» »

Alan Wake 2

Alan Wake 2

1 2
3
»

Nyana ::

Igra je vseeno izšla komaj konec oktobra (27.10.), prav tako je ni na steamu tako da je verjetno tudi to razlog, da v oktobru ni bila med top 150 in pa seveda ne pozabiti še strojno zahtevnost za PC, če nisi vsaj v rangu RTX 30XX je igra bol tak tak...
Drugače pa je igra brez prave zaščite in se je isti dan po izidu pojavila na travniku in je bila na torrent straneh med top prenosi.

Izi ::

Da se ne prodaja rekordno so trije razlogi:
1. Igre ni na Steamu (je pa ravno zaradi tega občutno cenejša).
2. Letos smo dobili tako količino dobrih iger da praktično nihče ne more preigrati vse.
3. Survival Horror ni žanr za mase.

Igra je drugače (sam še nisem igral) zelo dobra saj so se ocene povsod ustalile na 89, kar je več kot odlično.
Ob poplavi iger to jesen si je moral vsak Gamer narediti kar precejšnjo selekcijo kaj bo sploh igral tja do novega leta in večina raje izbere lahkotnejše akcijske igre kot pa kakšen Survival Horror, ki je precej zahteven žanr.

Kayzon ::

Igra ni niti malo survival horror lepo te prosim,3/4 igre hodis naokoli in govoris z ljudmi. Ze pri Quantum Breaku se je videlo da bi Remedy raje snemal serije kot delal igre.

Izi ::

Kayzon je izjavil:

Igra ni niti malo survival horror lepo te prosim,3/4 igre hodis naokoli in govoris z ljudmi. Ze pri Quantum Breaku se je videlo da bi Remedy raje snemal serije kot delal igre.

Uradno je Survival Horror.
Sam Remedy pravi tako. Uradna stran: https://www.remedygames.com/games/alan-...
"Alan Wake 2 marks Remedy Entertainment’s first foray into the survival horror genre."

Tudi Wiki pravi tako: Alan Wake 2 @ Wikipedia
"Alan Wake 2 is a 2023 survival horror game developed by Remedy Entertainment."

Polda ::

yayo je izjavil:


Da pa je "woke" jaz tega ne vidim nikjer. Ima dva protagonista od katerih je en temnopolta ženska rojena od švedske matere, pa namiguje se, da naj bi bila reinkarnacija nekega nordijskega božansktva. To je to, nikjer ni feministk, ne veganov, ne transeksualcev, nihče te ne sili v istospolni seks ali v podpisovanje peticij za Palestino. :))


To kar si napisal je super woke. Temnopolta ženska mogoče reinkarnacija nordijskega božanstva.

yayo ::

:)) sem se sam potunkal, a? Sicer pa to ni dobesedno, gre bolj za igro meta referenc direktorja igre Sama Lakea. V Bright Falls živita postarana divja rockerja švedskih korenin Thor in Odin Andersen, FBIjevka Saga naj bi bila Thorova vnukinja. Njen oče pa... Imam še 15-20 procentov igre za naredit, nekaj se mi že svita samo ne želim si spoilat stvari preden mi igra sama ne pove kako in kaj.

ahac ::

prav tako je ni na steamu tako da je verjetno tudi to razlog, da v oktobru ni bila med top 150

1. Igre ni na Steamu (je pa ravno zaradi tega občutno cenejša).

Primerjave igralnosti so iz seznamov top iger na konzolah.
Podatki o tem kako se prodaja na EGS niso javni.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zulf ::

Špil res ne vleče, sploh, je pa vizualno zlo lepa.

holabaluza ::

Prisel skozi konec :) sedaj pa je zelja po podobnih igrah ... ima kdo predloge, kaj sedaj, kaj je remotely podobno kot alan wake?

Nikonja ::

z 3060ti sem pričakoval da bom vsaj na fhd dodal mal več detajlov ampak ne gre, mešano na medium in low plus DLSS, tko da škoda, ker sem za hec prižgal na 4k in vklopil vse kar se da in igra takrat izgleda vizualno bolano ampak z 7fps :)
Glih sem začel ampak se zdaj premišljam če bi jo dal stran dokler se ne odločim za boljšo grafično, ker je res škoda igrat če nimaš vklopljene vse bonbončke...

ahac ::

Epic ima trenutno kupone za 33% popust na vse pa še 10% vrnejo na račun za naslednji nakup.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Epic Games Store launches Black Friday sale, including Alan Wake 2 for $34

Tako hitro ob izidu ponavadi znižajo igre katere se ne prodajajo ravno dobro ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Epic Games Store launches Black Friday sale, including Alan Wake 2 for $34

Tako hitro ob izidu ponavadi znižajo igre katere se ne prodajajo ravno dobro ?

Igra ni nič znižana. Še vedno je 49,99EUR, če pa zraven unovčiš svoj kupon za -33% pa to pride 33,49EUR. Za povrh pa dobiš še 3,35EUR dobroimetja za naslednje nakupe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ahac ::

Ja, kupon za 33% znižanje velja za vse igre na EGS, samo skupna cena nakupa mora biti nad 15€. Nekih drugih posebnih popustov na EGS trenutno nimajo.
Ampak verjetno marsikoga zanima, da se s tem AW2 dobi za pol cene večine novih AAA iger.

Jaz sem naredil napako, da nisem še malo počakal z nakupom. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

scipascapa ::

3k€ plača ahac.

yayo ::

končal včeraj zvečer na hard, tole pa je bila izkušnja! 8-) Na koncu sem izpadel idiot v Sagini sobi, čisto sem pozabil kako uničiš tiste točke... Verjetno, ker ni bilo HUD-a. Žal sem očitno izpustil kake štiri rokopise, ampak ni časa za platino, v backlogu kakih 50 iger. Kje najdete čas ljudje božji? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Izi ::

Medtem ko mi je bil prvi Alan Wake kar v redu in Control zelo v redu, mi tale drugi del Alana sploh ni všeč. Prišel sem nekje do polovice in me več ne vleče naprej.
Igra sama po sebi je sicer v redu, grafika zelo dobra, bugov praktično ni, ampak zgodba, ki je bistvo te igre je pa milo rečeno zanič.
Remedy imajo sicer vedno precej čudaške zgodbe ampak tokrat so pa tako pretiravali da je vse skupaj ena sama nočna mora, mišljeno dobesedno. Zgodba se preveč navezuje na prvi del, za povrh so pa sedaj še Control noter vključili. Opazil sem kar nekaj likov iz igre Control. Tisti hišnik Ahti, ki je verjetno kakšen nordijski bog iz igre Control v to igro nikakor ne sodi.
Vse developerje v firmi Remedy bi morali poslati na dolgotrajno zdravljenje odvisnosti od trdih drog, drugače je konec z njimi. Alan Wake 2 je videti kot da bi bili izdelovalci ves čas na LSD-ju.

Zmajc ::

Meh ko bo na steamu z 50%+ popustom se vidimo, tačas pa ignore. EGS si lahko ta svoj zanič klient v rit zataknejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

yayo ::

yup, za kurac igra. Zato je ocena kritikov in igralcev okoli 9 na MC in OC. ;)

Kayzon ::

yayo je izjavil:

yup, za kurac igra. Zato je ocena kritikov in igralcev okoli 9 na MC in OC. ;)


CONSUME GOY HEHEH :))

HolyFuck1 ::

Izi je izjavil:

Medtem ko mi je bil prvi Alan Wake kar v redu in Control zelo v redu, mi tale drugi del Alana sploh ni všeč. Prišel sem nekje do polovice in me več ne vleče naprej.
Igra sama po sebi je sicer v redu, grafika zelo dobra, bugov praktično ni, ampak zgodba, ki je bistvo te igre je pa milo rečeno zanič.
Remedy imajo sicer vedno precej čudaške zgodbe ampak tokrat so pa tako pretiravali da je vse skupaj ena sama nočna mora, mišljeno dobesedno. Zgodba se preveč navezuje na prvi del, za povrh so pa sedaj še Control noter vključili. Opazil sem kar nekaj likov iz igre Control. Tisti hišnik Ahti, ki je verjetno kakšen nordijski bog iz igre Control v to igro nikakor ne sodi.
Vse developerje v firmi Remedy bi morali poslati na dolgotrajno zdravljenje odvisnosti od trdih drog, drugače je konec z njimi. Alan Wake 2 je videti kot da bi bili izdelovalci ves čas na LSD-ju.


Tole pa je svojevrsten review.

Zgodba ni zanič. Konec je zanič.

Zgodba se preveč navezuje na prvi del.

Ja no fucking shit, igra se imenuje Alan Wake 2. A si pričakoval kaj drugega?

za povrh so pa sedaj še Control noter vključili

Ne samo Control, tud Quantum Break ter Max Payne.

Tisti hišnik Ahti, ki je verjetno kakšen nordijski bog iz igre Control v to igro nikakor ne sodi.

Absolutno ne sodi v igro, kjer se vse vrti okrog nordijske mitologije :))

Vse developerje v firmi Remedy bi morali poslati na dolgotrajno zdravljenje odvisnosti od trdih drog, drugače je konec z njimi

Pomojem bo bolje, da si ti prebereš tale članek na Wikipediji: Surrealism @ Wikipedia

Izi, izi, z vsakim postom slabše :))

ahac ::

Ja no fucking shit, igra se imenuje Alan Wake 2. A si pričakoval kaj drugega?
Pred izidom so pa vsi govoril, da to ne bo pravo nadaljevanje, ker pol časa igraš z FBI agentko. :P:))

Meni je sicer tole zaenkrat top igra leta, ampak imam še kaj nekaj do konca.



Meh ko bo na steamu z 50%+ popustom se vidimo, tačas pa ignore. EGS si lahko ta svoj zanič klient v rit zataknejo.
Verjetno nikoli ne bo na Steamu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Zmajc ::

Bo igra pač finančni polom. SELBER SCHULD!

Zmajc ::

Bom igro pač igral čez 2 leti ko ga bo igro epic talal zastonj, kot je Control.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

ahac ::

Zmajc je izjavil:

Bom igro pač igral čez 2 leti ko ga bo igro epic talal zastonj, kot je Control.


A takrat pa ne bo:
svoj zanič klient v rit zataknejo


Se pravi samo plačat nočeš?
Čeprav je igra 50EUR (druge igre so sedaj po 70EUR) in Epic je že imel kupone za 33% off tako, da si dejansko že lahko prišel do pol cene AAA igre.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Zmajc ::

Sem se trudil ter na začetklu bil kar vesel, da je končno konkiurenca na PCju. Tudi kupil sem par iger. Potem pa je klient začel delovati vedno slabše. User interface nepregleden, popravijo čisto nič. Vmes nabavil nov PC, mislil da bo kaj bolje, še vedno isti podn od podna. Dela počasi, skoz se refresha ko browsaš game library.

Potem pa sem se raje odločil, da kupim SteamDeck in sedaj na Epicu sploh več ne kupujem nič. Še tistih par iger, ki sem jih kupil tam sem raje ponovno kupil v salu na Steamu.

Ko jim gaming community konstatno govori da imajo zanič podn od podna klient bi človek pričakoval, da bojo kaj naredili. 5 let pozneje, same shit.

Dovolj jih mam. Client mam na PCju samo še da claimam če kaj uporabnega dajo zastonj (95% tega nikoli ne igram).

Bo Tim Sweeney moral nehat jokat in začet delat, da si pridobi kupce, ne samo podkupovat založnike za eksluzive in talat zastonj igre.

Zmajc ::

Steam kljub dominantnemu položaju skoz nekaj dodaj, modificira. Izpopolnjuje. Epic ... NULA.

ahac ::

Fair enough.
Meni sicer client dela čisto OK (v nekaterih primerih celo hitreje kot Steam) pa tudi Epic se je sam pohvalil, da so ga pohitrili, ampak sem pa bral, da nekaterim še vedno dela zelo počasi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

ahac je izjavil:

Verjetno nikoli ne bo na Steamu.


Tudi prav, ker je ne mislim igrati :)

ahac ::

Zelo si aktiven v temi, glede na to, da ne misliš igrat. :P

Jaz sem ravnokar preigral Initiation 4 chapter. :D

Mislim, da bo Alan Wake 2 moj GOTY za letos.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

yayo ::

AW2 ima za moj okus veliko hib ampak je cool as fuck. Smo različni, nekateri bi gameplay in gameplay, drugi bi izkušnjo. Se pa vedno najde tisti en, ki mu igra ni všeč in je ni zapopadel pa mu ni dovolj, da to reče ampak mora vse tiste, ki ne mislijo tako mkot on ozmerjat in ponižat. Very slovensko. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Alan Wake 2 Is Remedy's Fastest-Selling Game, Hasn't Recouped Development Costs


Remedy finally breaks silence on Alan Wake 2 sales, revealing an impressive figure that still wasn't enough to recoup the game's development costs.

https://gamerant.com/alan-wake-2-sales-...

ahac ::

Z zadnjim patchem so znižali hardware requirements za Alan Wake 2:

We've been optimizing the PC version of Alan Wake 2, and as a result the minimum PC system requirements have been lowered. Please check the updated image!

These changes take effect with update 1.0.16.1, out on PC now.

https://twitter.com/alanwake/status/176...

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

bastadu ::

Ko bi raje popravili te softlocke, igro igram 2 dni in sem že ene 4x prišel do situacije (večinoma ko iz kakega kovčka kaj pobiram), da ne gre naprej, da te mine igrat ...

yayo ::

Kakšne softlocke? Jaz sem igral ob izidu pa se ne spomnim game breaking bugov. Razen enega. :)) Ringlšpil z raketami, rakete zo bile pogreznjene v tla. To so rešili potem je vse laufalo. Je pa res bilo pred tistim patchem, ki je dodal "true ending" ali kaj že.

bastadu ::

yayo je izjavil:

Kakšne softlocke? Jaz sem igral ob izidu pa se ne spomnim game breaking bugov. Razen enega. :)) Ringlšpil z raketami, rakete zo bile pogreznjene v tla. To so rešili potem je vse laufalo. Je pa res bilo pred tistim patchem, ki je dodal "true ending" ali kaj že.

Recimo tule opis enega: https://www.reddit.com/r/AlanWake/comme...
Pa še kar nekaj teh kovčkov z ali brez ključavnice, v katerem so recimo samo baterije/naboji, ista zadeva, pogledaš kaj je notri in potem ne moreš več nazaj ... in ni druge kot da na silo zapreš igro in nadaljuješ od zadnjega sejva, kar zna včasih biti kar precej nazaj ...

yayo ::

aha, tipični Remedy, popravijo stare hrošče in uvedejo nove z vsakim patchem. Jaz sem imel le tistega, ki sem ga bolj zgoraj opisal in seveda je prišel s takrat najnovejšim popravkom.

bastadu ::

Pravkar namestil patch 1.0.16 in zgleda da so zgoraj opisane soft-locke zrihtal, woohoo!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hellblade (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9312423 (274) oo7
»

Control (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8011023 (493) oo7
»

turok

Oddelek: Igre
182538 (302) DejchSLO
»

Alan Wake (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25827911 (6529) oo7
»

Quantum Break (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26536832 (22236) oo7

Več podobnih tem