» »

Pa dobr, kaj je s temi obrtniki?

Pa dobr, kaj je s temi obrtniki?

«
1
2

kuglvinkl ::

Na strehi moram neki naredit, za 2 uri dela, sam ne morem, nimam lojtr + precej nevarno je.

Kličem enga obrtnika, da pride pride pogledat(sure), potem pa nategancija, jutri, pojutrišnjem, dons sem pozabu to...

Odjebem, naslednjega v imeniku. Da pride pogledat (sure), potem pa nategancija, jutri, pojutrišnjem, dons sem pozabu to...

Hands down, če jim gre tako dobr, da si lahko zmišljujejo.

Če ma kakšno številko za kul dečke nej mi pliz pove na ZS al pa mail.

+ don popoldne mam še za servis pomivalnega stroja. Bom povedal, kako je šlo tam.

Zakaj točno jih je treba prosit na kolenih?

kmetek ::

Zato, da umetno dvignejo "potrebo po njih" in svoje cene?

kuglvinkl ::

Ma fcku off z njihovo potrebo?! Sej razumem, da nimamo popolnega trga krovskih stortiev, samo da bi bil pa tako disfunkcionalen, mi je pa tut neverjetno, 300 kosmatih.

Primoz78 ::

Pol pa pravijo da je kriza in da ni dnarja....zgleda nekaterim ni niti interes delat. Sem dozivel na lastni kozi ze parkrat.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

nanpots ::

To je še tradicija iz prejšnjih časov, ko stranka ni bila glavna.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Tradicija gor ali dol, menda se gremo resen bizinis.

mikic007 ::

Imas premalo dela zanje. Klasika. Dogaja se, ko ni dovolj dobicka, npr. delo je zahtevno, dolgotrajno, placilo pa sicer solidno, ampak on ima cel kup preprostih in podobno placanih del na zalogi. In potem rece bom (pac, denar se prileze), ampak odlasa na cas, ko ne bo imel lazjega in drazjega dela.

Veliko jih po ogledu tudi ne rece v faco, tega ne bom delal, ker je dost zajebancije za malo denarja in potem se preprosto ne pojavijo ...

Krovec npr. ima 5 narocil celotne strehe ves cas na zalogi, po 10k € vredna vsaka in ti ga poklices za 1k€. Bil bi easy money, ampak je zanj bolje, da par dni skupaj fura bistveno vec vreden projekt, kot da paca manjse.

Zal, ocitno ni prave konkurence, kar se kaze pri prakticno vseh terenskih obrtnikih ...

*Ce bo kriza malo hujsa, se zna hitro zgoditi, da se bo trg napolnil, sicer z manj kakovostnim kadrom, ampak pograbili pa bodo vsako delo. Ammpak potem bomo tele, ki zdaj delajo na tak ignorantski nacin, vsak dan gledali na TV, kako je treba zregulirati trg - kot smo dimnikarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikic007 ()

floyd1 ::

Me sploh ne preseneča. Ko sva s punco obnavljala stanovanje sem klical 3 obrtnike za menjavo radiatorjev in ventilov. Dobil sem le 1 predračun in po ca. 3 tednih obljub od drugih dveh (sem jih klical po 2x na teden, ob tem je eden konstantno govoril, da je predračun že narejen, da je že na pošti, itd.) sem obupal, pa tudi rok za menjavo (izpuščena voda iz centralnega sistema - povezani 4 bloki) se je iztekal. Vem, da je bilo verjetno tu bolj malo zaslužka, ampak zakaj to ne povejo takoj? Oprostite, to se mi ne splača delat. Je to tako težko? Vsi trije so si ogledali stanovanje in vsi trije so rekli, da dobim predračun v nekaj dneh...
Edit: mikic007, si me prehitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Vikking ::

mikic007 je izjavil:


Krovec npr. ima 5 narocil celotne strehe ves cas na zalogi, po 10k € vredna vsaka in ti ga poklices za 1k€. Bil bi easy money, ampak je zanj bolje, da par dni skupaj fura bistveno vec vreden projekt, kot da paca manjse.



Napisal je da gre za 2 uri dela, za manjše popravilo. To sigurno ne bo stalo 1k € ampak nekje do 50€. Zato se ti bo verjetno kakšen obrtnik oglasil, ko bo imel čas.
Nihče ni rekel da obrtniki nimajo dela. Veliko jih je sodelovalo pri velikih gradnjah, kjer jim velika propadla GP niso plačala. Za sabo je potegnilo celo verigo obrtnikov, ki so vložili veliko svojega materiala in denarja v gradnjo, ostali pa brez plačila.

ThinkPad ::

Za 2 uri dela marsikateri obrtnik raje ostane doma na kavi, če že ima čas, ker oceni, da bi imel s tabo samo zgubo. Tudi oni lahko izbirajo, kaj se jim splača in kaj ne, čeprav mi pričakujemo, da bodo skočili na vsako pest drobiža. Pa ne zagovarjam obrtnikov. Se popolnoma strinjam, da je zelo težko dobiti mojstra za kar koli, ker so vsi skoz bizi, ali dobiš neke priučene ne-mojstre, take ki ti naredijo feler itd. Samo ko zavohajo dober posel se malo bolj zmigajo...

BladE_ ::

Tudi sam imam podobno zadevo... pošljem enemu obrtniku nek načrt in prosim za ponudbo, 3 dni traja, da mi sploh odgovori(v petek) in reče, da dobim v ponedeljek, danes je četrtek še vedno nič... nočem pa biti vsiljiv in moriti. Nekako vem, da je zanesljiv pri svojem delu zato sem se obrnil na njega ampak bom žal moral najti nekoga drugega... Tako pač je :)
Akcija - Reakcija

floyd1 ::

ThinkPad je izjavil:

Tudi oni lahko izbirajo, kaj se jim splača in kaj ne, čeprav mi pričakujemo, da bodo skočili na vsako pest drobiža. Pa ne zagovarjam obrtnikov.

Pa naj postavi tako ceno, da se mu bo splačalo. Saj cene ne postavlja stranka...

djordjevic ::

Ista storija pri meni in serviserjih za plinski gorilnik ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Aston_11 ::

Zguba že, vendar naj vsaj pove,da se mu ne splača za dva metra hodit

kuglvinkl ::

Natančno, za to gre, ne pa da me nategujejo, da to bomo pa že zrihtal. Seveda, če bi bil junij, te teme ne bi odprl. Je pa december, dan je kratek, ko bo sneg bo jeba.

jan_g ::

Ja, imam tudi sam podobne izkušnje. Marsikaj naredim sam (sem v bistvu prisiljen, ker mojstri nočejo hoditi na dom za manjša dela), ampak marsičesa pa tudi ne morem, ker nimam znanja in/ali dragega orodja. V eni izmed takih situacij, mi je en kar direkt povedal, da če se mora usesti v avto, se ne bo za manj kot 100EUR. Pa dečko živi manj kot 5km od mojega stanovanja. No, na koncu sem našel enega, ki mi je to naredil za kolikor toliko normalen denar, ko je imel eno luknjo v svojem urniku. Sem ga pa čakal skoraj 2 meseca.

V malo večjih mestih se je menda razpasla storitev 'mojster za vse na domu', kar pridno izkorišča ena moja ostarela sorodnica. Poceni in pride takoj drugi dan. Ji je pa zrihtal vse od štedilnika in pralnega stroja do vodovodnih instalacij.

Aston_11 ::

Jaz bi tudi moral dati kapo na dimnik gor. Vsakič ko se spravim na streho, sem isto sekundo dol, ko vidim tisto strmino. Bom počakal koga da pride mimo, ki teh težav nima. Obrtnik zaradi tega ne bo hodil. Uni, ki mi je streho delal, je sicer rekel, da bo prišel, vendar sem že takrat vedel, da ga ne bo. Pa še okno na streho imam tako, da moram okno sneti dol, da se pride na streho. Je pa težko in nerodno.

cyber_killer ::

Stari si mogoče pričakoval kaj boljše v tej državi?

