» »

SCANNERJI (usb-acsi-paralel)

SCANNERJI (usb-acsi-paralel)

EvilGod- ::

Dober dan!
Mene zanimajo pa scannerji.
Kakšne so razlike med hitrostmi pr različnih uhodih in tut modelih (priter, scsi, usb) pa če poznate kkšno stran k bi mela te teste gor.

LP
>:D

Freak ::

Neki o scanerjih je bilo v januarskem jokerju!

OZZY ::

Najbolj se splača nabavt usb skener. Je kar dosti hitrejši od paralelca. Če maš pa dost denarja pa nabav kar scsi. Tle pa stvar spidira. Sem vse preveru na svoje oči (usb in scsi) pri fotru v službi.

Dami ::

Mam en star skener na scsi vmesniku. Stvar ni tak hitra, ker je pač skener počasen. Drgač pa se izogibaj vmesnikom, kr maš lahk probleme z združljivostjo. Tako men na drugi mašini ne dela. Pa zdej se itak dobijo še skor sam na usb-ju. V hitrosti pa itak ni ne vem kake razlike, kr s novi skenerji že sami po seb hitri. Odvisn je pa tud zakaj ga rabiš...

EvilGod- ::

Ja sm je jst to spravu testirat ...
moj tastar Umax Astra 2000P je A4 300dpi skeneru 12 min, pol sm pa probu Astro 2200 na scsi pa je naredu u 56 sekundah, pol sm dal še na usb pa je blo 1min 13 sek(sam mal slabši pc kjer sm probavu), pa še artec 1234 (al ena taka cifra) k je pa delu 2min 23 sek
tko d zdej bom kupu kr Umax Astro 3400U pa bo.

LP
>:D

Dami ::

12 min!! Uf, pol mam pa še kr hiter skener (Leo Scan). Men A4 na 300dpi okol 40sec skenira. Sam novi skenerji na USBju so tam okol minute fertik. Jst proti mojem nimam pripomb...sam preslabo ločljivost ma za kake slike. Za text pa kr Recognito uporablam in mi vse prepozna.

OZZY ::

Ja čas skeniranja se izredno poveča, če skeniraš na večji ločljivosti. Če daš pa še kako interpolacijo pa sploh.

EvilGod- ::

Ja vem, sam če tko pogledamo, kok pa človk rad ločlivost nad 600 dpi?
mislm sam jst ne vem kje bi jo lahko rabu ...

LP
>:D

MadMax ::

Pri nadalnji obdelavi slik (povecave...). Ce pa ga rabis kot fotokopirc, za slike arhivirat na CD al pa na web uploadat, je pa ze 300dpi skoraj zadosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umax Astra 1220S, kup vprašanj

Oddelek: Strojna oprema
71617 (1530) lopov
»

Win XP + Astra 3400

Oddelek: Pomoč in nasveti
132148 (1957) andrej
»

kater skener kupit

Oddelek: Strojna oprema
121135 (995) sirotka
»

Scanner - ogrevanje

Oddelek: Strojna oprema
6942 (850) Freak
»

Itsy bitsy testek skenerjev

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
101677 (1677) BigFoot

Več podobnih tem