» »

Napajanje r9 280x - napetosti

Napajanje r9 280x - napetosti

iso2000 ::

Pozdravljeni,

dobil sem kartico r9 280x, ki seveda potrebuje dodatno napajanje. Kartici so priloženi pretvorniki iz 4pin MOLEX konektorjev na 6 in 8 pinske konektorje. V teh adapterjih sta napetosti 12V in 5V. Moj napajalnik ima priključke za PCI-E, vendar so v napajalnikovih konektorjih le 12V linije. Sedaj pa ne vem, a lahko povežem kar linije iz napajalnika, ali rabi ta kartica tudi 5V linijo? Na spletu nisem zasledil nobene pametne informacije na to temo?

Hvala za pomoč!

Jst ::

Poveži iz napajalnika. Molex pretvornik je en grd hack, ki sploh ni nujno, da bi deloval - odvisno od napajalnika.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Duhec ::

Daj sliko priloženih pretvornih kablov.
Ima kartica 2x8 ali 1x8 + 1x6 pinski napajalni konektor?

PacificBlue ::

Jaz imam napajanje pri 280x iz napajlnika, en 6 pinski konektor in en 8 pinski konektor.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Če ima napajalnik PCI-e priključke, nimaš kaj čarat z molex priključki. Priklopi z PCI-e konektroji.
Rabimo slike za natančno analizo.

maš takšne PCI-e konektorje?


PCI-E ima samo 12V in ground

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Borut,

imam 2 x 6+2 konektorja.
Moje vprašanje je v bistvu, kaj delajo tiste 5V linije na adapterju z MOLEX-a? Še posebej čudno se mi zdi, ker so vezane na pozicije, kjer so v 6+2 PIN konektorju mase oz. GND.
Sem sicer pripel fotografije, pa jih je admin prenesel v drugo temo...
Še enkrat:
 MOLEX na 8PIN

MOLEX na 8PIN


 MOLEX na 6PIN

MOLEX na 6PIN


 ATX 6+2 PIN

ATX 6+2 PIN

jurre ::

jaz imam svojo priklopljeno na 2x 6+2 PINa.
Molex kabel je dodatno, ce nimas prikljucka za 2x8 PINov. Je pa kolega eno priklopil preko molexa in ni imel stabilne linije na napajalniku, pa ga je skurilo...:|

BorutK-73 ::

iso2000, kot so ti že ostali rekli, priklopi z PCI-E priklopi. Molex adapterji so samo če nimaš PCI-E priključkov.

Tisti rdeči kabli na molex adapterji so mi tako čudni, enkrat so na ground, drugič na 12V vezani. Če se ti da slikaj celoten adapter z molex priključki.

Hayabusa ::

Za barve vodnikov ste že slišali ?

oranžna +3.3V
rdeča +5V
rumena +12V

črna ozemljitev.

Za vsak slučaj bi jaz še z multimetrom preveril, kajti nikoli ne veš kaj so Kitajski sestavili skupaj.

BorutK-73 ::

Hayabusa je izjavil:

Za barve vodnikov ste že slišali ?

oranžna +3.3V
rdeča +5V
rumena +12V

črna ozemljitev.

Za vsak slučaj bi jaz še z multimetrom preveril, kajti nikoli ne veš kaj so Kitajski sestavili skupaj.

To vemo ja, zato pa so problem rdeči kabli (ki so normalno 5V).

iso2000 ::

Tudi v teh poslikanih adapterjih so rdeče žice 5V. Saj ravno to mi je čudno...

Hayabusa ::

Saj pravim, multimeter te reši.

BorutK-73 ::

iso2000, slikaj na molex strani.
Drugače pa, preglej navodila od začetka do konca, je verjetno vse tam razloženo.
btw, katero 280x imaš?

ps
očitno obstajajo tudi takšni adapterji:

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Tako je preko pci-e konektorjev.

Zgodovina sprememb…

nomad_soul ::

Naj te tista rdeča tam ne zavede - je vezana na Gnd.

Jst ::

Ampak ne bi smela biti. Čudno pač. Na Ground nima biti kaj napetosti.


---

Moj molex pretvornik, ki sem ga dobil, ima samo črno in rumeno, ostalo je prazno.

Ampak ima itak napajalnik modularne štiri 8 pin-ske konektorje. Na napajalniku piše tudi, da ima ena linija z Sata konektorji X amperov, ki pa niso dovolj, da bi zadostila grafični kartici. Pozabil sem pa, če bi priklopil še drug kabel v molex pretvornik, če bi bilo potem dovolj...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Takšnega sem jaz dobil:



(menda, sedaj ne grem iskati)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Duhec ::

Jst je izjavil:

Ampak ne bi smela biti. Čudno pač. Na Ground nima biti kaj napetosti.
---...

Saj rdeč kabel na sliki adapterja molex/PCI-E od @BorutK-73 ni priklopljen na +5V ampak lepo na enega od srednjih kontaktov molex konektorja. Srednja dva sta GND. Če bi bil vezav v skrajno desno stran bi bilo pa narobe, to pa. :)
Zato naj @iso2000 še pripopa sliko na molex strani tega adapterja pa bo jasno. No, sej to sem mu predlagal že prvi dan... :P

Jst ::

Napačna barva, OK. Vendar če gremo po JUSu :), potem to ne bi smelo biti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

iso2000 ::

Duhec in Borut,imata seveda prav, rdeča je na enem izmed srednjhih kontaktov na MOLEX-u. Se posipljem z izdatno mero pepela. Sem vso pozornost napajalnih adapterjev posvečal strani, ki gre na kartico in privzel, da je rdeča pač 5V. No, kartica je priklopljena in deluje preko PCIe konektorjev napajalnika...

shadow1975 ::

Po sestavi računalnika in vklopu le tega, sem naletel na spodnjo težavo:

 Napaka grafična

Napaka grafična



Prosim za pomoč. Je problem v plošči ( podpira 3.0 ), procesorju ali v sami grafični ?

Konfiguracija:
Intel Pentium G2130 3,2 GHz
Matična plošča Gigabyte GA-B75M-D3H, VGA, S1155
Grafična kartica Asus AMD Radeon R9 280X, 3GB, PCI-E (R9280X-DC2T-3GD5)

jebiveter2 ::

Grafa kaput

shadow1975 ::

Na začetnem ekranu sta pa dve navpični beli črti široki 2 cm. Ne me j***t da je grafična fuč, sem že moral ohišje menjat, ker ni šla grafa not. Zdaj pa še to.

Ko gre pa v windows setup je pa zgornja slika.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Za to Asusko obstaja nov BIOS. Naloži Windows in flešni grafo...

shadow1975 ::

Torej nadgradim BIOS, naložim Windows. Kaj misliš z flešni grafo ? :D

Han ::

Najprej naloži Windows in potem poflešaj grafično. Asus namreč prilaga AtiWinflash...

Če pa obvladaš flešanje grafične v DOS-u, lahko zamenjaš BIOS tudi tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

korenje3 ::

pri grafičnih je jeba, ker ko daš enkrat hladilnik dol, ga moraš dati pravilno nazaj gor. ni to tako kot pri CPUju.
Sem jaz tudi zjebal grafično na tak način.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadow1975 ::

Priklop elektrike na grafično: priklopil sem 8 pinski priklop direkt iz napajalnika in pa 6-pinki razdelilec (6pin na 2 x stari konektor MOLEX ). Mogoče je problem ko imam priklopljen 6 pinskega na 2 x MOLEX na istem kablu. Bi moral priklopiti vsakega posebaj ?

Han ::

Kateri napajalnik imaš? A nima še enega 6-pinskega PCIe?

shadow1975 ::

Napajalnik LC Power Super Silent LC6600 V2.2 600 W

Ni dodatnega 6-pinskega .

Han ::

Hmm, tale napajalnik ni ravno primeren za R9 280X grafično. Lahko še poskusiš s priklopom molexov na različni 12V liniji (na različna kabla), a dvomim, da bo pomagalo.

MeGreat ::

Jaz sem imel lc 550w v 2.0. Ta napajalnik je imel eno 12v linijo za cpu (direkt iz napajalca nobenih molex) eno pa za grafo ... ko sem priključil gor 7950 se je sesula ko sem na polno obremenil.. no potem sem prelotal da sem cpu linijo dal na molex in potem na grafo.. Tako da je grafa dve različne 12v linije dobila

2 uri je sistem delal na 400W, potem se je pa skurilo ! Ta napajalnik je zanič v glavnem, tvoja r280x porabi pa še več.. kupi si fractal gold+ ali kaj podobnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

shadow1975 ::

Torej npr. za 2x280 ali pa 280+290 800W+ napajalnik ?
To sprašujem teoretično, ker bi kasneje dodal še 1 grafično.

Da kupim dovolj močan napajalnik.

Zgodovina sprememb…

MeGreat ::

Tam nekje, glej da ima skupno 12v linijo, oziroma če ma ločeni more met vsaka ene 35a

Hayabusa ::

MeGreat je izjavil:

Jaz sem imel lc 550w v 2.0. Ta napajalnik je imel eno 12v linijo za cpu (direkt iz napajalca nobenih molex) eno pa za grafo ... ko sem priključil gor 7950 se je sesula ko sem na polno obremenil.. no potem sem prelotal da sem cpu linijo dal na molex in potem na grafo.. Tako da je grafa dve različne 12v linije dobila

2 uri je sistem delal na 400W, potem se je pa skurilo ! Ta napajalnik je zanič v glavnem, tvoja r280x porabi pa še več.. kupi si fractal gold+ ali kaj podobnega

xfx 550 je dovolj.

MeGreat ::

Nabavil sem 500w fractal gold in deluje super.. porabe 100w manj. Tisti lc so pač zanič napajalniki

Hayabusa ::

MeGreat ::

tega ja, samo ima priklop samo za eno grafo.... (no dalo bi se še en konektor nalotat). Jaz z 7950 pri miniranju porabim komplet pc nekje 300w, tako da še za eno 150w grafo je "prostora"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

shadow1975 ::

Novo grafiko dal v drug računalnik in zgodba je enaka (kot slika zgoraj). Napajalnik je 550W. Obe LED diodi na grafiki svetita zeleno, tako, da po moje ima dovolj napajanja (rdeča če izklopim kabel). Torej je očitno problem v grafični kartici. To sem tudi sam sumil, ker se že na startup oknu (BIOS) pojavita dve 2 cm navpični črti. Ko naloži Windowse pa je zgornja slika. Super spet se lahko grem kupi-vrni-spet kupi-spet vrni-kupi z mimovrste :).

Jst ::

Meni je tudi ene parkrat pokazalo takšno sliko, ampak grafa dela b.p.

Probaj z kakšnim linux Live. To je meni pokazalo, ko sem odinštaliral driverje in ko je potem prišlo v Windowse. Potem, ko sem pa inštaliral nove driverje, je bilo pa spet v redu.

Čudno je bilo tudi meni.

Probaj, če gre, naložiti Windowse do konca in inštalirati driverje. Ali pa probaj drug izhod na grafični. Tudi drugo vrsto izhoda.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MeGreat ::

Pri tebi je najbrž res grafa problem, ampak z tem napajalcem ne pričakuj da bo dolgo delalo. Če boš rudaril pa sploh ne

shadow1975 ::

Nabavil TESLA R2 800W za 124€ preko ebaya iz Nemčije, pa da vidimo. Ker bom itak rabil dober napajalc.

Lynx ::

Meni je lih vceraj riknil na domaci kisti LC power 550w... Ko ga zbrikam (crna+zelena) dela pa vse napetosti vredu sam sistema ne zazene... ze ko sem pred casom navijal 9800gt je zacel metat bluescreen vn pa se pregrevat pa ga srat... :)

Zdej pa verjetno gre tko vse v skladisce, al se bo pa prodalo pa urng laptop kuplo pa mojga prodalo...

Urng xfx napajalc kupi pa bo mir... 750 vsaj ce mislis dve meti... boljse 800 da mas rezerve za OC... more pa vsaj 35A med na 12v railu... the more the better...

Jst ::

32A na 12V = 420W WTF? Da se potem iz enega raila kabel razdeli na 6pin in 8pin?

Pri napajalnikih tako grdo zavajajo, da je najbolje, da pogledaš opise in kupiš kakšnega, ki ga priporočajo.

Drugače sem pa enkrat prebral dober nasvet, da če ne veš nič o napajalnikih, težji kot je napajalnik, je ponavadi tudi boljši.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jest10 ::


Drugače sem pa enkrat prebral dober nasvet, da če ne veš nič o napajalnikih, težji kot je napajalnik, je ponavadi tudi boljši.

Čakej, da začnejo Kitajci vgrajevati uteži>:D

Hayabusa ::

12*32 = 384

MeGreat ::

gold + fractal ima 41A na 12v liniji in to 500w napajalnik. Ima pa dva pcie kabla

Jst ::

Hayabusa: na pamet sem računal, in ko sem sedaj preveril z kalkulatorjem, me je kar sram, da sem tako odvisen od tehnologije, da ne znam več enostavne poštevanke... :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moc napajalnika in r9 280 toxic (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814752 (14211) hojnikb
»

Napajanje za 2 grafični

Oddelek: Zvok in slika
131019 (837) NoWii
»

ATI5850 in Asus P5K

Oddelek: Zvok in slika
291838 (1534) Jst
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525325 (4164) Mitja358
»

Zagnati Napajalnik brez matične??

Oddelek: Strojna oprema
101497 (1239) jureus

Več podobnih tem