» »

Black Friday - dan zapravljanja

Black Friday - dan zapravljanja

gustek_si ::

Zakaj ljudje tako radi nakupujemo, zapravljamo in se potem počutimo fantastično? Ste že pripravljeni da vam hormoni sreče zalijejo možgane?
  • zaklenilo: zee ()

tikitoki ::

Jaz imam namen kupiti zgolj nekaj, kar sem ze prej nameraval, ce bo kaksna pametna akcija.
Problem nastane zgolj, ce kupis stvari, ki jih ne potrebujes.

zmaugy ::

Black Friday je itak natega.

jype ::

Letos nisem vidu nobene dost butaste reči, tko da nism nč kupu.

zmaugy ::

Mi smo kupili nekaj ene teden prej in zdaj taisto reč vidimo z našo ceno oglaševano kot cca 20 % popust. BS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Heisenberg ::

Pregledal sem Black Friday ponudbo nekaj trgovin.
Kot primer Mimovrste, kar imajo v akciji za Black Friday so cene enake ali celo malce višje kot je navadna ponudba na Amazon.de.
Podobno je z vsemi trgovinami. Kar je v "akciji" je v bistvu šele normalna cena v tujini.

Tako, da je itak vse skupaj samo marketinška poteza.

The Player ::

gustek_si je izjavil:

Zakaj ljudje tako radi nakupujemo, zapravljamo in se potem počutimo fantastično? Ste že pripravljeni da vam hormoni sreče zalijejo možgane?


Sklepam, da tema ni namenjena le "črnemu petku" ampak nakupovanju nasploh.

Ljudje bodo nakupovali neglede na število akcij s katerimi kupce spodbujajo k nakupu, je pa to odličen katalizator, da čimveč ljudi premamiš, da gredo nakupovat.

Se pravi nima veze, kateri letni čas, kupovalo se bo skos. Na koncu bi se moral vsak posameznik vprašat ali stvar zares potrebuje in se začeti brzdati, ker prekomerno zapravljanje iz dolgčasa je bolezen.

Sam gledam na te akcije kot nekaj pozitivnega iz strani potrošnika, saj to spodbudi konkurenco = nižje cene in si včasih kupim nekaj, kar ravno takrat potrebujem in nekaj privarčujem. Če pa stvari ne potrebujem je pa enostavno ne kupim.

Simpl k pasulj :)

Sem pa ravno včeraj bil v Leclercu na Rudniku. Sem šel kupit samo ene čevlje, si mislim, ob 14.00 so vsi že doma. Ko pridem tja me pa kap, ko vidim, da je vse polno 8-O
Potem imajo pa še en "jackpot slot" tam in je večina ljudi se tam gnetlo in upalo, da kaj zadanejo. Škoda časa, saj je možnost za zadetek zelo nizek.

skratka, tega bo sedaj v prazničnih dneh ogromno, tako da se pripravite ;)

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Imate v planu kaj specificnega kupit za black friday ali boste cakali, da pride in impulzivno kupovali?

Jaz imam namen vzet novo platformo za PC pa elektricni skiro. Ze imam nekaj casa namen kupit, zdaj pa upajmo, da bo kaj od tega znizanega.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Skylord ::

Jaz že par mesecev spremljam, določene artikle bele tehnike, pa so bile mesec dni nazaj ceneje kot trenutno. Bomo videli kako bo prihajajoči vikend, ko je res BF in CM.

tikitoki ::

jype je izjavil:

Letos nisem vidu nobene dost butaste reči, tko da nism nč kupu.


Niem vedel, da imas time machine.

gustek_si ::

freesty je izjavil:

Imate v planu kaj specificnega kupit za black friday ali boste cakali, da pride in impulzivno kupovali?

Jaz imam namen vzet novo platformo za PC pa elektricni skiro. Ze imam nekaj casa namen kupit, zdaj pa upajmo, da bo kaj od tega znizanega.

Impulzivno, ker mi to poteši nagon in sem potem precej bolj srečen še več mesecev.

janezvalva ::

meni je ta teta rekla naj kupim košarico obupnih:
 basket of deplorables

basket of deplorables

tikitoki ::

zmaugy je izjavil:

Mi smo kupili nekaj ene teden prej in zdaj taisto reč vidimo z našo ceno oglaševano kot cca 20 % popust. BS.


Vse te stvari moras preveriti. Se posebaj, ce so domnevni popusti visoki.

Prejsnje leto so imeli logitech spletne kamere smesno poceni. So bili dejansko znizane za cca. 50%.
Zal se je pri nakupu nekaj zataknilo in sem nato kupil bistveno slabso kamero za isti denar pri nas.

zmaugy ::

janezvalva je izjavil:

meni je ta teta rekla naj kupim košarico obupnih:
 basket of deplorables

basket of deplorables



Jih je že kupil Donny boy za sendvič s pariško.

filip007 ::

Mali oglasi tega ne poznajo, kaj mi bo to, sploh pa ne maram lažne sreče.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bwaze6 ::

Se mi zdi, da je v EU tudi precej manj pregledno, kje in koliko so popusti glede na ZDA. OK, greš na Geizhals.eu, pogledaš za artikel, za katerega se zanimaš... Ampak vsaj jaz zaenkrat nisem še nič kupil na Black Friday / Cyber Monday, tudi če sem v tem koncu leta dejansko mislil kaj kupiti.

vostok_1 ::

Odprlo se je temo Black Friday v oddelku problemi človeštva, dovoljeno pa se je pogovarjat le o tem kaj boste kupovali?

Spet en biser administracije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

SimplyMiha ::

Karkoli birokracija naumi, gospodarstvo bližnjice najde.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

zee ::

vostok_1 je izjavil:

Odprlo se je temo Black Friday v oddelku problemi človeštva, dovoljeno pa se je pogovarjat le o tem kaj boste kupovali?

Spet en biser administracije.


Nabijanje o masovnih pobojih med razprodajami je off-topic. Je pa tema na opazovanju...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SimplyMiha ::

Bi rekel, da je navijanje za množične poboje že kar globoko na obmožju sovražnega govora.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

zee ::

Touché.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

vostok_1 ::

Kdo pa navija o množičnih pobojih?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PS4 Pro. Kdaj?

Oddelek: Kaj kupiti
387661 (5817) Bye
»

kdaj je Black Friday ?

Oddelek: Loža
263224 (1866) D3m
»

Black friday (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418416 (9314) r0b3rt
»

Trgovine na black friday

Oddelek: Zvok in slika
247429 (4595) Matej_K
»

Black Friday v SLO? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11135878 (27659) MuadDib

Več podobnih tem