» »

Slušalke z odstranjevanjem hrupa

Slušalke z odstranjevanjem hrupa

shadeT ::

S partnerico potujeva po svetu, kar pomeni, da sva doma vedno v isti (edini) sobi.

Problem nastane, ko imava pogovore s starši ali prijatelji, da drugi ne more nič delati zaradi tega govorjenja. Res je moteče.

Zato sem raziskoval slušalke (earbuds) z aktivnim odstanjevanjem hrupa, a sem po veliko testih ugotovil, da delujejo super za odstranjevanje zunanjega hrupa kot je ulica, vozila, letalo, itd. Ne odstranjujejo pa zvoka, če se nekdo poleg tebe pogovarja.

Slušalke čez ušesa ne pridejo v poštev, ker so prevelike.

Gledal sem nekaj tja do 70€
https://www.gearbest.com/earbud-headpho...

Ampak ja...kot sem zgoraj napisal, sem raziskoval teste, da glasnega govorjenja ne odstranijo.

Ima kdo kakšne izkušnje iz prve roke?

Hvala za vsakršno mnenje in izkušnje.

Jirzy ::

Sem imel v sluzbi nekaj casa noise cancelling over-ear. Sicer neke cheap s Hoferja. Na sreco se je pokvarilo stikalo za vklop, zato sem jih odnesel na servis, med tem pa sem si 'zacasno' prinesel ene in-ear. No, te MNOGO bolje pri 'odstranjevanju' govora. Rabis pa potem poslusat kaksno glasbo, ja :)

shadeT ::

Katere pa si imel? In-ear

LeQuack ::

Ne razumem čisto težave. Potuješ po svetu, hkrati pa si vedno v eni sobi? In slušalke rabiš ti, čeprav kot si napisal moti to ostale?
Quack !

Meizu ::

ja jebiga, za 70eur ne bos naredil nic. Kar ti rabis so naglusniki z odlitkom, potem pa noter v njih zvocniki. Imas veliko firm, ki to pocnejo, stalo pa bo kar precej vec kot 70eur. Racunaj tam cca 200eur min.

Edit: To so ubistvu firme, ki delajo profesionalne zvocnike za t.i. in-ear-monitoring za glasbenike. Ce lahko utisajo 110db hrupa, bodo tudi pogovor s tastaro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Jirzy ::

shadeT je izjavil:

Katere pa si imel? In-ear

https://audiobudget.com/product/MEMT/X5

shadeT ::

LeQuack je izjavil:

Ne razumem čisto težave. Potuješ po svetu, hkrati pa si vedno v eni sobi? In slušalke rabiš ti, čeprav kot si napisal moti to ostale?


Ne ne, žena govori s starši/prijatelji in me njeno govorjenje moti, da se ne morem skoncentrirat na svoje delo. Ni dopustniško potovanje.




Meizu je izjavil:

ja jebiga, za 70eur ne bos naredil nic. Kar ti rabis so naglusniki z odlitkom, potem pa noter v njih zvocniki. Imas veliko firm, ki to pocnejo, stalo pa bo kar precej vec kot 70eur. Racunaj tam cca 200eur min.

Edit: To so ubistvu firme, ki delajo profesionalne zvocnike za t.i. in-ear-monitoring za glasbenike. Ce lahko utisajo 110db hrupa, bodo tudi pogovor s tastaro.


Iščem nekaj univerzalnega - nekaj kar bo tudi žena lahko uporabljala, kadar imam jaz pogovore in jaz motim njo.

c3p0 ::

shadeT je izjavil:


Ne ne, žena govori s starši/prijatelji in me njeno govorjenje moti, da se ne morem skoncentrirat na svoje delo. Ni dopustniško potovanje.


Nobene ne bodo povsem zadušile pogovora. Razmisli o navadnih slušalkah (ali noise cancelling) in pink noise generator app.

shadeT ::

To pink noise sem pa ravno danes našel aplikacijo, ko sem zjutraj razmišljal zakaj ni telefon noise cancelation sam po sebi (vem da za pogovore je). Ima več mikrofonov, procesor, baterijo.

Bom stestiral pink noise pa da vidim :) Hvala

darkolord ::

shadeT je izjavil:

zakaj ni telefon noise cancelation sam po sebi (vem da za pogovore je). Ima več mikrofonov, procesor, baterijo.
Telefon je mnogo predaleč, da bi delal noise cancellation za zvok, ki pride v tvoje uho. Teoretično bi šlo, če bi si na vsako uho držal po en telefon, a ne bi bilo prav nič praktično in tudi nič ceneje.

AnotherMe ::

Hrup se zmanjšuje na dva načina:

1. pasivno - aka "štoflc" - utiša načeloma vse zvoke, je pa možno izbirati ob nakupu tudi filtre, ki recimo bolj utišajo ene frekvence, druge pa manj (recimo prepuščajo frekvečno območje, ki je najbolj pomembno za razločno slišat govor). Zadeva je lahko v obliki overear slušalk, earbudsov, ali namenskih odlitkov za tvoje uho.

2. aktivno - ANC - deluje po principu "proti zvoka", z mikrofonom posluša okolico, zvok spusti skozi dsp, in v slušalke predvaja enak zvok, vendar z obrnjeno fazo, ki prvi zvoh (hrup) izniči. Žal so vgrajeni dspji enostavno preveč podhranjeni, da bi lahko brez zamika odstranjevali vse zvoke, zato relativno dobro deluje samo na enostavnih in ponavljajočih zvokih: šum vode ipd.

Če torej hočeš dobro zmanjševanje hrupa rabiš torej kombinacijo obeh metod, in tukaj velja pravilo - več denarja, manj šuma ;)

Meizu ::

videc ::

Reci ženi, da se naj gre pogovarjat:
- v kopalnico in zapre vrata za seboj;
- na hodnik in zapre vrata za seboj.

AnotherMe ::

Meizu je izjavil:

https://www.64audio.com/store/stage#cus...


12 driverjev za slušalke? Resno? Kaj si vse ne izmislijo... :D

ProGo ::

Nobeno aktivno odstranjevanje zvoka iz okolice ne deluje zelo dobro. Najbolje deluje pri trajnem hrupu, npr. hrup na letalu. Pri govoru in drugih zvokih ki so kratkotrajne narave, ne deluje dobro. Poleg tega pa pobere kakih 30dBA zvoka, če govorec se dere z 80dBA, boš kljub najboljšim skušalkam slišal 50 dBA govora, kar je nivo glasne pisarne.

Jaz bi kupil najboljše zaščitne slušalke npr.: https://www.amazon.de/3M-Peltor-Optime-... , notri zvrtaš luknjico za kabel za navadne in-ear slušalke po tvojem okusu, potem zasilikoniraš luknjo.

To bo najboljša zvočna izolacija za najmanj denarja.

Meizu ::

AnotherMe je izjavil:

Meizu je izjavil:

https://www.64audio.com/store/stage#cus...


12 driverjev za slušalke? Resno? Kaj si vse ne izmislijo... :D


Dobro ja, to so tezke audiofilske zadeve, pa za full stage surround imas potem lazje izvedljivo (pri ear monitoringu).

Pa vecje stevilo monitorjev je noter, boljsi je bass reproduction kar je najpomembnejse ravno za basiste da imamo lahko full range bass zvok v usesih.

Meizu ::

ProGo je izjavil:

Nobeno aktivno odstranjevanje zvoka iz okolice ne deluje zelo dobro. Najbolje deluje pri trajnem hrupu, npr. hrup na letalu. Pri govoru in drugih zvokih ki so kratkotrajne narave, ne deluje dobro. Poleg tega pa pobere kakih 30dBA zvoka, če govorec se dere z 80dBA, boš kljub najboljšim skušalkam slišal 50 dBA govora, kar je nivo glasne pisarne.

Jaz bi kupil najboljše zaščitne slušalke npr.: https://www.amazon.de/3M-Peltor-Optime-... , notri zvrtaš luknjico za kabel za navadne in-ear slušalke po tvojem okusu, potem zasilikoniraš luknjo.

To bo najboljša zvočna izolacija za najmanj denarja.


80db je ze kar dretje, to ni vec pogovor, to je full blown kreganje :)

Sicer pa, ce imas v usesih slusalke, ki poberejo 30db ter nek source, ki je glasnejsi od sourca v prostoru (torej neka glasba, film, whatever), ne bos slisal okolice ni sans. Meni se navadne Roland studijske head slusalke za 20eur, katere nosim s sabo ko potujem, skoraj kompletno povozijo zunanjo okolico, ce poslusam nekaj skozi nje.

ProGo ::

ČE lahko dela, ko posluša glasbo, bi to šlo čez, nekateri pa ne morejo.

Meizu ::

ProGo je izjavil:

ČE lahko dela, ko posluša glasbo, bi to šlo čez, nekateri pa ne morejo.


Saj ne rabis glasbe.

White noise npr.

shadeT ::

Trenutno ravno testiram in imam pink noise precej naglas in še vedno slišim, plus da me kar živcira ta šum. Potem je boljše instrumentalna glasba, kar prakticiram večinoma.

ANC za pogovor ne deluje najbolje, torej odpade.

Drugega pa ni, kot dobri zamaški za ušesa. Hvala vsem :)

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Meizu ::

shadeT je izjavil:

Trenutno ravno testiram in imam pink noise precej naglas in še vedno slišim, plus da me kar živcira ta šum. Potem je boljše instrumentalna glasba, kar prakticiram večinoma.

ANC za pogovor ne deluje najbolje, torej odpade.

Drugega pa ni, kot dobri zamaški za ušesa. Hvala vsem :)


Pink noise je malo smotan sploh, ce imas bass intensive slusalke, ker je poanta pink noisa ravno v tem, da z visanjem frekvence (v oktavnem intervalu) pada glasnost v intervalu 10db.

White noise ima celoten frekvencni spektrum enakomeren. Glede na to, da mozgani registrirajo visje frekvence kot glasnejse je white noise "lazji za usesa" kot pink noise, ker visje frekvence povozijo low end in ni toliksnega stresa.

Name white noise super vpliva sploh ko grem spat, si rad to nastavim. Ampak, vsakemu svoje. Probat pa ni greh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11424161 (1364) mailer
»

Prostoročno telefoniranje

Oddelek: Na cesti
486078 (3811) MuadDib
»

Katere slusalke za tele konference?

Oddelek: Zvok in slika
332952 (2264) kuglvinkl
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194169 (2905) c3p0
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
244391 (3888) D3m0r4l1z3d

Več podobnih tem