» »

Nenamerni pobeg-Mejni prehod Sentilj Slo->Austria

Nenamerni pobeg-Mejni prehod Sentilj Slo->Austria

«
1
2

johnnyy ::

Nekako sem se že navadil, da na meji znotraj EU ni več kontrole, danes pa me je malce prestrasil policist na Avstrijski strani. Ko sem se peljal mimo njihove ute, mi je zacel mejni policist mahat z roko in ker ga v tistem soku ko sem ga zagledal nisem tocno razumel, sem zapeljal mimo njega. Ker sem se peljal kaksnih 45 kmh se je zgodilo vse tako hitro, da sem vse skupaj registriral sele ko sem bil kar dalec stran od njega..enostavno ga nisem pricakoval, ker je stal za steno..v tistem trenutku sem seveda mislil ustavit, ampak mi je bilo glupo sredi avtoceste ustavljat in vozit vzratno, zato sem pot nadaljeval..me pa sedaj malce skrbi, da ne bi dobil kaksne kazni, ker nisem ustavil..je imel ze kdo kaksen podoben primer?
  • spremenil: johnnyy ()

Dober dan ::

Da ni priletel kak "darsovec".ko je meni nazadnje tako mahal avstrijec, sem vljudno ustavil, šovinist pa mi je vzel 120€.

johnnyy ::

Me zanima kaksno kazen lahko dobim za to dejanje. Bi bil zelo vesel, ce ima kdo kaksen avstrijski cenik oz. Kaksne so kazni.

kamiKaZaA ::

Oba mejna prehoda ( stari + novi ) imata preden ju prečkaš STOP znak. Jaz se vedno ustavim, mu kažem osebno skozi okno in šele, ko mi da znak, speljem. Dosedaj še enkrat ni vzel dokumentov v roko. Kaj se ti bo zgodilo, nevem ? Morda kaka kazen, ker si prevozil STOP znak, brez da bi ustavil ali pa nebo čisto nič.

johnnyy je izjavil:

Me zanima kaksno kazen lahko dobim za to dejanje. Bi bil zelo vesel, ce ima kdo kaksen avstrijski cenik oz. Kaksne so kazni.

V Avstriji so kazni na licu mesta, vzgojne, simbolične, napram našim. Za večino prekrškov se plača 35€. Če pa ti na dom pošljejo kazen, pa zna biti višja. Jaz sem prekoračil hitrost izven naselja za 12 km/h in dobil domov položnico za 65€.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

kamiKaZaA je izjavil:


V Avstriji so kazni na licu mesta, vzgojne, simbolične, napram našim. Za večino prekrškov se plača 35EUR. Če pa ti na dom pošljejo kazen, pa zna biti višja. Jaz sem prekoračil hitrost izven naselja za 12 km/h in dobil domov položnico za 65EUR.


Za pobeg verjetno niso na licu mesta. :D

Drugace je menda kazen za tak pobeg 70EUR, googlaj "Flucht vor der Polizei Österreich", ti pa se lahko dodajo kazen za prekoracitev, ker policaj menda sme oceniti hitrost, neupostevanja prometnih znakov...

Tako da znas biti hitro na 150EUR. :'(

Zgodovina sprememb…

harmony ::

johnnyy je izjavil:

Me zanima kaksno kazen lahko dobim za to dejanje. Bi bil zelo vesel, ce ima kdo kaksen avstrijski cenik oz. Kaksne so kazni.

Ja odvisno kakako definiras to svoje dejanje. Si pobegnil kontroli dokumentov? Si prevozil znak stop? Si sel prehitro?

Lahko gres tudi v zapor.
Zakaj se pa nisi nekje varno obrnil in se opravicil za svoje dejanje oziroma njih na licu mesta vprasal, ce bos dobil kaksno kazen. Ce bi to storil, bi te se na kavo povabili.

MIHAc27 ::

Eh, če policaj ni imel še kamere, da bi slikal registrsko.... potem ne bo nič. V zapor gotovo ne bo šel.

TheBlueOne ::

harmony je izjavil:

johnnyy je izjavil:

Me zanima kaksno kazen lahko dobim za to dejanje. Bi bil zelo vesel, ce ima kdo kaksen avstrijski cenik oz. Kaksne so kazni.

Ja odvisno kakako definiras to svoje dejanje. Si pobegnil kontroli dokumentov? Si prevozil znak stop? Si sel prehitro?

Lahko gres tudi v zapor.
Zakaj se pa nisi nekje varno obrnil in se opravicil za svoje dejanje oziroma njih na licu mesta vprasal, ce bos dobil kaksno kazen. Ce bi to storil, bi te se na kavo povabili.


Verjetno je kazen za vzvratno voznjo na AC visja in bolj nevarna, kot teh 70€, ce ne upostevas policaja.

MIHAc27 je izjavil:

Eh, če policaj ni imel še kamere, da bi slikal registrsko.... potem ne bo nič. V zapor gotovo ne bo šel.


Na meji so kamere.

Zgodovina sprememb…

PunkDude ::

Izdana bo tiralica na Interpolu, lovil te bo nemški Stasi ter ruski KGB. Varen ne boš niti pred Mosadom ali CIO.
Srečo imaš le, da SOVA štrajka.

barakus ::

Nic ne bo, je pa lepo da te skrbi.

jype ::

PunkDude je izjavil:

Mosadom
Monsantom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tezaab ()

PunkDude ::

Še huje.

jype ::

Mhm, je že zacahnan z gensko spremenjeno solato.

odgovornost ::

meni se je zgodilo letos poleti na slovensko - hrvaški meji.
Za dol mi je slovenska policistika dobesedno avto obrnila na glavo in vse pregledala. Na hrvaški strani pa sploh ni bilo nikogar.
Za nazaj so nam na hrvaški meji pregledali dokumente, potem sem sklepal da na slovenski strani nebo nobenih pregledov več kot je bilo to za pot dol.
Potem pa na slovenski strani stal policist ob robu prehoda, rampa je bila dvignjena - po tem sem sklepal da lahko peljem in sem čisto počasi šel mimo njega. Ko sem šel mimo njega je tip čisto ponorel in začel mahati za mano... Sem ustavil in še njemu dal dokumente zraven pa jih slišal kaj se grem...

Machete ::

Preveč predvidevate.
SOVA ne štrajka več mimogrede.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

kamiKaZaA je izjavil:

Oba mejna prehoda ( stari + novi ) imata preden ju prečkaš STOP znak. Jaz se vedno ustavim, mu kažem osebno skozi okno in šele, ko mi da znak, speljem. Dosedaj še enkrat ni vzel dokumentov v roko. Kaj se ti bo zgodilo, nevem ? Morda kaka kazen, ker si prevozil STOP znak, brez da bi ustavil ali pa nebo čisto nič.

johnnyy je izjavil:

Me zanima kaksno kazen lahko dobim za to dejanje. Bi bil zelo vesel, ce ima kdo kaksen avstrijski cenik oz. Kaksne so kazni.

V Avstriji so kazni na licu mesta, vzgojne, simbolične, napram našim. Za večino prekrškov se plača 35€. Če pa ti na dom pošljejo kazen, pa zna biti višja. Jaz sem prekoračil hitrost izven naselja za 12 km/h in dobil domov položnico za 65€.


men se tud zdi, da bi morale biti kazni vzgojne. Pa vezane na dohodek. Ce zasluzis 1000 EUR al pa 3000 EUR, bi morala visina kazni to odrazati, da ima enak efekt.

Pri nas pa nekdo poklice policijo zaradi nasilja v druzini in izdajo taksno kazen, da se pol folk ze zaradi tega ne upa klicat. Tko, da se mi zdi, da so pri nas kazni bolj za polnjenje drzavne blagajne.

bajsibajsi ::

Jaz se sicer strinjam s tabo, ampak potem bi se lahko zgodilo, da bi nek random strojnik Janez, ki dela na struznici za 1000 eur na mesec, placal visjo kazen kot pa nek direktor Aykrakovic, ki si nakazuje minimalca in je milijonar.

tikitoki ::

bajsibajsi je izjavil:

Jaz se sicer strinjam s tabo, ampak potem bi se lahko zgodilo, da bi nek random strojnik Janez, ki dela na struznici za 1000 eur na mesec, placal visjo kazen kot pa nek direktor Aykrakovic, ki si nakazuje minimalca in je milijonar.


Tvoj primer je prakticno neobstojec. Lahko pa se uvede se kaksen dodaten kriterij, ki vpliva na visino kazni. REcimo osebno premozenje.

TheBlueOne ::

tikitoki je izjavil:



men se tud zdi, da bi morale biti kazni vzgojne. Pa vezane na dohodek. Ce zasluzis 1000 EUR al pa 3000 EUR, bi morala visina kazni to odrazati, da ima enak efekt.


Kaj je zate dohodek? Ali morda mislis premozenje? Ali bi najbolj kaznoval tiste, ki so toliko posteni, da visji dohodek prijavijo? Nekako vecina premoznih podjetnikov uradno "zelo lepo" obraca minimalni dohodek.

Potem morda geldas premozenje... Kaj se zgodi, ce prekoraci kmet? Kaj bos lastnika nekega podjetja deloma razlastninil podjetja, ker si ugotovil, da ce ta na minimalcu placa nek odstotek dohodka bo pa se bogat enakega?

Si preprican, da imas dobro zastavljen koncept? Kako so kazni potem samo vzgojne, ce so vezane na dohodek? Imas obratno situacijo, kjer tisti, ki ima uradno malo lahko pocne kar hoce, tisti, ki pa ima prijavljeno premozenje pa se ga kaznuje. Vec je revezev in tistih na minimumu torej se ti pojavnost prekrska verjetno poveca?

stara mama ::

bajsibajsi je izjavil:

Jaz se sicer strinjam s tabo, ampak potem bi se lahko zgodilo, da bi nek random strojnik Janez, ki dela na struznici za 1000 eur na mesec, placal visjo kazen kot pa nek direktor Aykrakovic, ki si nakazuje minimalca in je milijonar.

Ne akrapovič, pač pa tisti dopoldanski kafetarji na sociali bi lahko neomejeno divjali med kafiči in trgovinami z avti na fafing.

feryz ::

Jaz se tudi strinjam. Če nekdo dobi jurja, nekdo drug pa tri, bi moral premožnejši dati 3x več za kazni. In za davke. In za bencin, kruh, mleko, cunje... Kar za vse bi moral dati 3x več.
Le tako bi bil svet pravičen.

pirlo ::

Če je bil stop znak si naredil prekršek, ker nisi ustavil ob njem, ampak dvomim da ti bodo za to pošiljali kakšne položnice. Če bi hoteli bi šli za tabo.
Drugače pa na mejnem prehodu v Gederovcih in G. Radgoni ni stop znaka ampak samo omejitev 30, tako da možno da ga tudi v Šentilju ni. Tam še jim nikoli nisem ustavil sam od sebe, razen če me je policist/vojak ustavljal.

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

tikitoki je izjavil:



men se tud zdi, da bi morale biti kazni vzgojne. Pa vezane na dohodek. Ce zasluzis 1000 EUR al pa 3000 EUR, bi morala visina kazni to odrazati, da ima enak efekt.


Kaj je zate dohodek? Ali morda mislis premozenje? Ali bi najbolj kaznoval tiste, ki so toliko posteni, da visji dohodek prijavijo? Nekako vecina premoznih podjetnikov uradno "zelo lepo" obraca minimalni dohodek.

Potem morda geldas premozenje... Kaj se zgodi, ce prekoraci kmet? Kaj bos lastnika nekega podjetja deloma razlastninil podjetja, ker si ugotovil, da ce ta na minimalcu placa nek odstotek dohodka bo pa se bogat enakega?

Si preprican, da imas dobro zastavljen koncept? Kako so kazni potem samo vzgojne, ce so vezane na dohodek? Imas obratno situacijo, kjer tisti, ki ima uradno malo lahko pocne kar hoce, tisti, ki pa ima prijavljeno premozenje pa se ga kaznuje. Vec je revezev in tistih na minimumu torej se ti pojavnost prekrska verjetno poveca?


Kako lepo se vsi zgovarjate na pescico tistih, ki prikrajajo svoje prihodke. Dejstvo ostaja, da imas v sloveniji prece ljudi, ki zivijo od minimalca in niti slucajno nimajo se nekih ogromnih skritih dohodkov in tudi solidno stevilo tistih, ki zivijo od bistveno visjih visjih dohodkov.
Se mi zdi, da so to sam prazne marnje tistih z visjimi dohodki, ki se bojijo visjih kazni.

To, da bi bilo vec revnih prekrskarjev zaradi tega pa je tolk sibak argument, da bog pomagaj. Ce nekomu na minimalcu zaracunas 70 EUR kazni je to ze skoraj 10% dohodka. Nekomu s 3000 EUR pa je to pljunek v morje. TOrej ti podpiras nekaksno veezijo nekaznovanosti tistih na vrhu?

feryz je izjavil:

Jaz se tudi strinjam. Če nekdo dobi jurja, nekdo drug pa tri, bi moral premožnejši dati 3x več za kazni. In za davke. In za bencin, kruh, mleko, cunje... Kar za vse bi moral dati 3x več.
Le tako bi bil svet pravičen.


Kazni so namenjene preprecevanju deviantnih vedenj in ti to primerjas s prehrano? How low can you go?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Glugy ::

Če je avstrijski policist pošten te ne bo kaznoval glede na to da je stal za steno.
"enostavno ga nisem pricakoval, ker je stal za steno"
Če je pa smotan je pa vse možno. Samo mislim da če bi sumili da si čez mejo šel neupravičeno da bi za tabo prišli ker lahko bi tihotapil bogsigavedi kaj. Prej bi te kaznoval za izogibanje notranji kontroli prometa; kršenju cestnih pravil ( če je bil stop znak pa se nisi ustavil ) ali pa prehitre vožnje / pomankljivosti na vozilu ( če ti kakšna luč ne dela ) ipd. Vsaj tko po občutku kmečke pameti bi to rekel. Avstrijci se znajo včasih tud bolj po kmečki logiki ravnat namesto iti neživljensko strogo po predpisih tud za najbolj nesmiselne primere. Človek je stal za steno ; normalno da nisi pričakoval in nisi imel dovolj časa za reakcijo. Nisi hitel čez mejo nisi se hotel izogibat komurkoli; 45 km / h ni ravno način kako pobegnt. Če bi te sumil česa hujšga bi za tabo prišibal.

TheBlueOne ::

tikitoki je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

tikitoki je izjavil:



men se tud zdi, da bi morale biti kazni vzgojne. Pa vezane na dohodek. Ce zasluzis 1000 EUR al pa 3000 EUR, bi morala visina kazni to odrazati, da ima enak efekt.


Kaj je zate dohodek? Ali morda mislis premozenje? Ali bi najbolj kaznoval tiste, ki so toliko posteni, da visji dohodek prijavijo? Nekako vecina premoznih podjetnikov uradno "zelo lepo" obraca minimalni dohodek.

Potem morda geldas premozenje... Kaj se zgodi, ce prekoraci kmet? Kaj bos lastnika nekega podjetja deloma razlastninil podjetja, ker si ugotovil, da ce ta na minimalcu placa nek odstotek dohodka bo pa se bogat enakega?

Si preprican, da imas dobro zastavljen koncept? Kako so kazni potem samo vzgojne, ce so vezane na dohodek? Imas obratno situacijo, kjer tisti, ki ima uradno malo lahko pocne kar hoce, tisti, ki pa ima prijavljeno premozenje pa se ga kaznuje. Vec je revezev in tistih na minimumu torej se ti pojavnost prekrska verjetno poveca?


Kako lepo se vsi zgovarjate na pescico tistih, ki prikrajajo svoje prihodke. Dejstvo ostaja, da imas v sloveniji prece ljudi, ki zivijo od minimalca in niti slucajno nimajo se nekih ogromnih skritih dohodkov in tudi solidno stevilo tistih, ki zivijo od bistveno visjih visjih dohodkov.
Se mi zdi, da so to sam prazne marnje tistih z visjimi dohodki, ki se bojijo visjih kazni.

To, da bi bilo vec revnih prekrskarjev zaradi tega pa je tolk sibak argument, da bog pomagaj. Ce nekomu na minimalcu zaracunas 70 EUR kazni je to ze skoraj 10% dohodka. Nekomu s 3000 EUR pa je to pljunek v morje. TOrej ti podpiras nekaksno veezijo nekaznovanosti tistih na vrhu?

feryz je izjavil:

Jaz se tudi strinjam. Če nekdo dobi jurja, nekdo drug pa tri, bi moral premožnejši dati 3x več za kazni. In za davke. In za bencin, kruh, mleko, cunje... Kar za vse bi moral dati 3x več.
Le tako bi bil svet pravičen.


Kazni so namenjene preprecevanju deviantnih vedenj in ti to primerjas s prehrano? How low can you go?


Se mi zdi, da ne ves kaj hoces poleg tega pa si za moj okus nasel napacno skupino, ki ni problematicna. Da ne govorimo, da imas popolnoma nedodelan koncept.

Meni ni znano, da bi bila skupina srednjega sloja med problematicnimi v prometu, kakor tudi ne bogati, ti pa bi jih bolj kaznoval ker se ti ne zdi fer do manj premoznih.

Problematicni so predvsem mladi okoli hitrosti, pijani, ki so praviloma bolj na revni strani in pa redki preseratorji, katerih prekrski so sicer lahko odmevni ampak bolj statisticno presenecenje, kot pa pravilo.

Bi po tvojem tisti z uradno manj premozenja potem placevali manj? Morda enako kot sedaj in samo tisti z vec premozenja vec? Ali ce je 70€ 10% dohodka oz. nekako premozenja po tvoje, bi potem vzel bogatem 10% dohodka? Ce je kazen 100% premozenja revnga, bi potem popolnoma razlastil bogatega? Mu vzel podjetja, kmetom kmetije zaradi prekska na cesti? Kako si to predstavljas? Kdo bi to prevzel?

Ali nekdo, ki uradno nima nic (ampak dejansko ima) lahko dela kar hoce? Ali si morda pravni veleum, ki bi resil vse te probleme, s katerimi se posredno ukvarjajo pravniki, okoli katerih konstantno padajo zakoni (npr razlastninjene), ker je tvoj koncept tako dober, da drzi vodo?

Jaz ne pravim, da so kazni koncepirane prav, samo da tvoja resitev enostavno ni niti priblizno realna in bolj odraza to, kje se nahajas ti in kdo je po tvoji logiki na boljsem. Zaradi teh poenostavitev, na katerih dobis v sekundi gostilniski konsenz imamo kot druzba trenutno kar veliko tezav.

hipertija ::

Vaša tema je povsem zavila iz smeri, se pa tudi meni zdi debilno, čeprav imam plače 1000€, kar vseeno ni 3000€, da bi zato, ker ima nekdo višjo plačo, plačal višjo kazen. Tako to ne gre, če gremo globlje... morda ima nekdo 900€ zato, ker se mu ne da razmišljati in raje dela nekaj operativno in po 8h urah gre brez večje odgovornosti domov, nekdo pa ima 1500€ in se vsak dan bori po 10 ur. Zdaj bo pa tisti uživač plačal kazen 20€ ko ga bodo ustavili, onega živčnega reveža pa 50€? Kazni so za vse enake, ne glede na to, kakšen je tvoj dohodek.

Se pravi če nimam službe in dohodka, se lahko brezglavo vozim brez izpita... še več, ali potem nekdo brez službe in 100€ pomoči gre v zapor za 1 leto, tisti s 1000€ dohodka pa za 10let... sistematika je po vaši logiki enaka in debilna.

Če pa se na point teme osredotočim: prevozil si STOP znak in kazen lahko dobiš za prevožen STOP znak, ne glede na to, ali je na križišču ali pa na cestninski, carinski postaji - če pa si poleg tega spregledal policista oz. organ za nadzor prometa, potem pa so kazni verjetno lahko povsem drugačne... ampak spet, ko že rečeno, če se niso pognali za tabo, potem se jim nisi zdel problematičen po mojem mnenju in tudi kazni ne bo. Če pa bo, pa ne bo zapor, 100€ pa se mi ne zdi veliko, če to smatramo kot pobeg, prevožen stop znak in verjetno se tudi 30 ali koliko je že tam omejitev nisi pripeljal.

MTB ::

feryz je izjavil:

Jaz se tudi strinjam. Če nekdo dobi jurja, nekdo drug pa tri, bi moral premožnejši dati 3x več za kazni. In za davke. In za bencin, kruh, mleko, cunje... Kar za vse bi moral dati 3x več.
Le tako bi bil svet pravičen.


In ko bi ti prvič nekaj plačal 3x toliko kot tvoj sosed, bi se ti sistem kar naenkrat zdel nepravičen.

starfotr ::

feryz je izjavil:

Jaz se tudi strinjam. Če nekdo dobi jurja, nekdo drug pa tri, bi moral premožnejši dati 3x več za kazni. In za davke. In za bencin, kruh, mleko, cunje... Kar za vse bi moral dati 3x več.
Le tako bi bil svet pravičen.


Potem je čisto vseeno, če namesto 1000 eur plače dobiš 3000, itak je razmerje povsod enako.

Jaz se ne strinjam s temi progresivnimi lestvicami, ne na davčnem, ne na kazenskem nivoju.

Potem bi bila lahko še lestvica VIP, ker si pomembna živina ali poznaš komandirja ali župana, da se kar avtomatsko izbriše kazen in tudi postopek.

Ker pa vsi poznamo vse, bi lahko kazni kar ukinili.

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

tikitoki je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

tikitoki je izjavil:



men se tud zdi, da bi morale biti kazni vzgojne. Pa vezane na dohodek. Ce zasluzis 1000 EUR al pa 3000 EUR, bi morala visina kazni to odrazati, da ima enak efekt.


Kaj je zate dohodek? Ali morda mislis premozenje? Ali bi najbolj kaznoval tiste, ki so toliko posteni, da visji dohodek prijavijo? Nekako vecina premoznih podjetnikov uradno "zelo lepo" obraca minimalni dohodek.

Potem morda geldas premozenje... Kaj se zgodi, ce prekoraci kmet? Kaj bos lastnika nekega podjetja deloma razlastninil podjetja, ker si ugotovil, da ce ta na minimalcu placa nek odstotek dohodka bo pa se bogat enakega?

Si preprican, da imas dobro zastavljen koncept? Kako so kazni potem samo vzgojne, ce so vezane na dohodek? Imas obratno situacijo, kjer tisti, ki ima uradno malo lahko pocne kar hoce, tisti, ki pa ima prijavljeno premozenje pa se ga kaznuje. Vec je revezev in tistih na minimumu torej se ti pojavnost prekrska verjetno poveca?


Kako lepo se vsi zgovarjate na pescico tistih, ki prikrajajo svoje prihodke. Dejstvo ostaja, da imas v sloveniji prece ljudi, ki zivijo od minimalca in niti slucajno nimajo se nekih ogromnih skritih dohodkov in tudi solidno stevilo tistih, ki zivijo od bistveno visjih visjih dohodkov.
Se mi zdi, da so to sam prazne marnje tistih z visjimi dohodki, ki se bojijo visjih kazni.

To, da bi bilo vec revnih prekrskarjev zaradi tega pa je tolk sibak argument, da bog pomagaj. Ce nekomu na minimalcu zaracunas 70 EUR kazni je to ze skoraj 10% dohodka. Nekomu s 3000 EUR pa je to pljunek v morje. TOrej ti podpiras nekaksno veezijo nekaznovanosti tistih na vrhu?

feryz je izjavil:

Jaz se tudi strinjam. Če nekdo dobi jurja, nekdo drug pa tri, bi moral premožnejši dati 3x več za kazni. In za davke. In za bencin, kruh, mleko, cunje... Kar za vse bi moral dati 3x več.
Le tako bi bil svet pravičen.


Kazni so namenjene preprecevanju deviantnih vedenj in ti to primerjas s prehrano? How low can you go?


Se mi zdi, da ne ves kaj hoces poleg tega pa si za moj okus nasel napacno skupino, ki ni problematicna. Da ne govorimo, da imas popolnoma nedodelan koncept.

Meni ni znano, da bi bila skupina srednjega sloja med problematicnimi v prometu, kakor tudi ne bogati, ti pa bi jih bolj kaznoval ker se ti ne zdi fer do manj premoznih.

Problematicni so predvsem mladi okoli hitrosti, pijani, ki so praviloma bolj na revni strani in pa redki preseratorji, katerih prekrski so sicer lahko odmevni ampak bolj statisticno presenecenje, kot pa pravilo.

Bi po tvojem tisti z uradno manj premozenja potem placevali manj? Morda enako kot sedaj in samo tisti z vec premozenja vec? Ali ce je 70EUR 10% dohodka oz. nekako premozenja po tvoje, bi potem vzel bogatem 10% dohodka? Ce je kazen 100% premozenja revnga, bi potem popolnoma razlastil bogatega? Mu vzel podjetja, kmetom kmetije zaradi prekska na cesti? Kako si to predstavljas? Kdo bi to prevzel?

Ali nekdo, ki uradno nima nic (ampak dejansko ima) lahko dela kar hoce? Ali si morda pravni veleum, ki bi resil vse te probleme, s katerimi se posredno ukvarjajo pravniki, okoli katerih konstantno padajo zakoni (npr razlastninjene), ker je tvoj koncept tako dober, da drzi vodo?

Jaz ne pravim, da so kazni koncepirane prav, samo da tvoja resitev enostavno ni niti priblizno realna in bolj odraza to, kje se nahajas ti in kdo je po tvoji logiki na boljsem. Zaradi teh poenostavitev, na katerih dobis v sekundi gostilniski konsenz imamo kot druzba trenutno kar veliko tezav.


Dej, no dej. Kaksne neumnosti klatis. Slabo dodelan koncept? Ta koncept je ze v veljavi v nekaterih drzavah. V malce bolj razvitih, kot Slovenija. Mogoce je v tem problem. Tu se vlada balkanska mentaliteta.
Ti mislis, da moram jaz tukaj tebi predloziti celoten postop izracuna kazni? Malo morgen. Poglej, si kak to uredijo na Finskem, ce zelis konkreten primer, al pa Norveskem, pa se kje drugje.
TOrej se zelo ocitno da, ce se hoce.

Potem pa se zgovarjas na neke mejne primerke ali pa dobesedno kazniva dejanja, ki so povezanan s skrivanjme premozenja in utajo davka.

Pa se bedarije, da je treba bogatemu pobrati vse. WTF? Kje to najdes?

Pijani mladi so seveda problem (ce se te dobi, hitro ostanes brez izpita in verjetno je prav tako). Sam podnevi jaz vecinoma vidim napihnjene preseratorje, ki se gonijo okoli in vozijo v ovinek, sredi mesta, tko, da gume cvilijo in masina rohni.

Sicer pa kle ni govori o tem, kdo je najvecji problem. Temvec o vzgojnosti in primernosti kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

TheBlueOne ::

@tikitoki, pa poznas recimo Finski model? Ves, da je max razred 12.000€, potem pa vse enako razen za hude prekrske, ki se koncajo na sodiscih? Ce imas otroke mi deluje da nikakor ne pades v najvisje kategorije.

Kateri model bi kopiral, da malo pogledamo, kako se sklada s Slo navadami, kako bi postavil lestvice, da vidimo kako dobro imas zamisljen sistem.

http://www.speedingeurope.com/finland/

Ali govoris cisto na pamet, brez da poznas sisteme, razmere, od kod so problemi...

Ne pozabit, da jaz ne govorim, da imam nek svoj koncept, ker ga nimam, samo pravim, da je tvoj nacin otrocji.

LeQuack ::

TheBlueOne je izjavil:

@tikitoki, pa poznas recimo Finski model? Ves, da je max razred 12.000€, potem pa vse enako razen za hude prekrske, ki se koncajo na sodiscih? Ce imas otroke mi deluje da nikakor ne pades v najvisje kategorije.

Kateri model bi kopiral, da malo pogledamo, kako se sklada s Slo navadami, kako bi postavil lestvice, da vidimo kako dobro imas zamisljen sistem.

http://www.speedingeurope.com/finland/

Ali govoris cisto na pamet, brez da poznas sisteme, razmere, od kod so problemi...

Ne pozabit, da jaz ne govorim, da imam nek svoj koncept, ker ga nimam, samo pravim, da je tvoj nacin otrocji.


Finski model ne bi delal pri nas, ker prihodke prikazujejo samo srednji sloj, medtem ko osebe tipa Jankovič so vse revne in bi potem dobili manj kazni, kot pa en s povprečno plačo. Edina stvar ki je še koliko toliko izvedljiva je družbeno koristno delo, recimo pobiranje odpadkov ob cesti in podobno.
Quack !

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

@tikitoki, pa poznas recimo Finski model? Ves, da je max razred 12.000€, potem pa vse enako razen za hude prekrske, ki se koncajo na sodiscih? Ce imas otroke mi deluje da nikakor ne pades v najvisje kategorije.

Kateri model bi kopiral, da malo pogledamo, kako se sklada s Slo navadami, kako bi postavil lestvice, da vidimo kako dobro imas zamisljen sistem.

http://www.speedingeurope.com/finland/

Ali govoris cisto na pamet, brez da poznas sisteme, razmere, od kod so problemi...

Ne pozabit, da jaz ne govorim, da imam nek svoj koncept, ker ga nimam, samo pravim, da je tvoj nacin otrocji.


Tvoj odgovor je otrocji. Trditev, da je nekaj nemogoce, ceprav se drugje izvaja ze desetletja.

Moja teza je bila zgolj, da bi bile kazni bolj primerne in vzgojne, ce bi bila visina odvisna od prihodkov.
Tak sistem ze dolgo furajo na Finskem.
Ti si pa sam napadal z nesmisli in brezveznimi, otrocjimi zahtevami:). Ni moje delo dodelati celotnega sistema. Zato imas vojsko birokratov, pravnikov,.... Taksne zahteve so butaste:).
Sicer pa ti, razen res brezveznih, mejhnih primerov, nisi podal enga samega razloga, da to nebi delovalo. Uh, kaj pa ce Jankovic ne bo placal dovolj? Wow, kak argument:). On predstavlja 1/2.000.000 vseh prebivalcev. Zanemarljivo.

Da njiv sistem ocitno ne poznas tako dobro, kot se delas, je razvidno iz tega, da navajas neresnice. Najvisja kazen, za katero vem, je znasala 57.000 dolarjev al evrov (sej ni velike razlike). Slo je pa zgolj za malenkost prehitro voznjo.
In prav neverjetno, se fincem to ne zdi nic tako groznega:).

LeQuack ima zanimiv predlog, pobiranje smeti ob cestah:). Za razliko od tvojih pritozb, je to konstruktiven predlog.
Seveda pa nasi boati potem prinesejo zdravnisko opravicilo. Kot je bilo ze velikorkat videno.

Smurf ::

LeQuack je izjavil:


Finski model ne bi delal pri nas, ker prihodke prikazujejo samo srednji sloj, medtem ko osebe tipa Jankovič so vse revne in bi potem dobili manj kazni, kot pa en s povprečno plačo. Edina stvar ki je še koliko toliko izvedljiva je družbeno koristno delo, recimo pobiranje odpadkov ob cesti in podobno.

Jankovic poroca fursu, veckratnik povprecne place tako, da se motis s tem primerom.

TheBlueOne ::

@LeQuack, verjetno ni edini problem, na katerega naletis.

Jaz bi pricakoval tudi kar velik odpor srednejga razreda utemeljen v smislu, da tako ali tako placujejo dosti vec v blagajno, da ustvarjajo dosti vec, da ne dobijo sorazmerno visoke pokojnine glede na vplacano, ne dobijo otroskih dodatkov, placajo vrtec itn. potem pa bodo se placevali visje kazni. V tem razredu pa je cel pravni aparat, politika, vecina brihtnih. Ce bi kdo zelel kopirati kaksen finski sistem bi sigurno zahtevali da se kopira se kaj drugje, seveda opraviceno in bi na koncu verjetno iztrzili vec kot izgubili.

In kaj pridobis pod crto? Tisti, ki so lopovi in problematicni so prej na boljsem, klofuto das srednjemu razredu, ki ga prakticno najbolj potrebujes, potuho das najsibkejsim, kar pa zna biti v tem smislu kar problem.

Se pa strinjam, da je kaksno javno delo oz. njihov cas lahko najboljsa kazen, ampak moras imeti cel sistem javnih del, ker obiski na sodiscih bogatih, posebej ce izgubijo in morajo dati svoj cas rezultira v "hudih zdravstvenih tezavah". Ce sem nesramen "Tezko reces, da ce nekdo lovi ribe lahko tudi cisti obrezje.".

Ampak to so samo problemi, ki se jih jaz spomnem, ki ocitno za marsikoga niti priblizno niso ovira.

Smurf je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Finski model ne bi delal pri nas, ker prihodke prikazujejo samo srednji sloj, medtem ko osebe tipa Jankovič so vse revne in bi potem dobili manj kazni, kot pa en s povprečno plačo. Edina stvar ki je še koliko toliko izvedljiva je družbeno koristno delo, recimo pobiranje odpadkov ob cesti in podobno.

Jankovic poroca fursu, veckratnik povprecne place tako, da se motis s tem primerom.


Morda je imel v mislih sina. :)

Zgodovina sprememb…

al1976 ::

Glede najvišjih kazni zaradi hitrosti in kombinacije finančnega statusa je Finec omenjen tule na 7. mestu:
https://www.thrillist.com/cars/the-most...

7. $58k for the Finn going 15 over

If you are wondering what this massive spike from Finland is all about, note the Finns (and several other EU countries, as you'll see) adjust speeding ticket fees based on the driver's annual income. So basically, sh*t can get very real very quickly for the wealthy. Take this guy, Reima Kuisla, for example. He was caught doing a measly 15 over in a 50 mph zone. No biggie, right? Too bad the dude makes about $7mil a year, bringing his ordinary speeding ticket close to $60K. Like any responsible adult, Kuisla turned to Facebook to vent, posting "Finland is impossible to live in for certain kinds of people who have high incomes and wealth," which led thousands of his friends to reply "Shut up, you impossible douche-nozzle."

Samo za hitrost pa tale zmaga:

2. Approximately $1M, the biggest (actual) speeding ticket EVER

This is the big one, and further proof the Swiss, though traditionally neutral, don't f*ck around with speed demons. A Swedish driver and apparent Vin Diesel enthusiast behind the wheel of a Mercedes-Benz SLR in Switzerland got caught hitting a relatively absurd 186 mph, and landed a fine of EUR650,000--which translates to just under a cool million in American dough, at the time (2010). That's as ice-cold as an Andre 3000-shaped popsicle. And almost certainly less satisfying.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

bosslipxx ::

@OP: Izognil si se mejni kontroli, ne gre samo za neustavitev pri STOP znaku
slo-fishing.si

radmannsdorf ::

Če bo kaj, jim napiši da si bil pijan, pa nisi dojel. ;)
Držim pesti da ne bo nič!

feryz ::

S čim se eni obremenjujejo?
Kot da ga ima avstrijec sploh za mar! Zanj si manj kot smet na tleh. Ti pa misliš, da ti bo kazni pošiljal? Ha ha ha.

Drugače se Avstrijcem ne plačuje. Tista obvestila, ki jih pošiljajo po pošti, si lahko vtaknejo nekam.
Na roko pa absolutno ne. Zakaj bi z mojim denarjem hodil avstrijski policaj na pir? Saj ima plačo. Ne rabijo Slovencem krast denarja za svoj privatni žep.

kamiKaZaA ::

pirlo je izjavil:

Če je bil stop znak si naredil prekršek, ker nisi ustavil ob njem, ampak dvomim da ti bodo za to pošiljali kakšne položnice. Če bi hoteli bi šli za tabo.
Drugače pa na mejnem prehodu v Gederovcih in G. Radgoni ni stop znaka ampak samo omejitev 30, tako da možno da ga tudi v Šentilju ni. Tam še jim nikoli nisem ustavil sam od sebe, razen če me je policist/vojak ustavljal.

Zelo se motiš. STOP znak je. Sam prečkam parkrat letno tako stari kot novi mejni prehod na Šentilju in na obeh je STOP znak. Prilagam sliko kot dokaz. Prvo je znak omejitve za 30 km/h in za 3. stebričkom ob cesti se vidi tisti STOP znak. Prav tako je STOP znak za desni pas, po katerem lahko peljejo le avtobusi in kamioni. Vse to pa je sedaj od migrantske krize, pred tem si lepo samo skozi peljal.

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

S čim se eni obremenjujejo?
Kot da ga ima avstrijec sploh za mar! Zanj si manj kot smet na tleh. Ti pa misliš, da ti bo kazni pošiljal? Ha ha ha.

Drugače se Avstrijcem ne plačuje. Tista obvestila, ki jih pošiljajo po pošti, si lahko vtaknejo nekam.
Na roko pa absolutno ne. Zakaj bi z mojim denarjem hodil avstrijski policaj na pir? Saj ima plačo. Ne rabijo Slovencem krast denarja za svoj privatni žep.

Sem se pozanimal glede moje kazni, kaj se zgodi, če jo bi ignoriral. In dobil odgovor, da v kolikor bi policist čez 7, 8 ali več let pozneje pri kontroli prometa ugotovil, da imam kazen, bi jo moral na licu mesta poravnati. Če nebi imel denarja pri sebi, bi mi pobral/zaplenil dokumente in bi jih dobil nazaj, ko bi poravnal kazen. Isto se ti zgodi, če narediš prekršek, pa nimaš denarja pri sebi. Ti vzame stran dokumente in potem moraš nekoga poklicat, da ti prinese denar ali pa greš do bankomata in potem se moraš zapeljati do policijske postaje ( dobiš naslov ) in ko plačaš kazen, dobiš nazaj dokumente. Dosedaj sem dobil le eno kazen in še to po pošti, kakšnih 4-5 mesecev po storjenem prekršku.

Vem pa kake so kazni, ker mi dosti kolegov dela gori in so bili tudi kaznovani, ker niso bili na zadnjih sedežih privezani. Prekoračitev za okoli 10 km/h na lokalni cesti ali za okoli 30 km/h na avtocesti ali neprivezan, je kazen enotna 35€. To lahko potrdim od drugih, kateri so to plačali. En je pa prekoračil za 21 km/h v naselju in dobil po pošti domov 95€ za plačat in tudi poravnal.

m0LN4r ::

johnnyy je izjavil:

Nekako sem se že navadil, da na meji znotraj EU ni več kontrole, danes pa me je malce prestrasil policist na Avstrijski strani. Ko sem se peljal mimo njihove ute, mi je zacel mejni policist mahat z roko in ker ga v tistem soku ko sem ga zagledal nisem tocno razumel, sem zapeljal mimo njega. Ker sem se peljal kaksnih 45 kmh se je zgodilo vse tako hitro, da sem vse skupaj registriral sele ko sem bil kar dalec stran od njega..enostavno ga nisem pricakoval, ker je stal za steno..v tistem trenutku sem seveda mislil ustavit, ampak mi je bilo glupo sredi avtoceste ustavljat in vozit vzratno, zato sem pot nadaljeval..me pa sedaj malce skrbi, da ne bi dobil kaksne kazni, ker nisem ustavil..je imel ze kdo kaksen podoben primer?

A ni tam omejitev 30 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pirlo ::

kamiKaZaA je izjavil:

pirlo je izjavil:

Če je bil stop znak si naredil prekršek, ker nisi ustavil ob njem, ampak dvomim da ti bodo za to pošiljali kakšne položnice. Če bi hoteli bi šli za tabo.
Drugače pa na mejnem prehodu v Gederovcih in G. Radgoni ni stop znaka ampak samo omejitev 30, tako da možno da ga tudi v Šentilju ni. Tam še jim nikoli nisem ustavil sam od sebe, razen če me je policist/vojak ustavljal.

Zelo se motiš. STOP znak je. Sam prečkam parkrat letno tako stari kot novi mejni prehod na Šentilju in na obeh je STOP znak. Prilagam sliko kot dokaz. Prvo je znak omejitve za 30 km/h in za 3. stebričkom ob cesti se vidi tisti STOP znak. Prav tako je STOP znak za desni pas, po katerem lahko peljejo le avtobusi in kamioni. Vse to pa je sedaj od migrantske krize, pred tem si lepo samo skozi peljal.

Saj nisem trdil da ga ni. Napisal sem samo da je možno da ga ni... ne vozim se tam pa ne vem. Pa na Šentilju je očitno redna kontrola, na ostalih ni... samo občasno se postavijo za kakšno urco.

WhiteAngel ::

@johnnyy:
Brez skrbi. Če bi te hoteli ustaviti, bi se na licu mesta pognali za teboj, te ustavili, pregledali vozilo in napisali kazen (?). Ti je mahal, ker ti kakšna žarnica ne dela? Ali pa si prehitro pripeljal in je želel, da upočasniš? Je sploh mahal tebi in ne tistemu čez cesto?

pirlo ::

WhiteAngel je izjavil:

@johnnyy:
Brez skrbi. Če bi te hoteli ustaviti, bi se na licu mesta pognali za teboj, te ustavili, pregledali vozilo in napisali kazen (?). Ti je mahal, ker ti kakšna žarnica ne dela? Ali pa si prehitro pripeljal in je želel, da upočasniš? Je sploh mahal tebi in ne tistemu čez cesto?

Točno to, iz muhe se dela slona.

Meizu ::

johnnyy je izjavil:

Nekako sem se že navadil, da na meji znotraj EU ni več kontrole, danes pa me je malce prestrasil policist na Avstrijski strani. Ko sem se peljal mimo njihove ute, mi je zacel mejni policist mahat z roko in ker ga v tistem soku ko sem ga zagledal nisem tocno razumel, sem zapeljal mimo njega. Ker sem se peljal kaksnih 45 kmh se je zgodilo vse tako hitro, da sem vse skupaj registriral sele ko sem bil kar dalec stran od njega..enostavno ga nisem pricakoval, ker je stal za steno..v tistem trenutku sem seveda mislil ustavit, ampak mi je bilo glupo sredi avtoceste ustavljat in vozit vzratno, zato sem pot nadaljeval..me pa sedaj malce skrbi, da ne bi dobil kaksne kazni, ker nisem ustavil..je imel ze kdo kaksen podoben primer?


Kako ti rata v "soku" zapeljat mimo policista, ki ti maha? Ziher te je poznal, pa hotel sam pomahat, da je on tam, ti pa tu.

pirlo ::

Meizu je izjavil:

johnnyy je izjavil:

Nekako sem se že navadil, da na meji znotraj EU ni več kontrole, danes pa me je malce prestrasil policist na Avstrijski strani. Ko sem se peljal mimo njihove ute, mi je zacel mejni policist mahat z roko in ker ga v tistem soku ko sem ga zagledal nisem tocno razumel, sem zapeljal mimo njega. Ker sem se peljal kaksnih 45 kmh se je zgodilo vse tako hitro, da sem vse skupaj registriral sele ko sem bil kar dalec stran od njega..enostavno ga nisem pricakoval, ker je stal za steno..v tistem trenutku sem seveda mislil ustavit, ampak mi je bilo glupo sredi avtoceste ustavljat in vozit vzratno, zato sem pot nadaljeval..me pa sedaj malce skrbi, da ne bi dobil kaksne kazni, ker nisem ustavil..je imel ze kdo kaksen podoben primer?


Kako ti rata v "soku" zapeljat mimo policista, ki ti maha? Ziher te je poznal, pa hotel sam pomahat, da je on tam, ti pa tu.

Ker še nisi doživel tega da ti skoči iza stebra (ali nečesa) kot partizan v zadnji stotinki...

Meizu ::

pirlo je izjavil:

Meizu je izjavil:

johnnyy je izjavil:

Nekako sem se že navadil, da na meji znotraj EU ni več kontrole, danes pa me je malce prestrasil policist na Avstrijski strani. Ko sem se peljal mimo njihove ute, mi je zacel mejni policist mahat z roko in ker ga v tistem soku ko sem ga zagledal nisem tocno razumel, sem zapeljal mimo njega. Ker sem se peljal kaksnih 45 kmh se je zgodilo vse tako hitro, da sem vse skupaj registriral sele ko sem bil kar dalec stran od njega..enostavno ga nisem pricakoval, ker je stal za steno..v tistem trenutku sem seveda mislil ustavit, ampak mi je bilo glupo sredi avtoceste ustavljat in vozit vzratno, zato sem pot nadaljeval..me pa sedaj malce skrbi, da ne bi dobil kaksne kazni, ker nisem ustavil..je imel ze kdo kaksen podoben primer?


Kako ti rata v "soku" zapeljat mimo policista, ki ti maha? Ziher te je poznal, pa hotel sam pomahat, da je on tam, ti pa tu.

Ker še nisi doživel tega da ti skoči iza stebra (ali nečesa) kot partizan v zadnji stotinki...


Sem se vozil 5 let na studij v Avstrijo. Povsod kjer je mejna kontrola zdaj pise Grenzkontrolle, s hitrostno omejitvijo 30km/h tam, kjer so pregledi.

harmony ::

Evropejci glasovali, da se ukinejo mejni nadzori, sprejeli eu valuto etc...zdej mamo pa kilometrske kolone na teh mejhnih prehodih.

TheBlueOne ::

@harmony, kaj ima to s skupno valuto? Od tega imas druge prednosti in slabosti. Kje imas kolone?

Sam se sicer z mejnimi kontrolami ne strinjam, ampak bodo vsaj se tako dolgo, dokler se bodo ljudje pustili strasiti.

proscons ::

Kako sem lahko zapeljal mimo?
Bil je že mrak in nisem niti malo pričakoval, da bo kontrola. Policista sem videl šele za stebrom ali vrati (niti sam več ne vem za čem je stal) - enoostavno ga nisem videl. Potem pa sem v šoku peljal naprej še nekaj časa. V glavnem, zgodilo se je vse na hitro.

Vem da sem naredil prekršek in sem pripravljen tudi plačati kazen. Če bi še enkrat šel čez isto bi seveda ravnal drugače. Zanimalo me je samo, če je imel že kdo podobne izkušnje, da vem kaj pričakovati.
BTW, v kakšnem časovnem okviru lahko pričakujem kazen?

PS: sem avtor teme

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proscons ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravilo zadrge v križiščih, ko je gneča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11417397 (13976) Mavrik
»

Obvestila o radarjih in dvoličnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19633122 (29210) Pithlit
»

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8221357 (19996) St235
»

Primerjava kazni

Oddelek: Loža
164579 (3890) Zlate
»

Referendum o kaznih za prometne prekrške (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549152426 (143670) BlueRunner

Več podobnih tem