» »

Slovenec do $1,3mio na online poker turnirju

Slovenec do $1,3mio na online poker turnirju

CoreySteel ::

Mislim da je tole vredno objave tudi izven pokeraških krogov :)

ZGODOVINSKO! Blaž Scarmak3r Žerjav iz $5,50 satelita do milijonarja na PartyPokru!
Na PartyPokru je te dni potekal največji online turnir vseh časov, $20M GTD MILLIONS Online. Slovenci pa smo imeli kaj videti, saj je Blaž "Scarmak3r" Žerjav končal turnir na neverjetnem 3. mestu za $1.364.687!!!
http://si.pokerpro.cc/novice/1411-zgodo...
Twitter: @CoreySteel_

denisbegood ::

Vrhunsko, bravo Blaž.

FoxKnox ::

RESPECT !

c3p0 ::

Precej več od moje največje turnirske zmage, pa še neobdavčeno. Lepa...

Machete ::

A na tem parti pokru nam cesar dovoli igrati? Bi ob tej novici spet se malo poigral.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeX ::

1.4M? Najs! Čestitke :D

Alien123 ::

lepa lepa :D

Machete ::

Kje se da iz slo igrati online? Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Peti ::

Machete je izjavil:

Kje se da iz slo igrati online? Hvala.


PartyPoker je najbolj priljubljen.

Machete ::

Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Peti ::

Machete je izjavil:

Hvala.


Deluje pa stran partypoker913.com ali nekaj takega. Najboljse, da preveris na strani od OP, imajo navodila in refferal linke.

CoreySteel ::

Machete je izjavil:

A na tem parti pokru nam cesar dovoli igrati? Bi ob tej novici spet se malo poigral.

PartyPoker sprejema Slovence, se da igrat, ampak je treba spremeniti DNS-je v googlove, ker je njihova internetna stran vseeno blokirana s strani naših ISP-jev. Daleč največ Slovencev je tukaj, kot je že Peti omenil.

Drugače je pa veliko drugih poker igralnic, kjer se da povsem normalno igrat, brez sprememb DNS-jev :)
Twitter: @CoreySteel_

žan16 ::

Coreysteel
Je to navječji return of investment v zgodovini?
Daj mal razišči :)

CoreySteel ::

V teoriji ni :) Že na hitrco sem se enga spomnil, pa je verjetno še kak.

Letos so imeli na PokerStarsih "Common Cents" serijo, kjer so bile vse prijavnine pod $1. Prvi Kickoff turnir je imel prijavnino $0,01, imel je $100k garantirani nagradni sklad, na koncu pa je zmagovalec prejel $5.109,20, kar je pač boljši ROI od tega.
https://www.pocketfives.com/tournament/...

Ampak ja, to je bolj tako-tako, ker gre skoraj za freeroll. Blažev je precej bolj impresiven :D
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

Glede na to, da je prej igral na partypokru ze dve leti, me prav zanima kako bo nadaljeval z igro. Bo sedaj se naprej igral na turnijih s povprecn buyinom 10$, ali bo povisal vlozke.?

Cruz ::

neverlucky je izjavil:

Glede na to, da je prej igral na partypokru ze dve leti, me prav zanima kako bo nadaljeval z igro. Bo sedaj se naprej igral na turnijih s povprecn buyinom 10$, ali bo povisal vlozke.?


Če hoče biti profesionalni igralec bo seveda povišal. Če pa je to hobi/side job pa morda ne bo. Tretja opcija je, da bo prenehal igrati poker in shranil denar.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

SimplyMiha ::

Koliko davkov bo plačal?

neverlucky ::

Cruz je izjavil:

neverlucky je izjavil:

Glede na to, da je prej igral na partypokru ze dve leti, me prav zanima kako bo nadaljeval z igro. Bo sedaj se naprej igral na turnijih s povprecn buyinom 10$, ali bo povisal vlozke.?


Če hoče biti profesionalni igralec bo seveda povišal. Če pa je to hobi/side job pa morda ne bo. Tretja opcija je, da bo prenehal igrati poker in shranil denar.


Saj to ane. Ko enkrat dobiš tako količino denarja, se mi zdi da izgubi ves smisel grindanje turnirjev po 10$ buyina s prvo nagrado 500$.

CoreySteel ::

SimplyMiha je izjavil:

Koliko davkov bo plačal?


Nič. (Online) Poker dobitki niso obdavčeni pri nas.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Kolikor vem, so dobitki od iger na srečo obdavčeni v Sloveniji, online gor dol.

CoreySteel ::

So, ampak ne od pokra, ki po zakonu spada pod "posebne igre na srečo". Davka 100% ni.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Zbegan sem. Tule piše, da se davek obračuna tako od klasičnih kot od posebnih iger na srečo:
Zakon o davku od iger na srečo (ZDIS)

6. člen

Davek od klasičnih iger na srečo se plačuje po stopnji 5% od davčne osnove.

Davek od posebnih iger na srečo v igralnicah ter od posebnih iger na srečo na igralnih avtomatih zunaj igralnic se plačuje po stopnji 18% od davčne osnove.

Ne glede na prvi odstavek prejšnjega člena je davčna osnova pri trajni klasični igri na srečo vrednost prejetih vplačil za udeležbo pri trajni klasični igri na srečo, zmanjšana za odstotek s pravili predvidenega sklada za dobitke.

neverlucky ::

Slaba zakonodaja (oziroma ne dobro napisana) je tudi razlog, zakaj vecina online igralnic ne ponuja svojih storitev Slovencem.
Sam sem ze potegnil par tisoc dol z igralnice na bancni racun in zaenkrat ni bilo se nobenih problemov/vprasanj.
Verjamem pa da bo nakazilo 1.3 mio $ na bancni racun veliko bolj padlo v oci.

SimplyMiha ::

Ta dohodek seveda prijaviš (drugače imaš večje težave)... Kako ga opredeliš?

Drugače pa si izbral rahlo neustrezen username... Ti srečna baraba.

Zgodovina sprememb…

vjreh43WAEFS ::

Organizatorji bodo hitro not prinesli, odkar je prišla novica o takem lepem zaslužku. Zdej bodo mnogi zaslepljeno probavali, misleč, da se brez problemov da.
Čestitke drugače :)

SimplyMiha ::

No, če že ne drugega, bodo vsaj mnogi Slovenci zajadrali v te vode... In hitro pogruntali, da je slovenska zakonodaja v tem smislu dokaj pomanjkljiva. Se bo vendarle kaj začelo premikat?

Invictus ::

Zakaj bi sploh nakazoval denar gor iz slovenskih računov ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

CoreySteel ::

SimplyMiha je izjavil:

Zbegan sem. Tule piše, da se davek obračuna tako od klasičnih kot od posebnih iger na srečo:
Zakon o davku od iger na srečo (ZDIS)

6. člen

Davek od klasičnih iger na srečo se plačuje po stopnji 5% od davčne osnove.

Davek od posebnih iger na srečo v igralnicah ter od posebnih iger na srečo na igralnih avtomatih zunaj igralnic se plačuje po stopnji 18% od davčne osnove.

Ne glede na prvi odstavek prejšnjega člena je davčna osnova pri trajni klasični igri na srečo vrednost prejetih vplačil za udeležbo pri trajni klasični igri na srečo, zmanjšana za odstotek s pravili predvidenega sklada za dobitke.


Zbegan si, zato ker ne bereš zakona/zakonov v celoti :)
V 4. členu ti lepo piše, da je davčni zavezanec prireditelj iger, ne igralec. Nimaš pravega zakona.

Takole na hitro, ker se mi ne da na dolgo. Če mi ne boš verjel, pač ne boš :)

- Zakon o igrah na srečo v 53. členu opredeli, da je poker posebna igra na srečo.
- V zakonu o davku na dobitke (tega iščeš) je opredeljeno, da se obdavčuje vse igre iz 10. člena Zakona o igrah na srečo (klasične igre na srečo), ne pa tudi iger iz 53. člena (poker).
- Zakon o dohodnini v 19. členu opredeljuje, da dobitki od pokra ne štejejo za osebne dohodke, zato jih ni potrebno prijavljati.

Zakon je star. Evropska komisija nas je že večkrat opozorila, da ga je treba spremeniti. Če te zanima kaj več glede tega, si lahko pogledaš tale moj video:


neverlucky je izjavil:

Slaba zakonodaja (oziroma ne dobro napisana) je tudi razlog, zakaj vecina online igralnic ne ponuja svojih storitev Slovencem.
Sam sem ze potegnil par tisoc dol z igralnice na bancni racun in zaenkrat ni bilo se nobenih problemov/vprasanj.
Verjamem pa da bo nakazilo 1.3 mio $ na bancni racun veliko bolj padlo v oci.

Zakon ni slabo napisan, ampak je zanalašč tako napisan, da ni možnih tujih koncesionarjev. Saj se je hotelo spremeniti zakon, ki bi dovoljeval tuje stavnice v Sloveniji (Zormanov zakon). Zakon je bil sprejet v DZ, a nato je DS izglasoval veto na novelo zakona. Ko je šel drugič na glasovanje v DZ, pa ni šlo skozi.

Lobij športne loterije\loterije slovenije je premočan. Lahko si tudi ogledaš zgoraj objavljeni video.

Invictus je izjavil:

Zakaj bi sploh nakazoval denar gor iz slovenskih računov ?!?!?!

Enostavno. Zato ker ni nobenega razloga, da ne bi.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

neverlucky je izjavil:

Glede na to, da je prej igral na partypokru ze dve leti, me prav zanima kako bo nadaljeval z igro. Bo sedaj se naprej igral na turnijih s povprecn buyinom 10$, ali bo povisal vlozke.?


Imamo odgovor na tvoje vprašanje. Zdaj je dobil še največji turnir na Winamaxu, sicer za "samo" 281.000 € :))
http://si.pokerpro.cc/novice/1552-blaz-...

Pa še 11. je bil na enem turnirju decembra z $2.650 prijavnine + poleti udeležil se je World Series of Pokra v Vegasu. Je kar pojačal ;)
Twitter: @CoreySteel_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

America - Gambling - Slovenia - Transfer

Oddelek: Loža
305598 (4687) Senitel
»

UNPIS: Ni časti med tatovi (2) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12949596 (46230) dela
»

Online gambling in davek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115656 (11749) superman
»

V ZDA zasežene domene največjih pokeraških strani

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4212902 (9701) amigo_no1

Več podobnih tem