_Dormage_ ::

Očitno nas je premalo na zavodu!

kuglvinkl ::

Kaj vidim sam iz te debate tukaj: da je še veliko priložnosti za izboljšavo kvalitete storitve. Čist enostavno...

Ne mi rečt, da ne obstaja relevaten trg malih popravil, ker obstaja. Na veliko ne bomo gradili še leta in leta, če sploh kdaj še (pri drugem tiru krovca ne rabiš).

Še vedno ne morte priporočit nobenga? Ampak, zakaj bi se sekiral, sej mi je za jutri obljubil...

d0rK ::

Čist slučajno, je kateremu od klicanih ime Matjaž?

En krovec Matjaž je mene 5 mesecev nategoval da bo prišel. Zaradi določenih okoliščin niti nisem mogel drugega poklicati.

Aston_11 ::

Mikro opravila bi se mogli iti - v bližnji okolici, da ni preveč potnih stroškov, vzameš 10 do 20 EUR na obisk, paziš, da te folk ne nategne, torej, da ti da akontacijo za material in bi stvar tekla.

mikic007 ::

Vikking je izjavil:

mikic007 je izjavil:


Krovec npr. ima 5 narocil celotne strehe ves cas na zalogi, po 10k € vredna vsaka in ti ga poklices za 1k€. Bil bi easy money, ampak je zanj bolje, da par dni skupaj fura bistveno vec vreden projekt, kot da paca manjse.



Napisal je da gre za 2 uri dela, za manjše popravilo. To sigurno ne bo stalo 1k € ampak nekje do 50€. Zato se ti bo verjetno kakšen obrtnik oglasil, ko bo imel čas.
Nihče ni rekel da obrtniki nimajo dela. Veliko jih je sodelovalo pri velikih gradnjah, kjer jim velika propadla GP niso plačala. Za sabo je potegnilo celo verigo obrtnikov, ki so vložili veliko svojega materiala in denarja v gradnjo, ostali pa brez plačila.


Napisal je za 2 uri, kar pa meni ne pove nic o ceni ... Ce je imel v mislih menjavo okna, je cena visoka, ce samo zamenjat par starih stresnikov pa ceneje. V to se ne spuscam, dejstvo je, da se nobenemu obrtniku v resnici ne splaca za 50€ kamorkoli vozit, dokler ima vsaj malo posla. Tam od 200 naprej, pa se to ta resni tezko ... Druga pesem je mojster za vse, ki mu je to trzna nisa in se loti vsega, samo da pokrije bencin, stroske in si izplaca tistih 70€ cistega na dan. Neki resen krovec se bolj tezko igra na tak nacin.

Se njihov pogled. Ce ti bo za neko banalno rec postavil ceno 300€ (stroski delavca, ogled, prevoz, material), bos ti bentil, kaj se gredo. Ce bo rekel nizko ceno, ne bo imel od tega prakticno nic, samo zafrkavanje.

Drugo pa je, da en povejo direktno, da zavlacujejo ipd. To je tisto, kar je slabo, ne to, da ne zelijo necesa narediti, ker to je stvar posameznika, kaj in koliko bo delal.

kuglvinkl ::

Je, en je Matajž se mi zdi.

-valvoline- ::

Poišči krovca ki je zaposlen pri kaksnem podjetju (prek znancev,prjateljev itn) ki nima svojega sp-ja. Zmeniš se da pride enkrat med vikendom ko bo imel čas (al pa popoldan po sihtu,zdele je mal zajebano ker je zgodaj tema že). Obrtnik ziher ne pride za majhna popravila.

kuglvinkl ::

Par ceglov je za zamenjat, blo je rečen, da to stane od 50-70 evrov.

Se pravi, če vremenske neprilike stolčejo dol tri cegle, ki so meni nedostopni, se lahko samo jebem? Tisto sekundo, ki mi bo prišel nekdo mimo s polnimi usti trga, mu dam naziv, žal samo PnG.

Največja jeba pa je, ker se ne moreš menit z večimi naenkrat. Ker nisem rit. Mogoče bi pa moral bit. In če se mi pojavitva dva, bi rekel, ej stari, ti boš po moje naredu boljš za manj denarja...

Je to opcija? Je že bil kdo kot stranka tolk pokvarjen (al pa dviji no, če je to prehuda beseda)?

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Obrtniki imajo preveč skrbi na glavo,pogosto pozabljajo kar so obljubili. Ti si zdele pač zlata rezerva,torej delo ko ne bo kej drugega za počet.

Gregor P ::

Sicer so verjetno že projekti, strani, ampak morda ne bi bilo slabo imeti neko bolj dodelano spletno stran oz. socialno "delovno" omrežje, kjer bi si državljani izmenjevali dela oz. ponujali delo proti plačilu, podobno strani za ponujanje prevoza. Vsak ponudi kar zna (četudi bolj na hobi varianto), uporabniki ga ocenijo, komentirajo ipd. Morda se na ta način vzpostavi neka konkurenca "velikim". Seveda je težava glede plačevanja davkov, zagotavljanja varnosti pri delu, zavarovanja ipd. ampak verjetno bi se to dalo nekako uradno urediti (zagotovo je v interesu države, da pobere še več davkov, zavarovalnicam da imajo reklamo in še več strank itd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

marvin42 ::

Vikking je izjavil:


Napisal je da gre za 2 uri dela, za manjše popravilo. To sigurno ne bo stalo 1k € ampak nekje do 50€.


do 50€? se hecaš? obrtniku se za to ne splača niti javiti na telefon.
Mostly Harmless

mikic007 ::

Uh, za par ciglov ne bos nobenga nasel, tezko no :-). Prijatlov se takih reci tut ne prosi 8-), torej sam ... Ce pa poznas kaksnega bolj handy, pa mu omenis, da sta vsaj 2, ga das na kak strik, dobis lojtro od soseda...

Problem je, da folk vedno manj gradi sam in se te reci vedno manj pojavljajo naokrog. Dobre lojtre, mesalec, sajtrge in prikolica mojega oceta so ves cas nekje naokrog, prej pa je bilo tega kot smetja. Zdaj pa iskana roba. Kar je narobe, v sosescini bi se moralo nahajati vse potrebno za dom, da ne rabis za vsak drek klicat obrtnika. Ker prej jih za to ni nihce klicaril in se pac s tem niso niti ukvarjali. Ce ze, si imel par his naprej nekoga, ki je pocel nekaj in drugje spet nekoga drugega ... Zal ne obstaja vec, torej se bomo morali navadit placevat dost denarja nekomu specializiranemu za vse.

floyd1 ::

V takem primeru običajno pokličeš tistega, ki ti je pokrival. In računaš na njegovo dobro voljo. Žal.

s1m0n ::

Takšne stvari se dogajajo, ko gre tudi za 5k€ ali več!
Posebaj to, da z predračuni/ponudbami čakajo pol leta, na ogled sploh ne pridejo vedno so neki izgovori...

BALAST ::

Ko pa morajo privatniki prvo po lokalnih gostilnah, da se zve koliko približno so premožni naročniki.
Predračun dobiš najhitreje na kakšnem obrtniškem sejmu, pa tudi takrat se vsaj malce zapomnijo teh obljub.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

detroit ::

jst s temi prvatniki nimam ene dobre izkušnje, ali pokličeš pol jih pa ni ali pa imajo ceno nabito na 10x tvoje delovne postavke...what gives
Skero

Rippy ::

-valvoline- je izjavil:

Poišči krovca ki je zaposlen pri kaksnem podjetju (prek znancev,prjateljev itn) ki nima svojega sp-ja. Zmeniš se da pride enkrat med vikendom ko bo imel čas (al pa popoldan po sihtu,zdele je mal zajebano ker je zgodaj tema že). Obrtnik ziher ne pride za majhna popravila.


Nažalost je to včasih edina možnost. Za manjša dela je skoraj bolje/hitreje najti nekoga, ki bo zadevo uredil in dal denar v žep.

Djuro ::

Ma kaj pa vem. Jest na dolenjskem sem vse naredu z lokalci in nimam slabih izkušenj. Ravno prejšnji petek mi je električar prišel namontirat senzor za luč, zadevo je opravil v 10ih minutah, zahteval je 2 EUR. Prišel je 2 dneva kasneje od dogovorjenega (dejansko pa 1 teden od prvega klica). Dal sem mu 10€ poleg materiala.

Pyr0Beast ::

kuglvinkl je izjavil:

Par ceglov je za zamenjat, blo je rečen, da to stane od 50-70 evrov.

Se pravi, če vremenske neprilike stolčejo dol tri cegle, ki so meni nedostopni, se lahko samo jebem? Tisto sekundo, ki mi bo prišel nekdo mimo s polnimi usti trga, mu dam naziv, žal samo PnG.

Največja jeba pa je, ker se ne moreš menit z večimi naenkrat. Ker nisem rit. Mogoče bi pa moral bit. In če se mi pojavitva dva, bi rekel, ej stari, ti boš po moje naredu boljš za manj denarja...

Je to opcija? Je že bil kdo kot stranka tolk pokvarjen (al pa dviji no, če je to prehuda beseda)?


Dokler ne dobiš predračuna kar bodi rit.

Ker brez predračuna ti bodo oni uturili svašta podstavk da zakasirajo.



Najdi kakega z emailom, slikaj, povej problem in zamenjaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Tudi jaz ne razumem. Res je, da je kuglvinkl napisal, da ima cca za 2 uri dela in da potem govorimo o znesku 50-100 EUR za delo + material, ampak po drugi strani se obrtniku očitno za ta zaslužek ne bo treba pretegniti. Če bi imel celo streho za zamenjat, bi to pomenilo tudi, da mora nekdo znosit na streho nekaj 100 kil materiala, pa trdo delat nekaj dni na objektu, glede na to da je december, v mrazu, vlagi... Poleg tega pri menjavi strehe, ki po predračunu pride 15.000 EUR, obrtnik gotovo ne vtakne v žep 10.000 EUR.

Nekdo tle omenja, da obrtnik raje ostane doma, kot da bi prišel delat z izgubo. Well, ne vem kakšen obrtnik je, če dela z izgubo. Bo pa že tako naredil, da bo delal s plusom, ane? Seveda ne vem, kakšna je narava problema pri kuglvinklnu, ampak verjetno ne gre za luknjo 5x5 metrov? Valjda se splača računat 100 EUR, če gre za manjšo napako, ki zahteva 3 žeblje in četrt tube kita?

Ne vem, jaz se občasno ukvarjam s popravilom računalnikov. Moram rečt, da se še nikoli nisem otepal denarja, ker bi imel izgubo. Pač postavim tako ceno, da imam plus, ane.
- Hoc est qui sumus -

Keyser Soze ::

Hehe, dobrodošel v realnosti.

Takle mamo pri nas. Jamr na vsakem koraku, da ni dela. Ko pa nekoda rabiš, da pride k tebi nekaj naredit, pa naj si bo tud "denar na roke" princip, ga ne dočakaš, pa če se ubiješ. Ne vem, če sem že srečal resnega obrtnika, majstra, rokodelca, u name it, ki bi se dosledno držal obljubljenih rokov.

