» »

Računalniška e-trgovina v 2019 ?

Računalniška e-trgovina v 2019 ?

Next-Gen ::

Pozdravljeni,
videl sem, da je bila pred 10 leti odprta taka tema, ko je nekdo spraševal kako odpreti računalniško trgovino.
Mislim, da so takrat ideje bile zatrte v kali, ker se je videlo, da bi nekdo to imel kot hobij.

Moram reči, da od leta 2014 spremljam Slo-Tech, redno tudi sestavo namiznega pc-ja in me zanima mnenje vas uporabnikov tega portala.
Vem da večino slotechovcev komponente kupuje v Nemčiji.
Vem, da je v življenju vsak izziv težak vendar ne veš če ne poskusiš.
Zanima me če bi bilo smiselno iti v tak projekt ?
Kakšni bi bili začetni vložki ?

Moja vprašanja so sledeča.

1. Vem da večino slotechovcev robo kupuje v Nemčiji. Vendar pa so tukaj še drugi, ki robo zaradi varnosti raje kupujejo pri nas. Cene v Slovenskih trgovinah so kar navite. Bi se splačalo ciljno publiko iskati pri njih ?

2. Tukaj so tudi podjetja, bi bilo smiselno poiskati par podjetji in poslovati z njimi ? Sodelovati pri javnih naročilih in med 3mi ponudniki vedno biti najboljši ?

3. Pri tem vprašanju bi potreboval vašo pomoč. Kje kupovati ?
Pri najcenejšem v Nemčiji aka. Mindfactory ali poiskati distributerja ?
Bi bilo bolje poslovati z nemškimi ali Slovenskimi distributerji ?
Bolj me zanima ali so slovenski distributerji le preprodajalci preprodajalcev, ali dejansko dobijo naročilo od tovarn.
In ali distributerji poskrbijo, da je roba vedno v centralnem skladišču in jo potem samo varno dostavijo do naročnika ?
Veliko ponudnikom piše, da je roba v centralnem skladišču. Je to njihovo skladišče ali od distributerja ?
Koliko ceneje bi sploh dobil robo od distributerja kot od trgovine ?
Ali je potrebno robo pri distributerju res kupiti ali jo tam samo naročiš in plačaš ko plačnik plača tebi ?

4. Recimo, da bi začel z manjšimi naročili, realno sem izračunal eno stvar.
Danes je grafična kartica na mindfactoriju 509E od tega odbijemo Nemški ddv 19%, znese 427,7, pri poštnini bi prišparal če bi prek pol noči pošiljal preko mailbox.de recimo 13e na paket v katerem bi bilo recimo 10 kartic. 1,3 Evra bi pribil vsaki kartici da pokrijem poštnino sem na 429. Sedaj pribijem slovenski davek 22% da bodo dacarji srečni in smo na 523,38, recimo, da nisem visokoleteč za začetek in kartico prodam za 550 e kar je za začetek 5% marža.
Stojim na realnih tleh in vem, da v začetni fazi zaslužka ni kaj veliko. Baje da so marže nekje med 10-15% pri slovenskih podjetji so nekje tam. bi prišel pri distributerju skozi kaj ceneje ?

6. Sedaj pa me zanima naslednje, koliko so stroški postavitve in vzdrževanja spletne strani ?

Bi bilo bolje zadevo preprodajati, seveda legalno za manjše marže ali dejansko vstopiti v svet računalniške tehnologije kot trgovec. Vem da je ta svet kar brutalen.
Vem da je veliko takih firm propadlo... hardwereversant in tako dalje.

7. Kako je z uveljavljanjem garancije. Moraš imeti licenco z podjetjem, da jim pošiljaš ali pošiljaš kar na uradni servis ali k slovenskih zastopnikom ?

8. Promoviranje preko instagrama facebuka ? je še kakšna stvar, kjer bi se splačalo objavlati ?
Morda kdo ve koliko stane, da te vpišejo v ceneje.si in ali je celo možno, da bi šel korak dalje in se poizkusil vpisati na Geizhals in Idealo.
Razmišljal sem o YouTube kanalu v Slovenščini morda kasneje v Angleščini ? Za promocijo izdelkov revjuje kot to počnejo v ameriki.

Kot vidite idej je povno, zavedam se obdavčitve zavedam se da so profiti majhni vendar bi se splačalo ?
Podajte svoje mnenje.

Tisti ki si je vzel čas najlepša hvala.

Machete ::

Kje imaš ti prednost pred ostalimi slovenskimi trgovinami se najprej vprašaj. V majhni marži? Za 5% misliš delat? Ne se hecat. Od tega misliš še davek na dobiček plačat, krit vse tekoče stroške poslovanja, licenčne programe, računovodstvo, oglaševanje, lastno plačo, zavarovanje posla ali fizičnih prostorov, službeni avto mogoče itd..? Za eno letno vinjeto boš moral torej prodati 10 gpujev višjega razred in moliti, da ne pade noben v reklamacijo :D
*prosim, da se v strukturo dobička ne zapleta nihče, ker gre za plastičen reality check.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MostWanted ::

kje je šele uveljavljenost?!? mlacom obstaja 20let. če ne 25? funtech 15.

juroz ::

Ne seri pri 5%, tudi če se greš malo popoldne to.
Išči druge niše.

Za cenejesi ni take krize so ugodni ampak precej nekoristni ker ne znajo dovolj dobro groupat izdelkov. Geizhals pa slovenskih firm ne podpira.

MIHAc27 ::

Za javna naročila ti jaz lahko povem da pozabi. Smo že prodali z izgubo, da smo zmagali na izboru (Ideja tukaj je bila, da bi nas potem izbrali kot serviserje, pa da vsaj tam zaslužimo nazaj).
Pa tudi drugi so že zmagali z ponudbo, kjer ne moreš konkurirati niti, če imaš 0€ zaslužka. (Po pregledu se je potem ugotovilo, da PC ni bil po specifikacijah. Sploh napajalnik so dali nekaj iz 2009)

Machete ::

Javna naročila (razen mafijska, predvsem v zdravstvu) so pogreb za denarnico. Drži. Samo stran.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

scipascapa ::

No go, premajhen trg. Včasih je bil še Comshop, zdaj je kao samo še BB....

anketar ::

Machete je izjavil:

Kje imaš ti prednost pred ostalimi slovenskimi trgovinami se najprej vprašaj. V majhni marži? Za 5% misliš delat? Ne se hecat. Od tega misliš še davek na dobiček plačat


prvo more met dobiček, good luck

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

N0t0ri0us ::

pazi še to. Kupiš recimo 50 grafičnih kartic na zalogo, da je količinski popust. Če jih prodaš v treh mesecih vse je to po tvojem izračunu cca 1000€ dobička, poleg vseh ostalih stroškov. Če jih ne prodaš pa lahko cene v tem času že padejo, potem pa ali boš prodajal z nulo, ali pa jih sploh ne boš prodajal. + težave z garancijami, vračanji izdelkov v zakonskih 14ih dneh, potem imaš še ostale računalniške komponente, katerim cena bistveno bolj niha kot pa gpujem.

Verjetno obstajajo tudi lažji načini zaslužka.

Mare2 ::

Next-Gen je izjavil:


Kot vidite idej je povno, zavedam se obdavčitve zavedam se da so profiti majhni vendar bi se splačalo ?


Net-Gen. Pred vsakim odprtjem podjetja ali s.p. je priporočljivo narediti poslovni načrt. Itak, predhodno mora biti ideja (to že imaš, kot vidim), v načrtu pa se predvidi poti do cilja. S finančno projekcijo se predvidi prihodke, stroške oz. se ugotovi, ali bo poslovanje rentabilno. Pri tem se uporabi različne metode, tudi SWOT analizo.

blackbfm ::

MostWanted je izjavil:

kje je šele uveljavljenost?!? mlacom obstaja 20let. če ne 25? funtech 15.


Po drugi strani imas pa npr licila.si ki v dobrih petih letih tako uspejo da v ~10 okoliških državah odprejo še podružnice. Sam tam so res zadeli jackpot, in z nišo in z marketingom + timing.

Ce imas pa enak pristop kot ga je imel funtech/mlacom pred 15 leti potem bo pa bolj slaba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodajalci v tehničnih trgovinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
709827 (7268) d4vid
»

Slovenski trgovci ter tujina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19539203 (35527) s51as
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636580 (32456) Gregor P
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170495 (155325) zoot
»

Rad bi odprl svoje podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516570 (5103) Pyr0Beast

Več podobnih tem