» »

Razporeditev sobe

Razporeditev sobe

Map ::

Rad bi malo prenovil sobo, pa ne vem ravno kako. Pomagali mi bodo vaši nasveti in tudi kaka slika, če ima kdo kaj. Soba se mi zdi kar težka za razporedit, nekaj drugega je kvadratna soba z enimi vrati.

Rad bi, da se iz postelje dokaj naravnost gleda na TV, zaželjeno je tudi, da se da videti na TV tudi ko si na računalniku, ne da se sučem okoli, da kaj vidim. Več pa ob sliki(preveč sem hitel, zato so črte napačne, vse bi morale bit cele, ne črtkane). Ostalo se prepozna, edino kvadratki so omare, imam pa dve te tavelki omari, na sliki je samo ena. Zaželjeno je, da so vse omare postavljene skupaj, ker s tem dobim veliko prostora za spominke in podobne reči, namesto polic. Ne pozabite še na stol, da bom lahko sploh sedel, pa na desni strani slike je strop spuščen in je tam prenizko za dve omari ena nad drugo.

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

SnowyOwl ::

Ta čas ko pišeš (in celo skiciraš) in sprašuješ bi lahko že sam poskusil 100 kombinacij ter si izbral najboljšo.

Unknown_001 ::

Errrkhm. Vse lepo in prav, sam fino bi bilo vedet, kolk so spodnja vrata oddaljena od levega ali desnega roba, ker neki s posteljo probavam postavitev, pa...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Map ::

Aha, sem pozabil. Oddaljena so 1.4m. Sem razmišljal, da bi med vrata in steno dal posteljo, pa skoraj ni prostora na nasprotni steni za TV oz. bi morala biti zelo nizko. Tisti tamali kvadratek je nočna omarica, če se bo kdo še s tem ukvarjal. Ni nujno, da je zraven postelje, ker imam notri tudi ostale stvari in jo imam zraven mize.

LitralSM ::

Sam bi si naredil čistil minimalistični stil. Predmete, ki so preveliki bi vrgel ven, ostale pa postavil tako, da bi bilo kar se da veliko prostora.

korenje3 ::

kaj so ostale komponente?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

Madona, vrata so pa tako porazno postavljena, da res ne vem, kako bi najbolj optimalno postavil. Gledat je treba tud, da pregled iz postelje na TV ali iz mize ne bo moten tud ko bodo vrata odprata, ... Neki bom že spacal pa jutr objavim, če bom mel cajt.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Map ::

Ostalih večjih komponent ni, kak stol, PC, TV in podobno. Sem pa zdaj opazil, da je tudi omara 60x45 na sliki samo ena, imam pa dve.

Raptor, sem vesel, da se trudiš, ampak si lahko mirno vzameš čas. Če nimaš časa bo pač kak dan pozneje.

korenje3 ::

po moje bi si ti moral vzeti čas in podati vse podatke. na skici manjka pol mer.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Ganon ::

Jaz nikakor ne bi imel navadne postelje, ampak tisto, ki se skrije v omaro. Enostavno zavzema ogromno prostora.

bluefish ::

Hm, dokaj smotana situacija.
Soba kot taka je dovolj velika in bi omogočala precej različnih variant postavitev pohištvenih elementov, vendar so tista vrata nasproti okna res na neugodnem mestu.
Se morda spravim pogruntati kako rešitev.

In ja, dodaj še manjkajoče mere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Map ::

Katere mere še manjkajo? Če mislite na polmer, je enak kot širina vrat oz. polovica širine okna. Dolžino med vrati nasproti okna in desno steno sem podal nekje v zgornjih odgovih, in sicer je 1.4m.

korenje3 ::

ni mer omar, višine omar, višina police od okna, odmik okna, odmik vrat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Map ::

Kaj misliš z odmikom vrat in okna? Koliko je okno umaknjeno v steno in koliko so vrata odmaknjena od stene? Bom jutri nalimal novo, bolj berljivo sliko in dodal še višino omar in police.

Map ::

Evo, nov načrt. Dodani sta še obedve manjkajoči omari, tako da kar je na sliki so vsi elementi.

Višina police je 55cm, gleda pa 8cm iz stene. Okno je vmaknjeno v steno, zato ne moti. Vrata so od stene odmaknjena 4.5cm. Vse ostalo mislim, da je na načrtu.
Mogoče še namig: okno ni nujno, da se čisto odpre, ker imam vedno odprta vrata.

Duhec ::

Tale načrt lepo sprintaj na A4 list, izreži vse elemente in jih na levi tloris sobe postavi/kombiniraj kot puzzle dokler ne dobiš zate všečno kombinacijo. :)

mr1two ::

Ena vrata plombiraj, če niso nujna za uporabo. Drgač pa so puzzle odlična ideja :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

fosil ::

A je soba prehodna? Oziroma zakaj imaš dvoje vrata? Ali lahko ena zabarikadiraš?
Sicer pa bi jaz začel s posteljo, ki je največja in imaš samo kakšne dve možnosti kam jo postavit.
Nato postaviš mizo, ki je druga največja in je pomembno tudi kako je s svetlobo.
Malo se poigraj s kombinacijami.
Potem pa še ostalo pohištvo, ki ni tako bistveno.
Tako je!

Unknown_001 ::

ok, ena izmed mojih boljših kombinacij, sam načrta še nimam narejenega.

Posteljo daj k desni steni (vzporedno) in vzglavje obrni proti zgornjim vratom. Mizo postavi pod okno (Dnevna svetloba pri delu je nujna), televizor pa postavi nekak na sredo leve stene. Omare pa bom probal še nekak tako postavit, da bodo normalno dostopne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

zakaj pa ne uporabiš http://floorplanner.com/ ?

LitralSM ::

Nabaviš posteljo z 50% širino sedanje in jo postaviš v levi spodnji kot z daljšo stranico vodoravno. V desni spodnji kot porineš mizo, lahko tudi kotno. Na desno stran potisneš omare. To je to. Prostorsko zelo izkoriščen prostor + veliko svobode, da se ne počutiš kot v samici.

Unknown_001 ::

Hell no! 140cm širina postelje je pravi luksuz. Ko sem jst šaltal iz pol manj na tole so bla prava nebesa in nikoli več ne grem na manj, če je možno. Tak da jst OP-u privoščim kingsize-sleep, če ma pa posteljo že narejeno je pa sploh brezveze novo delat samo zarad postaviteve.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

Jaz pa tudi, če bi imel plac nebi dal ta široke, mi je 90-ka čisto dovolj.

@raptorf16

Kaj a prej si imel 70-ko, če praviš pol manj od 140ke? :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

DeeJay je izjavil:

zakaj pa ne uporabiš http://floorplanner.com/ ?
Ali pa kar SketchUp?

Unknown_001 ::

einstein :P je izjavil:

Jaz pa tudi, če bi imel plac nebi dal ta široke, mi je 90-ka čisto dovolj.

@raptorf16

Kaj a prej si imel 70-ko, če praviš pol manj od 140ke? :D


Cela žalost od postelje. Do osmega razreda je še nekak šlo, ko sem bil nekje pri 170, pol sem se pa raztegnu na 186, je blo pa za popizdit.

No, mal sem falu. V resnic je 80cm. sem šu lihkar merit jogi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

Aston_11 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

zakaj pa ne uporabiš http://floorplanner.com/ ?
Ali pa kar SketchUp?

floorplaner je bolj enostaven in ne potrebuje inštalacije.

Pečo89 ::





Recimo tako?
Nisem pa zasledil kje imas TV....?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pečo89 ()

echo ::

Jaz sem si takoj predstavljal pečotovo tazgornjo postavitev, če se TV lahko stisne med vrata in desno steno.
Na spodnji je problem v oddaljenosti TVja od gledišča, ker gledaš praktično po diagonali sobe.
Odvisno je tudi od svetlobe, rolet in tega, kdaj večinoma gledaš TV - da ne vidiš odseva na zaslonu.
Nasprotno velja za postavitev mize - postavi jo tam, kjer bo deležna največ sončne svetlobe.

Map ::

Soba je prehodna, zato vrata ostajajo. Ideja z puzzli je kar dobra, mogoče probam. Glede mize in sončne svetlobe pa vam lahko pomaga to, da je vzhod v levem zgornjem kotu in gre čez diagonalo sobe. Zdaj imam mizo v desnem spodnjem kotu po dolžini desne stene ampak se ne počutim najboljše tam, zdi se mi nekak tesno, svetlobe je pa toliko, da moram imet luč na stropu nad tipkovnico.

Gavran ::

Pečo89 je izjavil:





Takole le da bi obrnil posteljo za 180 stopinj in k nogam na steno postavil TV da v njem ni odsevov okna, mizo pa pod okno da je dovolj svetlobe, s stola pa se malo obrneš v desno in vidiš TV. Veliki omari pa bi postavil v levi spodnji kot vedar eno na eno, drugo pa na drugo steno.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Daliborg ::

Hmm... jaz bi raje za svoje zdravje najprej gledal, namreč spiš 6-8 ur na dan tako da okna jaz ne bi imel rad nad glavo ko spim. Sem imel nekaj časa vendar okno se poleti preveč segreje pozimi pa shladi posledično je tam bolj hladen ali topel zrak kar se mi zdi da ni ravno najbolje za glavo. Pa kakor vem so pri oknu ponavadi še radiatorji tako da se jaz ne bi stiskal tam kjer se nasilno menja temperatura zraka.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daliborg ::

mogoče kaj takega?

Tisti 2 omari z 120x60cm in višino 100 omarici sem računal da bi dal eno na drugo. Sta pa ta mali dve res kar malce nerodni za postaviti :/ . Je pa računalnik lepo blizu okna da lažje dostopa do svežega zraka. Tvoja postelja pa odmaknjena stran od električnih naprav, oken in radiatorjev.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Map ::

Na radiator sem čisto pozabil. Ni ob oknu ampak pri zgornjih vratih ob levi steni, dolg je 1m.

Ta kombinacija na tako slaba, ampak ob levi strani ni prostora za omari ena nad drugo, TV pa bi bila zelo nizko, ker je strop spuščen in je visok le okrog 1.1m.

Daliborg ::

Spodbit strop ali spuščen? Daj nariši še kako je strop spuščen ali spodbit, ker bi se verjetno dalo TV namontirat z nosilcem na ta spuščen strop. V nasprotnem primeru se boš pa pač moral znebiti omar. Vem kako ti je ampak verjemi da ko se jih znebiš naenkrat ne rabiš več vse te krame katere si mislil da jo. ( sem pred kratkim tudi sam metal ven omare)

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Map ::

Spuščen je pod kotom okrog 20°. Podobno je spodnji sliki. Mogoče nisem uporabil pravega izraza in je to spodbit strop.

LitralSM ::

Ah, pa kar ti rabiš je tudi neoviran oz. čim manj oviran in kratek prehod med: vrati in vrati, vrati in posteljo, vrati in mizo, vrati in omaro, posteljo in mizo, posteljo in omaro, omaro in mizo.
To bi bilo to za moj stil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488531 (5520) genesiss
»

"Pregrada"

Oddelek: Loža
192055 (1434) SumTingWong
»

opremljanje stanovanja - strošek

Oddelek: Loža
208154 (2045) zlobcek
»

Delovno spalna soba

Oddelek: Loža
405810 (4615) STASI
»

Kako razporediti elemente v sobi [slika] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5530227 (693) Marjan

Več podobnih tem