja so povezani na switch. Sumim, da imaš v mreži dva DHCP serverja (modem in router).

guzmiricka ::

Mikrohard je izjavil:

Daj malo bolj opiši, kateri porti modema in routerja so povezani na switch. Sumim, da imaš v mreži dva DHCP serverja (modem in router).


Povezava gre takole:
Siol modem - na njemu ugasnjena povezava v internet, se pravi je v “bridge” modu. Router povezuje prek PPPoe internet in dodeljuje IPje wifi napravam.
Siol modem:
port 1 (data) povezan z ruterjem WAN
port 4 (trunk) povezan z switchom
Switch:
port 1 povezava z modemom (trunk)
port 2 povezava z Neom
port 3 povezava z ruterjem
Ruter:
WAN povezava z modemom port 1(data)
port 1 povezava z switchem (skozi njega do Neo)
port 2 povezava s stacionarnim računalnikom
port 3 povezava z drugim switchom iz njega naprej povezana Nvidia, Raspberry
port 4 povezava s tretjim switchom v katerem je naprej drugi stacionarni računalnik in hub za smart home

Pri taki povezavi, ko prižgem TV oba stacionarna računalnika in HUB za smart home izgubijo povezavo z ruterjem (vse WIFI naprave pa delujejo).

Danes stestirano, če izklopim iz switcha, ki povezuje NEO+modem+ruter, UTP povezavo ruter-switch - stacionarni računalniki takoj dobijo povezavo nazaj.

Daniel ::

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.

guzmiricka ::

Daniel je izjavil:

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.


Lahko svetuješ kako nastaviti na ruterju TP link Archer AX73 port na VLAN 3999.
V nastavitvah za VLAN imam te možnosti:
 Archer ax73

Archer ax73

Daniel ::

guzmiricka je izjavil:

Daniel je izjavil:

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.


Lahko svetuješ kako nastaviti na ruterju TP link Archer AX73 port na VLAN 3999.
V nastavitvah za VLAN imam te možnosti:
 Archer ax73

Archer ax73



Ne, žal imam prakso samo z Mikrotiki. Morda se javi kdo drug, ki pozna ta vmesnik.

Mikrohard ::

Modem ti na trunk portu še vedno dodeljuje lokalne IP-je (čeprav imaš PPPoE na modemu izklopljen). Prav tako ti router dodeljuje IP-je. S tem, ko si povezal LAN omrežje modema in LAN omrežje routerja na isti switch, si dobil v omrežje dva aktivna DHCP serverja. Ko dobi naprava IP od routerja, ti internet deluje, ko dobi IP od modema, ti pa ne deluje. Ne vem sicer, kakšen subnet ti dodeljuje modem in kakšen subnet router... ampak, če sta subneta ista, imaš mogoče celo IP konflikte v mreži.

guzmiricka ::

Mikrohard je izjavil:

Modem ti na trunk portu še vedno dodeljuje lokalne IP-je (čeprav imaš PPPoE na modemu izklopljen). Prav tako ti router dodeljuje IP-je. S tem, ko si povezal LAN omrežje modema in LAN omrežje routerja na isti switch, si dobil v omrežje dva aktivna DHCP serverja. Ko dobi naprava IP od routerja, ti internet deluje, ko dobi IP od modema, ti pa ne deluje. Ne vem sicer, kakšen subnet ti dodeljuje modem in kakšen subnet router... ampak, če sta subneta ista, imaš mogoče celo IP konflikte v mreži.


Kako pa nastaviti da modem potem na trunk portu ne dodeljuje lokalne IPje, ampak da jih samo ruter ?

guzmiricka ::

Daniel je izjavil:

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.


Se pravi ruter-modem en utp iz trunk v wan na ruterju.
V ruterju imam v nastavitvah moznosti:
enable IPTV
IPTV VLAN ID tukaj dam 3999
INTERNET VLAN ID to pustim ugasnjeno
VOIP VLAN ID tukaj imam 3998
MULTICAST VLAN ID tukaj ne vem kaj naj dam

IGMP PROXY enable
IGMP SNOOPING enable
IGMP VERSION 2 ali 3 ?

