» »

Nakup novega diska-prosim za mnenja

Nakup novega diska-prosim za mnenja

Modri dirkač ::

8-O
Ker prenavljam mašino nameravam nabavit novo diskovje.Z obzirom na probleme ki jih imajo IBM DTLA z Abitom (moja je KT7-RAID), ne mislim tvegat. Question:Kaj mi svetujete! Quantum ali WD ali kaj drugega?
Diski morajo biti U-ATA 100 in 7200 rpm, in 20, 30, 40 GB>:D;(:'(:(8-):|:)):D0:):P|O
Everybody lies!

Witboy ::

:\Hja, veš glede diskov je tko, tko... Jst osebno imam IBM DTLA 45 GB 7200 ter WD Caviarja 40 GB pa nimam ne za enga ne za druzga nobene negativne pripombe. Edin... WDji so glasni kar IBMu ne moras ocitat. Tako da iz moje strani ti priporočam enega ali pa drugega, sam ker nočes tvegati pri IBMu pol kup WDja. Aja, pa še tko IBMi so najbolj ugodni diski (cena) glede na to kar dobis.0:)

OZZY ::

Pa tudi quantum diski so se izkazal za zelo hitre. Mislim, da je Quantum fireball plus AS ali nekej podobnega. Kapaciteta pa naj bi bila okoli 40GB.
Samo zadnje cajte jih ne zasledim veliko med ceniki.

Poglavarcek ::

Kakšno imate pa kaj mnenje o Fujitsu diskih. Predvsem me zanima kvaliteta in delovanje na za IBMje "problematičnih" platah.
8-O

mravla ::

sem slišal od kolega, da ni nič kaj zadovoljen z njim.:\
če ga poženeš, bo letel

Pretorijanec ::

Tukaj bos nasu test DTLA-e v primerjavi z drugimi diski. Tukej pa sam druge diske med sabo.

Han ::

Folk je zadnje čase zelo zadovoljen z Maxtorji, ki so menda praktično neslišni (DiamondMax Plus serija). No, prihaja tudi nova IBM 60GXP serija...

Ravno sem prebral novico na Tom's Hardware, da bo Maxtor kupil Quantum!!! 8-O

Tassador ::

Jaz sem s svojim fujitsom ZELO zadovoljen.Imam disk velik 30 gb zelo tih in zelo hiter pa se drag ni toliko!8-O

Muflon1 ::

Western Digital

||_^_|| ::

jst mam s fujitsuji same negativne izkušnje. Svetujem ti pa tkole, če se ti glih FUUUUUUUUUL UIBR ne mudi z diskom, počaki še mau pa bo cajt pokazu kako je s temi IBMovimi mašincami, mogoče bojo kšne nove serije hmal...

Dzos2 ::

Zdej k nimajo vec 45g ibm-ov si kupi 30g al pa 60:). Kupi IBM

matevzm ::

Jaz sem z Maxtorjem zadovoljen (Quantuma je kupil ze pred casom, sedaj je bilo to potrjeno pri delnicarjih in je dokoncno).
En stari Maxtor mi lepo dela, 7200 30G pa mi je en umrl (zacel umirat) oo 9 mesecih, novi (garancija) pa je precej hitro rekel, da se slabo pocuti (Disk Self Test) z istim problemom kot prejsnji (lahko da je v moji skatli kaj narobe, ne vem vec).
Je pa lepo tih, inse ne greje se kot Seagate.

whatson ::

jaz ti isto priporočam Western Digitala.... mam že 2. po vrsti in dela brez problemov...

Morpheus ::

Jst misl da se ti zdele najbl splaca enga ibm-a kupt. Zdej bos redko kje dubu 45gb, tko da si ubod 30-tko. Jst mam 45 pa nimam pripomb, je tih, hitr, pa tut ne tok drag.
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

Pretorijanec ::

Izšla je nova, izboljšana verzija 40GB IBM-ov. Ime jim je Ericsson in so 7200 rpm, ATA 100. Edino kar je neugodno je cena. Samo so pa zanesljivi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939074 (6029) dela
»

disk??

Oddelek: Kaj kupiti
151214 (952) nodes
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310928 (6556) ChiefThunder
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483045 (2237) MadMax
»

Kateri Disk?

Oddelek: Kaj kupiti
181752 (1459) Quake

Več podobnih tem