» »

Črte na monitorju !?

Črte na monitorju !?

SanAndreas ::

Zdravo! :)

Ko se je na koncu začelo nekajkrat zablokirati cel monitor, tako da se ni dalo nič kaj premikati z miškolo, dal resetirat in po ponovnem zagonu sem hitro preveril s programom GPUZ preden mi začne blokirati in ugotovil, da je bila temperatura na grafi 62 stopinj, sem takoj preveril grafo in ugotovil, da se je tam nabralo preveč prahu, sem vse dobro počistil in te popihal stran, potem pa dal še posebno belo pasto na suhem grafičnem jedru, no potem pa sem jo dal nazaj na plato in sem hitro preveril temperaturo, tokrat je padla kar nekaj stopinj manj, takrat se še ni videlo nobene črte, a čez nekaj 15-20 minut sem še enkrat ponovno resetiral in potem sem v DOS-u prvič opazil čudne črke, zgleda kot da se je DOS okužil in zraven tega pa so še rdeče navpične črte na celem monitorju (seveda na črnem ozadju), tudi po večkratnem resetiranju, se v DOS-u pokažejo iste čudne črke in rdeče črte na istem mestu kot prej, tudi v Windowsu so iste črte vse od samega začetka zagona v DOS-u, tokrat so pa modre črte na belem ozadju ali pa rožnate črte na modrem ozadju.

Čudne črke in rdeče črte v DOS-u.


In še nekaj v Windows-u.


Tako je videti pri prvi najnižji ločljivosti 800x600 in pa še drugi 1280x1024 na namizju, dve različni črti. :|


Drugače pa v GPUZ sem tudi opazil, da sta GPU Core Clock in GPU Memory Clock nastavljeni na 0 MHz !? :|


V Device Manager-ju piše, da te naprave ni mogoče zagnati. (Koda 10)


V nadzorni plošči tudi Nvidia Control Panel ne dela prav.


In tudi sem poskusil inštalirati z novim driverjem nVidia 340.52 pa je prišlo do tega, a sem vseeno nadaljeval, vendar problem je še vedno enak.


Kaj sem tukaj naredil kakšno napako, da je prišlo do tega? :P

Lepo prosim za pomoč, če se da kako mogoče popraviti.
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

m0LN4r ::

Graficna kartica kot zgleda, hoce it papa
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Another one bits the dust. Bo treba menjat.
#brezpodpisa

scipascapa ::

priklopi monitor na drugi source.....verjetno je šla GPU rakom žvižgat.

K0l1br1 ::

Sem prav prebral - dos?

SanAndreas ::

Potem se ne da prav nič popraviti. :|
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

val46 ::

grafična je definitvno šla falit...ne še čisto, ampak ne manjka dosti...

Glede na to, da vidim da maš še vedno XPje in pa govoriš o resoluciji 800x600, predvidevam, da imaš tudi kar star računalnik.Na tvojem mestu bi začel misliti kar o novi mašini, ne sam o menjavi grafične.

hojnikb ::

bodi vesel da ti je tak dolg zdržala, 8xxx serija je crkovala na polno.
#brezpodpisa

Ahim ::

K0l1br1 je izjavil:

Sem prav prebral - dos?

Hotel je reci "v tekstnem nacinu". Ker so fonti mapirani in ne gre neposredno za sliko ekrana, se okvara RAMa na graficni manifestira cisto predvidljivo (ponovljivo), da izgledajo "crke" "okuzene".

Graficna je hin.

filip007 ::

Kupi Radeon HD7770, je ena na Bolhi za 30€, pa bo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

SanAndreas ::

Dobro, se strinjam, da je ta grafična kartica po dolgih in mučnih letih že šla po gobe, sicer pa vseeno hvala vsem. ;)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Riff ::

lahko jo spečeš sm več k za 1 let ne bo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
589177915 (18180) Machete
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474146 (3094) Jst
»

Grafika - je fuč ali ne ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
101009 (689) firbec
»

Bad sectorji na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
102006 (1818) MSI7

Več podobnih tem