» »

Epic Games Store

Epic Games Store

««
10 / 18
»»

PH03N1X ::

oo7 je izjavil:

Kot kaže se Red dead redemption 2 za PC ni najbolje prodajal v Novembru, ker ga ni med top 10 igrah za PC


Tisti keri je hotel imet RDR2 si je že lani kupil špil in po možnosti tudi konzolo

ahac ::

Meni se zdi čisto normalno, da se igra slabše prodaja, če pa pride na neko platformo več kot 1 leto prepozno. Takrat je ves hype že zdavnaj mimo...
Rockstar je z GTA sicer imel poseben primer igre, ki se odlično prodaja še leta po izidu, ampak RDR2 pa očitno ni GTA.
Mislim, da se bo tudi npr. Death Stranding na PCju slabše prodajal kot bi se, če bi izšel pravočasno.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

scipascapa ::

Death Stranding na PCju bo polomoja, 90% jo bo po travnikih kosilo.

Mato989 ::

PH03N1X je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kot kaže se Red dead redemption 2 za PC ni najbolje prodajal v Novembru, ker ga ni med top 10 igrah za PC


Tisti keri je hotel imet RDR2 si je že lani kupil špil in po možnosti tudi konzolo


Ne smao to, vsi ki smo jo resnično želeli imet smo tudi prednaročili... oz. vsaj večina!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kitl76 ::

No jaz sem lani kupil zaradi tega Xbox:) Samo sem jo letos kupil tudi za PC.

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Kot kaže se Red dead redemption 2 za PC ni najbolje prodajal v Novembru, ker ga ni med top 10 igrah za PC

Saj če bi se dobro prodajal verjetno ne bi bil že povsod na razprodajah pod 50 eur.

Izi ::

Tisto je lestvica samo za EPIC Game Store, kjer so v novembru prodali 408.000 kosov RDR2.
Glavnina RDR2 PC izvodov se prodaja direkt na Rockstarju, ki ni zajet v tisto lestvico. Steam v novembru sploh še ni prodajal RDR2. Epic s tistimi 408k kosi pa ni omembe vreden proti Rockstarjevi prodaji. Vsak normalen igričar je PC verzijo RDR2 kupil na Rockstarju, ki je sicer dal podatke o prodaji RDR2, ampak kot celoto za PC in konzole in ta se trenutno menda bliža že 30 milijonov prodanih kosov RDR2.

ahac ::

Epic s tistimi 408k kosi pa ni omembe vreden proti Rockstarjevi prodaji. Vsak normalen igričar je PC verzijo RDR2 kupil na Rockstarju,

Jaz pa mislim, da je EGS omembe vreden delež prodaje RDR2 (sploh preden je igra prišla na Steam).
Zakaj bi "normalen igričar" vzel igro direkt v nepreverjenti trgovini, ki sploh nima drugih iger? A niste še lani vsi trdil, da vsak normalen hoče imet vse igre v čim manj launcherjih? ;):P

RDR2 na PCju pač ni tak hit, ker igra za mainstream publiko ni več zanimiva. Rockstar je mislil, da bo lahko spet nategnil PC gamerje in bomo (kljub 1 letni zamudi) kot nori kupoval igro. Mogoče je pa norih manj kot so pričakoval...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

c3fizl ::

ahac je izjavil:

Zakaj bi "normalen igričar" vzel igro direkt v nepreverjenti trgovini, ki sploh nima drugih iger? A niste še lani vsi trdil, da vsak normalen hoče imet vse igre v čim manj launcherjih? ;):P


Mogoče zato, ker tudi če jo kupiš na epic store ali steamu, še vedno rabiš rockstar launcher. Pa zato, da smo lahko špil igral day 1, ne pa čakal še dodatn mesec ali dva (ja, ja sej vem buggy sem in tja, ampak jaz osebno nisem mel enega problema in sem lahko špila laufal pol ure po izidu nrez enega crasha). Pa tudi na vseh trgovinah kjer se da dobit špil ceneje (cd keys itd) je špil bil iz rockstar launcherja. Pa ne štekam tega jamranja glede čim manj launcherjev, a imate komp z 512mb rama, da vam ga launcherji tok požerejo al kaj? Sploh pa nevem zakaj bi mel naštiman launcher da se zažene ko se winsi naložijo, če se lahko launcher zažene preprosto ko zaženeš igro. Več kot en špil ob istem času pa fizično nemoreš špilat xD

ahac ::


Mogoče zato, ker tudi če jo kupiš na epic store ali steamu, še vedno rabiš rockstar launcher.


Vem, vem.
Saj se čisto strinjam. Jaz imam inštalirane vse glavne launcherje.

Ampak... pred in na začetku Epic Games Store so vsi trdil, da je ful boljš imet vse igre v enem ali vsaj v par launcherjih. Takrat so tudi vsi kupoval in zagovarjal kupovanje Ubisoft iger na Steamu, čeprav je bila čisto enaka situacija, da si v vsakem primeru rabil Uplay. Smešno se mi zdi kako hitro se isti argument obrne za 180° glede na to ali je v eni poziciji Steam ali EGS. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Buggy ::

Smešno se mi zdi kako hitro se isti argument obrne za 180° glede na to ali je v eni poziciji Steam ali EGS.


...ker to da imas spil v Steamu, pomeni da imas nekaj vec na zreli gaming platforni. Od Steam VR in native gamepad podpore, do Steam Linka, do Steam family sharingov, friends watch opcije, tudi podporo vsem achievmentom in karticam....

Epic Games Store je gnil launcher, pa ce ga se tako shillas zato je pomembno imeti spil v Steamu :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Furbo ::

Jaz sem za RDR2 počakal na steam, 'enoletna zamuda' pa pomeni samo to, da igram lepo poflikano igro.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

svecka ::

dejstvo je da so ŽAL PC porti sranje v večini. Šele s kasnejšimi patchi se mogoče stanje izboljša ali pa z neuradnimi popravki s strani communitya.

dronyx ::

ahac je izjavil:

RDR2 na PCju pač ni tak hit, ker igra za mainstream publiko ni več zanimiva. Rockstar je mislil, da bo lahko spet nategnil PC gamerje in bomo (kljub 1 letni zamudi) kot nori kupoval igro. Mogoče je pa norih manj kot so pričakoval...

Po moje je Rockstar izdal RDR2 za PC ker računajo zlasti na RDR 2 Online in upajo, da se bo ponovila zadeva z GTA V in da jim še dolgo časa ne bo narediti česa novega, samo služijo na račun tistih, ki so pripravljeni plačat za boljšega konja ali epic kavbojski klobuk.

Gejspodar ::

Nisem spremljal teme, me pa zanima, če še kdo drug med uporabo tega launcherja doživlja neverjetne bolečine - vsak odziv na klik je namreč čutit tako zakasnjen da glava peče, ko klikneš na launch game, če ta nima nekega splasha image-a sploh ne veš, da si ga zagnal.

Prav tako me ob vpisovanju uporabniškega imena ter gesla spreleteva srh, saj se črke/asteriski rišejo s skoraj sekundnim zamikom in nisem nikoli ziher če lahko stisnem tab za naslednje vnosno polje.

Furbo ::

Najslabši launcher ever, jaz imam počasen internet in je zgleda zadeva povsem web based in se vsakič nalaga 100 let. Hvala, ampak ne hvala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gagatronix ::

Buggy je izjavil:

Smešno se mi zdi kako hitro se isti argument obrne za 180° glede na to ali je v eni poziciji Steam ali EGS.


...ker to da imas spil v Steamu, pomeni da imas nekaj vec na zreli gaming platforni. Od Steam VR in native gamepad podpore, do Steam Linka, do Steam family sharingov, friends watch opcije, tudi podporo vsem achievmentom in karticam....

Epic Games Store je gnil launcher, pa ce ga se tako shillas zato je pomembno imeti spil v Steamu :P


Kaj ti pomaga Steam ce zadeva se vedno zahteva svoj launcher ?

Izi ::

Pa ravno Steam se daleč najdlje odpira izmed vseh launcherjev in tudi na splošno je precej počasen. Epic je med hitrejšimi launcherji. Zmagovalec po hitrosti in odzivnosti je brez dvoma GOG launcher.
Test na mojem PCju: (sveže zagnan PC, noben launcher ni prednaložen ob zagonu in vsi so posodobljeni na najnovejšo verzijo)

GOG: 3 sekunde
Battle.net: 3,5 sekunde
Rockstar: 4 sekunde
Epic: 5 sekund
Origin: 6 sekund
Uplay: 10 sekund
Steam: 15 sekund

Gagatronix ::

Mene te razlike v sekundah ne ganejo, ker ne masturbiram na mikrosekunde delovanja RAM-a. Ampak saj ves, karkoli te razveseljuje v zivljenju.

Ghost007 ::

Bedarija. Prvo kot prvo imaš očitno shit pc, kot drugo pa je steam launcher z največ featursi. Tri glani so nedvomno, share/remote play, controller emulator in big picture.

ahac ::

Btw.
A Jedi Fallen Order/RDR2 kupljen na EGS potem laufa direktno iz Origina/Rockstar Launcherja ali ga je treba pognat iz EGS?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

LeQuack ::

Steam sploh težko rečeš da je pravi klient, to je samo wrapper za browser. Brezveze.
Quack !

svecka ::

Ne pozabit, vsak dan ob 17:00 je nova free igra na Epicu.

kitl76 ::

No saj igre so pa tudi bolj kot ne iz 80-ih.

svecka ::

Sry sam veliko indie igre so boljše kot AAA naslovi. Recimo tale mojstrovina je top: https://store.steampowered.com/app/6324...

Izi ::

Malo tudi ponavljajo. Današnjo igro (Celeste) sem jaz že imel v knjižnici, kar pomeni, da je pred meseci že bila enkrat zastonj.

svecka ::

EDIT: jaz sem jo kot zgleda zgrešil takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Gagatronix ::

Ghost007 je izjavil:

Bedarija. Prvo kot prvo imaš očitno shit pc, kot drugo pa je steam launcher z največ featursi. Tri glani so nedvomno, share/remote play, controller emulator in big picture.


Trenutni racunalnik sem kupil leta 2012. Share/remote play me ne zanima, kontroler emulacija takisto ne, big picture je pa samo za na ogromni tv v dnevni sobi, katerega pa si takisto ne lastim.

scipascapa ::

ste si nabrali gratis iger?

Darksiders (Warmastered & Deathinitive Editions) & Steep (PC Games) Free Till 9th Jan @ Epic Games

kitl76 ::

Meni osebno nobena ni bila všeč.

kitl76 ::

No na koncu se je pa le nekaj našlo tudi zame Darksiders:)

gozdar1 ::

Sem se "pofočkal" samo zaradi igre "Control", ki je steam nima. Igra je drugače super samo malce preveč težavnost skoči proti koncu.

PH03N1X ::

scipascapa je izjavil:

ste si nabrali gratis iger?

Darksiders (Warmastered & Deathinitive Editions) & Steep (PC Games) Free Till 9th Jan @ Epic Games

Lahko bi bile recimo vse sveži naslovi, ne pa da so ponavljali tiste katere so že bile prej....ampak kr ok seznam.

bedarija ::

PH03N1X je izjavil:

scipascapa je izjavil:

ste si nabrali gratis iger?

Darksiders (Warmastered & Deathinitive Editions) & Steep (PC Games) Free Till 9th Jan @ Epic Games

Lahko bi bile recimo vse sveži naslovi, ne pa da so ponavljali tiste katere so že bile prej....ampak kr ok seznam.


o čem ti? od 75 možnosti za prevzem zastonj igre so dali 73 različnih in samo 2x se je zgodilo da so dali na razpolago isto igro - Hyper Light Drifter in Celeste

ahac ::

Tim Sweeney pravi, da je EGS bolj uspešen kot so pričakovali:

Epic Games Store has generated $680M so far, with exclusives being 'critical,' says Tim Sweeney
https://gamedaily.biz/article/1502/epic...

Epic Games Store third-party game revenue in 2019 is roughly 60% higher than our initial forecast at launch, and the pace of free game installs is several times higher than we originally expected.


Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

ahac je izjavil:

Tim Sweeney pravi, da je EGS bolj uspešen kot so pričakovali:

Epic Games Store has generated $680M so far, with exclusives being 'critical,' says Tim Sweeney
https://gamedaily.biz/article/1502/epic...

Epic Games Store third-party game revenue in 2019 is roughly 60% higher than our initial forecast at launch, and the pace of free game installs is several times higher than we originally expected.





Nič posebnega.

680 miljonov $ od tega 429 mio $ pripada Fortnitu več ali manj.

251 mio $ in 108 miljonov uporabnikov pomeni 2,5$ na okroglo na igralca.

oo7 ::

251 mio $ in Epicov 12% delež in je to okoli 30 mio $ profita. Samo za igro Control za 1 letno ekslkluzivo so dali 10 mio $.

So pa zaslužili 429 mio $ z Fortnitom 100%, ker je hišna igra.


Za primerjavo Steam leta 2017

Steam is the biggest digital game distributor on PC, and 2017 was the best year yet for Valve's platform. We already knew 7,600 games were released on Steam last year, but now we know roughly how much money it generated: approximately $4.3 billion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

ahac ::

Pravijo, da je revenue nad pričakovanju, popularnost free iger pa še bolj. Saj je jasno, da v enem letu ni možno pridt blizu Steamu. Tega se Epic zaveda, zato so pa pripravljeni prvih nekaj let delat izgubo.
Ampak pazi to,... če bi Fortnite bil na Steamu, bi jim Valve pobral več kot $85 miljonov (20+% of teh $429 miljonov). Že samo s tem lahko Epic pokriva EGS izgubo par let...

Btw. zanimiva je razlika v komentarjih na tole:
Game developerji in novinarji pravijo, da so to ful dobri rezultati za prvo leto... gamerji pravijo, da je epski fail. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Mato989 ::

ahac je izjavil:

Pravijo, da je revenue nad pričakovanju, popularnost free iger pa še bolj. Saj je jasno, da v enem letu ni možno pridt blizu Steamu. Tega se Epic zaveda, zato so pa pripravljeni prvih nekaj let delat izgubo.
Ampak pazi to,... če bi Fortnite bil na Steamu, bi jim Valve pobral več kot $85 miljonov (20+% of teh $429 miljonov). Že samo s tem lahko Epic pokriva EGS izgubo par let...

Btw. zanimiva je razlika v komentarjih na tole:
Game developerji in novinarji pravijo, da so to ful dobri rezultati za prvo leto... gamerji pravijo, da je epski fail. ;)


Saj enako je ko kritiki ocenjujejo filme... Vazno je kaj pravijo gledalci in uporabniki ne kaj pravijo kritiki in novinarji tbh
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bedarija ::

pri filmih je morda res važno kaj pravijo gledalci. Pri poslovanju podjetja o katerem nimajo pojma pač ne. lahko epic laže, zavaja, dela izgubo, za končnega uporabnika to nima veze, samo še en launcher za igre. Važno da so devi zadovoljni, ki sedaj za svoje male igre ki so jih leta in leta razvijali dobijo več denarja oziroma če podpišejo exclusive dobijo v naprej dogovorjeno vsoto, ki je velikokrat višja od dejanske prodaje. In kaj pol če je fail, a maš ti kot uporabnik kako izgubo od tega? Prav nič, konkurenca je pa vedno dobrodošla.

Furbo ::

Gledamo javne izjave razvijalcev.. seveda ne bodo pljuvali po poslovnih partnerjih.

Zdajle je pač faza, ko jih nosijo po rokah. Ko bo imel Epic nek omembe vreden tržni delež, se bodo pa stvari spremenile.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gagatronix ::

Dokler se bo dogajalo, da s Steama zaradi licencnih pizdarij umikajo igre, je vsaka konkurenca dobrodosla.

opeter ::

Gagatronix je izjavil:

Dokler se bo dogajalo, da s Steama zaradi licencnih pizdarij umikajo igre, je vsaka konkurenca dobrodosla.


Saj to morajo tudi na drugih servisih, če preteče licenca.

Npr. stare Codemasters dirkaške igre niso več na voljo na nobenem od teh servisov.

Pa so bile npr. Race Driver GRID še pred leti na voljo na Humble Bundle (Steam koda), Steam, GreenManGaming, ipd. ter tudi na GOG.com (tukaj DRM-free varianta). Zdaj pa to igro uradno več nikjer ne moreš kupiti v digitalni obliki.

No, rabljeno se dobi še na DVD-ploščku :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bedarija ::

ja ta umik iger res nima nič s steamom. se spomnim ko so original Mafio dal dol s steama zato ker je po 10 letih potekla pogodba za eno izmed glasb v igri. pa se je nato gift Mafia za steam po 100€ prodajala =)

opeter ::

Isto je bilo z recimo z Alan Wake serijo, ki nekaj časa ni bil dosegljiva na digitalnih platformah zaradi glasbe. Odkar so rešili licenčne probleme, se igra ponovno prodaja.

Ravno zaradi licenc se npr. ne prodajajo starejše dirkaške igre. Zato je utopično pričakovat, da bi kdaj uzrli kakšno starejši igro npr. iz serije Need for Speed igre. Ali pa kakšen Colin McRae Rally, SEGA Rally ipd ... Tega ne bo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Najbolj prodajane ekskluzive na Epic games Store

bedarija ::

Vem da je to samo približek ampak me preseneča kako malo prodanih kopij ima outer worlds

oo7 ::

bedarija je izjavil:

Vem da je to samo približek ampak me preseneča kako malo prodanih kopij ima outer worlds


Tudi Control slabo glede na to, da je bila igra dobro ocenjena.

Buggy ::

bedarija je izjavil:

Vem da je to samo približek ampak me preseneča kako malo prodanih kopij ima outer worlds


eden od razlogov je verjetno to, da je bila spiratizirana dost hitro, je brez MP in se jo relativno hitro konca. Drugi pa da je bila prakticno ob izdaji vkljucena ze v Xbox Game Pass in jo je marsikdo zastojn prespilal na konzoli.

Furbo ::

Pa tudi nič kaj prida ni bila. Kot nekakšen super-lite Fallout s 5 misijami.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
10 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačne igre (giveaways) (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Igre
1097239477 (105) ahac
»

Alan Wake 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13710161 (484) bastadu
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746119002 (3080) oo7
»

Beyond: Two Souls

Oddelek: Igre
393152 (1242) oo7
»

Epic Games zagnal lastno spletno trgovino

Oddelek: Novice / Igre
228195 (4534) opeter

Več podobnih tem