Pa če govorimo o par jurjih al pa par stotakih. Ni razlike.
OM, F, G!

detroit ::

še en primer pri naši bajti. Se zmenimo za okna pride čez mesec (jep mesec) pomeri okna in jih kao naroči. Bli smo brez okn godknows kolk mescev ker je nategoval. Pokličemo drugega pridejo okna v tednu in še 30% cenejš. Očitno je treba iskat zrne v plevelu. Sicer pa nekateri so pa super zaposleni in kot ste že rekli nimajo časa, ne da se jim za tako malo posla ali pozabijo. Moj lasten bratranec je k meni prišel v dokaj kratkem času za kratko delo seveda ni računal, do bivše je pa pozabil stopit kot so se zmenil...očitno pozabil ker tam bi se dalo zaslužit neki in ni bilo malo dela.
Skero

particle ::

Itak da ma večjo urno postavko, sej ne dela v topli pisarni za računalnikom.

dexterboy ::

@Keyser Soze; +1
Punca se je preselila v večje stanovanje. Prejšnji lastniki pustili kuhinjo in njih elemente notri. Štedilnik je vgradni, 3 plin (mestna napeljava) in ena elektrika. Na enem od gorilnikov gumb za prižgat včasih ne prime ali pa ga moraš držati 30 sek, da ogenj obstane. Pa sem šel na net, natisnil uradne serviserje in začel klicati. Povem, kaj ne dela, kdaj se lahko oglasijo itd. Pa so začeli, da so zasedeni, naj pokličem naslednji teden (eni celo mesec), pa naj povem tip in model plošče (eden je hotel celo serijsko številko)... skratka, od tega je že več kot leto dni. Na koncu sva se z mojo zmenila, da ko bo šel še drugi od treh gorilnikov, kupiva drugo ploščo. Neprimerno manj živcev in cajta ti gre...
Še lepša pa je štorja o pralnem stroju. Mesec po vselitvi crkne. Odprem, vidim, skurjena plošča. Zopet natisnem spisek in začnem klicati. Vsakič povprašal, ali se splača popraviti in pa če ne,ali bi jim stroj prav prišel za rezerven dele. Pa ni bil sta, Zanusi letnik 2005. No, končalo se je tako, da so mi v GA dali vizitko od enega gospoda, ki je brezplačno odpeljal stroj. In ni mi bilo treba ga nikamor nositi, prišel je s pomočnikom v stanovanje, na rudl, pa sta šla...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

detroit ::

Men bi tudi pasal it malo vn na zrak stran od računalnika...za relax bi mi blo.
Skero

Jaffa ::

Ko tukaj govorite, da ni ljudi za majhna popravila ... Jaz sem konkretno od dveh oseb slišal, da je težko dobiti mojstre tudi za velike stvari, kot so obnova fasade (komplet, z izolacijo, materialom in barvanjem)... Sestrična jih je namreč prosila ne vem koliko praktično od začetka poletja, naredili so pa kakšen mesec nazaj, ampak samo izolacijo, ker je bilo za barvanje že premrzlo in bodo to naredili drugo leto. (Iste probleme je imela z iskanjem nekoga, ki bi opravil izkop okolice hiše, odvoz materiala, ter nasutje peska - je šlo za kar precej m3...) Pa denar ni bil problem. Popolnoma isto zgodbo sem slišal od ene stranke. V obeh primerih je šlo za kar veliko hišo ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

noraguta ::

Ma razlogov je več. Tud obrtniki so minimizirali delovno silo. Imaš sicer brezposelne a so brez opreme,pa tudi cegre za nevarno stvar niso kriti z zavarovanjem.
Dve uri pač sta nekaj, vprašanje je koliko si pripravljen plačat. Če bi se stvari lotil prej bi ddobil "poceni" mojstra , na horuk je pa drago kot v racunalnistvu, medicini etc.. konec koncev je pa lep dan kup si strik za 20€ pa na streho(nocem pocet stvari na višini pa jih včasih moram ) .
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

oldguy ::

Se pravi, če vremenske neprilike stolčejo dol tri cegle, ki so meni nedostopni, se lahko samo jebem? Tisto sekundo, ki mi bo prišel nekdo mimo s polnimi usti trga, mu dam naziv, žal samo PnG.


Eh, prosti trg bo vse zrihtal, konkurenca dela čudeže, še malo pa se bodo tepli za tvojo streho. Sam počakaj da trg opravi svoje!

;)

Nima se smisla preveč sekirat. Pokliči jih pač 10, prvemu, ki pride, daj 20€ plusa da bo prišel tudi naslednjič, ostale pa odjebaj tako, kot oni nas. Redki so majstri, ki dajo kaj na dogovore...

mihec87 ::

Ma isto pri velikih zadevah..
Spomladi smo iskali za prekrivanje strehe na hiši(200-300kv ne vem točno,enostavna dvokapnica nič oken/kukerlov 1 dimnik na sred)(razkrit,podeskat potegnat folijo ter pokrit+žlebovi).Prvi ki je prišel še danes ni poslal predračuna,en niti pogledat ni pršu,tatret je hotu slabih 10keur,četrti 6keur brez računa,potem končno našli enga dobrih 6keur z računom.

Isto par dni nazaj sušilec enkrat zavrtel boben drugič ne,en je reku da je jermen dol padu, tadrug bi ga mogu odpelat pa okol 100eur bi blo,tatret pa pršu zamenju kondenzator računu par 10eur pa šel..

-valvoline- ::

Jaffa je izjavil:

Ko tukaj govorite, da ni ljudi za majhna popravila ... Jaz sem konkretno od dveh oseb slišal, da je težko dobiti mojstre tudi za velike stvari, kot so obnova fasade (komplet, z izolacijo, materialom in barvanjem)... Sestrična jih je namreč prosila ne vem koliko praktično od začetka poletja, naredili so pa kakšen mesec nazaj, ampak samo izolacijo, ker je bilo za barvanje že premrzlo in bodo to naredili drugo leto. (Iste probleme je imela z iskanjem nekoga, ki bi opravil izkop okolice hiše, odvoz materiala, ter nasutje peska - je šlo za kar precej m3...) Pa denar ni bil problem. Popolnoma isto zgodbo sem slišal od ene stranke. V obeh primerih je šlo za kar veliko hišo ...

To pa je že nakladanje. Če je keš in seveda dobra cena za večjih gradbenih del takoj dobiš privatnika pripravljenega za delo. Obrtniki so se opekli fajn v zadnjih par let bogsive kolk neplačanih računov majo brez možnosti da izterjajo svoj zaslužen denar in so zato so zdele malo bolj previdni. Dela sem tam kjer je denar ziher in je delo zagotovljeno.

Zgodovina sprememb…

galu ::

Ni res, valvoline.
Ko smo mi gradili vikend, je bilo malo morje, teh neresnih obrtnikov (dela nad 5k€). Npr: fasada, krušna peč, cetralno ogrevanje (to je bla prava komedija), okna...

Zgleda da imajo dela malo morje, da jim uspeva 'preživet' s takim odnosom.
Tako to gre.

-valvoline- ::

Mogoče malo hudo povedano,ampak za gradbena dela je najboljše poklicat šiptarja,če pove da bo nekaj narejeno veš da bo.Big boss natančno pove kdaj pridejo delavci in stroji in kdaj bo okvirno končano. Pa še najcenejše prideš skoz. Slovenski obrtniki bi vsi rihtal državnih stavb...
:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16834997 (3375) feryz
»

Slovensko gospodarstvo = JU

Oddelek: Problemi človeštva
422958 (2032) TheBlueOne
»

obrtniki

Oddelek: Problemi človeštva
345464 (4292) @nny
»

Vlada proti gradnji hiš v lastni režiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11216284 (13483) PacificBlue

Več podobnih tem