» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
8 / 34
»»

DamijanD ::

A se to splača? Mislim kaj pridobiš z novim boxom? (Razen tega, da daljinec nima cifr :|)

gendale2018 ::

4k x265 hdr (če imaš tak tv), na kanalih je bolj malo vsebin ki jih je vredno gledat v tem formatu, lahko pa predvajaš preko plexa/vlcja (če imaš srečo in ni eden od filov pri katerih štekata)

plex

vlc

plex in vlc sta še vedno relativno bugasta, ene reči delajo super, tudi 4k x265 hdr 12bit z visokim bitratom ti direct playa (plex) oziroma predvaja brez zatikanja (vlc), ene pa plex sesujejo ali pa pravijo da je crknila povezava s strežnikom oziroma prisilijo uporabo transcodanja, čeprav so 1080p x264 z nizkim bitratom (malo naključno je to), pri vlcju isto... ključa kateri kodeki oziroma nastavitve bi bili problem meni ni uspelo odkrit

ko dela je super, ko ne, je tko tko

a se splača je pa tvoja odločitev? imaš 4k hdr tv? si pripravljen pretrpet določene buge, ki še vedno niso popravljeni?

pa daljinci so tečni, ne zaradi odsotnosti številčnice, ampak ker so malce premajhni in niso v temi na nek način rahlo osvetljeni tako da ga hitro zgubiš oziroma sfališ pravo tipko...

voice ukazi so imo bv, ker dokler ne bodo te reči spospobne učenja, zastopile bolj komplicirane ukaze in tekle na dovolj poceni hwju (recimo nekje tako inteligentene kot 15 let star otrok) je to bolj tko tko...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

simpleshop ::

Sem se odločil da napišem konstruktivno kritiko za Neo Smartbox.

1. Imam 2 NEO box-a.
2. Namestitev enostavna - tukaj nimam kaj reči.. vendar pa so še težave.

1: Ne podpira različnih profilov, torej, preko spletne strani "neo.io" se ne da nastaviti različnih razporedov za kanale za različne naprave. Kljub temu da pri namestitvi izbereš lasten naziv profila. Ko bi za štart podpirali različne razvrstitve kanalov vsaj po napravah (to jih rabi 99%), bi človek pozabil na profile. Vsaj to, 1 profil, 1 naprava, vsaka naprava svoj razpored kanalov.

2: Ko dodaš NEO smartbox in ko ga imaš lepo dodanega v Android aplikaciji (kjer za daljinec vidiš NAZIV naprave) je vse OK. Vendar pa, ko dodaš drugi NEO box, se prvemu izbriše lasten naziv naprave, in se vidi samo naziv zadnje dodane naprave, ostale imajo naziv "Neo Smartbox - MAC naslov".
Tega se očitno ne da razrešit. Če odstraniš neimenovani "Neo box" iz moj.telekom.si in ga daš na tovarniške nastavitve se zgodi, da potem ta pridobi naziv, vendar pa spet oni drugi z nazivom izgubi lasten naziv.
 MOJ_PRIMER_ANDROID

MOJ_PRIMER_ANDROID



3: Lasten naziv ni mogoče nikjer spremeniti, niti na "moj.telekom.si" niti preko "neo.io". Edina opcija je, da napravo povrneš na tovarniške nastavitve, ter napravo odstraniš iz seznama naprav v "moj.telekom.si" ter ponovno dodaš komunikator.

Torej, najhuje je, da ne podpirajo več profilov pod isti "moj.telekom.si" račun, kljub temu da podpirajo 1 ali več istoimenskih naprav.
Upam, da čimprej to razrešijo - so nekako to hujši problemi, kot "Igre" ki sledijo kmalu.
Prav tako bi bilo dobrodošlo, da čimprej dajo ven daljinec za Neo Box ki vsebuje številčnico - eni pač to rabijo, drugi ne...

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Imam težavo, vse kar je mkv neo zažene, žal pa imam probleme s full HD (Bluray diski), jih najde ampak preko dlna in vlc delajo samo angleški podnapisi ( Universal media server), niti ni opcije v VLC da bi izbiral podnapise. Je kakšna opcija?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ToniT ::

NEO sem nabavil v petek, zato še ne poznam vsega... VLC ima možnost izbire podnapisov in to dela odlično. Odpreš video, stisneš Enter in potem imaš spodaj ikono za podnapise - tam lahko izbereš podnapis, če ga je VLC prepoznal sam ali pa izbereš datoteko s podnapisi. Encoding podnapisov pa se nastavi v aplikacijah - to mi je uspelo včeraj.... Filme gledam z mrežnega diska
Tako da bo dobil moj Raspberry Pi novo nalogo in ne bo več poganjal Kodija... Ena škatla manj v dnevni sobi.

Anney ::

To vem da gre, mene bolj zanima streamanje preko dlna.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

firbec ::

če streamaš movie.avi z mrežnega diska, zakaj VLC na neotu ne pobere in avtomatsko predvaja še movie.srt ampak ti ponuuja, da greš podnapise lovdat nekje z neta 8-O
se misli to pošlihtat, ve kdo.

Anney ::

Ja jebeno je tole, za serije uporabljam plex, gre gladko. Za filme (gledam večina BD, pa še ni to to), preko usb gre, na vlc.




Ne vem zakaj ne pokaže slik.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

MrStein ::

Anney je izjavil:


Ne vem zakaj ne pokaže slik.

Bug v forumu ali Firefox-u.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Konlov ::

Jooj, danes so nekaj nadgrajevali in spet vse šteka...

dvihtelic ::

Mene pa zanima če ma kdo od vas kamero in ce se da snemati?

stjan ::

Ali sploh kdo lahko normalno gleda Neo paket?
Nekaj dni že ne dela ok, določeni programi so kockasti, kot bi prekrivalo dva kanala, itd.
Ima še kdo probleme ali samo jaz?

dvihtelic ::

ko imaš prižgani neo,potegni kabel od napajanja iz njega pa počakaj 10s in nato vtakni nazaj.

NejcSSD ::

Najbolj priljubljen moj ukaz je 'Resetiraj me' :))
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

virusZz ::

dvihtelic je izjavil:

Mene pa zanima če ma kdo od vas kamero in ce se da snemati?


Naj bi dodali v eni izmed naslednjih nadgradenj. Tudi sam čakam na to funkcijo, ker drugače kamera ni uporabna.
virusZz

sirotka ::

stjan je izjavil:

Ali sploh kdo lahko normalno gleda Neo paket?
Nekaj dni že ne dela ok, določeni programi so kockasti, kot bi prekrivalo dva kanala, itd.
Ima še kdo probleme ali samo jaz?


pri meni vse ok.

KTr1sk ::

preko switcha mi je kockalo, direkt iz modema pa dela brez težav oz nikoli ni kockalo (imam pa optiko)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

dvihtelic ::

virusZz je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

Mene pa zanima če ma kdo od vas kamero in ce se da snemati?


Naj bi dodali v eni izmed naslednjih nadgradenj. Tudi sam čakam na to funkcijo, ker drugače kamera ni uporabna.


A preko katerega drugega programa gre?

OK.d ::

dvihtelic je izjavil:

ko imaš prižgani neo,potegni kabel od napajanja iz njega pa počakaj 10s in nato vtakni nazaj.

To je še slabše kot Philips tv-ji:D
LPOK.d

Anney ::

Kaj pa ko imaš Philips TV in NEO pa dela vse ok? Ploskajte.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

zveki ::

Ima mogoče kdo kako idejo, zakaj mi vlc na Neo smart boxu ne najde map v Synology 212j. Najde mi samo smb diskstation (to naj bi bil synology), ko pa kliknem na to, pa mi vrti en krogec v nedogled.

Apple ::

Poglej na Synologiju, katere verzije SMB protokola mas enableane...
LP, Apple

zveki ::

Apple je izjavil:

Poglej na Synologiju, katere verzije SMB protokola mas enableane...

trenutno imam nastavljeno na max smb protocol SMB 3 in minimum SMB 1. Neo in synology sta priklopljena preko switcha HP procurve 1810g

sirotka ::

Slučajno zaklenjene mape in rabiš geslo za dostop?

