» »

Kateri majhen avtomobil kupiti

Kateri majhen avtomobil kupiti

«
1
2 3 4

mercury89 ::

Počasi moram zamenjati svoj avto. Kupujem nekaj manjšega. Ogledujem si peugeot 208, citroen c3, renault clio, opel corsa, hyundai i20. Ima kdo kakšne slabe izkušnje s katerim od teh avtomobilov? Ker je denar ovira, gledam te avtomobile z okrog 80 konji. Bi bolj priporočali s 100 konji. Po avtocesti se vozim parkrat na mesec.

Lp

pegasus ::

Elektrika ne pride v poštev?

mercury89 ::

Uf do električnega mi pa še malo manjka :)

PacificBlue ::

Kupuješ novo ali rabljeno?

Če novo imaš toyota yaris hybrid z eko subvencijo za 14.100 eur..

https://www.toyota.si/current-offers/ya...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

pegasus ::

Hibridni yaris je kul, ja.

Je pa med rabljeno elektro ponudbo že kar lepa ponudba raznih citroen c-zero in pižo ion. Če rabiš dnevno za po mestu so super, še posebej ker z njimi praktično ni stroškov.

Unknown_001 ::

Proračun?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

chort ::

Prejšnjo generacijo Toyota Yaris (do letnika 2013, se mi zdi). Vrhunski avto, meni osebno boljši in lepši kot njegov naslednjik. Še vedno imamo v družini 2007 1.4 D4D, do sedaj menjan en zadnji ležaj in EGR ventil, avto ima 350kkm. Če imam izbiro (imamo tudi novejšega), za vožnjo vedno izberem tastarega. Edino, kar mu manjka je ESP, pa še to mislim da so kasneje dodali.

Corsa in C3 sta se precej slabo starala, ostalih ne poznam dovolj dobro. V tem segmentu ne rabiš več kot 80 konjev, če nimaš želje po dirkanju.

hojnikb ::

clio 0,9tce z 75hpji bi znala bit opcija. Malo cipas, da je uporaben tudi na avtocesti pa je to to :)

jih mas pa ko smeti pr nas.
#brezpodpisa

mercury89 ::

Ja pozabil sem napisat, da kupujem nov avto. Proračun je 11-12 tisoč evrov. Nimam namena dirka, samo toliko da po avtocesti gre normalno 130.
Imajo pa ti mali avtomobili večino 3 valjne motorje, ki jih nekateri močno kritizirajo. So res toliko slabši kot 4 valjni.

Utk ::

V tem razredu so turbo 3 valjni okoli kubika vredu, vw, hyundai, itd. Razen renault 0,9, tisto je sekret.


jih mas pa ko smeti pr nas

Dober opis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Scorpy84 ::

Ce se le da, se izogibaj trivaljnim motorjem, edino ce te ne motijo vibracije. Pa naj glumijo kokr cejo, da so zmanjsali vibracije, ampak vsem je skupna tocka da trese, ali sklopka pri speljevanju ali pa sam motor ko mislis da so prenizki obrati. Probal fordov, renaultov in psa... vw koncern sem tudi hotel probat, ampak sem raj nehal, ker naj bi bil fordov najboljsi.

jype ::

chort je izjavil:

pa še to mislim da so kasneje dodali.
So, ker jaz babici svojih otrok ne bi nikdar kupil takega, ki tega nima (Toyota temu sicer pravi VSC).

Tudi mene zelo žalosti, da nova različica ni več kmečka, temveč urbana: Izginil je cel kup predalov za vsakdanjo šaro v dashboardu ter katrci podobna prijaznost za natovarjanje gajb krompirja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

mercury89 je izjavil:

Ja pozabil sem napisat, da kupujem nov avto. Proračun je 11-12 tisoč evrov. Nimam namena dirka, samo toliko da po avtocesti gre normalno 130.
Imajo pa ti mali avtomobili večino 3 valjne motorje, ki jih nekateri močno kritizirajo. So res toliko slabši kot 4 valjni.


Dacia sandero black&white.
https://izberiinodpelji.dacia.si/Vozila...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

TheBlueOne ::

Ce bi sam bil bolj v mestu, bi od majhnih vzel Twinga. Ce se ne motim, se cene zacnejo ppd 8k€, imeli pa so pet let garancije in pet let servisov (ne vem, ce se imajo v ponudbi). Ko upostevas, da je dvojcek od dosti drazjega Smarta, da obcutek, da je dober value.

tomaz- ::

Tast ima 3 leta starega 208 s 110KM trivaljnikom.. Kar fajn zadeva, ta model motorčka je OK, mal potrese, ko je čisto mrzel, pa se umiri po par minutah.. Zdaj ima okoli 60000km brez zapletov..

strel ::

Vzami novo kio.

KAVINSKY ::

Suzuki Swift ali Ignis. Oba dobiš z 1.2 90konjev 4 cilinderci. So pa lahki - oba sta pod tono.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

TheBlueOne ::

Sem pogeldal na avto.net, kjer za pri Twingu dodajo stiri zimske gume, garancija + jamstvo pet let za 8150€. Kjer je treba upostevati, da se da se nekoliko pogajat za ceno.

Tako da si verjetno na kaksne 7800€.

KAVINSKY je izjavil:

Suzuki Swift ali Ignis. Oba dobiš z 1.2 90konjev 4 cilinderci. So pa lahki - oba sta pod tono.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Ko smo kupovali majhen avtek, je bil na papirju Suzuki prva izbira, dokler se nismo vanj usedli. Uf je cenen...

Drugace pa za 12k€, kar je tvoj budget dobis tudi lepo opremljen C3, kar je gospa pri hisi na koncu vzela, ampak ima obupen menjalnik.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: sm4rt4ss ()

sm4rt4ss ::

Kaka Fabia ni švoh.

@thetilko, sorry, po napaki sem stisnil predlagaj izbris xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

NikolormousB ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Opel corsa. 1,4 turbo, 150 konjev. Oprema ni bog ve kaj, ampak ima vse osnove. Oz. za 2 jurja več dobiš Color edition s športnimi sedeži, 17" in nekaj več igračkami.

Sicer pa danes praktično ne dobiš slabega avtomobila.

matobeli ::

Bencinar z atmosferskim motorjem. Dodaš še LPG napravo in odpelješ nekam kjer poskrbijo za dodatno protikorozijsko zaščito pa bo na rok 10let najmanj stroškov z avtom.

blackbfm ::

hojnikb je izjavil:

clio 0,9tce z 75hpji bi znala bit opcija. Malo cipas, da je uporaben tudi na avtocesti pa je to to :)

jih mas pa ko smeti pr nas.


0.9 tce ima 90 konjev.. Za mestno/medmestno voznjo je ok, ac in rahel klanec ga ubijeta.

Je pa kul ker mas navor ze pri 2k rpm

MostWanted ::

kia rio

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

hojnikb je izjavil:

clio 0,9tce z 75hpji bi znala bit opcija. Malo cipas, da je uporaben tudi na avtocesti pa je to to :)

jih mas pa ko smeti pr nas.


0.9 tce ima 90 konjev.. Za mestno/medmestno voznjo je ok, ac in rahel klanec ga ubijeta.

Je pa kul ker mas navor ze pri 2k rpm

tudi z 75hp obstaja, ker nadomesti stari 1.2
#brezpodpisa

Utk ::

Že s turbino ne gre nikamor, madona, kaj šele brez.

blackbfm ::

tudi z 75hp obstaja, ker nadomesti stari 1.2


Kjes ti to vidu.. Nic ne nadomesca, imas atmosferski 1.2 75 hp, rang visje je pa 90tce 90 hp

jukoz ::

Pozanimaj se za Ford B-Max - z 1.0 turbo bencinarjem bi tam nekje s ceno. Imajo pa 5 let garancije brez omejitve kilometrov, tako da lahko tudi za rabljenim pogledaš.
Avto je fuuuul prostoren.
Ga imam skoraj 2 leti, 60k km, nobenih težav.

RockyS ::

Predlagam Fiat pando, mala poraba, 4x4 pogon, sanke... ni da ni. Je pa res da nove za 12k ne boš dobil.

Wrop ::

blackbfm je izjavil:

tudi z 75hp obstaja, ker nadomesti stari 1.2


Kjes ti to vidu.. Nic ne nadomesca, imas atmosferski 1.2 75 hp, rang visje je pa 90tce 90 hp


Na Renault spletni strani. 1.2 75 hp ne obstaja več, ker ga je nadomestil 0.9 tce.

Vsekakor se vzame 90 hp, ker 75 hp je brez veze. 0.9 tce 90 hp ima funkcijo ECO, ki motorju zniža moč na cca 75 hp. Za pospeševanje ga moraš samo bolj v obrate terat, overall za 0,5-1 l/100 km manj porabe (5,5 l/100 km mešane vožnje). Brez ECO porabi cca 6,1 l/100 km mešane vožnje. Glede na prejšnjo generacijo je motor precej manj slišen, znotraj je pa tudi bolj dodelan. V slabih petih letih, po skoraj 90k km, nisem imel nobenih problemov. Niti žarnic mi ni bilo treba menjati, kar bi lahko že razlgasil za čudež. 1x ploščice in 2x brisalce, to je pa tudi vse. Sam bi, če bi na vsak način hotel kupiti cliota, počakal na naslednjo generacijo, ki pride kmalu. Po zunanjosti se clio 4 lepo počasi stara, znotraj pa odvisno od okusa. 5 let nazaj je za dan denar ponujal veliko, sedaj se verjetno že bolj splača gledati za konkurenco. Takrat me je kokpit v fiesti spravljal v smeh, sedeži - gasilska klop v corsi pa mi je lomila hrbtenico ob vsaki luknji, 200+ gumbov v kakem drugem avtu pa me niso pritegnili.

jero_no1 ::

NikolormousB je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Opel corsa. 1,4 turbo, 150 konjev. Oprema ni bog ve kaj, ampak ima vse osnove. Oz. za 2 jurja več dobiš Color edition s športnimi sedeži, 17" in nekaj več igračkami.

Sicer pa danes praktično ne dobiš slabega avtomobila.


Zakaj bi kupoval igračko s 150KM? Razen, da bodo večji stroški z njim na vseh področjih... (verjetno vključno z radarji)

bambam20 ::

jukoz je izjavil:

Pozanimaj se za Ford B-Max - z 1.0 turbo bencinarjem bi tam nekje s ceno. Imajo pa 5 let garancije brez omejitve kilometrov, tako da lahko tudi za rabljenim pogledaš.
Avto je fuuuul prostoren.
Ga imam skoraj 2 leti, 60k km, nobenih težav.



Mislim, da novega B-maxa turbo bencinarja ne dobiš za 13 jurjev. Dobiš pa nebencinarja, samo tisto je drek, ker nima moči.

tony1 ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem pogeldal na avto.net, kjer za pri Twingu dodajo stiri zimske gume, garancija + jamstvo pet let za 8150EUR. Kjer je treba upostevati, da se da se nekoliko pogajat za ceno.

Tako da si verjetno na kaksne 7800EUR.

KAVINSKY je izjavil:

Suzuki Swift ali Ignis. Oba dobiš z 1.2 90konjev 4 cilinderci. So pa lahki - oba sta pod tono.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Ko smo kupovali majhen avtek, je bil na papirju Suzuki prva izbira, dokler se nismo vanj usedli. Uf je cenen...


Drži, pa saj je podobno z vsemi japonci. Poleg tega tudi kvaliteta napisov na stikalih ni ravno vesoljska in po kakšnem letu se bodo videle praske, ki jih na 20 let starem bemflu ni.

Po drugi strani pa suzukiji za svoj denar ponujajo ogromno (in ne škrtarijo z dodarno opremo; razen kakšnih šibedahov in cornering lights lahko dobiš vse sorte opremo), so zelo zanesljivi, tudi v realnosti imajo zelo nizko porabo, cene rezervnih delov in uradnih rednih servisev pa so med najnižjimi na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

bambam20 ::

mercury89 je izjavil:

Počasi moram zamenjati svoj avto. Kupujem nekaj manjšega. Ogledujem si peugeot 208, citroen c3, renault clio, opel corsa, hyundai i20. Ima kdo kakšne slabe izkušnje s katerim od teh avtomobilov? Ker je denar ovira, gledam te avtomobile z okrog 80 konji. Bi bolj priporočali s 100 konji. Po avtocesti se vozim parkrat na mesec.

Lp



Glede zunanjega izgleda in notranjosti bi jaz rekel Pižo 2008 z 110 konjskim motorjem.

Stari maček ::

No, zdaj ste navedli praktično vse male kante.OP je zmeden bolj kot na začetku...:))

tomaz- ::

ja, normalno...

To so ideje v priemru, da je kakega spustil iz glave.. Valjda bo ostalo domačo nalogo sam naredil :)

tony1 ::

Aja, glede Suzukija sem pozabil še, da so motorji odlični (tako po tem, da malo svinjajo okolje kot po tem, da so po zmogljivostih (pospeški, konji) vedno boljši od uradnih specifikacij).

bambam20 ::

Renojski gnoj tipa clio in twingo bi tukaj izpustil

jukoz ::

bambam20 je izjavil:

jukoz je izjavil:

Pozanimaj se za Ford B-Max - z 1.0 turbo bencinarjem bi tam nekje s ceno. Imajo pa 5 let garancije brez omejitve kilometrov, tako da lahko tudi za rabljenim pogledaš.
Avto je fuuuul prostoren.
Ga imam skoraj 2 leti, 60k km, nobenih težav.



Mislim, da novega B-maxa turbo bencinarja ne dobiš za 13 jurjev. Dobiš pa nebencinarja, samo tisto je drek, ker nima moči.


Avto.net pravi drugače, 12.820 je najcenejši nov turbo =)
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

NikolormousB ::

Zakaj bi kupoval igračko s 150KM? Razen, da bodo večji stroški z njim na vseh področjih... (verjetno vključno z radarji)


Zato, ker stroški niso edini kriterij pri izbiri avtomobila. Zakaj bi bili stroški z radarji večji kot pri 80 konjskem avtu pa ne vem.

Unknown_001 ::

NikolormousB je izjavil:

Zakaj bi kupoval igračko s 150KM? Razen, da bodo večji stroški z njim na vseh področjih... (verjetno vključno z radarji)


Zato, ker stroški niso edini kriterij pri izbiri avtomobila. Zakaj bi bili stroški z radarji večji kot pri 80 konjskem avtu pa ne vem.


Tale z radarji je smešna. Res pa je, da če voziš večinoma po AC in avto ne gre več kot 170 ne rabiš gledat na števc, ker že pri 140 vzdihuje :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

facepalm ::

blackbfm je izjavil:



0.9 tce ima 90 konjev.. Za mestno/medmestno voznjo je ok, ac in rahel klanec ga ubijeta.

Je pa kul ker mas navor ze pri 2k rpm


da mi je vedet kaksen je tale "rahel" klanec..
moj pospesi iz 130 do 160kmph v visnjegorski klanec. blokado pa ima na 165.. :)


jaz bi se za mali budget odlocil za sandero 9.9 tce lpg za 11k.
je pa res, da me ne briga udobje.

Utk ::

V twingotu pospesi, ne pa v avtu. Da ne govorimo da ima pri 130 kolk, 4000 obratov? Normalno da pospesuje, pocasi, pri teh obratih. Temu se drugace rece mucenje. In se parkrat bos to naredil in ti bo zakuhal.
Sandero lpg je sicer fajn, ce se hoces poceni pelat. Drugace je pa to tezka sociala.

facepalm ::

Pa sej "avti" nimajo 0.9tce. Vsaj jaz se nisem videl Bmwja s tako masino.

Btw.. mucenje z voznjo pri 4k rpm? da bo zakuhal?
Again.. ni Bmw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

hojnikb ::

4k ma atmosferski, turbo ma manj
#brezpodpisa

Wrop ::

Pri 130 ima nekaj čez 3k. 1.2 je imel pa res čez 4k. Mk 3 je bil še slabše izoliran in se je slišalo dretje. Mk 4 tega nima oz. veter preglasi motor pri tej hitrosti.
Pa tudi 0.9 ne bo zakuhal na vrhniškem klancu v 4. pod rdečo črto - 5,5k.

Blinder ::

tony1 je izjavil:

Aja, glede Suzukija sem pozabil še, da so motorji odlični (tako po tem, da malo svinjajo okolje kot po tem, da so po zmogljivostih (pospeški, konji) vedno boljši od uradnih specifikacij).


Vir?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ziga1990 ::

Res da je 3k cez budget ampak predlagam Toyoto Yaris hibrid
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

SumTingWong ::

Hyundai i20 lahko pohvalim, sem ga peljal. Sicer 120KM verzijo, ampak kvaliteta izdelave ni slaba, potegne lepo, cena pa je 13000 € po ceniku. Vozil sem predfaceliftano verzijo, torej letnik 2017.

Za 12k pa dobiš 100 konjsko verzijo.

tony1 ::

Blinder je izjavil:

tony1 je izjavil:

Aja, glede Suzukija sem pozabil še, da so motorji odlični (tako po tem, da malo svinjajo okolje kot po tem, da so po zmogljivostih (pospeški, konji) vedno boljši od uradnih specifikacij).


Vir?


Internet.

bambam20 ::

jukoz je izjavil:

bambam20 je izjavil:

jukoz je izjavil:

Pozanimaj se za Ford B-Max - z 1.0 turbo bencinarjem bi tam nekje s ceno. Imajo pa 5 let garancije brez omejitve kilometrov, tako da lahko tudi za rabljenim pogledaš.
Avto je fuuuul prostoren.
Ga imam skoraj 2 leti, 60k km, nobenih težav.



Mislim, da novega B-maxa turbo bencinarja ne dobiš za 13 jurjev. Dobiš pa nebencinarja, samo tisto je drek, ker nima moči.


Avto.net pravi drugače, 12.820 je najcenejši nov turbo =)
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...



O, pa res. so jih občutno pocenili. To je eden od boljših nakupov za ta denar.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni drugi avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517429 (5225) Utk
»

nov avto - bencinar do 13.000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7111222 (8741) Gr8t
»

Nasvet pri menjavi / nakupu avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18732947 (25648) IL_DIAVOLO
»

Kateri avto do 6000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6311914 (9592) mat xxl
»

Nakup novega avta do 13k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122432 (17228) Assassub

Več podobnih tem