» »

Ali je smiselno uporabljati Microsoft Azure

Ali je smiselno uporabljati Microsoft Azure

M01O ::

Pozdravljeni. Imam idejo za svoj startup projekt.
V teh stvareh sem relativno nov in če je kdo, ki bi mi znal svetovati kako bi se bilo najbolje lotiti zadeve.

Zadevo sem si zamislil takole. Uporabniki bodo na strežnik pošiljali podatke iz senzorjev (na vsake cca 3 ure, cca 500kB podatkov, število uporabnikov neznano 10?,100?,1000?), ti podatki se bodo na spletnem strežniku shranili, obdelali in nato se bo uporabniku poslal rezultat po sms ali e-pošti. Uporabniki si bodo te podatke lahko ogledali na spletni strani kamor se bodo prijavili z uporabniškim imenom in geslom.
Kako se lotiti zadeve?
Zamislil sem si tako:
Uporabniki bodo imeli raspberry pi 3, ki se bo povezal v SQL bazo ki bo postavljena na Microsoft Azure in pošiljal podatke.
Spletna stran bo prav tako gostovala na omenjenih strežnikih in bo napisana v jeziku vb.net

Ali menite da bi bilo bolje uporabiti spletno gostovanje in podatkovno bazo MySQL in tudi spletno stran postaviti tam. Ali morda celo kupiti lastni strežnik in celotno zadevo postaviti tam. O gostovanju na Microsoft Azure razmišljam predvsem iz stališča večje varnosti, in bolj profesionalne rešitve.

Razmišljam tudi, da bi del ki zajema podatke in jih pošilja v SQL ostal odprtokoden medtem ko bi spletna platforma ostala zaprta in bi jo vsakemu uporabniku zaračunal.

SimplyMiha ::

Ne vem glede drugega, a pri Azure je najbolje da si že vnaprej sestavite osnoven plan in vidite kako hitro vas bo bankrotiral:
https://azure.microsoft.com/en-us/prici...

Dal sem Azure SQL pa bi me skoraj kap - $1500 mesečno! No, Azure MySQL je desetkrat cenejši, ampak še kar pricey, sploh če nimate veliko prometa.

No, vsaj storage je dost poceni!

xmetallic ::

Lasten strežnik je pri takšnih startup projektih metanje denarja stran. Na Azure dobiš za 20€ na mesec vse kar potrebuješ za začetek.

P.S.: vb.net je samomor. Začni raje s C# in .NET Core.

SimplyMiha ::

Kateri Azure plan za 20€ ti nudi storage, gostovanje spletni strani in SQL DB? V unem kalkulatorju se ne znajdem najbolj.

xmetallic ::

SimplyMiha je izjavil:

Dal sem Azure SQL pa bi me skoraj kap - $1500 mesečno! No, Azure MySQL je desetkrat cenejši, ampak še kar pricey, sploh če nimate veliko prometa.

Najcenejša Azure SQL baza je ~4€ na mesec. 250GB je 12€ na mesec.

https://azure.microsoft.com/en-us/prici...

Pricing display: Month
Purchase Model: DTU

Zgodovina sprememb…

slodreamer ::

Enostavna opcija je tudi Firebase live database in cloud functions - za začetek lahko dobiš tudi 300$ kredita - nekje za eno leto projekta.
https://firebase.google.com/

SimplyMiha ::

xmetallic je izjavil:

Najcenejša Azure SQL baza je ~4€ na mesec. 250GB je 12€ na mesec.

https://azure.microsoft.com/en-us/prici...

Pricing display: Month
Purchase Model: DTU

Aha, tam ga torej skrivajo! Vse skupaj je tako nepregledno...

MaCoFaCo ::

Prijavi svoj startup na Microsoft BizSpark in lahko dobiš brezplačno Azure uporabo.

jernejl ::

Za MS SQL bazo je treba računati kakšnih 12 evrov na mesec. Če želiš dodati še kak tedenski in mesečni backup, še par evrov zraven.
Potem pa rabiš še App Service za spletno stran. Basic plan stane ~50 evrov na mesec. To je najmanj, kar rabiš, če želiš to povezati z lastno domeno z SSL certifikatom.
Vse skupaj torej kakšnih 70 evrov na mesec.

Potem pa je odvisno, kako se boš lotil integracije s senzorji.
Če uporabiš IoT Hub, je ta zastonj do 500 naprav, za več pa je treba dodati še 22 evrov. Zraven sodi še Stream Analytics, to je še dodatnih 77 evrov.

xmetallic ::

MaCoFaCo je izjavil:

Prijavi svoj startup na Microsoft BizSpark in lahko dobiš brezplačno Azure uporabo.

Za to opcijo moraš imeti že nekaj za pokazat, definirano poslovno idejo. To se ne splača za 20EUR stroškov na mesec, za tak znesek ti tudi ne bodo odobrili financiranja. Ta opcija vključuje 100 000$ sredstev tako, da samo z idejo ti ne bodo odobrili ničesar.

Pogoji: https://startups.microsoft.com/en-us/fa...

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

jernejl je izjavil:

Za MS SQL bazo je treba računati kakšnih 12 evrov na mesec. Če želiš dodati še kak tedenski in mesečni backup, še par evrov zraven.
Potem pa rabiš še App Service za spletno stran. Basic plan stane ~50 evrov na mesec.To je najmanj, kar rabiš, če želiš to povezati z lastno domeno z SSL certifikatom.
Vse skupaj torej kakšnih 70 evrov na mesec.

Potem pa je odvisno, kako se boš lotil integracije s senzorji.
Če uporabiš IoT Hub, je ta zastonj do 500 naprav, za več pa je treba dodati še 22 evrov. Zraven sodi še Stream Analytics, to je še dodatnih 77 evrov.

Namesto App Service se splača vzeti virtualko in gor postavit spletno stran. App Service je pravzaprav virtualka na katero lahko postaviš več spletnih strani, ki si delijo resource.

IoT Hub zna biti uporaben, Stream Analytics je brezveze za tako majhne projekte. Obstaja veliko open source projektov, ki jih lahko sam postaviš na strežnik zastonj.

Zgodovina sprememb…

MaCoFaCo ::

Po eni strani res, tudi če imaš 150 EUR na mesec stroška za najem cloud infrastrukture, je to dobrih 3500 EUR v dveh letih. V primejavi s stroški razvoja bo to verjetno dokaj zanemarljivo. V dveh letih bo pa tudi približno že videl, če je ideja perspektivna ali ne.

Na žalost je resnica takšna, da velika večina takšnih idej propade.

Good luck :D

jernejl ::

xmetallic je izjavil:

IoT Hub zna biti uporaben, Stream Analytics je brezveze za tako majhne projekte. Obstaja veliko open source projektov, ki jih lahko sam postaviš na strežnik zastonj.

IoT Hub-a, kolikor mi je znano, ne moreš direktno povezati z MS SQL bazo. Stream Analytics sem omenil zato, ker se uporabi kot vmesni člen, torej IoT Hub -> Stream Analytics -> MS SQL.
Ali obstaja kaka cenejša alternativa, ki je podobno preprosta?

xmetallic ::

IoT Hub ni namenjen izvajanju analitike. Za to rabiš svoj strežnik ali pa kakšno od že obstoječih storitev kot je Stream Analytics.

Tukaj so vse IoT storitve, ki jih je mogoče dobiti na Azure. https://azure.microsoft.com/en-us/produ...

M01O ::

Hvala vsem za informacije. Od začetka se bom odločil za mySQL na enem izmed spletnih ponudnikov potem pa bom videl kam stvar pelje. Ker ne vem še kaj vse sploh potrebujem in se učim sproti.
Hvala

blackbfm ::

Po eni strani res, tudi če imaš 150 EUR na mesec stroška za najem cloud infrastrukture, je to dobrih 3500 EUR v dveh letih. V primejavi s stroški razvoja bo to verjetno dokaj zanemarljivo. V dveh letih bo pa tudi približno že videl, če je ideja perspektivna ali ne.


Keep it simple stupid. A se res rabi celotna enterprise cloud infrastruktura za pobiranje podatkov s senzorjev? Sploh ce ima clovek malo izkusenj in priblizno en tolk strank, torej priblizno nic. Ljudje furajo komplet trgovine za 200 eur letno.

MaCoFaCo ::

Res je, kompromise je možno narediti, če ti 99.99% uptime ni prioriteta. Osebno bi prvi prototip oz. "minimum viable product" postavil na lokalni virtualki :) (če imaš simetrični internet, npr. optiko, je velik plus). Potem pa bi videl kako naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko pametne naprave zastarijo na ukaz iz daljave

Oddelek: Novice / Ostale najave
347787 (5168) Apple
»

Katera je dobra IoT platforma za upload meritev?

Oddelek: Programska oprema
71136 (793) Groove
»

V Münchnu bo povratek na Windows stal 90 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
23779222 (72433) xmetallic
»

Bose prek slušalk nadzoruje uporabnike? "Zbrane podatke podjetje prodaja"

Oddelek: Novice / Varnost
93708 (2369) c3p0
»

[c#] da program pošlje podatke na server

Oddelek: Programiranje
101452 (1018) Red_Mamba

Več podobnih tem