» »

Računalniška miza.

Računalniška miza.

malcek ::

Mogoče kdo ve kje kupiti dobro računalniško mizo. V velikih centrih (lesnina, rutar) nisem naletel nanjo.
Zame pomeni da je dobra, če se prislonim na en konec, da se ne zamaje. No tudi če ve kdo za dobrega mizarja se priporočam.

TeraSonic++ ::

Probej Ergoles v Ljubljani link

Sem pri njih naročil kotno pisarniško mizo, naredijo tudi po meri.
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

malcek ::

o hvala za tole, izgleda zelo obetavno bom šel počekirat.

michel ::

TeraSonic++ koliko si odštel zanjo?
Ali pride miza narejena po meri dražje od kupljene po programu?
Kaj pa nasplošno pohištvo, ali je dražje pri mizarju po meri ali po prodajalnem programu?

malcek veliko izbiro miz maš v lesnini na rudniku (v Merkur stavbi).

TeraSonic++ ::

Cena je bila okoli 145.000 sit za kotno mizo dolgo 240cm in 140 cm ter 80cm globine + predalnik



Kar se razlike v ceni tiče, bo še najbolje, da jih pokličeš pa vprašaš.

Pri mizarjih pa cene zelo nihajo + ponavadi ne veš kaj dobiš. (Malo se pozanimaj kateri mizar v tvoji okolici dela kvalitetno)
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Tac20 ::

Če ne daš veliko na dizajn, si jo sam zriši, ogrodje daj nekam zvariti, dilo pa tudi nekje kupis da ti jo na mero odrezejo, potem pa doma sam sestaviš, jaz sem naredil tako in me je prišlo okoli 100 eur + predalnik na kolesih (okol 50 eur)

Lp

michel ::

TeraSonic++ super miza. Zame predraga:8) . Tudi pri meni pridejo v poštev prav take mere.

Bayte v preteklih dneh sem večkrat znorel nad ceno;( . Kot bi kupoval neko hi-tech zadevo z utripajočimi lučkami in ne par medseboj sestavljenih lesenih desk. Pa kaj mislijo da smo idioti:\ .

klihk ::

Tudi iščem računalniško mizo (nič zahtevnega) in sicer bi vprašal, če kdo ve, kje (v Lj in okolici) so najcenejše? Lahko tudi kot spletna prodaja. Hvala

fctirol ::

Se pridružujem vprašanju, tud iščem tako mizo!:\

milica ::

Povprašaj tu

asdfasdf ::

Pri Hoferju sploh niso najcenejše!

bluefish ::

že nekaj časa nazaj sem svoji dobil v HarveyNormanu. Miza je bila nekaj čez 100€, ima dva predala. Seveda pa je bila to standardna miza dolžine 1,5 m. Kljub vsemu pa je iz sestavljivega programa in lahko dobiš tudi kotni del in podobno. Potem te pride okoli 200 €. Les je furniran in nima le čez prilepljene folije.

ddeben ::

Tudi jaz sem si naredil sam takšno mizo karkršno ima Terasonic, razlika je edino v tem, da kot ni zaobljen ampak je pravi kot, nosilci so iz aluminija in sicer trije v obliki črke T, narobe obrnjeni. Dva sta na na strani, eden je pa čisto v kotu, tako da ne moti nog, med sabo so pa povezani z nosilci, tako da se miza ne upogiba. Brez skrbi zdrzi 100kg+.

Cena: les + razrez in nosilci ter vsi potrebni vijaki - bivših 30.000sit oz. nekje 125 evrov
Skupaj sem jo pa sestavil v uri in pol.:)

TeraSonic++ ::

ddeben katero vrsto lesa si uporabil ? Pa še to kako se ti obnesejo vijaki, ker nameravam narediti neko delovno mizo pa sem razmišljal, da bi jo kar zašvasal? A ti kej škripa ?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

usavko ::

Dejta vidva, k sta jo sama sestavla, kkšno sliko gor, da vidimo kako izgleda.

ddeben ::

Nabavil sem navadna iverco, približno 1.5cm debelo. Za pritrditev nosilcev sem za vsakega posebej porabil 4 vijake debeline 0.5cm ter dolžine 2.3cm - odvisno pač od debeline iverce. Za dodatno ojačitev sem pa še nabavil aluminijaste ploščice za povezavo med posameznimi deli mize. V vsako ploščico 8 vijakov. Miza se ne miga, ne škripa. Za moje pojme boljša kot vsaka tista ala Spar oz Merkator in podobno.:) Slike bom pa objavil, ko pospravim mizo:)

ddeben ::

Evo vam slike:















Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

TeraSonic++ ::

Res hudo zgleda

Kje si kupil ogrodje in iverko ?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

krneki0001 ::

Sedaj je sicer računalniška soba še v delu, ker prenavljamo hišo (nova streha, 2 metra podaljšana hiša), ampak načrt zanjo je že narejen in bo pa miza narejena malo drugače. Kupil bom 2 visoka predalnika (80cm višina in 60cm širina in 70cm dolžine) ter eno omaro (zadaj odprto) enakih dimenzij in vse 3 postavil v ravni vrsti, med vsakim pa bo 110cm prostora, na njih pa bom postavil in privijačil kuhinjski pult (5cm debelo desko oblečeno v plastiko in dolgo 4 metre, ter široko 80cm, tako da je zadaj prostora za kable 10cm. Ta "miza" bo potem od ene stene do druge, V omari bosta oba serverja, na njej pa 1x prenosnik in enkrat domača mašina (samo monitor). Placa bo pa še za dodatni prenosnik(službeni), ker ga bolj malo uporabljam.

Nekako sem se odločil zato, ker je to prostorno in trpežno, pa zaradi debeline lahko na spodnjo stran privijačim vse ostael zadeve - razdelilc z 10 priključkov, ADSL modem, router in switch. Vmes pa naredim 5cm velike luknje za kable(tipkovnica, miš, monitor). Za kable lepo navijačiš ježka na spodnjo stran mize in potem vse kable privežeš z ježki, tako da ne opletajo.

Za izvedbo vsega potrebuješ 30 evrov za pult, omaro in predalnika pa vzameš v akciji ki jo imajo v lesnini stalno za že razstavljene modele in daš za vse 3 okoli 80 evrov. Tako da taka miza pride resnično poceni.

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Jaz sem mel eno staro pisarniško mizo. Zamenjal iverco in preštrihal ogrodje in je nova miza tu.
Mah...

ddeben ::

Vse sem kupil v Lesnini. Glih so imeli akcijo.:) V bližnji prihodnosti imam namen kupiti 4 nosilce in eno desko, na kateri bosta počivala oba printerja pod mizo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

michel ::

ddeben lepo, samo jst pogrešam vsaj kakšen predal:)

ddeben ::

Ja sej predalnik je pa tudi še v načrtu, samo se še odločam kako in kaj.

BillieJoe ::

Zanimive ideje, sam men se nekak bl dopadejo steklene mize s kovinskim ogrodjem, pa me zanima če ima kdo kako zanimivo rešitev???

Ni mi je težko sam nardit, če je pa kakšna vizualno všečna iz trgovine pa tudi ni nič narobe!!!!
make it as simple as possible

urbybaby ::

Po naročilu, kotna miza, 2 predalnika na kolesih, velikost cca. 3,5 x 2,5 m. Enkratna zadeva.

michel ::

@urbybaby: Koliko si dal zanjo in kje so ti jo nardil? Hvala.

urbybaby ::

Mizo mi je naredil en privatnik iz Cerknica. Zanjo sem dal okol 150.000 (tedanjih) tolarjev. Je pa narejena po meri, če ni predalnikov se lahko s stolom "voziš" od enega do drugega konca. Predalniki imajo vodila, ki zdržijo do 35kg, tako, da se da nanje nalagat tudi težje stvari.

V glavnem je bila miza draga ravno zaradi vodil. Cena same mize pa je bila mislim da okol 80.000 SIT.

asdfasdf ::

V Lesnini nimajo že narejenih miz? Tam majo samo material?

ddeben ::

V lesnini imajo po večini samo material, drugače imajo tudi mize, vendar so cene zasoljene pa marsikomu - tudi meni - oblika ni ustrezala.:)

urbybaby: Pri tvoji mizi vidim da so tudi vsepovsod tisti okrogli nosilci, kar je za mene nepraktično glede premikanja nog. Sicer pa stvar posameznika, ali se hoče butati z nogami v nosilce ali ne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

urbybaby ::

@debben: res je, nosilci so, vendar so pomaknjeni zelo prosti steni. Na levi in na desni strani mize sta po 2 nosilca (cca 30 cm od stene). Na sredini, kjer je monitor pa so trije. Vendar so dovolj globoko, da se s stolom lahko vizš levo in desno.

madebenc ::

Kje v Lj priporočate nakup že izdelanih rač. miz?

Silver ::

Mize se dobijo povsod, samo najd je treba tako ki ti ugaja. Za primer ti lahko naštejem trgovine kot so Rutar, Dipo, Lesnina, ipd.

@ddeben:

Mene pa zanima kateri tip (ime) nosilcev/I-profilov si uporabil, ter v kateri lesnini si jih kupil?
Veš mogoče koliko so bili nosilci in koliko samo les?

Sam imam namreč v planu ravno tako kotno mizo in bi potreboval malo več informacij.

Hvala že vnaprej! :D

dolenska ::

na brnčičevi pr gorenju je firma hobby program, kamor prineseš načrt si izbereš material in oni ti razrežejo na določene kose. potlej pa doma sestavljaš po mili volji. imajo tudi ves drug material.

ddeben ::

Silver:

Zdajle ti res ne morem povedat, ker se ne spomnem vec. Enemu zaposlenemu sem rekel, ce mi pokaze kake tipe nosilcev ima, pa mi jih je iz ene knjige pokazal. Nosilci so bili nekje dvanajst oz. trinajst jurjev, ostalo je bil les + še tisti trak za okoli mize.:)
Kupil sem pa v lesnini v Levcu.

Akssi ::

Obstaja kaka dobra spletna trgovina kjer bi lahko kupil računalniško mizo?
Sem že googlal pa nisem nič kaj pametnega našel...

Mitja358 ::

nodrim ::

Kaj pa je pri teh kaj posebnega? Računalniške mize v ponudbi so čisti crap, edino tam po meri se da kaj pametnega naročit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksno racunalnisko mizo imate?

Oddelek: Loža
172335 (1624) cebelar123
»

Kvalitetna rac. miza

Oddelek: Loža
285697 (3716) d4vid
»

Kje dobiti najceneje les za mizo

Oddelek: Loža
296151 (5162) ...:TOMI:...
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227520 (25009) root987
»

Računalniška miza

Oddelek: Kaj kupiti
4112001 (10416) milica

Več podobnih tem