» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
3 / 34
»»

gendale2018 ::

Probaval box v tk centru in je hud. Bi menjal. Ampak sedaj imam 2 box s in ne plačujem nič. Za novega hočejo plačilo ob prevzemu (razumljivo) in še par eur vsak mesec. Za nov boljši box komot plačam, ampak zakaj bi jim dajal ekstra denar vsak mesec. A to pomeni da je njihov in če ga recimo strela skuri menjajo na lastne stroške kot modem? Al pač samo malo več plačuješ?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

DINAMIK ::

gendale2018 je izjavil:

Probaval box v tk centru in je hud. Bi menjal. Ampak sedaj imam 2 box s in ne plačujem nič. Za novega hočejo plačilo ob prevzemu (razumljivo) in še par eur vsak mesec. Za nov boljši box komot plačam, ampak zakaj bi jim dajal ekstra denar vsak mesec. A to pomeni da je njihov in če ga recimo strela skuri menjajo na lastne stroške kot modem? Al pač samo malo več plačuješ?

Ti plačaš novi box 29 eur in je še vedno njihov...,če ti ga strela skuri morajo menjat oni na njihove stroške.Glede tistih par eur na mesec,ti pripada 1 box brez plačila teh par eur...,vendar moraš 1 box s vrniti,če ga imaš v najemu,če nočeš plačevati teh par eur na mesec.

miha1135899 ::

Glede na to da imas dva boksa in ne placujes nic je en tvoj, en pa iz najema? 2.90€ je mesečna najemnina za ostale boxe, prvi je brez najemnine, placas pa 29€ stroska izdaje samo za obstojece narocnike. Ne vem zakaj jim je tako tezko poskrbet za obstojece narocnike in ga dat brez stroska izdaje. Popust pri narocnini z aneksom za 2 leti tudi ni niti tistih boguih 10%... Je pa res, da kakor ze naklikam pakete pri drugih operaterjih ne pride nic kaj ceneje, s tem da je proti ostalim zame subjektivno za stari box dalec pred ostalimi ponudniki in televizijska izkusnja boljsa, plus mobitel signal - ce tega ne bi bilo bi vsaki 2 leti menjal operaterja in imel tistih par mesecev polovicne narocnine, sigurno najbolj optimalno, ampak sem zvest in verjetno bom, ceprav se zato ne potrudijo s kaksnimi ugodnostmi bas...

Sem box probaval tudi jaz, za moje pojme po zelo hitri oceni za v javnost se ni, ampak ce se imajo cas ukvarjat s strankami pa naj se, nekako je tudi treba feedback dobit, uporabniki pa lahko upamo na azurnost updatov. Imel sem zadnjega iz zaloge v rokah pa mi ga ni dal ker je mama narocnik, kljub temu, da sem pod kontakti naveden jaz in sem vedno te zadeve urejal. Dokler je bil narocnik oce sem vse lepo uredil, me noben kljukec ni vprasal ali sem Lojze ali Franc, Marija pa res ne morem bit :)

Je pa narocil, da pride po posti, verjetno cez kaksne 14 dni, ko bodo spet te nestrateske zaloge nafilali - ker ni nobenega doma bo postarju podpisal dedek, ampak to ni vec prodajalcev problem,... fleksibilnosti niti toliko, da bi zaracunal teh 29€ na mestu, bo na poloznici - pa sem hotel starse presenetit k so bli tako navduseni nad reklamami, pa nic :) Kaksen jezikovni tecaj ne bi skodil, da bi znali brat kontakte in razumeti kaj to pomeni.

KTr1sk ::

če je kdo iz okolice Celja s tem boxom, bi rad preizkusil, če dela ta daljinec


...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mitfif ::

KTr1sk je izjavil:

če je kdo iz okolice Celja s tem boxom, bi rad preizkusil, če dela ta daljinec


...



Deluje vse ( tudi air mouse )- edino PG+ in PG- ne deluje, pa v splošnem iskanju ne moreš pisati z tipkovnico ( v aplikacijah lahko pišeš ):

https://imgur.com/a/5cTJqbg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitfif ()

KTr1sk ::

Super, kaj pa programi se dajo prestavljati s številkami?
Deluje box preko wifija ali samo samo preko kabla?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mitfif ::

KTr1sk je izjavil:

Super, kaj pa programi se dajo prestavljati s številkami?
Deluje box preko wifija ali samo samo preko kabla?


Programi se dajo normalno prestavljati s številkami, razen ne deluje PG+ in PG- ( en program gor ali dol ).

Box ne deluje preko WIFI-ja. Rabi TRUNK port preko kabla ( če interneta na TRUNK-u ni, ne deluje Youtube in podobno ).
Na VIDEO portu ne deluje.

KTr1sk ::

mitfif je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Super, kaj pa programi se dajo prestavljati s številkami?
Deluje box preko wifija ali samo samo preko kabla?


Programi se dajo normalno prestavljati s številkami, razen ne deluje PG+ in PG- ( en program gor ali dol ).

Box ne deluje preko WIFI-ja. Rabi TRUNK port preko kabla ( če interneta na TRUNK-u ni, ne deluje Youtube in podobno ).
Na VIDEO portu ne deluje.

Zakon si, hvala ti ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

soncee1 ::

Preizkusil sem ga v telekomovem centru. Povem vam da je zadeva en čisti brezsmisel, želijo samo dodaten denar z minimalnim vložkom. Kaj je lažje pritisn tipko in govort (če ti uspe) ali samo pritisnt tipko na daljincu ?

mihco ::

Kdo je proozvajalec Neo box-a?

Konlov ::

Telekom je zopet korak naprej. Sicer jim je iz razvojnega oddelka nekaj ušlo, ampak se že veselim novih storitev. Do sedaj zelo zadovoljni.

oiwedfhjweif ::

Piarovec ;((

Andy9 ::

Slovenci smo res en čuden narod... Zadovoljni samo, če se pljuva po stvareh.

oiwedfhjweif ::

Reklame in hvalospevov pa tudi ni treba pisat iz ljubega miru, mesec dni po izidu, sploh po ugotovitvah, da je produk povprečen in praktično enak kot od konkurence.

Ganon ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Reklame in hvalospevov pa tudi ni treba pisat iz ljubega miru, mesec dni po izidu, sploh po ugotovitvah, da je produk povprečen in praktično enak kot od konkurence.


Andy ima prav in ti si odličen dokaz za to. V tej temi samo pljuvaš in čisto nič drugega. Ljudi zmerjaš z butthurt inženirji, piarovci, da je vse skupaj v beta fazi ipd. kozlarije. Kakšnih ugotovitvah? Ti Nea niti od blizu nisi videl, kaj šele uporabljal. Če bi ga, tega, kar sem navedel, ne bi objavil. Pojdi raje ven na svež zrak.

oiwedfhjweif ::

:*

camx ::

Ganon je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Reklame in hvalospevov pa tudi ni treba pisat iz ljubega miru, mesec dni po izidu, sploh po ugotovitvah, da je produk povprečen in praktično enak kot od konkurence.


Andy ima prav in ti si odličen dokaz za to. V tej temi samo pljuvaš in čisto nič drugega. Ljudi zmerjaš z butthurt inženirji, piarovci, da je vse skupaj v beta fazi ipd. kozlarije. Kakšnih ugotovitvah? Ti Nea niti od blizu nisi videl, kaj šele uporabljal. Če bi ga, tega, kar sem navedel, ne bi objavil. Pojdi raje ven na svež zrak.


Še en piarovec ;(( V čem izstopa? Imenu? V tem, da ne dela na Samsung TV? Da ga še vedno ne moreš namestit na svojo napravo (govorim o polni aplikaciji ne TViN) tako kot lahko T-2 ali Eon?

miha1135899 ::

Ah, hotl so polepsat december z novostjo, decembra pa pac ni vec toliko energije, ne od njih samih ne od firm s katerimi sodelujejo, niti od nobenega, je pac mesec na izi. Januarja se bo vse ustimal :)

Nikonja ::

A se ga da koristit kod chromecast za castat stvari iz mobija. Pa še ali se lahko dodajo aplikacije gor npr. Plex ?

NejcSSD ::

Plex je že gor, aplikacije se bodo dodajale sproti.

Chromecast ni mogoč, Netflixa zaenkrat še ni
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

XS!D3 ::

Nikonja je izjavil:

A se ga da koristit kod chromecast za castat stvari iz mobija. Pa še ali se lahko dodajo aplikacije gor npr. Plex ?

Chromecasta ni, ker za razliko od Telemachovega EON boxa tole ni Android TV ampak običajen Android AOSP. Zato tudi playstorea in Android TV aplikacij ni....

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Ali je kje napisano kako Telekom skrbi za podatke, katere pridobi preko glasovne aplikacije?
Namreč pri Googlu ali Amazonu lahko vidiš svojo zgodovino glasovnega upravljanja.

Očitno te opcije sploh niso predvideli.:)
LPOK.d

Konlov ::

Je tisti "audio" izhod za slušalke, ali je glede na opis neaktiven?

OK.d ::

Btw
LPOK.d

miha1135899 ::

Ta audio je verjetno opticni spdif 3.5mm?

A je kdo dobil box danes po posti?

Vlayke ::

OK.d je izjavil:

Btw

Tole pa izgleda kul.
Predvsem mi je všeč, da ima dva mrežna vmesnika (wired+wireless). To zame pomeni, da lahko tale box TV prenaša preko kabla, ki je priklopljen direktno na Telekomov router, večpredstavnostne zadeve iz mojega omrežja pa preko wireless povezave.
Poleg tega pa ima H.265, ki ga moj (malo starejši) TV ne podpira. Glede na to, da je gor že Plex, imam približno vse večpredstavnostne zadeve rešene (bonus bi res bil še Chromecast, ampak saj ga imam posebej).

NejcSSD ::

miha1135899 je izjavil:

Ta audio je verjetno opticni spdif 3.5mm?

A je kdo dobil box danes po posti?



Tako je, furam soundbar gor. SPDIF 3.5mm
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Konlov ::

A daljinc so se pa odločili, da ne po podpiral drugih naprav. Vklop TV npr.?

OK.d ::

Saj ima CEC.
LPOK.d

Vlayke ::

OK.d je izjavil:

Saj ima CEC.

Nima ga pa vsak TV...

gendale2018 ::

če imaam dve mrežni v pcju kako dam bridge mode da do neota?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Ganon ::

mihco je izjavil:

Kdo je proozvajalec Neo box-a?


Komunikator NEO Smartbox je narejen posebej za Telekom Slovenije po njihovih željah. Oblikovno zasnovo so naredili v Sloveniji, proizvajalec pa je podjetje Arcadyan iz Tajvana. Arcadyan je med drugim proizvajalec Android TV komunikatorjev Bbox Miami (2015) in Bbox 4K (2018) za francoskega operaterja Bouygues Telecom ter dveh operaterjev iz Kanade. To sta komunikator Pik TV media box (2017) operaterja Telus ter maxTV Stream (2018) operaterja SaskTel.

gendale2018 ::

ok, kaj to pomaga pri konfiguraciji bridga?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gendale2018 ::

gendale2018 je izjavil:

ok, kaj to pomaga pri konfiguraciji bridga?

Bump za bridge
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

dvihtelic ::

a je kdo od vas že gledal kaj preko USB?

Vlayke ::

OK.d je izjavil:

Saj ima CEC.

Ravnokar sem bil v Telekom centru. Novi Neo "box" sicer načeloma podpira CEC, vendar zadeva še ni implementirana.

Kot dodatna informacija, igre naj bi bile dodane kasneje, bodo "resne" igre, nivoja konzol, storitev bo pa plačljiva.

Pa še morda zanimivost (in kar meni iz obiska spletne strani ni bilo očitno), za to da zadevo začneš uporabljati ni potrebno popolnoma nobenih sprememb naročniškega paketa ali dodatnih stroškov (razen tistih 29€ "stroška za izdajo"). Prineseš stari box (če ga imaš v najemu), vzameš Neota in to je to.
Seveda če je novi Neo box dodaten, plačuješ še tiste 3€ na mesec, drugače pa tudi to ne.

klinker ::

Enako.

Lih montiral zadevo in CEC ne deluje.
Vmesnik se mi napram boxu tudi zdi malo tako. Mogoce se je treba navadit, a mi je na boxu bolj pregleden, predvsem pri saltanju kanalov. Pogresam tudi TuneIn aplikacijo z Boxa, saj sem jo dosti uporabljal in mi je prav cudno da nimajo nic za internetni radio, kar se mi zdi zelo slabo, tudi lokalni radiji vsaj meni ne delajo, pa ko prizgem napravo je tema, dokler ne stisnem puscice za izbiro kanala in potrdim z OK. VLC mi ne predvaja filmov streamanih preko mreze, preko USBja pa se nisem poskusu, ampak to niti ne uporabljam.
Blesavo se mi tudi zdi da daljinec nima stevilk, sicer vmesnik je res hiter in hitro prides do zeljenega kanala, pa vseeno.

Skratka, zadeva je se globoko v beta fazi in ne vem ce bom zadevo obdrzal.

Vlayke ::

@Klinker - ali lahko preveriš, če naenkrat delata žični in brezžični vmesnik?
Rad bi ju imel priklopljena na različni omrežji, pa mi svetovalec v Telekom centru ni znal povedat kako je s tem.

misek ::

Vlayke je izjavil:

OK.d je izjavil:

Saj ima CEC.
Novi Neo "box" sicer načeloma podpira CEC, vendar zadeva še ni implementirana.
Kar je precej zanimivo. Če bo to bil popolnoma unikaten box bi še razumel. Tako pa skoraj zagotovo ima podobnost z boxi za ostale ponudnike, omenjene zgoraj. Torej bi sedaj že skoraj moralo to biti implementirano. Da se ne bo izkazalo čez čas, da to tehnično sploh ni mogoče :)

klinker ::

Vlayke je izjavil:

@Klinker - ali lahko preveriš, če naenkrat delata žični in brezžični vmesnik?
Rad bi ju imel priklopljena na različni omrežji, pa mi svetovalec v Telekom centru ni znal povedat kako je s tem.


Danes zal ne, ker nisem vec doma, sicer pa sej ga imas, pa poskusi. Povezi prvo z Wifijem na drugo omrezje, nato pa se kabel iz glavnega vtakni.

misek je izjavil:

Vlayke je izjavil:

OK.d je izjavil:

Saj ima CEC.
Novi Neo "box" sicer načeloma podpira CEC, vendar zadeva še ni implementirana.
Kar je precej zanimivo. Če bo to bil popolnoma unikaten box bi še razumel. Tako pa skoraj zagotovo ima podobnost z boxi za ostale ponudnike, omenjene zgoraj. Torej bi sedaj že skoraj moralo to biti implementirano. Da se ne bo izkazalo čez čas, da to tehnično sploh ni mogoče :)


Funkcija je not, tudi TV ga zazna na hdmi vhodu, le dela ne. Sem mislu da TV kaj kiksa, saj je ze v letih, pa vidim zdaj post od Vlayke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

starfotr ::

Lol. WPS. ima Neo škatla. Oziroma, to je žalostno.

Vlayke ::

klinker je izjavil:

sicer pa sej ga imas, pa poskusi.

Nimam ga. Danes sem se samo pogovarjal s tehnikom v centru. Se pa še odločam ali bi ga vzel ali ne. In tudi to je ena od dilem.

misek je izjavil:

Da se ne bo izkazalo čez čas, da to tehnično sploh ni mogoče :)

Svetovalec v trgovini je specifično izpostavil (predno sem ga prašal), da je to nekaj kar ob implementirano v kratkem, niso pa še uspeli dodelat. Kot je Kinker dejal, je zadeva že v meniju z nastavitvami, samo je zaenkrat samo placeholder.

dvihtelic ::

Vlayke je izjavil:

@Klinker - ali lahko preveriš, če naenkrat delata žični in brezžični vmesnik?
Rad bi ju imel priklopljena na različni omrežji, pa mi svetovalec v Telekom centru ni znal povedat kako je s tem.

Ne vem kako bi lahko imel drugače kot žično? nikjer ne najdem drugih opcij...

klinker ::

Vlayke je izjavil:

klinker je izjavil:

sicer pa sej ga imas, pa poskusi.

Nimam ga. Danes sem se samo pogovarjal s tehnikom v centru. Se pa še odločam ali bi ga vzel ali ne. In tudi to je ena od dilem.


Aha, sem razumel da si ga vzel.
Samo ne vem kako bo to pri meni ratalo, ker imam samo TKjev modem/ruter. Bi mogu nek drugi ruter priklopit in preverit ce je pol na oboje povezano.

Vlayke je izjavil:

misek je izjavil:

Da se ne bo izkazalo čez čas, da to tehnično sploh ni mogoče :)

Svetovalec v trgovini je specifično izpostavil (predno sem ga prašal), da je to nekaj kar ob implementirano v kratkem, niso pa še uspeli dodelat. Kot je Kinker dejal, je zadeva že v meniju z nastavitvami, samo je zaenkrat samo placeholder.


Vidis, meni pa ni nic omenu da zadeva se ne dela, ko sem ga vprasal ce z daljincem lahko tudi TV upravljam. Je samo reku da ga lahko prizgem in ugasnem, nic drugega.

A majo urejen kak feedback? Da jim malo popisem tezave itd? Sem brskal pa ne najdem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Vlayke ::

klinker je izjavil:


A majo urejen kak feedback? Da jim malo popisem tezave itd? Sem brskal pa ne najdem.

Meni je svetoval da pošljem mail z vprašanji na tehnicna.pomoc@telekom.si

mistergi ::

Zdravo. Danes sem prejel NEO box in še lahko jaz povem nekaj več o tej zadevi. CEC meni deluje na 2009 letnik plazmi LG. Potrebno pa je omgočiti CEC v nastavitvah TV (SIMPLINK pri LG) in tudi v nastavitvah NEO boxa. Trenutno deluje vklop TVja (ko prižgem NEO box z daljincem se avtomatsko prižge TV). Izklop TVja ne deluje, mi pa ni pretirano moteče, saj je v bližini vedno daljinec od TVja zaradi preklapljanja vhodov. Lokalni radii mi delujejo. VLC predvaja preko mreže brez problema, le pravilno moraš nastavit računalnik. Če imaš Windows 10, novejši od verzije 1709 rabiš vklopljeno tole opcijo da vidiš media datoteke preko VLC: http://wdc.custhelp.com/app/answers/det...
Sicer pa nevem zakaj bi uporabljal to, če imaš PLEX. Malo prej sem pravilno skonfiguriral PLEX media server na PCju ki ga imam kot server na domačem LAN, zadeva deluje odlično, je pa potrebno kar nekaj ročnega nastavljanja na strežniku, da imaš vso vsebino lepo prikazano, skupaj z opisom, IMDB ratingom, in pa seveda slovenskimi podnapisi, tudi če jih ni v mapi. Lahko opišem zadevo če koga zanima. Številk kanalov ne pogrešam niti malo, saj jih tudi pri BOX S nisem uporabljal. Si je pa treba vzeti od začetka nekaj časa in si smiselno urediti kanale za večjo preglednost. Vmesnik je hiter, vendar se lahko včasih pri kakšnem preklapljanju kaj zatakne. Youtube deluje odlično, prav tako deluje cast to tv iz youtube aplikacije na NEO box, tudi če tačas gledaš tv, lepo preklopi in začne predvajati vsebino na youtube. Vidim pa da očitno si NEO za razliko od BOX S deli linijo s to za ostali promet, saj je TV postal negledljiv ko sem vklopil uTorrent in s tem zabil 100Mb linijo. Po nastavljeni omejitvi hitrosti downloada na utorrent zadeva deluje BP. Overall bi rekel da je telekom na pravi poti in verjamem da bodo trenutne težave kmalu popravili, dodali še kakšno funkcijo. Zadeva ima potencial, bi pa rekel da za tehnično nepodkovane ljudi trenutno še ni, oziroma jim ne ponuja neke velike prednosti pred BOX S. Za daljince še lahko povem. Imam priklopljeno trenutno mini tipkovnico preko usb brezžičnega vmesnika, deluje oboje hkrati (original daljinec + tipkovnica). Pa lep pozdrav :)

klinker ::

Hmm, zanimivo. Meni preko CEC ne deluje ne vklop ne izklop. TV je Samsung iz leta 2012 in sem ga seveda tudi tu vklopu. Moram se malo pocekirat te nastavitve. Ker mi je blo cudno, saj ga TV prepozna na HDMI vhodu.
Glede VLCja mi je tudi malo cudno, saj to je pac samo app na boxu, ki ne bi smel imet veze s samim boxom in mi na ostalih napravah deluje streaming bp preko VLCja. Streamam pa preko TVmobili aplikacije, ker leta nazaj ko sem to kupu, Plex ni delal kot je treba in sem pac kupu to zadevo. Vidim vse mape in filme, le ko kliknem gor za prevajanje, se ne zgodi nic. Drugace mi itak TV podpira DLNA, samo mi gre na jetra da rabim oba daljinca imet pri roki, ze tako jih imam 5 ;((
A radiji ti delujejo? Ker meni tudi to noce. Kliknem za predvajanje in se ne zgodi nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Konlov ::

mistergi je izjavil:

Številk kanalov ne pogrešam niti malo, saj jih tudi pri BOX S nisem uporabljal.

Thx za opisano. Se pravi, da kanal iščeš po zvrsteh, ne pa po številki oziroma nekem vrstnem redu?

misek ::

klinker je izjavil:

samo mi gre na jetra da rabim oba daljinca imet pri roki, ze tako jih imam 5
Za univerzalne daljince še nisi slišal? Recimo kaj od Logitech-a.

klinker ::

misek je izjavil:

klinker je izjavil:

samo mi gre na jetra da rabim oba daljinca imet pri roki, ze tako jih imam 5
Za univerzalne daljince še nisi slišal? Recimo kaj od Logitech-a.


Je opcija, ampak dvomim da fura Neota, klimo, sesalec ipd :)
««
3 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16996 (631) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619821 (8177) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910315 (3702) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem