» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
«
1 / 34
»»

Ganon ::

Telekom je končno posodobil svojo programsko in strojno opremo. Fukcije televizije in pametnega doma, z glasovnim upravljanjem v slovenščini.

https://neo.io/info

Apple ::

Tole ne izgleda slabo... a pa je ze na voljo uporabnikom (pise Beta) :).
LP, Apple

Dr_M ::

Za tole sem slisal ene 2 tedna nazaj, ampak je bilo do danes top secret.
Po tujini so ze prejemal nagrade, ceprav se ni bilo lansirano na trg. Pravijo, da so leto in pol pred konkurenco, nihce na svetu nima se nic podobnega.

Mogoce bo kdo opazil podobnost imena s telemachovim eon-om. Telekom je tole delal v najvecji tajnosti, ker je v preteklosti ogromno informacij leakal k konkurenci, tole pa ne, dokler niso zadeve prijavili AKOSu in od tam so informacije sle k telemachu, oni so pa hitro neki spacal skupi in zdej ta srot prodajajo folku.

Drugac pa se ni na voljo koncnim uporabnikom, ampak bo najprej za zaposlene na telekomu, pa se to zaloge kapljajo zelo pocasi, tko da bomo mogl ostali se pocakat neki casa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

Ganon ::

Naročila bodo možna od jutri naprej, pravijo.

XS!D3 ::

Dr_M je izjavil:


Mogoce bo kdo opazil podobnost imena s telemachovim eon-om. Telekom je tole delal v najvecji tajnosti, ker je v preteklosti ogromno informacij leakal k konkurenci, tole pa ne, dokler niso zadeve prijavili AKOSu in od tam so informacije sle k telemachu, oni so pa hitro neki spacal skupi in zdej ta srot prodajajo folku.

Bučke. Sej ne, da je Telemachov EON na trgu že več kot eno leto, pa če se ti vsaj malo sanja o razvoju, vrjetno veš, da takšna (inhouse) rešitev ne nastane ravno iz danes na jutri. Ime EON je bilo pa tudi dejansko ime firme, ki je obstaja že pred 20 leti in jo je Telemach prevzel 15+ let nazaj (hint EON MegaPOS). Tko da bi prej rekel, da si je Telekom sposodil kakšne ideje pri konkurenci in ne obratno.

anketar ::

implying da se nagrad in titul v tujini ne da kupt

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Dr_M ::


Sej ne, da je Telemachov EON na trgu že več kot eno leto, pa če se ti vsaj malo sanja o razvoju, vrjetno veš, da takšna (inhouse) rešitev ne nastane ravno iz danes na jutri.


Zato je pa EON tak kot je, ker so na hitro neki spacal skup. Pa seveda ime dal podoben.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

oiwedfhjweif ::

Dr_M je izjavil:

Mogoce bo kdo opazil podobnost imena s telemachovim eon-om. Telekom je tole delal v najvecji tajnosti, ker je v preteklosti ogromno informacij leakal k konkurenci, tole pa ne, dokler niso zadeve prijavili AKOSu in od tam so informacije sle k telemachu, oni so pa hitro neki spacal skupi in zdej ta srot prodajajo folku.



Zadeva je še v beta fazi https://forumi.siol.net/showthread.php?...

Sicer pa lahko vsi operaterji lepo odjebejo s smart-ass zadevami. Ni ga denarja, ki bi mi zamenjal android igrače za coax in conax.

Dr_M ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Mogoce bo kdo opazil podobnost imena s telemachovim eon-om. Telekom je tole delal v najvecji tajnosti, ker je v preteklosti ogromno informacij leakal k konkurenci, tole pa ne, dokler niso zadeve prijavili AKOSu in od tam so informacije sle k telemachu, oni so pa hitro neki spacal skupi in zdej ta srot prodajajo folku.



Zadeva je še v beta fazi https://forumi.siol.net/showthread.php?...

Sicer pa lahko vsi operaterji lepo odjebejo s smart-ass zadevami. Ni ga denarja, ki bi mi zamenjal android igrače za coax in conax.


Pol pa crkn, nihce te ne bo pogresal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

oiwedfhjweif ::

Opa, pa imamo enega od butthurt inženirjev NEO STB-ja :D.

hojnikb ::

na konc dneva je se vedno obicna tv, ki je zapakirana v fansi skatlco in UI.

In other words, sive alternative ga se zmer zmagajo :) No, al pa legit ala netflix, ce te ne moti izbor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mikrohard ::

Dr_M je izjavil:

Pravijo, da so leto in pol pred konkurenco, nihce na svetu nima se nic podobnega.