Apple ::

Ali lahko dostopaš iz Windows mašine do share-a brez usernamea in passwdja?
LP, Apple

gendale2018 ::

Apple je izjavil:

Ali lahko dostopaš iz Windows mašine do share-a brez usernamea in passwdja?

lahko ampak mora bit nekdo prijavljen not vsaj kot sem jst zdj na hitr probu

dokler se nisem prijavil v tablico je vlc ni sploh videl
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

sirotka ::

Na deljeni mapi ima guest pravice do dostopa?

zveki ::

sirotka je izjavil:

Slučajno zaklenjene mape in rabiš geslo za dostop?

Preko windowsov dostopam z geslom. Dostopi za posamezne uporabnike so dodeljeni. Tudi če hočem odstranit geslo za Quest account, mi ne dovoli. Na box-s teh problemov ni bilo

uporabnik50 ::

če hočeš gledat se prijavi z enim od računov?

sej sigurno se da tudi kako drugače samo winwowsow ne uporabljam pogosto, tako da nimam pojma

zveki ::

Sem uredil. Problem je bil v tem, ker nisem imel dodeljene pravice v local group, v kateri je tudi quest racun. Hvala vsem za pomoc, predvsem pa sirotki, ki mi je odprl oči🤗

papasmrk ::

Pozdravljeni,

ima kdo idejo kako na Neo Boxu disablat Youtube ali pa da je Youtube pod starševskim nadzorom? Otrok včasih najde na Youtubu ne ravno primerno vsebino za njegovo starost.

Hvala
Za komentiranje se moraš prijaviti

sabiland ::

Lep pozdrav vsem. Eno vprašanje bi imel za porabnike Neo-ta, ki pogosto uporabljate glasovno upravljanje.
Danes smo na enega od 2 voice-recognition strežnikov testno (če se ne bo obneslo ok, bo sledil revert na prejšnje stanje) namestili nov tip razpoznave (Beta različica), ki uporablja automatic spoken languageCode detection.
Če bi lahko recimo danes zvečer ali jutri kdo pokomentiral ali se je v splošnem razpoznava kaj poslabšala?

Da razložim razliko trenutne in nove (Beta) verzije. Trenutna verzija za vsak voice-recognition sproži proces razpoznave 2x (SLO in ENG) z vnaprej podanim languageCode-om. Nova verzija sproži samo 1 proces z avtomatsko detekcijo govorjenega jezika (languageCode).

Prednost nove verzije je v tem, da je razpoznava malenkost hitrejša + poleg tega upošteva nekaj novih/dodatnih custom nastavitev, ki lahko izboljšajo razpoznavo.
Manjša slabost nove verzije je, da po razpoznavi "vrne" rezultate samo najboljše razpoznave glede na languageCode. Torej izgubimo meta-podatke secondary languageCode-a.

denisek123 ::

Pozdravljeni

Sam sem že pri Telekomu Slovenije, vendar imam do sedaj kar Telekom Box N7700 komunikator. Upam, da mi lahko kdo razloži nekaj glede NEO-ta, če si jaz sposodim ali kupim NEO od fizične osebe kaj moram storiti, da bo pri meni deloval? Je potrebna kakšna prijava ali vse zazna sam kot Box, katerega lahko drugega samo priklopiš, in je to to.

Hvala in lp.
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

[SkA] ::

A potem kdo uporablja Logitech Harmony (IR) z NEOtom, predvsem številčni del tipkovnice, ki ga pri osnovnem daljincu ni - do sedaj so nekateri samo spraševali, nič pa poročali o kakih rezultatih?

Vem, da lahko Harmony posname IR ukaze iz obstoječega daljinca, a glede na to, da je treba razširjen daljinec dokupiti me vseeno zanima, če obstaja kaka lažja opcija (=že obstoječ profil v harmony bazi). Če gre verjet informacijam z interneta, je proizvajalec Arcadyan, ki naj bi za operaterja Bouygues Telecom proizvajal "Bbox Miami" in "Bbox 4K". Nek njihov BBOX profil v Logitech bazi naprav obstaja, ampak vprašanje, če gre za pravi setup box. Morda je še kak, ki bi bil ustrezen?

flier ::

Poskusil sem z vsemi modeli tega proizvajalca iz Harmony baze vendar mi ni delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flier ()

[SkA] ::

Hvala za info! :)

Tiger ::

[SkA] je izjavil:

A potem kdo uporablja Logitech Harmony (IR) z NEOtom, predvsem številčni del tipkovnice, ki ga pri osnovnem daljincu ni - do sedaj so nekateri samo spraševali, nič pa poročali o kakih rezultatih?

Vem, da lahko Harmony posname IR ukaze iz obstoječega daljinca, a glede na to, da je treba razširjen daljinec dokupiti me vseeno zanima, če obstaja kaka lažja opcija (=že obstoječ profil v harmony bazi). Če gre verjet informacijam z interneta, je proizvajalec Arcadyan, ki naj bi za operaterja Bouygues Telecom proizvajal "Bbox Miami" in "Bbox 4K". Nek njihov BBOX profil v Logitech bazi naprav obstaja, ampak vprašanje, če gre za pravi setup box. Morda je še kak, ki bi bil ustrezen?

V Harmony bazi poskusi

    Manufacturer = Telekom Slovenije
    Model Number or Product Name = NEO Smartbox

[SkA] ::

Doh - poizkušal samo z "NEO", pa ni najdel nič. Hvala!

A je številčni del tudi mapiran, al so samo gumbi iz osnovnega daljinca? Ne morem ravno preizkusit, imam še Box S. :)

flier ::

Preveril danes - to je osnovni daljinec, stevilcnega dela ni.

[SkA] ::

Hvala še enkrat obema. :)

Dpool ::

Pozdravljeni,

Danes bom sicer klical na tehnicno podporo ko pridem iz sluzbe, a vendar bi tukaj vprasal, ce dobim kaj vec informacij. Prejsni teden sem dobil NEO Box in dogaja se mi, da za vsake toliko casa za 1 sekundo izgine slika (crn ekran) in se ponovno prikaze. Izgleda kakor da bi TV izgubil stik z NEOtom.

Preveril / Poskusil sem:
- HDMI Kabel je vredu in dobro priklopljen
- Napajalni kabel bi moral biti vredu (tega sem dobil v paketu od TS), saj ce bi tukaj bilo kaj narobe, se slika ne bi vrnila po 1s, ker bi se celoten sistem moral ponovno zagnat
- Kabel za Ethernet je enak prejsnemu, kjer je delal brez problemov (torej na TS Komunikator boxu, ki sem ga imel predhodno)
- Ponovno zagnal NEOta (odstranil vse kable in jih ponovno sekvencno priklopil)

Ni naklucje, da se je to pricelo dogajat s priklopom NEO-ta in me zanima, ali je kdo imel kaksne podobne tezave in ce se da resiti kako sam? Ce ne, danes nameravam klicat na podporo.

gusto ::

Lahko bi probal z drugim HDMI kablom. Opisane težave se lahko pojavljajo zaradi defektnega kabla.

slitkx ::

*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

;-) ::

A kamera za neo dela samo ce kupis pri telekomu al je ze kdo kaj drugega usposobil. Rad bi imel pred vhodom lahko je notranja najbolje da bi delalo preko wifi povezave.

moat ::

Neo sem v nedeljo priklopil in se malo poigral. Vmesnik mi je všeč, daljinec tudi, glasovni ukazi enako. Nisem pa uspel usposobiti VLC (poizkušal sem tudi z nameščanjem PLEX-a), da bi mi VLC mediaplayer "videl" in predvajal podnapise iz trdega diska Synology strežnika (na njemu imam priključen tudi en zunanji disk). Preprosto jih ne vidi! Če jih želim vklopiti ročno, pa jih išče samo na notranjem polnilniku VLC, ne pa na diskih, kjer so filmi. Ponudi mi tudi, da jih ročno prenesem z neta, nato pa sporoča errorje. Media server/center od Neot-a sicer preko VLC vidi Synology DiskStation, vidi torrente, ne pa tudi podnapisov (.srt). Drugače je, če priklopim USB ključek s torrentom, kjer zazna podnapise in mi jih VLC normalno predvaja. VLC v Neu vidi tudi preostale mape DiskStation in DISKSTATION (tri mape), domnevam, da gre za priključen zunanji trdi disk na Synology (ali pa je zaznal mrežne povezave Synology in zunanjega trdega diska (razdeljen na dve particiji) - za vse tri imam v Windows 10 napravljene preslikave poti mrežnih diskov. In če hočem odpreti kakšno drugo mapo (DiskStation, DISKSTATION), mi jih odpira v nedogled. V "starem" BOX-u ni teh težav. Njegov media center mi lepo zazna Synology in predvaja filme s podnapisi brez težav. Seveda sem moral prej zadeve nastaviti, toda delujejo, z razliko od Neot-a.
Torej, trenutno mi res ni več, da bi se ponovno ukvarjal z "neko" Telekomovo škatlo. Vse kar sem do zdaj dobil od Telekoma, z vsem sem se ".ebal", bral po forumih, poizkušal to in ono, o njihovi tehnični pomoči pa ne bi tukaj govoril.
Pa vseeno me malce matra, vendar trenutno nimam časa, ker delam nekaj drugega. Morebiti pa nekdo že pozna odgovore ali ima podobne težave. Vsak nasvet bi bil dobrodošel. Hvala, moat.

ToniT ::

Meni VLC bere podnapise s Snyologya brez problema... Če jih ne najde, jih ročno poiščem. (Tukaj ne gre za media server, temveč za predvajanje filmov z diska...)

firbec ::

imam podobne težave z NEO, kot @moat
podnapisov mi ne uspe usposobit preko povezave VLC+Synology NAS
če je kdo rešil to težavo, se pripoorčam za nastavitve

ne vem, zakaj ne butnejo KODI gor, pa bi bili vsi zadovoljni,
tudi prodali bi jih veliko več, če bi vsaj malo poslušali želje tistih,
ki jim servirajo vse sorte bugov, ki se pojavljajo na tej škatli
in zaradi katerih sploh nadgrajujeo v startu slabo pripravljen izdelek.
Najlažje je reči ne da se, je zastarelo, ni interesa
vse se da, če je volja, posledično bi bile stranke bolj zadovoljne in prodaja bi bila boljša.
Tako pa je po tolikem času od izdaje NEO na zelo slabem glasu po forumih.

moat ::

firbec se strinjam. Seveda bom še sam čaral VLC. Synology, toda trenutno res nimam časa in volje, ker delam nekaj drugega.

ToniT je izjavil:

Meni VLC bere podnapise s Snyologya brez problema... Če jih ne najde, jih ročno poiščem. (Tukaj ne gre za media server, temveč za predvajanje filmov z diska...)


ToniT, hvala; torej je pot in jo bo treba najti. Zanimalo me je le, če se to da in če pri tebi deluje, bi moralo tudi pri meni. Le ugotoviti moram zakaj pri meni ne. LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

sirotka ::

Dpool je izjavil:

Pozdravljeni,

Danes bom sicer klical na tehnicno podporo ko pridem iz sluzbe, a vendar bi tukaj vprasal, ce dobim kaj vec informacij. Prejsni teden sem dobil NEO Box in dogaja se mi, da za vsake toliko casa za 1 sekundo izgine slika (crn ekran) in se ponovno prikaze. Izgleda kakor da bi TV izgubil stik z NEOtom.

Preveril / Poskusil sem:
- HDMI Kabel je vredu in dobro priklopljen
- Napajalni kabel bi moral biti vredu (tega sem dobil v paketu od TS), saj ce bi tukaj bilo kaj narobe, se slika ne bi vrnila po 1s, ker bi se celoten sistem moral ponovno zagnat
- Kabel za Ethernet je enak prejsnemu, kjer je delal brez problemov (torej na TS Komunikator boxu, ki sem ga imel predhodno)
- Ponovno zagnal NEOta (odstranil vse kable in jih ponovno sekvencno priklopil)

Ni naklucje, da se je to pricelo dogajat s priklopom NEO-ta in me zanima, ali je kdo imel kaksne podobne tezave in ce se da resiti kako sam? Ce ne, danes nameravam klicat na podporo.


Tole je nažalost tudi meni začel delat, če rešiš, javi prosim kako:)

z3ro ::

Kaj je boljše vzeti ob vezavi, Galaxy A50 ali TV Samsung za 1EUR? Katero od tega se da prodat za več? Mogoče kdo rabi/kupi kaj od tega (dam seveda nekaj ceneje kot je v ostalih trgovinah)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()
««
8 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16996 (631) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619822 (8178) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910317 (3704) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem