» »

E-book, e-knjiga, osnove, kako?

E-book, e-knjiga, osnove, kako?

Blond ::

Pozdravljeni.

Imam lastno knjigo v fizični obliki, ki se že prodaja.
Imam jo tudi v PDF in imam tudi prevod v ANG.

Želel bi SLO in ANG različico spraviti v elektronsko obliko in jo ponuditi FREE oz za par centov na različnih platformah: Lastni spletni strani, Amazon, Kindle, Apple Books, ... in kaj jaz vem kje še.

Kako se lotiti zadeve?
Predvidevam, da ne gre za klasičen PDF in kaj je vse potrebno narediti in kje vse bi se dalo ponuditi knjigo?
Tako brezplačno kot morda za par centov, bolj je pomemben namen, da doseže čimvečji krog.

Hvala in lep pozdrav
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

scipascapa ::

Butn na partis pa bo free, drugače pa imaš kako spletno stran, blog ipd?

Ales ::

Dve ločeni stvari v bistvu sprašuješ, če prav razumem, eno je kar se tiče promocije, dostopa do bralcev, drugo pa je tehnična izvedba, kako narediti e-knjigo.

Kot prvo, da nam bo malo bolj jasno za kaj se gre, daj link na fizično knjigo oz. napiši za kaj točno se gre. Brez tega je težko karkoli svetovati glede promocije.

Sploh pa, a nimaš založnika?

Kar se tehnične izvedbe tiče, v čem je v osnovi napisana knjiga? Iz katerega programa kreiraš PDF? V katerem programu je bila knjiga pripravljena za tisk, imaš originalne datoteke?

Blond ::

Aleš HVALA, ker ne poznam teme tudi vprašanja ne znam postaviti ;)
Evo poskušam obrazložiti glede na tvoja vprašanja.

Knjiga je v fizični obliki (SLO verzija) že na policah. Prodaja teče tak da tukaj ni problema. Tudi glede promocije.
Vse knjigarne, vse knjižnice, spletna stran, FB, ...... predvideva se ponatis v 2019

Zanima me oz. sprašujem o tehnični izvedbi e-knjige. Ali je to enak, predpisan format za vse platforme ali ima vsak svojo?
Najprej jo je potrebno narediti. Potem pa se bom odločil kaj z njo.
Zakaj? Zato, da se sam nekaj novega naučim.
Razmišljam, da bi prevod oz. angleško različico, ki pa še ni v fizični obliki dal na trg v elektronski.

PDF imam, v katerem programu pa je bila knjiga pripravljena za tisk pa nimam pojma. Bom mogo povprašat in prosit, da mi pošljejo originalne datoteke

aja še link:
http://www.pinkipingvin.com/
https://www.facebook.com/pinkipingv/
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

Ales ::

Je več različnih formatov za e-knjige, vendar se jih dokaj zlahka medsebojno pretvarja iz enega v drugega. Za Kindle se npr. uporablja njihov mobi format, za veliko drugih bralnikov pa ePub. Ta dva formata pokrijeta praktično vse.

Na grobo, recimo: ePub vs MOBI vs PDF: What's The Difference?

Odvisno od tega, v čem je trenutna knjiga originalno narejena, lahko morda ePub kar izvoziš, kot je bil izvožen PDF. Ali pa pretvoriš v ePub iz sedanjega formata. Iz ePub lahko potem zlahka pretvoriš knjigo tudi v mobi.

Je v knjigi le tekst ali so tudi ilustracije? Barvne? Izgleda mi tako, a nočem preveč sklepati... To nekoliko zakomplicira zadeve.

Glede založnika sem vprašal zato, ker pogodbe pogosto določajo pravice glede izdaj v elektronski obliki in na različnih trgih, v prevodih, itd.. Da se ti ne bo recimo zgodilo, da prosto objaviš e-knjigo v Sloveniji, potem pa slovenski založnik doživi infarkt... 8-)

TheBlueOne ::

Blond je izjavil:

Pozdravljeni.

Imam lastno knjigo v fizični obliki, ki se že prodaja.
Imam jo tudi v PDF in imam tudi prevod v ANG.

Želel bi SLO in ANG različico spraviti v elektronsko obliko in jo ponuditi FREE oz za par centov na različnih platformah: Lastni spletni strani, Amazon, Kindle, Apple Books, ... in kaj jaz vem kje še.

Kako se lotiti zadeve?
Predvidevam, da ne gre za klasičen PDF in kaj je vse potrebno narediti in kje vse bi se dalo ponuditi knjigo?
Tako brezplačno kot morda za par centov, bolj je pomemben namen, da doseže čimvečji krog.

Hvala in lep pozdrav


Jaz bi na tvojem mestu zacel z Amazonom. Enostavno naredi racun in se pozanimaj pri njih.

Blond ::

@Aleš
Hvala za konkretne informacije

Torej najprej v ePub in v Mobi
ja nekaj barvnih ilustracij je v knjigi
bom se poglobil najprej v to da knjigo spravim v ePub in v Mobi

Pogodbo z založnikom pa morem res pogledat ;)

a SLO verzijo bom pustil zaenkrat kot je ... bom se spravil na ANG verzijo.

HVALA za konkretne informacije.

LP
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kobo HD Aura, Kindle Paperwhite, Tolino Vision

Oddelek: Kaj kupiti
163065 (1236) tikitoki
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222537 (15594) ales85
»

EPUB vs PDF na tablicah, prodaja e-knjig

Oddelek: Pomoč in nasveti
455509 (4992) Gandalfar
»

Borders predstavil svoj bralnik e-knjig

Oddelek: Novice / Ostale najave
64198 (3592) HairyFotr
»

Nook končno tu

Oddelek: Novice / Android
4114492 (13101) borchi

Več podobnih tem