In kaj točno je leto in pol pred konkurenco. Česa nima še nihče na svetu? Ko sem pred tedni bral to napoved, sem bil res firbčen, kaj novega si bodo spomnili. Tako pa... glasovno upravljanje in smart home? Še kaj?

link_up ::

ves cesa nima konkurenca? "Zivjo Nijo, a mi vrzes en kafe v kosarco na Sparu...tnx!"
In and Out

Meiniken ::

Nekdo iz enih rovt ima že optiko, jst pa dobr kilometer od mesta ne morm met. Dokler na mojem območju ne bo optike me sploh ne gane kakšna jajcanja se grejo. Sicer pa... voice activation? O JEBEMTI, NOVICA!
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Master_Yoda ::

Voice activation je prej slabost kot prednost.

Seveda je v pogojih uporabe ziher napisano da se z uporabo naprave strinjas da "sample" voice komand posilja nazaj za "izboljsanje uporabniske izkusnje".
Dovie'andi se tovya sagain.

stara mama ::

EON in NEO sta torej zasedena.
Konkurenci še ostane ENO, OEN, NOE in ONE!

harvey ::

stara mama je izjavil:

EON in NEO sta torej zasedena.
Konkurenci še ostane ENO, OEN, NOE in ONE!

Najbolj primeren je one:)


onè -éta s (ȅ ẹ́)
slabš. izraža osebo, stvar, ki se noče, ne more imenovati: jaz da bi se odkrival pred takim onetom
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

camx ::

Mikrohard je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pravijo, da so leto in pol pred konkurenco, nihce na svetu nima se nic podobnega.

In kaj točno je leto in pol pred konkurenco. Česa nima še nihče na svetu? Ko sem pred tedni bral to napoved, sem bil res firbčen, kaj novega si bodo spomnili. Tako pa... glasovno upravljanje in smart home? Še kaj?


Kar drugi nimajo je to, da Android aplikacija ne dela na Android TV. Ampak to verjetno ni prednost 8-)

Joze_K ::

OK,
je pa tole z NEO predvajalnikom pravi hec..
sem ga naročil na 041/700-700 za drug TV

vendar mi sedaj pride v pogodbi cena Strošek izdaje TV komunikatorja in daljinskega upravljalnika 23,77 EUR/enkratno = 29,00 z DDV EUR/enkratno

+
za osnovni komunikator, ki je bil v paketu MODRI sedaj hočejo mesečno naročnino oz. ga moram vrniti (Najem TV-komunikatorja z daljincem 2,38 EUR/mesec, 2,90 z DDV EUR/mesec)

hm, torej TELEKOM torej NEO komunikator obračuna v osnovi po 29€ + 2,39€/mesec

tole pa je že maximalno pretiravanje!

sirotka ::

Pametna hiša...čigav kontroler je to? Kaj podpira? Z-wave, zigbee, wifi? Čigavo opremo imajo, a1 ima nekaj fibara...bolj meh, kot ne. Bi me pa zanimala pametna aplikacija za ogled televizij, da se znebim boxov po hiši.

mared ::

sirotka je izjavil:

Pametna hiša...čigav kontroler je to? Kaj podpira? Z-wave, zigbee, wifi? Čigavo opremo imajo, a1 ima nekaj fibara...bolj meh, kot ne. Bi me pa zanimala pametna aplikacija za ogled televizij, da se znebim boxov po hiši.


Očitno zigbee.
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

VaeVictis ::

Meiniken je izjavil:

Nekdo iz enih rovt ima že optiko, jst pa dobr kilometer od mesta ne morm met. Dokler na mojem območju ne bo optike me sploh ne gane kakšna jajcanja se grejo. Sicer pa... voice activation? O JEBEMTI, NOVICA!


Ti jokaš, sam dobesedno gledam Ministrstvo za Infrastrukturo pa ne morem imeti optike, pa je skoraj center mesta...

Kolega ima optiko na podrtem seniku, ker je EU financirala.

firbec ::

mared je izjavil:

sirotka je izjavil:

Pametna hiša...čigav kontroler je to? Kaj podpira? Z-wave, zigbee, wifi? Čigavo opremo imajo, a1 ima nekaj fibara...bolj meh, kot ne. Bi me pa zanimala pametna aplikacija za ogled televizij, da se znebim boxov po hiši.


Očitno zigbee.
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Bi bilo fino zvedet, če gre kaj od kitajskih senzorjev čez - xiaomi, aqara?

jukoz ::

Hrvaški telekom je imel to pred časom, cca 2009? 2011???.

Isto vse na ZigBee, bazna je pa z oblakom komunicirala preko GPRS + mislm da SMS.

Pol so pa oblak ukinili in ti je ostalo en kup senzorjev, zvezanih na bazno, ki pa ni komunicirala z nikomer. Če koga zanima kakšen kompletek se bo še naše kje.

V kompletu je pa bila bazna, senzor za okna in vrata (magnet), senzor gibanja, nek daljinec za vklopiti in izklopiti alarm...

Nekaj sem hackal bazno, ker je bila samo rebrand od ene angleške firme.

Sam design ni bil slab, saj je bazna imela posebej še notranjo baterijo, preko GPRS/SMS pa je tudi delala na slabše pokritih območjih oz če ti je net izpadel.

Hudič je da se ne spomnim imena tega, imamo pa v laboratoriju eno razstavljeno, tako da pogledam in sporočim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

jukoz ::

Najdu. To so ble škatle od alertme.com angleške firme:
AlertMe @ Wikipedia

Kle je pa malo več o tem kaj je bilo gor:
http://forum.alertme.org.uk/viewtopic.p...

Vglavnem, če telekom ni kupil nekega izdelka od zunaj ampak ga je sam razvijal, potem bo še kaj iz tega. Drugače bo bolj žalost.

A kdo kaj ve, je Iskratel zadaj ali kdo drug?

KTr1sk ::

imajo sploh namen naredit aplikacijo za android smart tv?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mikrohard ::

iOS aplikacija si ne zasluži niti naziva beta... moraš biti res previden pri uporabi, da ti ne crashne. Niti airplay podpore nima.

DINAMIK ::

Kaj tole čudo dela na android boxih?

Ghenghiz ::

XS!D3 je izjavil:

Dr_M je izjavil:


Mogoce bo kdo opazil podobnost imena s telemachovim eon-om. Telekom je tole delal v najvecji tajnosti, ker je v preteklosti ogromno informacij leakal k konkurenci, tole pa ne, dokler niso zadeve prijavili AKOSu in od tam so informacije sle k telemachu, oni so pa hitro neki spacal skupi in zdej ta srot prodajajo folku.

Bučke. Sej ne, da je Telemachov EON na trgu že več kot eno leto, pa če se ti vsaj malo sanja o razvoju, vrjetno veš, da takšna (inhouse) rešitev ne nastane ravno iz danes na jutri. Ime EON je bilo pa tudi dejansko ime firme, ki je obstaja že pred 20 leti in jo je Telemach prevzel 15+ let nazaj (hint EON MegaPOS). Tko da bi prej rekel, da si je Telekom sposodil kakšne ideje pri konkurenci in ne obratno.


Telekom tole razvija ze zelo dolgo - veliko dlje kot je EON na trgu.

starfotr ::

Ganon je izjavil:

Telekom je končno posodobil svojo programsko in strojno opremo. Fukcije televizije in pametnega doma, z glasovnim upravljanjem v slovenščini.

https://neo.io/info


A tale domena io je za nalašč? Včasih je obstajal siol io. Kao neka platforma za TV.

XS!D3 ::

Ghenghiz je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Dr_M je izjavil:


Mogoce bo kdo opazil podobnost imena s telemachovim eon-om. Telekom je tole delal v najvecji tajnosti, ker je v preteklosti ogromno informacij leakal k konkurenci, tole pa ne, dokler niso zadeve prijavili AKOSu in od tam so informacije sle k telemachu, oni so pa hitro neki spacal skupi in zdej ta srot prodajajo folku.

Bučke. Sej ne, da je Telemachov EON na trgu že več kot eno leto, pa če se ti vsaj malo sanja o razvoju, vrjetno veš, da takšna (inhouse) rešitev ne nastane ravno iz danes na jutri. Ime EON je bilo pa tudi dejansko ime firme, ki je obstaja že pred 20 leti in jo je Telemach prevzel 15+ let nazaj (hint EON MegaPOS). Tko da bi prej rekel, da si je Telekom sposodil kakšne ideje pri konkurenci in ne obratno.


Telekom tole razvija ze zelo dolgo - veliko dlje kot je EON na trgu.

Sej pravim, da je samo na trgu že več kot eno leto, jasno je potekal razvoj že veliko prej. Sam brand EON pa 20 let (toliko o kraji imena).

Sicer sem pa probal web player preko triala in je precej štorast, da o kvaliteti streama ne govorim (HD je 576p@2,5Mb/s). O kakšnem DRMju pa tudi ni ne duha ne sluha. Še Android TV appa, ki so ga obljubljali trenutno ni videt, kaj šele za druge platforme ala Tizen, Web OS, itd, kar je meni največja prednost pri EONu. Tako, da ne vidim ravno neke revolucije....

Master_Yoda ::

da o kvaliteti streama ne govorim (HD je 576p@2,5Mb/s)


Kako lahko potem napisejo da je to HD ? Kaj ni HD standard in je 720p FullHD pa 1080p ? Zavajanje potrosnikov anyone ?
Dovie'andi se tovya sagain.

XS!D3 ::

Nevem, če kje dejansko oglašujejo kot HD, ampak vsaj kar vidim je to to, kar trenutno dobiš na web playerju za SLO 1 HD, SLO 2 HD, POPTV HD, HBO HD, itd... Izbereš pa lahko samo quality auto. Za primerjavo ima HD stream na EONu 7Mb/s, če je seveda povezava dovolj hitra.

Ezoterik ::

jukoz je izjavil:

Najdu. To so ble škatle od alertme.com angleške firme:
AlertMe @ Wikipedia

Kle je pa malo več o tem kaj je bilo gor:
http://forum.alertme.org.uk/viewtopic.p...

Vglavnem, če telekom ni kupil nekega izdelka od zunaj ampak ga je sam razvijal, potem bo še kaj iz tega. Drugače bo bolj žalost.

A kdo kaj ve, je Iskratel zadaj ali kdo drug?


razvoj pa to je in house, izdeluje pa zadevo nek kitajc, je pa custom zadeva. Dela res noro dobro, sploh voice recognition je insane. Mene sicer moti, da je zadeva sto posto zaklenjena, trenutno je gor sam ene par aplikacij (twitch, plex, vlc, youtube). Je pa zelo hitra, ui je odličen. Določene stvari so vprašljive.

misek ::

Ezoterik je izjavil:

razvoj pa to je in house
Je res in house? Kaj pa web player?

camx ::

misek ::

Mislil sem celotno okolje, spored, ... Kolikor vem to dela zunanje podjetje. Morda pa sem slišal narobe :)

Mikrohard ::

Jaz sem slišal, da naj bi bilo osnovano na morescreens... nisem pa šel tega preverjat.

Ezoterik ::

Ne vem men so rekl da je vse in house, drugač res zgleda kr podobno morescreens. Bom sporočil, ko kej več zvem. Tople vode zihr niso odkrival.

Ghost007 ::

Zdaj sem opazil, da ne obstaja le pogled nazaj, ampak tudi naprej za filme in serije.

NejcSSD ::

Če ima kdo kakšna vprašanja, NEOta in pametno žarnico imam doma že skoraj 1 mesec...
Izbran sem bil v Beta klub.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Anney ::

Na računalniku mi pod celozaslonskem načini nikakor ne izgine tole:

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

virusZz ::

Imaš samo žarnico iz njihove ponudbe ali tudi kakšne druge?
Zanima me podpora za Philips Hue.
virusZz

dvihtelic ::

Sem naročil, vendar se zaloge dobijo na dom po novem letu šele.

Ghost007 ::

Anney je izjavil:

Na računalniku mi pod celozaslonskem načini nikakor ne izgine tole:



da se easier pauzira. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

JamesBond ::

Master_Yoda je izjavil:

da o kvaliteti streama ne govorim (HD je 576p@2,5Mb/s)


Kako lahko potem napisejo da je to HD ? Kaj ni HD standard in je 720p FullHD pa 1080p ? Zavajanje potrosnikov anyone ?


Jaz sem poizkusil in mi predvaja 720p.

OK.d ::

virusZz je izjavil:

Imaš samo žarnico iz njihove ponudbe ali tudi kakšne druge?
Zanima me podpora za Philips Hue.

Itak da hue podpira samo mora biti hub 2.0.
LPOK.d

car100 ::

Malo čudna mi je edino Telekomova praksa, naprave imamo v najemu prva vedno brezplačna ostale po potrebi za dodatni mesečni pribitek.
Sedaj pa bi moral za vsak njihov "boljši" komunikator plačat 29€, ki pa bo še vedno lastniško njihov? Zaklenjen komunikator in paketi kot tri leta nazaj me enostavno ne prepriča, sploh ko pogledam mesečni odliv vsak mesec višja položnica.

gusto ::

Anney je izjavil:

Na računalniku mi pod celozaslonskem načini nikakor ne izgine tole:



Zanimivo je to, da meni včeraj tega ni kazalo, sem lahko normalno gledal, danes se mi je pa prikazalo.

Ghost007 ::

sej pa se tak nič ne vidi pri tem pocnu slike >:D
««
«
1 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16996 (631) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619819 (8175) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910315 (3702) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem