» »

Na evropske meje prihaja umetna inteligenca

Na evropske meje prihaja umetna inteligenca

Slo-Tech - V okviru evropskega projekta iBorderCtrl se začenja šestmesečna pilotna faza, v kateri bodo na štirih mejnih prehodih na Madžarskem, v Latviji in Grčiji preverili nov sistem preverjanja potnikov z umetno inteligenco. Gre za 4,5 milijona evrov vreden evropski raziskovalni projekt (v okviru sheme Obzorje 2020), v katerem sodelujejo raziskovalne inštitucije in zasebni partnerji iz Grčije, Cipra, Velike Britanije, Poljske, Španije, Madžarske, Nemčije in Latvije pod luksemburško koordinacijo. Projekt, ki se je začel septembra 2016, se bo zaključil prihodnjega avgusta.

V projektu želijo razviti animiranega virtualnega mejnega agenta z umetno inteligenco, ki bo preverjal potnike. Z umetno inteligenco bo analiziral obrazno mimiko ljudi med odgovarjanjem na vprašanja, s čimer bo ugotavljal, kdo laže. Za potnike, ki jih bo osumil laganja ali bo odkril kakšne druge neskladnosti, bo odrejen temeljitejši pregled, ki ga bodo izvedli ljudje. Na ta način želijo skrajšati potreben čas za prehod zunanjih meja EU in dvigniti nivo varnosti.

Preverjanje poteka v dveh fazah. Prva faza bi se izvedla že pred prihodom na mejni prehod, ko bi se potniki prijavili prek interneta. Naložili bi morali fotografijo iz potnega lista, vizum in dokazilo o zadostnih finančnih sredstvih, nato pa bi prek spletne kamere odgovorili na vprašanja, ki bi jih postavljal virtualni agent. Drugi del bi potekal na mejnem prehodu. Virtualni mejni agenti bi potnikom postavljal različna vprašanja, na primer kaj imajo v kovčku, ali bi pregled kovčka pokazal, da govorijo resnico, ipd. Z analizo obrazne mimike bi ugotavljal, ali govorijo resnico. Kdor bo test opravil, bo dobil kodo QR, s katero bodo zgolj s preveritvijo dokumentov lahko vstopili v EU. Kdor testa ne bi opravil, mu vstop ne bi bil zavrnjen, bi pa moral skozi temeljitejši pregled pri človeškem uradniku.

Trenutno je sistem 76-odstotno zanesljiv, kar je premalo. Zaradi tega si prizadevajo, da bi ga izboljšali do 85 odstotkov, ko bi bil že uporabnejši. Evropska komisija je projekt predstavila kot zgodbo o uspehu. Vsako leto v EU vstopi okrog 700 milijonov ljudi, kar povzroča veliko dela in stroškov pri preverjanju. S projektom iBorderCtrl bi lahko olajšali to breme, saj bi umetna inteligenca prevzela dobršen del dela. Toda do tja je še daleč, saj gre le za en projekt, ki je bil doslej omejen na laboratorijske poizkuse, sedaj pa ga bodo prvikrat zelo omejeno poizkusili v praksi v kontroliranem okolju.

94 komentarjev

«
1
2

stara mama ::

In ko bo prestopnik nevede samo opravljal delo mule?

xxxul ::

stara mama je izjavil:

In ko bo prestopnik nevede samo opravljal delo mule?

bo zraven kot ponavadi še naravna inteligenca ki sliši na ime ime komisar Rex

jype ::

stara mama je izjavil:

In ko bo prestopnik nevede samo opravljal delo mule?
Bomo legalizirali droge in se uvoz ne bo več splačal.

tikitoki ::

Damn, se mi zdi, da sem se prepozno rodil. Vedno vecji nadzor. Bodo se nato se na ulice montirali kamere in analizirali tvoje vedenje, mimiko,...
Se mi zdi, da je bolsje, da kaksen kriminalec vec leze po uclicah, k prihajajoca vsesplosna kontrola. Sem prepricna, da jo bodo prej ali slej zlorabili.
Vse v imenu vecje varnosti.

ciki57 ::

Se pravi tisti ki legalno vstopajo v EU bodo še bolj preverjani. Legalni prehodi meje so trenutno res največji problem ja:)

mikhaair ::

Pa sej lahko uporabis umetno inteligenco za svercanje....ce jo ne ze. :)

Glugy ::

" in dokazilo o zadostnih finančnih sredstvih"
Kaj pa če sem turist minimalist ki nuca 2 evra na dan za en sendvič; vodo dobi iz pipe; spi pa na busu al pa v čakalnici ipd?

" kar povzroča veliko dela in stroškov pri preverjanju"
Predvsem povzroča višjo zaposlenost. Niso vsi dobri za visoko kvalificirana dela; si pa ravno tako zaslužijo dostojano življenje; ne pa življenje na sociali.

jype ::

Glugy je izjavil:

Kaj pa če sem turist minimalist ki nuca 2 evra na dan za en sendvič; vodo dobi iz pipe; spi pa na busu al pa v čakalnici ipd?
We don't want your kind here.

HotBurek ::

Z umetno inteligenco bo analiziral obrazno mimiko ljudi med odgovarjanjem na vprašanja, s čimer bo ugotavljal, kdo laže.

Tole naj lepo postavijo v EU parlament in ostale nikoli krive, vedno podkupljene, inštitucije.

Prva faza bi se izvedla že pred prihodom na mejni prehod, ko bi se potniki prijavili prek interneta. Naložili bi morali fotografijo iz potnega lista, vizum in dokazilo o zadostnih finančnih sredstvih, nato pa bi prek spletne kamere odgovorili na vprašanja, ki bi jih postavljal virtualni agent.

Ja, tale postopek je po opisu res nekaj, kar bo pohitrilo prehod meje. A če bo kdo iz Beograda prišel v SLO, bo moral zraven nosit dokazilo o zadostnih finančnih sredstvih?

Namesto, da si grejo ta jeden nadzor EU folka (ki si tega niti ne želi), naj raje spravijo razne bralce (ukradenih) tablic v promet ob meji.

Brez referenduma bi takešne "umetne inteligence" morale bit prepovedane, ker gre za zbiranje osebnih podatkov, ki bodo končali pri tistih, nadzora željnih, folk pa spet nič ne bo imel od tega.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PrihajaNodi ::

Brez referenduma bi takešne "umetne inteligence" morale bit prepovedane, ker gre za zbiranje osebnih podatkov, ki bodo končali pri tistih, nadzora željnih, folk pa spet nič ne bo imel od tega.


Saj nimaš nič za skrivat. Česa vas je tako strah.

HotBurek ::

Saj ne gre za skrivanje. Policaj ti/(mi) lahko prekoplje avto, če se mu zazdi.

Problem je v zbiranju, hranjenju in obdelavi podatkov.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PrihajaNodi ::

Kaj pa bodo počeli s temi podatki. Če nisi zločinec je vse ok.

PaX_MaN ::

sodelujejo raziskovalne inštitucije in zasebni partnerji iz Grčije, Cipra, Velike Britanije, Poljske, Španije, Madžarske, Nemčije in Latvije pod luksemburško koordinacijo

A javne raziskovalne inštitucije 20+ EU držav niso dovolj, še zasebniki morjo bit zravn?
Ki si seveda potem lastijo avtorske in patente?
Ne ga no svirat.

Saj ne da to tako ali tako ni potrata denarja, ampak:
Trenutno je sistem 76-odstotno zanesljiv, kar je premalo. Zaradi tega si prizadevajo, da bi ga izboljšali do 85 odstotkov, ko bi bil že uporabnejši.

AHahahaha, 99%+ al pa pač nope nope hell nope.

Gagatronix ::

Pol se bojo pa Windowsi sesul pa bojo se vecji zastoji. Medtem Izrael na Ben-Gurionu lepo fura brez nekih problemov in samo s clovesko pametjo.

PaX_MaN ::

Bit cel dan zaprt sam zato da te blagovolijo spustit it iz kraja A v kraj B, se meni ne zdi bit "brez nekih problemov".

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa bodo počeli s temi podatki. Če nisi zločinec je vse ok.

Nič ne smejo početi s temi podatki.
Ker je Evropa moja država, tega na mejah ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Gagatronix ::

Hja si jim ocitno ze zgledal sumljiv. Js nikol nism rabu vec k 15 minut pridt iz letalisca.

CyberPunk ::

Skratka še en potencialno dodaten način za j++banje normalnega folka v glavo in oteževanje/upočasnjevanje rednih prehodov meja, medtem ko bodo "ultramaratonci" še naprej ob podpori lokalnih izdajalcev brez problemov (če odštejemo "igre brez meja" na tak ali drugačen način) vdirali na naša ozemlja.

"Ko sem bil majhen", sem verjel, da bom nekoč lahko na letalo vstopal tako kot v avto ali na avtobus - tik pred zdajci in brez komplikacij. Žal je šlo vse v kontra smer.

matijadmin ::

tikitoki je izjavil:

Damn, se mi zdi, da sem se prepozno rodil. Vedno vecji nadzor. Bodo se nato se na ulice montirali kamere in analizirali tvoje vedenje, mimiko,...
Se mi zdi, da je bolsje, da kaksen kriminalec vec leze po uclicah, k prihajajoca vsesplosna kontrola. Sem prepricna, da jo bodo prej ali slej zlorabili.
Vse v imenu vecje varnosti.

Zlorabljajo že sedaj. Policija je denimo kar javno priznala nezakonito rabo imsi lovilcev in, kar je epsko, še danes jih nihče pri tem ne nadzoruje!

Baje bo možen preliminarni check-in prek spleta, potem pa s qr kodo gasa čez mejo. To bo še zanimivo!
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Brez skrbi. Modeli za pregled na meji bodo natrenirani z ustreznimi podatki, kot se to za moderne AI-je spodobi. In, ker je v praksi že neštetokrat dokazano, da se računalniki nikoli ne motijo, se pošteni ljudje nimamo česa za bati.

Osebno bom poskusil v korpus za treniranje spraviti vprašanje, če "mislite, da je pravilno, da država pomaga šibkejšim in zapostavljenim posameznikom". Če bo kdor pri tem vprašanju začel nekontrolirano trzati, bo to močan signal, da ima nekaj proti evropskim vrednotam, zaradi česar ga bo potrebno podrobneje preveriti.

tikitoki ::

AndrejO je izjavil:

Brez skrbi. Modeli za pregled na meji bodo natrenirani z ustreznimi podatki, kot se to za moderne AI-je spodobi. In, ker je v praksi že neštetokrat dokazano, da se računalniki nikoli ne motijo, se pošteni ljudje nimamo česa za bati.

Osebno bom poskusil v korpus za treniranje spraviti vprašanje, če "mislite, da je pravilno, da država pomaga šibkejšim in zapostavljenim posameznikom". Če bo kdor pri tem vprašanju začel nekontrolirano trzati, bo to močan signal, da ima nekaj proti evropskim vrednotam, zaradi česar ga bo potrebno podrobneje preveriti.


Ce tko reces, pol pa ok. K bodo tko albance, muslimane in cignae lovili. Ti bos pa lahko mino sel cez z desetimi tonami kokaina in si koncno kupil vikend ob morju.

vostok_1 ::

tikitoki je izjavil:

Damn, se mi zdi, da sem se prepozno rodil. Vedno vecji nadzor. Bodo se nato se na ulice montirali kamere in analizirali tvoje vedenje, mimiko,...
Se mi zdi, da je bolsje, da kaksen kriminalec vec leze po uclicah, k prihajajoca vsesplosna kontrola. Sem prepricna, da jo bodo prej ali slej zlorabili.
Vse v imenu vecje varnosti.


Smo šele na začetku.
London je posejan s tisočimi kamerami, problem je ker je za smrtnika nemogoče to pregledovat, še posebej real time.

Ko bo prišel advanced 5G, ki je nekako narejen za IoT, pričakuj montažo senzorjev vsepovsot.
Zadeve se bodo toliko pocenile, da bodo številna podjetja ponujala pakete oblastem in to ne bo več nek infrastrukturni podvig.
Vključno z wide-field droni, ki bodo nadzirali vs odprti prostor.
Vse tehnologije praktično konvergirajo. Razvoj EVjev in naprednih baterij, avtonomnost in AI, učinkoviti in majhni senzorji, napredna telekomunikacijska mreža.

Saj to ste želeli ane? Popolno varnost.
Enjoy it, now.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:

Osebno bom poskusil v korpus za treniranje spraviti vprašanje, če "mislite, da je pravilno, da država pomaga šibkejšim in zapostavljenim posameznikom". Če bo kdor pri tem vprašanju začel nekontrolirano trzati, bo to močan signal, da ima nekaj proti evropskim vrednotam, zaradi česar ga bo potrebno podrobneje preveriti.

Jaz bom pa v korpus za treniranje poskusil spravit vprašanje, če "mislite, da je Evropa dolžna skrbeti za tujce". Kdor pri tem vprašanju ne bo izstrelil NE, bo to močan signal, da ima namen rušiti evropski standard in živeti na račun davkoplačevalcev, računalnik bo policistu na ekranu izpisal, da je oseba grožnja nacionalni varnosti. Vstop se seveda zavrne.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

vostok_1 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Damn, se mi zdi, da sem se prepozno rodil. Vedno vecji nadzor. Bodo se nato se na ulice montirali kamere in analizirali tvoje vedenje, mimiko,...
Se mi zdi, da je bolsje, da kaksen kriminalec vec leze po uclicah, k prihajajoca vsesplosna kontrola. Sem prepricna, da jo bodo prej ali slej zlorabili.
Vse v imenu vecje varnosti.


Smo šele na začetku.
London je posejan s tisočimi kamerami, problem je ker je za smrtnika nemogoče to pregledovat, še posebej real time.

V Londonu nimajo nič manjše kriminalitete niti večje raziskanosti posameznih kaznivih dejanj, kar bi kar pričakoval od take pokritosti s CCTV.

vostok_1 je izjavil:


Ko bo prišel advanced 5G, ki je nekako narejen za IoT, pričakuj montažo senzorjev vsepovsot.
Zadeve se bodo toliko pocenile, da bodo številna podjetja ponujala pakete oblastem in to ne bo več nek infrastrukturni podvig.
Vključno z wide-field droni, ki bodo nadzirali vs odprti prostor.
Vse tehnologije praktično konvergirajo. Razvoj EVjev in naprednih baterij, avtonomnost in AI, učinkoviti in majhni senzorji, napredna telekomunikacijska mreža.

Saj to ste želeli ane? Popolno varnost.
Enjoy it, now.
Vrnite nam techno!

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Osebno bom poskusil v korpus za treniranje spraviti vprašanje, če "mislite, da je pravilno, da država pomaga šibkejšim in zapostavljenim posameznikom". Če bo kdor pri tem vprašanju začel nekontrolirano trzati, bo to močan signal, da ima nekaj proti evropskim vrednotam, zaradi česar ga bo potrebno podrobneje preveriti.

Jaz bom pa v korpus za treniranje poskusil spravit vprašanje, če "mislite, da je Evropa dolžna skrbeti za tujce". Kdor pri tem vprašanju ne bo izstrelil NE, bo to močan signal, da ima namen rušiti evropski standard in živeti na račun davkoplačevalcev, računalnik bo policistu na ekranu izpisal, da je oseba grožnja nacionalni varnosti. Vstop se seveda zavrne.

Zanimivo vprašanje bi bilo kdo izmed naju je bližje koritu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:

Zanimivo vprašanje bi bilo kdo izmed naju je bližje koritu.

Levi izgubljate podporo tako da to sploh ni vprašanje. Čez 5 let boste parlament gledali samo še od zunaj.

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Zanimivo vprašanje bi bilo kdo izmed naju je bližje koritu.

Levi izgubljate podporo tako da to sploh ni vprašanje. Čez 5 let boste parlament gledali samo še od zunaj.

Parlament?

Si morda ostal v 20. stoletju?

jype ::

AndrejO je izjavil:

Zanimivo vprašanje bi bilo kdo izmed naju je bližje koritu.
Še bolj zanimivo vprašanje je, kolikšen je presek ljudi, ki ga bo AI (na podlagi vajinih vprašanj in odzivov) spustil skozi meje EU, ter kako se to kvantitativno razlikuje od mej Severne Koreje.

xmetallic je izjavil:

Čez 5 let
Ti si stalinistični idiot, že vemo.

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:

Parlament?

Si morda ostal v 20. stoletju?

Hja, nekdo bo moral odločiti katera vprašanje se bodo postavljala in kakšen je pričakovan odziv.

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Parlament?

Si morda ostal v 20. stoletju?

Hja, nekdo bo moral odločiti katera vprašanje se bodo postavljala in kakšen je pričakovan odziv.

Bom še enkrat ponovil vprašanje: parlament?

xmetallic ::

AndrejO je izjavil:

Bom še enkrat ponovil vprašanje: parlament?

Ja? Kaj tukaj ni razumljivega?

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Bom še enkrat ponovil vprašanje: parlament?

Ja? Kaj tukaj ni razumljivega?

Ne vem točno. Izbiram med tvojim optimizmom in tvojo naivnostjo.

xmetallic ::

Ali pa sam nisi dojel, da če vas ni v parlamentu vas tudi v vladi ne bo?

AndrejO ::

xmetallic je izjavil:

Ali pa sam nisi dojel, da če vas ni v parlamentu vas tudi v vladi ne bo?

Bom še malo počakal. Morda se ti bo pa posvetilo ... >:D

xmetallic ::

Nah. Meni se zdi, da si ti hotel izpasti pameten pa si dojel, da si zajebal.

Če si slučajno ciljal na evropski parlament je stavek popolnoma identičen. "Čez 5 let boste parlament gledali samo še od zunaj."

Zgodovina sprememb…

jype ::

xmetallic je izjavil:

Nah. Meni se zdi, da si ti hotel izpasti pameten pa si dojel, da si zajebal.
Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

xmetallic je izjavil:

Če si slučajno ciljal na evropski parlament je stavek popolnoma identičen. "Čez 5 let boste parlament gledali samo še od zunaj."
Idioti itak ne razumete ničesar, tako da ni nenavadno, da tudi tega ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

xmetallic ::

jype je izjavil:

Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

Ah, ta motnja te daje. Nisem psiholog tako da ti težko pomagam. Vprašaj v svoji okolici če ima kdo številko na katero se lahko obrneš po pomoč.

jype ::

xmetallic je izjavil:

Ah, ta motnja te daje. Nisem psiholog tako da ti težko pomagam. Vprašaj v svoji okolici če ima kdo številko na katero se lahko obrneš po pomoč.
Papiga ponavla.

poweroff ::

PaX_MaN je izjavil:

Saj ne da to tako ali tako ni potrata denarja, ampak:
Trenutno je sistem 76-odstotno zanesljiv, kar je premalo. Zaradi tega si prizadevajo, da bi ga izboljšali do 85 odstotkov, ko bi bil že uporabnejši.

AHahahaha, 99%+ al pa pač nope nope hell nope.

Sicer je tole zanimivo, ampak kaj pomeni 76%? Precision? Recall?

Bi bilo pa zanimivo videti kako poteka buildanje modela...
sudo poweroff

AndrejO ::

poweroff je izjavil:


Bi bilo pa zanimivo videti kako poteka buildanje modela...

Bi bilo, mar ne? ;)

xmetallic pravi, da se to dela v parlamentu. :D

tikitoki ::

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Parlament?

Si morda ostal v 20. stoletju?

Hja, nekdo bo moral odločiti katera vprašanje se bodo postavljala in kakšen je pričakovan odziv.


Upam, da ne osebki, kot si ti.

AndrejO je izjavil:

poweroff je izjavil:


Bi bilo pa zanimivo videti kako poteka buildanje modela...

Bi bilo, mar ne? ;)

xmetallic pravi, da se to dela v parlamentu. :D


Glede na stevilo nepridipravov tam, sploh ni slaba ideja, da bi se jih uporabilo za treniranje AI. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

AndrejO ::

tikitoki je izjavil:

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Parlament?

Si morda ostal v 20. stoletju?

Hja, nekdo bo moral odločiti katera vprašanje se bodo postavljala in kakšen je pričakovan odziv.


Upam, da ne osebki, kot si ti.

No, no. Saj počasi se pa bo še komu prižgala kakšna lučka v glavi.

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

tikitoki je izjavil:

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Parlament?

Si morda ostal v 20. stoletju?

Hja, nekdo bo moral odločiti katera vprašanje se bodo postavljala in kakšen je pričakovan odziv.


Upam, da ne osebki, kot si ti.

No, no. Saj počasi se pa bo še komu prižgala kakšna lučka v glavi.


At least your honest, i give you that.

matijadmin je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Damn, se mi zdi, da sem se prepozno rodil. Vedno vecji nadzor. Bodo se nato se na ulice montirali kamere in analizirali tvoje vedenje, mimiko,...
Se mi zdi, da je bolsje, da kaksen kriminalec vec leze po uclicah, k prihajajoca vsesplosna kontrola. Sem prepricna, da jo bodo prej ali slej zlorabili.
Vse v imenu vecje varnosti.


Smo šele na začetku.
London je posejan s tisočimi kamerami, problem je ker je za smrtnika nemogoče to pregledovat, še posebej real time.

V Londonu nimajo nič manjše kriminalitete niti večje raziskanosti posameznih kaznivih dejanj, kar bi kar pričakoval od take pokritosti s CCTV.

vostok_1 je izjavil:


Ko bo prišel advanced 5G, ki je nekako narejen za IoT, pričakuj montažo senzorjev vsepovsot.
Zadeve se bodo toliko pocenile, da bodo številna podjetja ponujala pakete oblastem in to ne bo več nek infrastrukturni podvig.
Vključno z wide-field droni, ki bodo nadzirali vs odprti prostor.
Vse tehnologije praktično konvergirajo. Razvoj EVjev in naprednih baterij, avtonomnost in AI, učinkoviti in majhni senzorji, napredna telekomunikacijska mreža.

Saj to ste želeli ane? Popolno varnost.
Enjoy it, now.


True. Tiste kamere trenutno so bolj za kake investigacije, kot pa preventiva.
Manjka jim pameti.
Kot rečeno, smo šele na začetku. Kaj bo 15 let takega razvoja prineslo, pa bi bilo zanimivo za diskutirat.
Tudi če ni več eksponenten, napredek softverja bi moral biti občuten.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

globoko grlo ::

EU vstopi okrog 700 milijonov ljudi

A ni populacija cele EU okrog 700 mio?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

srus ::

Tisti, ki se bo strinjal, da se mu med obiskom evropskih držav lahko vtakne sledilno napravo v rit, bo lahko uporabil "priority line" pri vstopu.

jype ::

globoko grlo je izjavil:

A ni populacija cele EU okrog 700 mio?
Ne, 500 je. 750 je populacija kontinentalne Evrope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

tikitoki je izjavil:

xmetallic je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Parlament?

Si morda ostal v 20. stoletju?

Hja, nekdo bo moral odločiti katera vprašanje se bodo postavljala in kakšen je pričakovan odziv.


Upam, da ne osebki, kot si ti.

No, no. Saj počasi se pa bo še komu prižgala kakšna lučka v glavi.


At least your honest, i give you that.

Bom citiral film: "X will win, because Y is dumb".

Nekaj časa nazaj je Domen objavil članek, kjer je imelo nekaj posameznikov zelo veliko za povedati o Domnu, nič pa o temi.

Nekdo očitno je zabit in to ne zato, ker se bi kaj posebej skrivalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

gus5 ::

xmetallic je izjavil:

Jaz bom pa v korpus za treniranje poskusil spravit vprašanje, če "mislite, da je Evropa dolžna skrbeti za tujce". Kdor pri tem vprašanju ne bo izstrelil NE, bo to močan signal, da ima namen rušiti evropski standard in živeti na račun davkoplačevalcev
Brez cenene sile z vseh koncev bi tudi evropski standard bil na ravni, kot je.

andromedar ::

AndrejO, se bo uporabljal googlov AI?
Delaš na tem projektu?j
Eh?

AndrejO ::

Ne, to je stvar stikov na univerzi (t.j. liberalnem levičarskem gnezdu SJW-jev). Službenih zadev ne bi tako prostodušno razkrival.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strah pred umetno inteligenco je odveč (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5911532 (9316) Cange
»

Evropska komisija pripravila etične smernice za umetno inteligenco

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
164171 (3154) Leaker49
»

Na evropske meje prihaja umetna inteligenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9420145 (16432) mitja
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821011 (17998) Tomi
»

Izrael na letališču zahteva vpogled v Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
12453252 (47925) BlueRunner

Več podobnih tem