Potem imam še nastavitve za LAN od 1 do 4. Vse imam na internet , samo LAN4 izberem IPTV. NEO je povezan z LAN4.

Pri takih nastavitvah se mi NEO ne poveže - ne dobi IPja….

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Kolikor sem sam videl, to ne bo v redu, ker problem vseh teh routerjev je, da na portu LAN, ki ga določiš za IPTV dobiš VLAN3999 kot nastavljeno, ne dobiš pa vlan trunka, kar rabiš za NEO. Rešitev je edino kakšen alternativni OS, bodisi OpenWRT ali Lede, še niti mislim da DDWRT ni OK, ker ne zna delati VLAN ID s tako visokimi IDji, mislim da gre samo do 32.

Daniel ::

guzmiricka je izjavil:

Daniel je izjavil:

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.


Se pravi ruter-modem en utp iz trunk v wan na ruterju.
V ruterju imam v nastavitvah moznosti:
enable IPTV
IPTV VLAN ID tukaj dam 3999
INTERNET VLAN ID to pustim ugasnjeno
VOIP VLAN ID tukaj imam 3998
MULTICAST VLAN ID tukaj ne vem kaj naj dam

IGMP PROXY enable
IGMP SNOOPING enable
IGMP VERSION 2 ali 3 ?

Potem imam še nastavitve za LAN od 1 do 4. Vse imam na internet , samo LAN4 izberem IPTV. NEO je povezan z LAN4.

Pri takih nastavitvah se mi NEO ne poveže - ne dobi IPja….


Malo poskusi različne opcije variante. Lahko recimo poskusiš vpisati 3999 pod Multicast VLAN ID ali kaj podobnega. IGMP PROXYa ne rabiš za ta primer. Pa še vseeno je vprašanje, če bo zadeva delala, bolj verjetno ne kot ja.

Če bi rad imel tako priklopljeno je najboljša cenejša rešitev recimo Mikrotik HAP AC2 ali AX2, ko bo dobavljiv, malo dražja pa AX3 (ga še tudi ni). Na Mikrotiku dodaš VLAN na WAN in port kjer je BOX, nato ustvariš nov bridge s tema dvema portoma in je za osnovno delovanje to dovolj. AX73 potem na mikrotika priklopiš kot dostopno točko, če rabiš hiter WiFI, ker AC variante ne blestijo ravno v hitrosti Wifija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

guzmiricka ::

Daniel je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Daniel je izjavil:

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.


Se pravi ruter-modem en utp iz trunk v wan na ruterju.
V ruterju imam v nastavitvah moznosti:
enable IPTV
IPTV VLAN ID tukaj dam 3999
INTERNET VLAN ID to pustim ugasnjeno
VOIP VLAN ID tukaj imam 3998
MULTICAST VLAN ID tukaj ne vem kaj naj dam

IGMP PROXY enable
IGMP SNOOPING enable
IGMP VERSION 2 ali 3 ?

Potem imam še nastavitve za LAN od 1 do 4. Vse imam na internet , samo LAN4 izberem IPTV. NEO je povezan z LAN4.

Pri takih nastavitvah se mi NEO ne poveže - ne dobi IPja….


Malo poskusi različne opcije variante. Lahko recimo poskusiš vpisati 3999 pod Multicast VLAN ID ali kaj podobnega. IGMP PROXYa ne rabiš za ta primer. Pa še vseeno je vprašanje, če bo zadeva delala, bolj verjetno ne kot ja.

Če bi rad imel tako priklopljeno je najboljša cenejša rešitev recimo Mikrotik HAP AC2 ali AX2, ko bo dobavljiv, malo dražja pa AX3 (ga še tudi ni). Na Mikrotiku dodaš VLAN na WAN in port kjer je BOX, nato ustvariš nov bridge s tema dvema portoma in je za osnovno delovanje to dovolj. AX73 potem na mikrotika priklopiš kot dostopno točko, če rabiš hiter WiFI, ker AC variante ne blestijo ravno v hitrosti Wifija.


Če zapolnim polje Multicast VLAN ID z 3999, potem mi zahteva tudi IPTV VLAN ID - katero vrednost bi dal potem pa tukaj, iste ne smeta biti (ne pusti), prazna pa tudi ne.

guzmiricka ::

damirj79 je izjavil:

Kolikor sem sam videl, to ne bo v redu, ker problem vseh teh routerjev je, da na portu LAN, ki ga določiš za IPTV dobiš VLAN3999 kot nastavljeno, ne dobiš pa vlan trunka, kar rabiš za NEO. Rešitev je edino kakšen alternativni OS, bodisi OpenWRT ali Lede, še niti mislim da DDWRT ni OK, ker ne zna delati VLAN ID s tako visokimi IDji, mislim da gre samo do 32.


Kakšen switch med ruter in NEO lahko kaj pomaga rešit zadevo ?

Daniel ::

guzmiricka je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Kolikor sem sam videl, to ne bo v redu, ker problem vseh teh routerjev je, da na portu LAN, ki ga določiš za IPTV dobiš VLAN3999 kot nastavljeno, ne dobiš pa vlan trunka, kar rabiš za NEO. Rešitev je edino kakšen alternativni OS, bodisi OpenWRT ali Lede, še niti mislim da DDWRT ni OK, ker ne zna delati VLAN ID s tako visokimi IDji, mislim da gre samo do 32.


Kakšen switch med ruter in NEO lahko kaj pomaga rešit zadevo ?


Samo, če boš PPPoE prestavil na Innbox.

damirj79 ::

guzmiricka je izjavil:

Daniel je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Daniel je izjavil:

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.


Se pravi ruter-modem en utp iz trunk v wan na ruterju.
V ruterju imam v nastavitvah moznosti:
enable IPTV
IPTV VLAN ID tukaj dam 3999
INTERNET VLAN ID to pustim ugasnjeno
VOIP VLAN ID tukaj imam 3998
MULTICAST VLAN ID tukaj ne vem kaj naj dam

IGMP PROXY enable
IGMP SNOOPING enable
IGMP VERSION 2 ali 3 ?

Potem imam še nastavitve za LAN od 1 do 4. Vse imam na internet , samo LAN4 izberem IPTV. NEO je povezan z LAN4.

Pri takih nastavitvah se mi NEO ne poveže - ne dobi IPja….


Malo poskusi različne opcije variante. Lahko recimo poskusiš vpisati 3999 pod Multicast VLAN ID ali kaj podobnega. IGMP PROXYa ne rabiš za ta primer. Pa še vseeno je vprašanje, če bo zadeva delala, bolj verjetno ne kot ja.

Če bi rad imel tako priklopljeno je najboljša cenejša rešitev recimo Mikrotik HAP AC2 ali AX2, ko bo dobavljiv, malo dražja pa AX3 (ga še tudi ni). Na Mikrotiku dodaš VLAN na WAN in port kjer je BOX, nato ustvariš nov bridge s tema dvema portoma in je za osnovno delovanje to dovolj. AX73 potem na mikrotika priklopiš kot dostopno točko, če rabiš hiter WiFI, ker AC variante ne blestijo ravno v hitrosti Wifija.


Če zapolnim polje Multicast VLAN ID z 3999, potem mi zahteva tudi IPTV VLAN ID - katero vrednost bi dal potem pa tukaj, iste ne smeta biti (ne pusti), prazna pa tudi ne.


Butasto, ampak tako pač je. Tale IPTV ni namenjen točno temu, kakor so ponudniki izvedli streamanje IPTVja. Reši te samo alternativni FW, če je tvoj router podprt ali zamenjat za Mikrotika ali Cisco ali pfsense ali opnsense ali kaj podobnega temu. Zagotovo ti pa lahko potrdim, da od consumer routerjev deluje OK na Linksys EA8500 z Lede/OpenWRT, kjer se da nastaviti VLAN tudi na WAN portu in nato bridge na LAN porte (kolikor jih rabiš). Deluje BP, mogoče še celo boljše kot Innbox. Žal so pa vsi 100let za T-2 kar se tega tiče, ki je po mojem ubral boljšo (enostavnejšo) pot.

guzmiricka ::

damirj79 je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Daniel je izjavil:

guzmiricka je izjavil:

Daniel je izjavil:

Takšna povezava v današnjem času nikakor ni dobra, ker imaš dve povezavi iz modema na isti switch. Najbolje je uporabiti lasten router, ki pozna VLANe in lahko tam nastaviš vse potrebno, da deluje brez problema. Torej iz modema pelješ na Router samo trunk, potem pa naprej na portih kjer so boxi pošiljaš še VLAN3999, na ostale pa pač samo osnovo.


Se pravi ruter-modem en utp iz trunk v wan na ruterju.
V ruterju imam v nastavitvah moznosti:
enable IPTV
IPTV VLAN ID tukaj dam 3999
INTERNET VLAN ID to pustim ugasnjeno
VOIP VLAN ID tukaj imam 3998
MULTICAST VLAN ID tukaj ne vem kaj naj dam

IGMP PROXY enable
IGMP SNOOPING enable
IGMP VERSION 2 ali 3 ?

Potem imam še nastavitve za LAN od 1 do 4. Vse imam na internet , samo LAN4 izberem IPTV. NEO je povezan z LAN4.

Pri takih nastavitvah se mi NEO ne poveže - ne dobi IPja….


Malo poskusi različne opcije variante. Lahko recimo poskusiš vpisati 3999 pod Multicast VLAN ID ali kaj podobnega. IGMP PROXYa ne rabiš za ta primer. Pa še vseeno je vprašanje, če bo zadeva delala, bolj verjetno ne kot ja.

Če bi rad imel tako priklopljeno je najboljša cenejša rešitev recimo Mikrotik HAP AC2 ali AX2, ko bo dobavljiv, malo dražja pa AX3 (ga še tudi ni). Na Mikrotiku dodaš VLAN na WAN in port kjer je BOX, nato ustvariš nov bridge s tema dvema portoma in je za osnovno delovanje to dovolj. AX73 potem na mikrotika priklopiš kot dostopno točko, če rabiš hiter WiFI, ker AC variante ne blestijo ravno v hitrosti Wifija.


Če zapolnim polje Multicast VLAN ID z 3999, potem mi zahteva tudi IPTV VLAN ID - katero vrednost bi dal potem pa tukaj, iste ne smeta biti (ne pusti), prazna pa tudi ne.


Butasto, ampak tako pač je. Tale IPTV ni namenjen točno temu, kakor so ponudniki izvedli streamanje IPTVja. Reši te samo alternativni FW, če je tvoj router podprt ali zamenjat za Mikrotika ali Cisco ali pfsense ali opnsense ali kaj podobnega temu. Zagotovo ti pa lahko potrdim, da od consumer routerjev deluje OK na Linksys EA8500 z Lede/OpenWRT, kjer se da nastaviti VLAN tudi na WAN portu in nato bridge na LAN porte (kolikor jih rabiš). Deluje BP, mogoče še celo boljše kot Innbox. Žal so pa vsi 100let za T-2 kar se tega tiče, ki je po mojem ubral boljšo (enostavnejšo) pot.


Ja, bedno..Zaenkrat smo situacijo rešili, da je NEO sedaj priključen direktno na Telekomov modem in na modemu vključen DHCP, ki pa je zunaj tistega, ki ga dodeljuje router na vseh drugih napravah. NEO deluje, ogled za nazaj tudi, raznih Youtubeov in Plexa pa na NEU ne uporabljamo, ker imamo zato Nvidio Shield.
Upam, pa da pri taki povezavi in nastavitvah ne bo nekih drugih novih težav....

sirotka ::

Ti ne jamra, da je brez povezave in se posledično dolgo prižiga?

guzmiricka ::

sirotka je izjavil:

Ti ne jamra, da je brez povezave in se posledično dolgo prižiga?


Prižiga se normalno. Se mi je pa enkrat do sedaj pojavilo sporočilo "RCU ni povezan", pa smo predvidevali da je daljinec, ker uporabljamo Harmony remote. Sedaj pa čakam, če bo še kdaj..

bobiii16 ::

Jaz imam Fritzbox modem, repiter friz, 3 x neo box in v 2 letih nisem imel niti enega problema z povezavo tv ali interneta. Vi pa nameščate vse vrste modemov delilnikov in ni čudno da vam vse šteka. In okoli teh nastavitev cela znanost, ma dajte nooo saj smo 2022.

damirj79 ::

Jaz, pa marsikdo drug tudi, nisem želel biti omejen z Telekom modem/router opremo, ker je butasta. Omejitev namreč, pa oprema tudi.

Scorpy84 ::

bobiii16 je izjavil:

Jaz imam Fritzbox modem, repiter friz, 3 x neo box in v 2 letih nisem imel niti enega problema z povezavo tv ali interneta. Vi pa nameščate vse vrste modemov delilnikov in ni čudno da vam vse šteka. In okoli teh nastavitev cela znanost, ma dajte nooo saj smo 2022.


Jaz imam innbox, od telekoma pac, ta se sluzi se kot vpn za dva android box-a na morju, da lahko gledas neo lite, doma je se ausus router, ki tudi laufa svoj vpn, kjer tudi imam loceno omrezje, za svoj stuk in se switch, pa se kdaj uklopim dodatni huawei router, ko je treba zunaj pokrit teraso/vrt, pa vse dela, niti zasteka, pa po vsem tem imam imam, kar obremenjeno omrezje za innboxa. Po drugi strani res, da prek ausa ne obremenjujem svoj promet, ker ima svoje lokalno omrezje. Po drugi strani pa prek asusa in njegovega vpn ja dostopam do pc-ja in si pogledam filme, serije, ko sem kje na poti. Celo starsem, lahko dam na neo box film, ker se sama vcasih ne znajdeta pri iskanju, pa ne rabim biti doma. Edini minus je, da se kdaj ne preklaplja wifi, ampak sem na innboxu resil, da oddaja najnizjo mocjo in samo na 2,4, assus pa oddaja samo na 5ghz. Tako da mi veckrat hitro samodejno preklopi, ce grem dol. Se boljse,da nic ne placujem dodatno, pa vse dela. Ce si pravilno postavis in razbremenis promet, z drugim routerjem, vse laufa kot je treba. Sploh pa zadovoljen, ker mi asus na vpn spravi 50-60 mbps.

boogie ::

Pozdrav vsem…sicer sem prebiral odgovore, pa nisem našel rešitve za moj “problem” (mogoče spregledal). Imam Sony TV, z operacijskim sistemom android. Neo gledam preko nameščene aplikacije. Je možno uporabljati glasovno iskanje tudi v tem primeru? Namreč, ko iščem preko glasovnega ukaza mi vrže ven rezultate samo v youtube. Hvala za kakršenkoli nasvet…

Furbo ::

Ne verjamem, jaz bi vprašal telekom podporo, verjetno za tako 'napredne' funkcije hočejo vturiti svojo škatlo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sese12 ::

Ima kdo IP za Arena sport 1 Premium - Telekom TV?

Vegovc ::

Moj NEO box na vsakih par sekund (mogoče max. pol minute) "cukne" sliko. Nastavitve slike in ločljivosti ne spremenijo ničesar. Enako je na navadnih kanalih in tudi na voyo, HBO max itd. preko Neota, če pa gledam direktno preko aplikacij na TV pa mi ne cuka. Imam pa 4K TV. Mogoče kakšna ideja, kaj bi lahko bilo narobe? Na tehnični pomoči mi niso znali dati drugega odgovora kot "pri nas ne zaznavamo motenj v delovanju Neota".

Tody ::

Zamenjaj enoto. En čip se pregreva... Shit happens :)

Vegovc ::

Tody je izjavil:

Zamenjaj enoto. En čip se pregreva... Shit happens :)


Sem že poskusil z drugim Neotom pa je bilo isto :D

rs1975 ::

A na Neotu mogoče uporabljaš Wi-Fi?

Vegovc ::

rs1975 je izjavil:

A na Neotu mogoče uporabljaš Wi-Fi?


Ne, je direkt na kabel. Pa tudi hitrost ni slaba - zakupljena 350/100

Dionis ::

Vegovc je izjavil:

Moj NEO box na vsakih par sekund (mogoče max. pol minute) "cukne" sliko. Nastavitve slike in ločljivosti ne spremenijo ničesar. Enako je na navadnih kanalih in tudi na voyo, HBO max itd. preko Neota, če pa gledam direktno preko aplikacij na TV pa mi ne cuka. Imam pa 4K TV. Mogoče kakšna ideja, kaj bi lahko bilo narobe? Na tehnični pomoči mi niso znali dati drugega odgovora kot "pri nas ne zaznavamo motenj v delovanju Neota".


Ta napaka se je tudi pri nas pojavila prejšnji teden na eni telviziji (NEO komunikatorja sta stara cca 1 leto), ampak mi je zanimivo, da se je to dogajalo samo na enem, ki se ga gleda občasno. Na podpori so rekli, da bodo poslali tehnike za pregled, ker iz njihove strani ni bilo sicer nič videti. Ta teden se potem nismo slišali sicer, ker sem odsoten.
Sporočim, če se to še vedno dogaja, oz. če se bo še pojavljalo, kako bodo uredili.

Invictus ::

Zanič infratruktura in software.

Ko gledaš nekaj s časovnim zamikom, potem vedno, ko se začne redno nova oddaja, ustavi sliko in začne vrteti tisti krogec.

Pač glupa implementacija, ki je ni nihče stestiral.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vegovc ::

Je bilo zanimivo tudi to, da je bilo na prvotnem neotu nemogoče gledat 4K zadeve, štekalo za znoret. Potem so nam iz tehnične pomoči poslali "novejši model" neota in je bilo ok. Se je pa zdaj pojavila ta težava s cukanjem slike na vsakih 5-10 sekund, česar pa na "starejšem modelu" ni bilo xD

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

Zanič infratruktura in software.

Ko gledaš nekaj s časovnim zamikom, potem vedno, ko se začne redno nova oddaja, ustavi sliko in začne vrteti tisti krogec.

Pač glupa implementacija, ki je ni nihče stestiral.


Stestirali zagotovo so, če ne drugi, pa uporabniki... Implementacija je pa glupa do amena.

rs1975 ::

Vegovc je izjavil:

rs1975 je izjavil:

A na Neotu mogoče uporabljaš Wi-Fi?


Ne, je direkt na kabel. Pa tudi hitrost ni slaba - zakupljena 350/100

Neo vem, da je vključen na kabel... Neo ima opcijo vklopa Wi-Fi (kot Access point). Pri meni doma IPTV ne Neo dela brez zatikanj, opazil pa sem, če vključim Wi-Fi, da se potem slika občasno zatika.

Vegovc ::

rs1975 je izjavil:

Vegovc je izjavil:

rs1975 je izjavil:

A na Neotu mogoče uporabljaš Wi-Fi?


Ne, je direkt na kabel. Pa tudi hitrost ni slaba - zakupljena 350/100

Neo vem, da je vključen na kabel... Neo ima opcijo vklopa Wi-Fi (kot Access point). Pri meni doma IPTV ne Neo dela brez zatikanj, opazil pa sem, če vključim Wi-Fi, da se potem slika občasno zatika.


Aja, to si mislil. Ne, tudi tega nimam.

Vegovc ::

Mogoče še ena zadeva, ki sem jo opazil, pa me zanima, če je komu uspelo. Če želim predvajat filme iz ključka preko Neota, mi v VLC-ju štekajo, ali pa jih sploh ne predvaja (recimo 4K filmi). Je mogoče komu uspelo tudi to predvajat? Na Telekomu so mi odgovorili, da oni s predvajanjem nimajo težav, na VLC pa nimajo vpliva, ker je Android aplikacija od zunanjega ponudnika, ki je enaka na vseh napravah Android.

vezalke ::

Fantje in dekleta, rabim pomoč pri IPTV prek Telekoma. Že kakšnih 15 let gledam tv preko računalnika in MulticastTV. Do petka ni nikoli bilo težav, zdej pa več ne vem kaj naredit, da bo delovalo. V petek so mi prišli zamenjat modem, ker stari ni podpiral višjih hitrosti interneta. Na modemu sem nastavil en od portov na video, ostali so na trunk. En kabel iz prve mrežne kartice gre na port1 za internet, drugi kabel iz druge mrežne pa na port4, kjer je nastavljen video. Do sedaj je bilo vedno tako in je delovalo brez problema.

No, v tem primeru pa ne dela. Oz. kar je najbolj hecno je to, da recimo SLO2 deluje, ostali kanali pa ne. Občasno začne delovat recimo Eurosport2 in Kanal A, ampak nikoli več kot recimo trije. Playlista je enaka kot izpred parih dni in je bila prejšnji mesec ročno posodobljena. Razumem, da ne bi delovalo nič, ampak da deluje par kanalov ostali pa ne in še to je vsakič drugače, to mi pa ni jasno. Poskusil sem nastaviti port4 na Trunk mode, ampak v tem primeru pa sploh ne deluje - niti slo2. Tv komunikatorja nimam in ga nikoli nisem niti priklapljal, ker je IPTV deloval.

Sem klical na podporo, ampak seveda revica, ki se je javila, ni znala pomagati in prvič sliši, da se da televizijo gledati na ta način. Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo narobe oz. kako to poštimat?

lp

sese12 je izjavil:

Ima kdo IP za Arena sport 1 Premium - Telekom TV?


udp://@232.4.202.149:5003

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vezalke ()

KTr1sk ::

@Vezalke: ko sem še jaz uporabljal sem moral tole imeti brez kljukice in nastavljeno na 2


Že dolgo pa tukaj ni novih playlist in nič ne posodablja..vejrento zelo malo ljudi še to uporablja?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

vezalke ::

KTr1sk je izjavil:

@Vezalke: ko sem še jaz uporabljal sem moral tole imeti brez kljukice in nastavljeno na 2


Že dolgo pa tukaj ni novih playlist in nič ne posodablja..vejrento zelo malo ljudi še to uporablja?


Moj playlist je bil nedavno nazaj posodobljen ročno.

Ni spremembe. SLO2 dela, ostalo ne... :(

damirj79 ::

Vegovc je izjavil:

Mogoče še ena zadeva, ki sem jo opazil, pa me zanima, če je komu uspelo. Če želim predvajat filme iz ključka preko Neota, mi v VLC-ju štekajo, ali pa jih sploh ne predvaja (recimo 4K filmi). Je mogoče komu uspelo tudi to predvajat? Na Telekomu so mi odgovorili, da oni s predvajanjem nimajo težav, na VLC pa nimajo vpliva, ker je Android aplikacija od zunanjega ponudnika, ki je enaka na vseh napravah Android.


Poskusi kak drugi player namesto VLC. VLC na androidu je posebnež z nekaj težavami.
««
24 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16997 (632) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619824 (8180) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910318 (3705) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem