» »

V Armeniji odprli največjo farmo za kriptorudarjenje

V Armeniji odprli največjo farmo za kriptorudarjenje

Slo-Tech - Armenije sicer doslej ni bilo zaznati med prodornejšimi kriptodržavami, a z novo pridobitvijo si bo zagotovo utrla pot mednje. Farmo za zdaj sestavlja 3000 namenskih minerjev za bitcoin in ethereum, kapacitete pa omogočajo skupno namestitev do 120.000 takih naprav.

Naložbo, vredno 50 milijonov ameriških dolarjev sta v skupnem podjemu izpeljala armenski holding Multi Group in družba Omnia Tech, registrirana na Malti, ki se prek upravljanja tovrstnih farm pretežno ukvarja z rudarjenjem kriptovalut. Lastnik Multi Group je Gagik Carukjan, sicer tudi vodja druge največje parlamentarne stranke v armenskem parlamentu, da gre za nekoliko političen projekt pa dokazuje tudi dejstvo, da se je odprtja farme v Erevanu udeležil tudi armenski premier Nikol Pašinjan.

Armenija sicer že nekaj časa snuje gradnjo svoje lastne silicijeve doline, začenši z vzpostavitvijo proste ekonomske cone in postavitvijo posebnega tehnološkega centra. Armeniji prijateljska država Rusija oz. njen premier Dmitri Medvedjev, pa je v začetku leta predlagal, da članice Evrazijske ekonomske unije, v katero sodita obe državi, skupaj in poenoteno poskrbijo za regulacijo trga kriptovalut.

46 komentarjev

dexterboy ::

Khm...dve vprašanji se mi tu zastavljata;
1. kaj sploh še ostanim "tamalim"?
2. zakaj ni to izpeljano in narejeno v Sloveniji?
Bili smo zelo zagrizeni, sedaj pa... Ali vsi samo težijo k hitremu zaslužku?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jype ::

dexterboy je izjavil:

2. zakaj ni to izpeljano in narejeno v Sloveniji?
Ker nima smisla.

dexterboy je izjavil:

Bili smo zelo zagrizeni, sedaj pa...
Kdo je bil zagrizen? Kdo ni več zagrizen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kakob ::

dexterboy je izjavil:


2. zakaj ni to izpeljano in narejeno v Sloveniji?


Cena elektrike je bistvena. Naslednja najpomembnejša komponenta kjer se lovi prednost pred konkurenco v tej industriji je money managment.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

branimirII ::

To bo cez par let vse zastarelo. Prisle bodo nove generacije "rudarenja". Naj kar imajo. Mi gremo po svoje.

NubCake ::

branimirII je izjavil:

To bo cez par let vse zastarelo. Prisle bodo nove generacije "rudarenja". Naj kar imajo. Mi gremo po svoje.

Bitcoin se bo še vedno rudaril, le da bodo prišli bolj učinkoviti mineri ven, prebral sem, da Samsung izdeluje 7nm čipe za neko podjetje in bi jih naj kmalu začeli masovno proizvajat.

saule ::

branimirII je izjavil:

To bo cez par let vse zastarelo. Prisle bodo nove generacije "rudarenja". Naj kar imajo. Mi gremo po svoje.


Pa saj jim s kake pol miljarde profita v parih letih ne bo problem kupit novih majnerjev. Mi pa po svoje ja, kot si rekel.

Mr.B ::

saule je izjavil:

branimirII je izjavil:

To bo cez par let vse zastarelo. Prisle bodo nove generacije "rudarenja". Naj kar imajo. Mi gremo po svoje.


Pa saj jim s kake pol miljarde profita v parih letih ne bo problem kupit novih majnerjev. Mi pa po svoje ja, kot si rekel.

seveda.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Em, farmo zgradis, k cena pade za 87%. Slisi se super. kje kupim delnice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Gagatronix ::

So nori ti Armenci ... mal za cajtom pa tko.

saule ::

tikitoki je izjavil:

Em, farmo zgradis, k cena pade za 87%. Slisi se super. kje kupim delnice?


Buy high sell low praviš je the way to go .)

harmony ::

Kaj je bil sploh prvotni namen bitkojna? Bajni zasluzki? Anonimno placevanje?

Mr.B ::

Ce bodo imel subvencionirano elektriko, potem se to splaca...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gagatronix ::

harmony je izjavil:

Kaj je bil sploh prvotni namen bitkojna? Bajni zasluzki? Anonimno placevanje?


Ponzi. Za nekatere bajni zasluzki za ostale pa izguba pa nateg.

Baja ::

Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System


https://bitcoin.org/bitcoin.pdf

Key Quest ::

Koliko surovin in dela za en prazen nic ...

harmony ::

Key Quest je izjavil:

Koliko surovin in dela za en prazen nic ...

Kako mislis za prazen nic? Ce folk sluzi miljone s tem.

ahac ::

harmony je izjavil:

Key Quest je izjavil:

Koliko surovin in dela za en prazen nic ...

Kako mislis za prazen nic? Ce folk sluzi miljone s tem.

Drugi pa te miljone izgubijo. Ustvari se nič (razen onesnaženja okolja).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

NubCake ::

harmony je izjavil:

Kaj je bil sploh prvotni namen bitkojna? Bajni zasluzki? Anonimno placevanje?

Finančna svoboda, valuta, ki je ne kontrolira NIHČE (Bitcoin nima CEO-ja, še kdo točno ga je naredil se ne ve), ki nima inflacije, Bitcoin je bil odgovor na finančno krizo leta 2008, saj reši vse težave fiat denarja. Koliko stvari/asset-ov si lastiš, ki ti jih ne more NIHČE vzet nikakor? No, Bitcoin-a ti ne more, razen po lastni krivdi :) Če ti zaplenijo hišo/premoženje ne moreš naredit NIČ, pač si zgubo vse, Bitcoin-a ti NIHČE ne more vzet, ker si sam svoja banka. Da je bolj poceni (pred par dnevi je nekdo poslal 194 miljonov $ vrednost za 10 centov fee-ja, probaj to poslat pri banki, pa boš plačo na deset tisoč EUR fee-ja), da deluje 24/7 (ne pa od 09:00-17:00, minus vikendi in prazniki tako kot banke). Bitcoin ledger je javen, torej vse transakcije so javne, ampak anonimnost še pride (Lightning Network malo pripomore k temu) in pa Bitcoin je cross-border, lahko ga pošlješ bilokomu, vse kar rabi je internet in 10 let star telefon (gre tud prek SMS-a), ne glede na to v kateri državi je, lahko ga uporabljajo farmeri v Nigeriji naprimer, ki nimajo bančnega računa, ker par miljard ljudi nima bančnega računa :) Pa še bi lahko naštevo...

PS: Internet je do sedaj še vedno zmagal. Netflix proti TV-ju. Stream-anje muzike proti radiu, ... Kaj pa se zgodi, ko pride denar na internet? Bomo videli, ampak Bitcoin je "internet of money".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

Gagatronix ::

NubCake je vec kot ocitno opranec.

Utk ::

Bitcoin-a ti NIHČE ne more vzet, ker si sam svoja banka

Banke so izumili ravno zato, da si nisi bil svoja banka. Da ti bitcoina ne more nihče vzet, je malo zlagano, dokazov za to pa ni treba niti naštevat. Vzame ti ga lahko marsikdo s pol ure časa, in nikoli ne boš mogel dokazat, da ti ga je. To bi postalo še bolj očitno, če bi bil bolj razširjen.

NubCake ::

Utk je izjavil:

Bitcoin-a ti NIHČE ne more vzet, ker si sam svoja banka

Banke so izumili ravno zato, da si nisi bil svoja banka. Da ti bitcoina ne more nihče vzet, je malo zlagano, dokazov za to pa ni treba niti naštevat. Vzame ti ga lahko marsikdo s pol ure časa, in nikoli ne boš mogel dokazat, da ti ga je. To bi postalo še bolj očitno, če bi bil bolj razširjen.

vzame ti ga lahko samo po svoji krivdi, če ti najde 24 besedni "wallet seed", to pa si si sam kriv če ti ga, oz. če ga imaš doma polek hardware wallet-a :) Da ti lahko nekdo vzame Bitcoin, pa pomeni, da ga maš na exchange-u, to je isto kot da bi mel dnar na banki, to si si tud sam kriv, "not your keys? not your Bitcoin". Jaz ti dam moj Hardware Wallet (Ledger Nano S), pa boš kaj z njim naredo? :) 95% mladih ne zaupa bankam, ti pa jim kr, so pošteni, pa sploh ne perejo dnara, to samo Bitcoin dela, pa teroristi samo Bitcoin uporabljajo, sploh ne $ oz. fiat dnara :) Bomo vidli kaj bo, ko bo nova finančna kriza.

Gagatronix je izjavil:

NubCake je vec kot ocitno opranec.

Škoda da ni to reddit, da bi napiso "!remindme 3 years" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

blackbfm ::

Finančna svoboda, valuta, ki je ne kontrolira NIHČE (Bitcoin nima CEO-ja, še kdo točno ga je naredil se ne ve)


Še vedno je razvoj odvisen od nekih random ljudi in predvsem črednega nagona mase

Da je bolj poceni (pred par dnevi je nekdo poslal 194 miljonov $ vrednost za 10 centov fee-ja, probaj to poslat pri banki, pa boš plačo na deset tisoč EUR fee-ja)


Kolikokrat v zivljenju rabis poslat fa*ing 194 mil $ da je to pomembno?

Utk ::

vzame ti ga lahko samo po svoji krivdi

Jasno. Prva krivda je že v tem, da imaš kakršnkoli omembe vreden znesek v tem.

Da ti lahko nekdo vzame Bitcoin, pa pomeni, da ga maš na exchange-u, to je isto kot da bi mel dnar na bank

Ne, niti približno ni isto. Za banko ti država garantira do zneska 100 jurjev.

Jaz ti dam moj Hardware Wallet (Ledger Nano S), pa boš kaj z njim naredo? :)

Če imam zraven še orožje, boš ti zame vse naredu. In nikoli mogel dokazati, da sem ti kaj vzel. Nihče pameten nima doma strašne gotovine, da bi lahko ropar naredil podobno.

Baja ::

@utk: banke so že dobra zamisel, ampak se je prekleto izrodila. vprašaj grke.

kaj ti pomaga 100k garancije, ko bodo v nedeljo sporočili da bodo banke ostale v ponedeljek zaprte, bankomati pa talajo 10€/dan. za bonus še fašemo kakšno venezuelsko inflacijo pa si lahko teh 100k ....

Utk ::

Kolk je meni znano, so lahko denar še zmeraj nakazovali naokoli, samo do gotovine niso mogli glih takrat. Torej bo bitcoin uporaben če in samo če se euro zruši? V takih primerih si boš tudi z bitcoini lahko kvečjemu kaj obrisal. Če boš imel njihovo geslo shranjeno na papirju, drugače še to ne.

nekikr ::

Baja je izjavil:

@utk: banke so že dobra zamisel, ampak se je prekleto izrodila. vprašaj grke.

kaj ti pomaga 100k garancije, ko bodo v nedeljo sporočili da bodo banke ostale v ponedeljek zaprte, bankomati pa talajo 10€/dan. za bonus še fašemo kakšno venezuelsko inflacijo pa si lahko teh 100k ....

In kaj narediš, ko se države kar naenkrat odločijo, da je Bitcoin sredstvo teroristov (ali česa podobno nesmiselnega) in ga prepovejo? Kako boš kupil štruco kruha s svojimi milijoni BTCjev? Plačal vrtec? Tankal avto? Evre namreč precej težje prepovejo.

Baja ::

evro (in ostale valute) rušijo od leta 2008 s QE-ji. poglej volumne na turških borzah ob padcu lire. toliko o brisanju.

bobby ::

Baja je izjavil:

evro (in ostale valute) rušijo od leta 2008 s QE-ji. poglej volumne na turških borzah ob padcu lire. toliko o brisanju.


Eh, fiat valute rusijo konstantno, sej to je smisel fiat valute.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Baja ::

@nekikr: prepovejo? kako pa bodo to prepoved izvajali? aja, pogasnili bodo vse elektrarne.

kako kupiti štruco kruha? ko bodo kmetje ugotovli da je fiat vsak dan 5% manj vreden, bodo ti hitro prodali kakšno vrečo moke za par satoshijev. ob predpostavki da bodo prepovedali tudi vse crypto backed CC, s katerimi brez problema kupiš štruco v merkatorju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Utk ::

Ja glej, ko bo svetovna apokalipsa, bo crypto zmagal. Juhej. Na srečo nič prej.
Jaz pač ne bom stavil na to. In kolk kmetov poznam, ti ne bo nihče nič dal za neko šifro na internetih.

Invictus ::

Baja je izjavil:

@utk: banke so že dobra zamisel, ampak se je prekleto izrodila. vprašaj grke.

kaj ti pomaga 100k garancije, ko bodo v nedeljo sporočili da bodo banke ostale v ponedeljek zaprte, bankomati pa talajo 10€/dan. za bonus še fašemo kakšno venezuelsko inflacijo pa si lahko teh 100k ....

A to da folk zapravlja brez razmišljanja in več kot zasluži, je pa normalno?!?!?

Niso samo banke krive...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NubCake ::

Utk je izjavil:

Jaz ti dam moj Hardware Wallet (Ledger Nano S), pa boš kaj z njim naredo? :)

Če imam zraven še orožje, boš ti zame vse naredu. In nikoli mogel dokazati, da sem ti kaj vzel. Nihče pameten nima doma strašne gotovine, da bi lahko ropar naredil podobno.

https://support.ledgerwallet.com/hc/en-...

Utk ::

NubCake je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ti dam moj Hardware Wallet (Ledger Nano S), pa boš kaj z njim naredo? :)

Če imam zraven še orožje, boš ti zame vse naredu. In nikoli mogel dokazati, da sem ti kaj vzel. Nihče pameten nima doma strašne gotovine, da bi lahko ropar naredil podobno.

https://support.ledgerwallet.com/hc/en-...

A to so navodila kako sam sebi uničiš vse bitcoine, ki jih imaš? Ni slabo...še roparja ne rabiš.
Dej resno, se ti to zdi način primeren za množice?

NubCake ::

Utk je izjavil:

Ja glej, ko bo svetovna apokalipsa, bo crypto zmagal. Juhej. Na srečo nič prej.
Jaz pač ne bom stavil na to. In kolk kmetov poznam, ti ne bo nihče nič dal za neko šifro na internetih.


"Crypto is the inevitable future of money", bomo vidli kdo ima prav.

Je pa zanimivo, da ima človeštvo prvič lahko kontrolo nad SVOJIM denarjem in so ljudje tako proti temu :)

---

Utk je izjavil:

NubCake je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ti dam moj Hardware Wallet (Ledger Nano S), pa boš kaj z njim naredo? :)

Če imam zraven še orožje, boš ti zame vse naredu. In nikoli mogel dokazati, da sem ti kaj vzel. Nihče pameten nima doma strašne gotovine, da bi lahko ropar naredil podobno.

https://support.ledgerwallet.com/hc/en-...

A to so navodila kako sam sebi uničiš vse bitcoine, ki jih imaš? Ni slabo...še roparja ne rabiš.
Dej resno, se ti to zdi način primeren za množice?

seveda ne, primerno za množice bo, ko boš imel samo BTC na mobitelu in vse kar boš moral narediti je, da skeniraš QR kodo (in potrdil transakcijo) in se ti bo sam odprl Lightning kanal, zaprl itd. Ljudje ne rabijo in tudi ne bodo vedeli kako to deluje. Do tega bo slej ko prej prišlo. BTC pa boš lahko kupil tako, da boš dal denar v avtomat, skeniro QR kodo na mobitelu in je to to (to kar lahko že sedaj narediš).

Govorim o tem:


PS:
https://medium.com/@thinkoutsidetheblox...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

Utk ::

Če rabim denar za kupit bitcoin, potem ne rabim (beri NOČEM) bitcoina za plačevat. Če bojo cene stabilne v coinih in bo v pogodbi pisalo kolk coinov zaslužim na mesec, ok, drugače ne.

Machete ::

Zelo si ozkogleden. (Kot pri večini postov).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Utk ::

Pri denarju te ozkoglednost ohrani živega.
Jaz nočem špekulirat s plačo in vsakdanjimi nakupi. Če hočem špekulirat, bom kupil delnice, sklade, zlato, magari tudi kriptovaluto. Ampak če je kripto špekulacija, potem ni vsakodnevno uporabna. Ko ne bo špekulacija, bo uporabna vsak dan, ampak potem hočem imet plačo v tej valuti in vse cene z nizko inflacijo (tudi če zanemarim, da ni nikogar, ki bi stal za tem).

Mr.B ::

NubCake je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja glej, ko bo svetovna apokalipsa, bo crypto zmagal. Juhej. Na srečo nič prej.
Jaz pač ne bom stavil na to. In kolk kmetov poznam, ti ne bo nihče nič dal za neko šifro na internetih.


"Crypto is the inevitable future of money", bomo vidli kdo ima prav.

Je pa zanimivo, da ima človeštvo prvič lahko kontrolo nad SVOJIM denarjem in so ljudje tako proti temu :)

---

Utk je izjavil:

NubCake je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ti dam moj Hardware Wallet (Ledger Nano S), pa boš kaj z njim naredo? :)

Če imam zraven še orožje, boš ti zame vse naredu. In nikoli mogel dokazati, da sem ti kaj vzel. Nihče pameten nima doma strašne gotovine, da bi lahko ropar naredil podobno.

https://support.ledgerwallet.com/hc/en-...

A to so navodila kako sam sebi uničiš vse bitcoine, ki jih imaš? Ni slabo...še roparja ne rabiš.
Dej resno, se ti to zdi način primeren za množice?

seveda ne, primerno za množice bo, ko boš imel samo BTC na mobitelu in vse kar boš moral narediti je, da skeniraš QR kodo (in potrdil transakcijo) in se ti bo sam odprl Lightning kanal, zaprl itd. Ljudje ne rabijo in tudi ne bodo vedeli kako to deluje. Do tega bo slej ko prej prišlo. BTC pa boš lahko kupil tako, da boš dal denar v avtomat, skeniro QR kodo na mobitelu in je to to (to kar lahko že sedaj narediš).

Govorim o tem:


PS:
https://medium.com/@thinkoutsidetheblox...

ne razumem. sem mislil da clove ima nadzor nad svojim dnarjem ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

obstaj clanek, kako je neko kompletno mesto na kitajskem bankrotiralo... no tole je iz amerike...https://www.politico.eu/article/this-is...
Just when it seemed that things couldn't get any worse, they did. As mining costs were rising, bitcoin prices began to dive. The cryptocurrency was getting hammered by a string of scams, thefts and regulatory bans, along with a lot of infighting among the mining community
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dexterboy ::

Veliko je owac na tem planetu. Še več jih je na tem forumu. Le kako je človeštvo sploh pristalo na Luni, če pa enim že elektrika dela težave, kaj šele naprave, ki potrebujejo elektriko za delovanje?
Ne morem se načuditi folku, ki JE pameten za mnogo stvari, ampak, recimo pri BTC-ju, pa še white paper NISO prebrali...
Mnogi si zaslužijo Nobelovo nagrado... za prazno glavo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Markoff ::

Jaz sem prebral Satoshijev white paper. Zanimiv tehnološko-monetarni koncept.

Vse trenutne implementacije kriptovalut? Ain't touching that shit.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

pegasus ::

Utk je izjavil:

Ja glej, ko bo svetovna apokalipsa, bo crypto zmagal.
Težko, če ne bo elektrike in internetov ;)
A kak *coin over ham radio že imamo? Kaj pa telegraf? Dimne signale? Kako boš v offline sinhroniziral globalni blockchain?

Gagatronix ::

Armenci so pa za cajtom. Kripto v trenutni varianti je dead in the water.

Ahim ::

harmony je izjavil:

Kaj je bil sploh prvotni namen bitkojna? Bajni zasluzki? Anonimno placevanje?

Ogrevanje brez dodatnih izpustov CO2 znotraj tvojega prebivalisca.

AštiriL ::

NubCake: verjetno tukaj vsi vemo, kako dela bitcoin. Ampak če ti hočeš poslati 180 milijonov DOLARJEV, kot si napisal, jih boš moral najprej iz banke dati v menjalnico, nato v Bitcoin, iz Bitcoina v menjalnico in iz menjalnice nazaj v banko, tako da boš plačal veliko več kot samo 1000 satošijev. Seveda bi lahko vsi delali z bitcoini, vendar bi vsaka manjša sprememba hardwarea ali izdaja novih minerjev povzročija veliko rast ali velik padec cene bitcoina. Prav zato ker ni kontrolirana valuta, bo podivjana letala gor in dol. Sicer je zamisel pohvalna in je vse skupaj izjemno dober projekt, vendar več kot to ne more postati. Če nekdo nekaj slučajno zasluži, je tudi možno, da bo nekdo drug veliko izgubil. Pravzaprav: Če nekdo kaj zasluži iz BUY/SELL, bo moral nekdo nujno nekaj izgubiti. (od kod pa naj bi denar €/$ prišel?)
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

kakob ::

AštiriL je izjavil:

(od kod pa naj bi denar €/$ prišel?)


Sprintajo ga.

Market cap vseh delnic je večji kot je denarja v obtoku. Od kje denar?!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sedma perioda popolnjena, začenja se lov na elemente osme

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
157708 (4998) Markoff
»

Po Stuxnetu in Flamu še MiniDuke, ki je napadal tudi v Sloveniji

Oddelek: Novice / Varnost
125706 (3961) GBX
»

Potovanje v Gruzijo in Amrenijo

Oddelek: Loža
92766 (2393) Kasali
»

GeorgeWBush.com nedosegljiv

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
72346 (2346) Jst
»

Poletje v Ljubljani

Oddelek: Sedem umetnosti
61787 (1545) borutz

Več podobnih tem