» »

Katere slusalke za tele konference?

Katere slusalke za tele konference?

kuglvinkl ::

Ce bi imel budget brez omejitev, bi vzel bose 35 in basta. Mi je pa to prevec...

Mora met moznos 3,5mm jacka, ce je noise canceling je fino, ne sme it idzvanjat, ko govorim, mikrofon in on sli over ear.

Ima kdo kaksen predlog? Thnx.
Your focus determines your reallity

chort ::

Kje jih imaš namen uporabljat? Če hočeš biti slišan, ga ni čez dober zunanji mikrofon. V redni uporabi imam Bose QC20 ali občutljiv (far-field) mikrofon na Yoga 920, pa ni to to in iščem naprej. Preizkusil sem tudi QC35 in ni bilo nič bolje, poleg tega ne moreš spravit mikrofona dovolj blizu ustom (kot lahko narediš z QC20 ki imajo mikrofon na kablu), da bi dobro zajele tvoj govor (zgleda pa to precej butasto na videokonferenci ;)).

kuglvinkl ::

Na PC, Cisco webex ali Skype.

A qc 20 so pa v redu?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

chort ::

Če ne deliš pisarne z zelo glasnimi orangutani, bi ti znalo dobro delat kaj podobnega temu Samson Go Mic, zraven pa ene kvalitetne slušalke.

Meni je pri noise cancelling-u in pisarni dobro predvsem to, da lahko nastavim pass-through in hkrati slišim okolico in svojo glasbo, kvaliteta zvoka je pa drugače bolj meh. Je pa res, da mi osebno najbolj pašejo popolnoma flat-sound studijske monitor slušalke. Do nedavnega sem imel (kljub QC20) v redni uporabi vrhunske Roland RH-5, pa so se mi po 7 letih končno razpadle. Kdo bi jim zameril, za 25€ :D.

kuglvinkl ::

Zanimivo, sam.bi rabil vse v enem :). Pod 100e ce se da.
Your focus determines your reallity

Mavrik ::

Nja, težka bo. Jaz sem veliko uporabljal igračarske Logitech G35, ki imajo mikrofon na palčki, kar je pomenilo zelo jasen zvok (+ rdeča lučka za vklopljen mikrofon je bila zelo kul).

Slabost? Slušalke so USB in nimajo jacka :( So pa 95EUR :D
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kuglvinkl ::

Me ne moti palcka za mic, 3,5mm pa mora bit, ker do usb in bt zaprti.
Your focus determines your reallity

jype ::

Hja, jaz za "telekonference" (pogovor po telefonu ali skozi računalnik med tipkanjem, premikanjem po hosti ali vožnjo s podzemno) redno uporabljam Sony MDR-EX650AP ki mi jih je priporočil kolega. Nikoli še ni nihče pojamral, da me slabo sliši, razen ko so po treh letih prvič začele zgubljat kontakt nekje v kablu in sem kupil nove, enake. Tudi iz ušes mi še niso padle ponesreči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

chort ::

Mogoče bi tole delalo? Nisem sicer fan gaming stvari, ampak dejansko zgledajo kvalitetno narejene.

Mavrik: All good ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

kuglvinkl ::

jype je izjavil:

Hja, jaz za "telekonference" (pogovor po telefonu ali skozi računalnik med tipkanjem, premikanjem po hosti ali vožnjo s podzemno) redno uporabljam Sony MDR-EX650AP ki mi jih je priporočil kolega. Nikoli še ni nihče pojamral, da me slabo sliši, razen ko so po treh letih prvič začele zgubljat kontakt nekje v kablu in sem kupil nove, enake. Tudi iz ušes mi še niso padle ponesreči.


Tnx, imam ene in ear. Ce imam obe slusalki notr, sebe zelo cudno in neprijetno slisim..

chort je izjavil:

Mogoče bi tole delalo? Nisem sicer fan gaming stvari, ampak dejansko zgledajo kvalitetno narejene.

Mavrik: All good ;)


Bi mogu it probat v kaksen bb... hm.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

chort ::

kuglvinkl je izjavil:

Bi mogu it probat v kaksen bb... hm.


Poročaj, če jih najdeš, tudi mene zanima. Jaz bom pa tudi malo pogledal po lokalnih trgovinah. Predvsem me skrbi, da niso res glomazne.

jype ::

kuglvinkl je izjavil:

Tnx, imam ene in ear. Ce imam obe slusalki notr, sebe zelo cudno in neprijetno slisim..
Eno (desno - na kablu leve je mikrofon) komot vzameš ven, če ti kaj pomaga.

kuglvinkl ::

Mi, tko tut delam :).
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Ne klinc se obavu od zadnjega posta, sem se navadil na in-ear. Samo zdej, ko sem pa več ur na dan na VC, pa spet rabim. Če ima kdo izkušnje, bi bil vesel, če jih deli z nami. Osebno iščem Over Ear, noise cancleing optional, mikrofon pa must.

thnx!
Your focus determines your reallity

showsover ::

Ceprav tudi sam (nerad) uporabljam in-ear, ker je prakticno, se mi zdi, kot da me nekdo f* v usesa.

matobeli ::

Jaz imam tudi vedno več potreb po video/voice konferencah, zdej je pa situacija prevagala da si moram nabavit. Bi pa uporabljal zvočnike namesto slušalk. Kako in kakšen mikrofon bi rabil za tako zadevo da sogovornikom ne bo preveč odmevalo?

Če je blutut pa še tolk bolš.

showsover ::

Lahko uporabljas tudi v laptop integrirane zvocnike in mikrofon, samo bos moral redno mutat, da ti ne bo oddajalo ropota okoli tebe. Press-to-talk se slisi dobra resitev.

matobeli ::

Ni preko leptopa, oziroma idealno bi bilo da se lahko mal sprehajam gor in dol po prostoru med klepetom. PTT funkcija bi bla super.

showsover ::

Ja, nekaj bluetooth potem... Lahko imas prave slusalke ali pa in-ear-f*-buds..
Ptt ni verjetno nic od tega, obstaja verjetno pa.
Mam se retro-dj-mike ampak ima samo on/off switch, ptt nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

kuglvinkl ::

showsover je izjavil:

Ceprav tudi sam (nerad) uporabljam in-ear, ker je prakticno, se mi zdi, kot da me nekdo f* v usesa.


Ma gtfo :)

PS. men tut
Your focus determines your reallity

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Je 3,5mm jack še vedno must have?

Lp

Jože

kuglvinkl ::

je, ker imamo porte zaprte in s tem domnevam, da BT ali USB kabel ne bi delala...
Your focus determines your reallity

showsover ::

malo si behind, imas lahko bluetooth sprejemnik, ki konvertira signal kot 4-polni 3,5mm jack

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Nič, sem hotel tole predlagat:

https://www.microsoft.com/accessories/e...

...pa so, žal, čista USB varianta. Moje izkušnje z njimi so pozitivne, edino se mi zdijo malo prevelike za okrog prenašat...

Lp

Jože

kuglvinkl ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Nič, sem hotel tole predlagat:

https://www.microsoft.com/accessories/e...

...pa so, žal, čista USB varianta. Moje izkušnje z njimi so pozitivne, edino se mi zdijo malo prevelike za okrog prenašat...

Lp

Jože


thnx.

showsover je izjavil:

malo si behind, imas lahko bluetooth sprejemnik, ki konvertira signal kot 4-polni 3,5mm jack


kaj praviš?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

showsover ::

ja, tale na sliki je 3-polen (stereo), poisci 4-polnega z mikrofonom
https://www.aliexpress.com/item/4000433...
tole je transmitter, jasno.
reciever tudi obstaja ali pa se bo.
jaz men se zdi imam, samo moram preverit na drugi lokaciji, tule nima, izgleda.

tale je boljsi:
https://www.aliexpress.com/item/3302848...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

mirkuma ::

Mavrik je izjavil:

Nja, težka bo. Jaz sem veliko uporabljal igračarske Logitech G35, ki imajo mikrofon na palčki, kar je pomenilo zelo jasen zvok (+ rdeča lučka za vklopljen mikrofon je bila zelo kul).

Slabost? Slušalke so USB in nimajo jacka :( So pa 95EUR :D


Tole poglej, jack imajo, mislim da jih goni sin v Fortnite na Nintendo Switchu (mikrofon in zvok sprejemljiv, cena tudi, vse deluje iz prve)
https://www.bigbang.si/logitech-g332-98...
Za malo denarja veliko muzike, če nisi zahteven.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

kuglvinkl ::

hvala za predlog.
Your focus determines your reallity

knesz ::

kuglvinkl je izjavil:

Ne klinc se obavu od zadnjega posta, sem se navadil na in-ear. Samo zdej, ko sem pa več ur na dan na VC, pa spet rabim. Če ima kdo izkušnje, bi bil vesel, če jih deli z nami. Osebno iščem Over Ear, noise cancleing optional, mikrofon pa must.

thnx!

Jaz uporabljam Sony WH-1000X M3. Vrhunske slušalke. Pri nakupu me je malo zabolelo v denarnici, ampak sem hitro videl, da so vredne tega denarja :)

Edit: še ta odgovor:
je, ker imamo porte zaprte in s tem domnevam, da BT ali USB kabel ne bi delala...

Te slušalke imajo poleg BT tudi možnost priklopa na 3,5mm jack, uporabljam na radijski postaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

Alfa Dog ::

Jaz ti priporočam Jabra Evolve 75
https://www.pcmag.com/reviews/jabra-evo...

Uporabljam že kako leto, so udobne, noise cancellation deluje odlično. Dober mikrofon na palčki, precej komand na samih slušalkah. Sicer so samo BT, da se jih spraviti na 3,5 mm jack preko zgoraj omenjenga receiverja.
Če so ti predrage, poglej še model Evolve 65 brez aktivnega noise cancellationa.

kuglvinkl ::

knesz je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ne klinc se obavu od zadnjega posta, sem se navadil na in-ear. Samo zdej, ko sem pa več ur na dan na VC, pa spet rabim. Če ima kdo izkušnje, bi bil vesel, če jih deli z nami. Osebno iščem Over Ear, noise cancleing optional, mikrofon pa must.

thnx!

Jaz uporabljam Sony WH-1000X M3. Vrhunske slušalke. Pri nakupu me je malo zabolelo v denarnici, ampak sem hitro videl, da so vredne tega denarja :)

Edit: še ta odgovor:
je, ker imamo porte zaprte in s tem domnevam, da BT ali USB kabel ne bi delala...

Te slušalke imajo poleg BT tudi možnost priklopa na 3,5mm jack, uporabljam na radijski postaji.


Verjamem, da so dbest, samo mi je v tem trenutku predrago.

Alfa Dog je izjavil:

Jaz ti priporočam Jabra Evolve 75
https://www.pcmag.com/reviews/jabra-evo...

Uporabljam že kako leto, so udobne, noise cancellation deluje odlično. Dober mikrofon na palčki, precej komand na samih slušalkah. Sicer so samo BT, da se jih spraviti na 3,5 mm jack preko zgoraj omenjenga receiverja.
Če so ti predrage, poglej še model Evolve 65 brez aktivnega noise cancellationa.


Če ni nijno potrebno, ne bi imel palčke.

Kaj pa tole? https://www.amazon.de/Bose-SoundLink-ar...

Pozna kdo?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

knesz je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ne klinc se obavu od zadnjega posta, sem se navadil na in-ear. Samo zdej, ko sem pa več ur na dan na VC, pa spet rabim. Če ima kdo izkušnje, bi bil vesel, če jih deli z nami. Osebno iščem Over Ear, noise cancleing optional, mikrofon pa must.

thnx!

Jaz uporabljam Sony WH-1000X M3. Vrhunske slušalke. Pri nakupu me je malo zabolelo v denarnici, ampak sem hitro videl, da so vredne tega denarja :)


Problem z M3 je sicer v tem, da:
1.) Na kablu ne podpirajo uporabe mikrofona
2.) Jih ne moreš uporabljati med polnjenjem
3.) Mikrofon zaradi svoje pozicije ni tako dober kot če ga maš "na palčki".

Drugače so odlične slušalke, še posebej zaradi dobrega ANC, ampak tole s kablom je pa kar wtf.
The truth is rarely pure and never simple.

knesz ::

Mavrik je izjavil:

knesz je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ne klinc se obavu od zadnjega posta, sem se navadil na in-ear. Samo zdej, ko sem pa več ur na dan na VC, pa spet rabim. Če ima kdo izkušnje, bi bil vesel, če jih deli z nami. Osebno iščem Over Ear, noise cancleing optional, mikrofon pa must.

thnx!

Jaz uporabljam Sony WH-1000X M3. Vrhunske slušalke. Pri nakupu me je malo zabolelo v denarnici, ampak sem hitro videl, da so vredne tega denarja :)


Problem z M3 je sicer v tem, da:
1.) Na kablu ne podpirajo uporabe mikrofona
2.) Jih ne moreš uporabljati med polnjenjem
3.) Mikrofon zaradi svoje pozicije ni tako dober kot če ga maš "na palčki".

Drugače so odlične slušalke, še posebej zaradi dobrega ANC, ampak tole s kablom je pa kar wtf.

1. Do sedaj nikoli probal tega, sem sedaj preveril in res je, se posipam s pepelom :)
2. Drži, ampak je baterija dobra in še nisem imel potrebe po predčasnem polnjenju
3. Tudi to je res, ampak je razlika v kvaliteti tako majhna, da moji sogovorniki ne opazijo

kuglvinkl ::

Mavrik je izjavil:

knesz je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ne klinc se obavu od zadnjega posta, sem se navadil na in-ear. Samo zdej, ko sem pa več ur na dan na VC, pa spet rabim. Če ima kdo izkušnje, bi bil vesel, če jih deli z nami. Osebno iščem Over Ear, noise cancleing optional, mikrofon pa must.

thnx!

Jaz uporabljam Sony WH-1000X M3. Vrhunske slušalke. Pri nakupu me je malo zabolelo v denarnici, ampak sem hitro videl, da so vredne tega denarja :)


Problem z M3 je sicer v tem, da:
1.) Na kablu ne podpirajo uporabe mikrofona
2.) Jih ne moreš uporabljati med polnjenjem
3.) Mikrofon zaradi svoje pozicije ni tako dober kot če ga maš "na palčki".

Drugače so odlične slušalke, še posebej zaradi dobrega ANC, ampak tole s kablom je pa kar wtf.



Thnx.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11424156 (1359) mailer
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30170830 (13795) Banza
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194167 (2903) c3p0
»

Slušalke z odstranjevanjem hrupa

Oddelek: Zvok in slika
214205 (3739) Meizu
»

Katere slušalke?

Oddelek: Zvok in slika
133368 (2690) stajercvlj

Več podobnih tem